Plotki o nowej ustawie

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 382
Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Smerf »

TAk wierzę mimo tego co robią, właśnie chcą wykonać zasadę prawną, że tylko jeśli działa in plus, to zasada prawa wstecz i tylko wtedy działa, dlatego robią teraz to co robią. Co do naszych sprawa to może naiwny jestem mimo wieku ale dużej krzywdy nam nie zrobią. Bo to i tak ich ostatnie 3 lata, może wrócą ci od wilczka i znów będzie normalniej ? Choć wcale za nimi nie tęsknię ale mile wspominam - gazowce na podanie, bez zbędnych badań, i zasadę co nie jest zabronione jest dozwolone. No chyba że ludzie wreszcie wybiorą całkiem inną opcję. Dupokracji nie trawię bo tylko szkodę nam czyni!!!
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
Awatar użytkownika
Cezary73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 14 listopada 2019, 10:19
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Cezary73 »

Niech nikt nie próbuje dać się zwieść ze partia rzadzaca popełni pełną drogę legislacji. Nie będzie żadnych konsultacji społecznych. Bedzie znów wszystko załatwione w nocy jak z myśliwymi. Obdzielanie badaniami psychiatrycznymi Polaków w sporcie co 5 lat, jest jawna dyskryminacja nas pośród innych narodów, co to znaczy dostosowanie naszego prawa do unijnego, w innych państwach tego nie ma w takiej formie :

https://www.senat.gov.pl/gfx/senat/pl/s ... ternet.pdf

Dlaczego Polska ma płacić kary, za coś co gdzieś indziej nie wygląda tak jak u nas ma wyglądać. Nie dajmy się oszukać ze nikt nie ma czasu na ustawy, ustawa jest juz praktycznie gotowa, a konsultacje były tylko wewnątrz resortowe. Nie licza sie z nami, ani z niczym, i nikim. Wystarczył wypadek z bronią CP przy grillu, aby z broni na rejestracje CP zmieniono na bron tylko na pozwolenie. Oczywiście pewnie pójdą na jakieś ustępstwa żeby pokazać jacy są dla nas łaskawi bo mogło byc gorzej. Ale nie dajmy sie zwiesc, to ma byc rozbrojenie Polaków. Z zakazem noszenia broni przez sportowców miejacych bron krotko np poniżej 2 lat, wróci uznaniowość. I noszenie broni tu tu najmniejszy pryszcz, najmniej istotne. Nie liczą się z tradycja, jak u myśliwych zabierających dzieci poniżej 18 lat na polowania by zapoznawali sie z tradycja. Teraz to lornetka musza się rozglądać czy jakiś nielat nie jest na horyzoncie. Tak samo nie będą się liczyć z nami. Więcej przedstawia nas w złym świetle jako wroga publicznego. I zrobią z obostrzeń kolejny obtrabiony sukces partii rządzącej. Pokazując jakieś wypadki przy grillach, czy inne tragiczne sytuacje ale procentowo mamy o wiele mniejsze statystyki niż w innych krajach UE. Niestety jest nas za mało by z nami się liczono. Brakuje konkretnych prawnych działań. Info wyciekło od kogoś z resortu, po konsultacjach wewnętrznych . Może jest tylko zwykłą plotką, ale bym na to nie liczył. Sam się dziwiłem słysząc o kolekcjonerce takie niemiłe rzeczy, w końcu sami policjanci i posłowie mają niejednokrotnie tylko kolekcjonerkę z braku czasu na sport. A jednak. To jest bardzo radykalna ustawa. Zastanawiam się tylko co musi się wydarzyć żeby temu zapobiec ?

Nic o nas bez nas. A nie w środku nocy po cichu jak szczury w spichlerzu kradną naszą wolność jak gryzonie ziarna. Nie dajmy uśpić swojej czujnośći.
reddccrew
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 26 stycznia 2020, 18:04
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: reddccrew »

Strach to normalnie czytać. Ale z drugiej strony patrząc na to co chcą wprowadzić odnośnie odpowiedzialności i naruszania obowiązków służbowych to już można się wszystkiego spodziewać. Albo ludzie wyjdą na ulice ale zrobią z nami co chcą naprawdę w każdej dziedzinie.
Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 382
Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Smerf »

To prawda strach o tym myśleć. I tym bardziej zdziwiłem się że Polacy w tak dużej ilości wybierali między jednym złem a drugim.
Naprawdę była szansa pokazać, że chcemy czegoś innego.
Potrzebni nam są prawnicy którzy nie czekając, już teraz podejmą działania.
Nie myślę tu o samozwańczym "trybunie", myślę o tych wszystkich z wielu stowarzyszeń, strzelnic, sprzedawców broni itp.
Wszyscy na tym stracą !!!.
Z tym wychodzeniem na ulice to bym uważał, bo tylko sobie zaszkodzimy.
Kilku dobrych prawników którzy przygotują stosowne zawiadomienia o łamaniu prawa, o rozpowszechnianiu i koloryzowaniu zdarzeń nie do końca prawdziwych.
Zobaczcie jak Kolter poddał się ze swoimi walterkami na hukowe paki, zero spraw w sądzie sprzedawali a pózniej ludzi zostawili, samym sobie z tymi zabawkami.
Tu jest potrzeba działania.
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Fokat »

Cezary73 pisze: 13 sierpnia 2020, 08:54 Kolejna plotka związana z resortem:

- bron kolekcjonerska bez mozliwosci przemieszczania na strzelnice, zakupu amunicji - tylko sejfy, gabloty w magazynie broni bez amunicji
- bron czarnoprochowa - na normalne zezwolenie jak nitro, nie rejestracja a zezwolenie
- badania dla sportowcow co piec lat
- brak mozliwosci dopuszczenia do A ( bron palna bojowa w postaci pistoletów.....) przy okazji decyzji z sportu i pracy w ochronie

Nowa uobia ma wejsc do 6 miesiecy.
Ja słyszałem plotki, że mają wsadzać za posiadanie otwieracza do konserw.
Tak mówiła Pani w warzywniaku, a to jest bardzo wiarygodne źródło plotek na osiedlu ;laughing:
Widzę, że atmosfera grzania tematu, na zasadzie spirali strachu, zaczyna się rozkręcać.
Zaczynam się zastanawiać, czy Panowie z MSWiA, świadomie na tym portalu, "grzeją" temat, aby skitrane ze strachu środowisko, nie łyknęło każdej głupoty.
Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 382
Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Smerf »

Cezary73 pisze: 14 sierpnia 2020, 00:19 Niech nikt nie próbuje dać się zwieść ze partia rzadzaca popełni pełną drogę legislacji. Nie będzie żadnych konsultacji społecznych. Bedzie znów wszystko załatwione w nocy jak z myśliwymi. Obdzielanie badaniami psychiatrycznymi Polaków w sporcie co 5 lat, jest jawna dyskryminacja nas pośród innych narodów, co to znaczy dostosowanie naszego prawa do unijnego, w innych państwach tego nie ma w takiej formie :

https://www.senat.gov.pl/gfx/senat/pl/s ... ternet.pdf

Pobieżnie przeczytałem to pseudo opracowanie, jeśli podstawą takiej tfu opinii pseudoprawnej jest mało wiarygodna wikipedia, to znaczy że całkiem na psy zeszliśmy. OKROPNOŚĆ!!!! opinia prawna nie może opierać się na czymś co nie jest wiarygodne a taka niestety jest wikipedia. Owszem są tam informacje prawdziwe ale ogromny odsetek to bełkot, kłamliwe i sterowane informacje !!!
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
panKompot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 20 września 2017, 14:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: panKompot »

Smerf pisze: 14 sierpnia 2020, 10:30 To prawda strach o tym myśleć. I tym bardziej zdziwiłem się że Polacy w tak dużej ilości wybierali między jednym złem a drugim.
Może warto zacząć od takich rzeczy jak petycje:
https://instytutsprawobywatelskich.pl/z ... owyzszych/
Ten niżej śmierdzi rybką...
escobar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 07:42
Tematy: 15
Lokalizacja: Iława
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: escobar »

Brak jakichkolwiek konkretów jak na razie nigdzie nie widziałem konkretnego projektu " nowej " czy też znowelizowanej ustawy , nie bijcie piany bo to nie zdrowo wpływa . Trzeba naciskać Romb i Adarme żeby MsWiA pokazało projekt.
Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 382
Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Smerf »

I jeszcze jedna drobnostka jak ostatnio mi przyszła do głowy. Gdyby coś tak mocno śmierdziło, to ograniczono by wydawanie pozwoleń na kolekcjonerkę już teraz. O innych nie wspomnę. I chyba kolega piszący, "Panowie z MSWiA, świadomie na tym portalu, "grzeją" temat" - ma rację. Tylko celu nie pojmuje bo wielu z nich sami mają pokaźne zbiory tak strzeleckiej jak i kolekcjonerki :).
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Fokat »

Cel jest jeden, zastraszyć środowisko plotkami, w takim zakresie, że jak nawet wprowadzą 50% tego, to będziemy się cieszyć, że się nam udało i nawet zbytnio nie będziemy protestować.
Stara taktyka jak świat, wywindować absurdy na taki poziom, że jak pokażą ubojkę, to odetchniesz z ulgą.
To tak jak w procesie sądowym w USA, grozi Ci 10 x dożywocie, a ty się cieszysz bo dostałeś tylko 1x :)
Awatar użytkownika
Włodek61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 15:08
Tematy: 0
Lokalizacja: PT już nie, teraz Łowicz i TM - czasami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Włodek61 »

Dobre 😊 ale niestety prawdziwe. Zgadzam się z Kolegą w 100%.
Pozdrawiam.
chcę wrócić do dawnego hobby .....i tyle :kukaracza:
Tuba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 20:58
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Tuba »

My tu tylko spekulujemy co by było i wróżymy z fusów... Tymczasem proponuję wejść na facebooka i na stronie Firearms United poczytać co nowego szykuje KE- podają nawet linki do konkretnych dokumentów.
Awatar użytkownika
Cezary73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 14 listopada 2019, 10:19
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Cezary73 »

Takie samo odnosze wrazenie, ze popuszcza ze dwa punkty a reszte wrzuca. Odpuszcza kolekcjonerke, moze noszenie zostawia bez zmian. A wiekszosc z nas bedzie z szczescia calowac partie rzadzaca po rekach.

Mamy za słabe lobby, zobaczmy na lekarzy. Dostosowują ustawę pod EU, tam nie ma badan co 5 lat, a nam praktycznie pewne ze wrzuca, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Nie robia zadnych konsultacji spolecznych. Gangsterka jak w republikach bananowych.
Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Wiedzmin »

Mogliby zrównać badania na policję z badaniami na broń jak już co 5 lat, oczywiście dla wszystkich co 5. Oczywiście zakaz dociekania czy badający robi na policję czy na broń. I wtedy są dwie opcje - jak będą badać tak dokładnie jak na broń to 2/3 policjantów odpadnie na psychotestach. A jak będą badać jak na policję, to badania będą skrajnie lajtowe. :)

BLACK GUNS MATTER
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Hoz85 »

O badaniach co 5 lat słychać już od dawna. Ze wszystkich plotek, ten punkt uznaję za "pewniak" nowelizacji.
Interesuje mnie tylko jak będzie egzekwowany ten przepis, tzn.
1.) z dniem wejścia w życie nowelizacji wszyscy posiadacze pozwolenia na broń będą mieć jakiś tam krótki okres czasu na zrobienie ponownych badań?
2.) 5 lat będzie liczone od ostatnich badań? Czyli jeżeli np. ja robiłem badania 2 lata temu to za 3 lata muszę je odnowić, a jeżeli ktoś robił badania 6 lat temu to musi dostarczyć do wpa komplet świeżych zaświadczeń?
3.) Wszyscy posiadacze pozwolenia na broń bedą musieli dostarczyć nowe zaświedczenia za 5 lat?

Ja bym obstawiał pkt. 2 - chyba, że widzicie inny scenariusz dla wdrożenia obowiązku badań lekarskich co 5 lat.

Inna sprawa to sam fakt ustanowienia okresu 5 lat...dlaczego 5, a nie np. 6?
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”