Nowelizacja 2020

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

ThePatriarch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 22 marca 2007, 00:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: ThePatriarch »

Właśnie rzecz w tym, że obecnie już nie do końca tak jest.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: KG92RS »

ThePatriarch pisze: 06 czerwca 2020, 13:26 obecnie już nie do końca tak jest
Nie do końca tak BYŁO. W tej chwili, od czasu wprowadzenia nowelizacji ustawy "koncesyjnej" - wszystko, co jest wprowadzane do obrotu, jest wytworzone. Ale na rynku, w rękach ludzi, są tysiące sztuk, które kiedyś(!) zostały przerobione i tak funkcjonują. Sam mam takich dwanaście.
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Tomtap »

KG92RS pisze: 06 czerwca 2020, 13:39 Ale na rynku, w rękach ludzi, są tysiące sztuk, które kiedyś(!) zostały przerobione
Nie wierzę, żeby ktokolwiek zdecydował się na wprowadzenie zapisów działających wstecznie, to co zostało już nabyte i zarejestrowane przed wejściem w życie nowelizacji ustawy po prostu będzie pozostawione jak jest.
Awatar użytkownika
Cezary73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 14 listopada 2019, 10:19
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Cezary73 »

Ciekaw jestem jak będzie wyglądać z nowa ustawa, uzyskiwanie pozwolenia na sport/kolekcje/dopuszczenie. Głownie kwestia dopuszczenia. Pewnie po 5 latach i stosownym wniosku oraz wykazaniu się startami w zewnętrznych klubach dopiero można będzie uzyskać dopuszczenie w drodze decyzji administracyjnej ??? Czy będzie można z tym dopuszczeniem z sportu nadal pracować w ochronie. Bo dziś dopuszczenia są do rodzaju broni a nie ''w celu'' np ochrony. I niejako maja KPOF można z takim dopuszczeniem pracować np. z bronią palna bojowa przy konwojowaniu wartości pieniężnych. Czy stare dopuszczenia z sportu będą weryfikowane, np skierowaniem na egzaminy policyjne. Jak będą wyglądać te przepisy przejściowe.
Awatar użytkownika
Cezary73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 14 listopada 2019, 10:19
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Cezary73 »

To tak nie działa jakby parę osób chciało. Kiedy była wydawana moja decyzja w wpa, to nie było wymogu badan co 5 lat - dziś tez tak nie jest jeszcze, tak jak u myśliwych czy z zezwoleniem na bron do ochrony osobistej co 5 lat. Wiadomo przy nowej ubojce będę tez musiał robić badania co 5 lat, a nie jak w momencie wydawania decyzji - jednorazowo przy składaniu papirologii. Czyli co jakby ktoś zdążył z decyzja przed nowa ubojka to by nie miał badan co 5 lat. To tylko przykład. Oczywiście co kupisz dziś bo jeszcze możesz, to będziesz mieć, ale już nie odsprzedasz, tylko ewentualnie zezłomujesz żeby np. odzyskać promesę.
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Garfield »

Tak słodko to nie będzie. Zrobiłeś pozwolenie przy starej ubojce wiec nie musiałeś robić badań w czasie jej obowiązywania. Gdy zacznie obowiązywać nowa ubojka będziesz musiał robić badania. Fraza " prawo nie działa wstecz" znaczy tyle że pozwolenie nie zostanie Ci cofnięte bo nie robiłeś badań w czasie gdy obowiązywała stara ubojka. Oczywiście prawodawca może złagodzić ten wymóg ale nie musi. To będzie tylko jego dobra wola ale jakoś w nią nie wierzę.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Muck Dorsten
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 17 lipca 2019, 23:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Muck Dorsten »

KG92RS pisze: 06 czerwca 2020, 13:12
Tuba pisze: 06 czerwca 2020, 09:21 Jeśli to fake to dobrze.
Myślisz, ze komukolwiek chciałoby się - w ramach fake-u - pisać 77 stron, całkiem spójnego tekstu prawniczego?

Ale! Właśnie stwierdziłem, że jestem pierdołą -> dostałem plik RTF, a on przechowuje atrybuty takie, jak "nazwa" autora dokumentu. Dopiero teraz sprawdziłem - i jest tam nazwisko. Osoba niezwiązana z MSWiA i KGP, ale dosyć znana w naszym środowisku. Nie będę pisał, o kogo chodzi, dopóki nie zapytam o komentarz...
O i to jest ciekawe - mógłbym prosić na pw? Domyślam się o kogo chodzi ale chciałbym być pewny.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: KG92RS »

Muck Dorsten pisze: 06 czerwca 2020, 18:37 O i to jest ciekawe - mógłbym prosić na pw?
Owszem, jest ciekawe ale, jak napisałem wcześniej, nie będę rozpowszechniał tej informacji, dopóki nie uzyskam komentarza.
Awatar użytkownika
Cezary73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 14 listopada 2019, 10:19
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Cezary73 »

Niech zgadnę - niezawodny w takich przypadkach Trybun :))
Szwagier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 sierpnia 2005, 14:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Szwagier »

Za broń rozładowaną uznaje się broń bez wprowadzonego naboju w komorze nabojowej, jak również z niezaładowanym magazynkiem, bębnem lub urządzeniem ładującym.
Nie mogę. Czy to dzieci piszą..? "Z niezaładowanym magazynkiem"...Jak mam broń i jej magazynek, to ta broń jest "z" magazynkiem? Jak mam je w jednej ręce, jednej kieszeni, jednych spodniach, jednym mieście..?
Łódki jako urządzenia ładujące.
Lufa jako istotna część broni. A jest gdzieś definicja lufy? Kuźwa - ile razy można to samo przerabiać..? Za byle rurkę kanalizacyjną można pójść do pierdla, gdy ktoś będzie miał kaprys..?
Szkoda gadać.
Oprócz pisania emaili do posłów - co jeszcze można zrobić?
Co mają zamiar zrobić z tym ci, którzy mają na to kasę - czyli podmioty zajmujące się handlem bronią?? Liczę na jakieś stanowiska - w końcu jest tu kilku "komercyjnych" użytkowników forum?
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: KG92RS »

Szwagier pisze: 07 czerwca 2020, 00:43 Co mają zamiar zrobić z tym ci, którzy mają na to kasę - czyli podmioty zajmujące się handlem bronią??
Obawiam się, że nic. Oni chyba są tak przerażeni możliwością "podpadnięcia", że siedzą jak myszy pod miotłą i nawet nie pisną...
Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 382
Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Smerf »

KG92RS pisze: 06 czerwca 2020, 13:12
Tuba pisze: 06 czerwca 2020, 09:21 Jeśli to fake to dobrze.
Myślisz, ze komukolwiek chciałoby się - w ramach fake-u - pisać 77 stron, całkiem spójnego tekstu prawniczego?

Ale! Właśnie stwierdziłem, że jestem pierdołą -> dostałem plik RTF, a on przechowuje atrybuty takie, jak "nazwa" autora dokumentu. Dopiero teraz sprawdziłem - i jest tam nazwisko. Osoba niezwiązana z MSWiA i KGP, ale dosyć znana w naszym środowisku. Nie będę pisał, o kogo chodzi, dopóki nie zapytam o komentarz...
nie znany !!!!
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
Bonus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 02 listopada 2018, 20:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Bonus »

Nie odnoszę się do postu powyżej, ale jako autora do pliku można wpisać kogokolwiek. Można też bazować na pliku, który ktoś wcześniej przygotował i wprowadzać swoje zmiany pozostawiając pierwotnego autora, tym samym można np. wziąć projekty przedstawiane w latach ubiegłych przez środowisko strzeleckie, powrzucać kontrowersyjne zapisy i puścić w obieg podkladając komuś świnię...

Dlatego nie do końca sugerowałbym się tym co jest w "informacjach o pliku" chyba, że jest to kwalifikowany podpis elektroniczny.

Swoją drogą- myślę że inni się że mną zgodzą- czy można wydzielić naszą dyskusję dot. Opisanego powyżej projektu do któregoś ogólnodostępnego wątku, w którym można pisać na bieżąco? Byle nie do działu legislacja, bo tam będziemy sobie pisać z opóźnieniem, a i tak pewnie nie wszystkie posty zostaną opublikowane...
Ten post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Tuba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 20:58
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Tuba »

Jest zatem ciekawie. Trybun sygnalizował temat 28 maja i na razie to wszystko. Nie ulega wątpliwości, że MSW na pewno analizuje różne projekty, bo w końcu to ich zadanie. Pytanie jest co ostatecznie wymyślą lub wymyślili. Do wyborów 20 dni- w tym kontekście informacja, dezinformacja i manipulacja stoją w jednym szeregu z wiadomych względów. Musimy zatem być czujni ale też hamować emocje. Wiarygodnej odpowiedzi na pytanie czy to wersja ostateczna, a jeśli nie, to kto sieje zamęt nie mamy.
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: geminix »

pkt. 28.
Może ktoś mi powiedzieć po co zgłaszanie użyczenia? Będą to rejestrować?

Jestem w stanie w 10 osób sparaliżować pracę WPA. Codzienne użyczanie i zakończenie użyczania całej mojej broni. ePUAP jest za darmo.

150 x 2 = 300 zgłoszeń dziennie. Nawet bardzo biegłej osobie wprowadzeni każdego zajmie co najmniej 1 minutę (ale nie wierzę), czyli zajmę cały jeden etat . A mamy spokojnie w Dolnośląskim WPA z 1500 jak nie więcej posiadaczy. Sama rejestracja użyczeń wsiorbie z 10 etatów.

A jak nie będzie rejestracji to po co zgłaszanie?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”