Manifestacja w obronie praw

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Posty: 5277
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Lokalizacja: z Azji

Re: Manifestacja w obronie praw

Post autor: montrala »

Serio pytasz, czy tylko kpisz? Nie wiesz jak to działa?

Grupa społeczna chce czegoś od rządu. -> Czyli czyli nie jest zadowolona z dobrej zmiany. -> Czyli jest przeciwna dobrej zmianie. -> Czyli stoi tam gdzie stało ZOMO.

Demonstracje, marsze i pochody to najgorsze co możemy teraz wymyślić. Już raz cudem się udało z tej głupoty wycofać, jak jeden mądry wpadł na ten pomysł.
Ostatnio zmieniony 20 marca 2019, 13:52 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 2060
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Manifestacja w obronie praw

Post autor: MarcinD »

Pierwsza manifestacja zalatwia nas na cacy, juz to napisalem powyzej. Dostaniemy od wszystkich opcji politycznych na raz. To, ze przy okazji wyplyna w mediach niekoniecznie glownego scieku wszystkie przypadki z niewlasciwym uzyciem lub zgubieniem broni, mysliwi itp to juz w zasadzie pewniek. Dostaniemy przekroj prasowki z ostatnich 5 lat z nowymi datami. Beda po nas jechac rzadzacy, bo robimy im problemy, i lewactwo z oczywistych przyczyn. Dodatkow akurat protestuja nauczyciele, a w NZ mielismy Breivika 2 z "polskim watkiem" ktory mial legalna bron. Manifestacja to zaiste swietny pomysl... MSWiA wraz z paniami robiacymi ostatnia wrzutke do ustawy o obrocie az zakwiczeliby z radosci. Zatesknilibysmy za obecna ustawa bardzo szybko. Przy okazji obecna wladza zebralaby pochwaly od timmermansow, co tez by sie jej przydalo przed wyborami do EU. Siedziec cicho, lobbowac za kupisami, uswiadamiac Kowalskich, zabierac ich na strzelnice, wyjasniac roznice miedzy nami a bandziormai, tlumaczyc,z e legalna bron to zadne zagrozenie bo luski i kontrla policji itp itd. Wszystkie awantury lub akcje tak postrzegane lub mogace byc przedstawione w tym swietle pograza nas jak titanica.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39

tribal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: 09 grudnia 2009, 14:58
Lokalizacja: podlaskie

Re: Manifestacja w obronie praw

Post autor: tribal »

"Darciem mordy" nic nie uzyskamy, mamy za małą siłę przebicia, w dodatku bardzo niemedialne hobby od kilku lat. Tylko lobbing, rozmawianie z każdą ekipą rządzącą, bo się wcześniej czy później zmieni, da jakieś efekty.

Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Lokalizacja: Poznań

Re: Manifestacja w obronie praw

Post autor: GreenHeart »

Wcale sie nie dziwię podejściu ludzi co do potrzeby działania, bo jak na razie to organizacje pro strzeleckie, które mamy rzekomo wspierać działają albo na pół gwizdka albo ledwo słyszalnie. Wiem, wiem oni robia cichą robotę na korytarzach sejmowych lobbując nasze postulaty. Tylko jest pewien problem bo nikt tak na prawdę nie wie co się na prawdę dzieje. PZŁ tez po cichu działał aż tak zadziałali że sposób w jaki rząd dosrał mysliwym będzie się jeszcze przez całe pokolenie odbijał im czkawką. I tez nas zapewniali że działają. Rozumiem że ci ludzie którzy po cichu działają na rzecz sportu w 2011 dokonali niemożliwego ale zauważcie że czas był inny. Nie było w EU na taką skalę ataków terrorystycznych, komisja nie forsowała tak radykalnych zmian jak teraz a na świecie był względny spokój. Bronek jako myśliwy też popatrzył przez palce i nikt w Peło problemów nie robił.
Rozumiem zaniepokojenie bo ciche działanie może już nie pomóc w sytuacji kiedy mamy jawne deklaracje UE o ograniczaniu dostępu do broni, kolejne kraje panikują i to robią, terroryści szaleją na ulicach a MSWIA ostrzy zęby na powrót do uznaniowości. Z każdej strony płyną informacje o zagrożeniach a brak jest zdecydowanych działań środowiska strzeleckiego. czy tak ważne sprawy da się załatwić po cichu w sejmowych korytarzach? Wątpie.
Spójrzcie jak ruch LGBT poszedł do przodu. Nikt im szansy nie dawał a teraz pomimo sprzeciwów społecznych są na wokandzie i raczej dostają czego chcą. Powoli i skutecznie.
Jestem za rozpoczęciem kampanii informacyjnej skierowanej do społeczeństwa. Demonstracja nic nam na tym etapie nie da bo porostu ludzie sa niedoinformowani. Trzeba powoli wchodzić w umysły Kowalskich i zmieniać nastawienie do sportu a żeby nie walczyc również z rządem to dać sobie spokój z hasłami : broń konieczna do obrony osobistej. Kurcze jak komuś tak brakuje broni do obrony domu czy żony to niech składa papiery na ochrone. Uważam że solidną formą obrony praw dostępu do broni będzie sport, bo to jest coś z czym Kowalski może się identyfikować. Nalezy pokazać mnogość dyscyplin, nasze sukcesy i fascynację jako sportem. Jak do tej pory stanowisko Państwa jest takie że to ono ma monopol na przemoc i pakowanie się z hasłami o obronie czegokolwiek spali akcję na starcie.

Awatar użytkownika
oldtimer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Lokalizacja: Oruń

Re: Manifestacja w obronie praw

Post autor: oldtimer »

..... a czy ktoś jeszcze pamięta o wielowiekowej tradycji obrony przed agresją zewnętrzną ? :wink:
IŻ-38;niezidentyfikowana "D50" a'la Mauser;Daisy mod.92; Escopeta Avancarga 12GA

Awatar użytkownika
Czeresniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 18 stycznia 2019, 22:26

Re: Manifestacja w obronie praw

Post autor: Czeresniak »

GreenHeart pisze: Spójrzcie jak ruch LGBT poszedł do przodu. Nikt im szansy nie dawał a teraz pomimo sprzeciwów społecznych są na wokandzie i raczej dostają czego chcą. Powoli i skutecznie.
Więc może powinniśmy wziąć z nich przykład :?: Pochody i wywijanie flintami na platformach samochodowych :-D , głośne hasła o wolności z wplecioną bronią. No i najważniejsze - każdy rodzaj krytyki, negatywne podejście do strzelectwa, czy choćby obojętność bombardujemy hasłami: wykluczenie i mowa nienawiści. Jako że w Izraelu ludzie są bardziej uzbrojeni przeciwników możemy zwymyślać od antysemitów a od tego już tylko krok do nazistów. Wszak domagamy się równości dla wszystkich i możliwości wyboru - demokracji :052: . Tak poważnie jeślibyśmy zdołali osiągnąć choć połowę tego co udało się LGBT w tym samym czasie to moglibyśmy odtrąbić sukces. Wszak jeszcze trochę i bycie hetero będzie wielkim obciachem a jeszcze niedawno to geje się ukrywały.

Awatar użytkownika
bruner23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: 02 lutego 2007, 19:35
Lokalizacja: region wschodni

Re: Manifestacja w obronie praw

Post autor: bruner23 »

Kolego Andy88- pytasz na kogo głosować ? A więc najpierw wyłącz telewizor i radio bo z cuchnących poprawnością polityczną mediów nie dowiesz się na kogo głosować aby Polska była wolnym i suwerennym państwem ze swobodnym dostępem polaków do broni .

Dzisiaj jedyną opcją polityczną, której zależy na wprowadzeniu normalności w naszej ojczyźnie, pełnej suwerenności i uzbrojeniu polaków jest Ruch Narodowy . A na potrzeby nadchodzących wyborów utworzona „Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy”

Zobacz sobie na You tube wystąpienia sejmowe posła -prezesa Ruchu Narodowego Roberta Winnickiego. Każde jego wystąpienie to kompromitacja lewactwa i obecnego obozu władzy który oszukał polaków.

Wpisz sobie tez hasło: Grzegorz Braun- broń... przypomnę, że Grzegorz Braun jako jedyny kandydat na urząd Prezydenta -RP w wyborach 2015- jasno i otwarcie deklarował swoje poparcie do swobodnego dostępu do broni palnej. Poseł Marzec-Liroy -także gorący orędownik w naszej sprawie i wielu innych. To tylko najbardziej znani, prawdziwi Polscy patrioci-gnębieni z lewa i prawa. Jest ich dużo więcej i coraz bardziej rosną w siłę :-D
Pozdr.
___________________
" Lepiej aby Cię trzech sądziło , niż czterech niosło..."

marcusling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 118
Rejestracja: 11 kwietnia 2016, 14:30

Re: Manifestacja w obronie praw

Post autor: marcusling »

Wracając do korzystnych zmianach w UOBiA i lobbowaniu na ich rzecz wśród polityków. Ja się obawiam, że finalnie o korzystnych dla polaków zmianach w tejże ustawie i dostępie do broni to nasi politycy niestety nie decydują samodzielnie. Może w ten sposób - gdyby przygotowali ustawę będącą prawdziwą rewolucją to szybko musieli by się z niej wycofać z podkulonym ogonem w wyniku zdecydowanego niezadowolenia rządów obcych państw, które przez swoich przedstawicieli w sposób mniej lub bardziej zawoalowany ( ale nigdy nie oficjalny i publiczny ) bardzo szybko by ich przekonali do zmiany tegoż projektu. A sposoby mają.
Ostatnio zmieniony 21 marca 2019, 14:30 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.

Andy88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 03 października 2018, 20:13

Re: Manifestacja w obronie praw

Post autor: Andy88 »

GreenHeart pisze: dać sobie spokój z hasłami : broń konieczna do obrony osobistej.
Jesteś mało bystry jeżeli myślisz,że ludzi obchodzi sport strzelecki.Ludzie boją się broni i nie chcą jej wprowadzić bo kojarzy im się to z niebezpieczeństwem dlatego nie będą ryzykowali swojego życia dla głupiego sportu.Przynajmniej oni tak to będą pojmować dlatego trzeba dać im solidne argumenty by zechcieli przełamać swój strach przed bronią i głosowali za zmianami w ustawie o broni i amunicji.
Hasła muszą być wzniosłe jak obrona kraju, domu ,swoich bliskich jak zabezpieczenie się przed zagrożeniami zewnętrznymi pokazać wojny na świecie ilość terroryzmu w szczególności w krajach gdzie jest dostęp ograniczony jak zmieniły się poglądy ludzi, którzy doświadczyli zła w krajach z ograniczeniem posiadania broni i co myślą ludzie w krajach w którym jest dostęp zwiększony bądź dostęp swobodny.
Trzeba też tłumaczyć że chcemy zrobić wszystko powoli w sensie powoli uzbrajać polaków a nie rozdać od razu wszystkim broń bo oni boją się działań radykalnych czyli zbyt dużych zmian w krótkim odstępie czasu.
Można podać jeszcze jeden argument ,że broń może posłużyć do wydostania się z pułapki jak np. pożar zatrzaśnięte drzwi od strzelasz zawiasy albo samochód tonie w jeziorze a ty strzelasz szybę by się wydostać i nie utonąć.
Było takich sytuacji sporo w naszym społeczeństwie więć podziała to na wyobraźnię ludzi. Możemy też pokazać statystyki przestępczości w Polsce by pokazać ,że u nas też wcale nie jest tak spokojnie.

Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 675
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Lokalizacja: Szczawno Śląskie-Zdrój/Kraków

Re: Manifestacja w obronie praw

Post autor: Parabellum »

Ludzi LGBT w Polsce może być ok. 10% - to całkiem spory odsetek, choć rządzący chcieliby przedstawić to inaczej.
Niestety osób, którym zależy na prawie dostępu do broni dla zwykłych obywateli, będzie na pewno wielokrotnie mniej, nie mamy takiej siły przebicia.

Pytanie, czy uprawianie sportu to jest podstawowy argument, polityk zawsze może odparować, że do sportu wystarczy przecież jednostrzałowy kbks...
Moim zdaniem prawo do broni jest demokratycznym prawem, szczególnie przy położeniu Polski. Tylko jak zmienić myślenie ludzi, gdy ostatnia wojna była kilkadziesiąt lat temu i chyba w odczuciu większości już się nic takiego prędko nie powtórzy.

Awatar użytkownika
oldtimer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Lokalizacja: Oruń

Re: Manifestacja w obronie praw

Post autor: oldtimer »

.... a może jakiś praktyczny przykład dla mas naszych Januszy - np. estońska samoobrona - zamiast w weekendy chlać piwo i grillować - można nabywać kondycji fizycznej i szkolić się w strzelaniu..... :)
IŻ-38;niezidentyfikowana "D50" a'la Mauser;Daisy mod.92; Escopeta Avancarga 12GA

Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Lokalizacja: Poznań

Re: Manifestacja w obronie praw

Post autor: GreenHeart »

Andy88 pisze: Jesteś mało bystry jeżeli myślisz,że ludzi obchodzi sport strzelecki.
Etykietowanie nic nie wnosi do dyskusji a wręcz sprawia że kontr rozmówcę zaczyna się traktować niepoważnie.
Andy88 pisze: Ludzie boją się broni i nie chcą jej wprowadzić bo kojarzy im się to z niebezpieczeństwem dlatego nie będą ryzykowali swojego życia dla głupiego sportu.
Mylisz się. Przedstawienie broni jako narzędzia dla sportu i zawodników którzy idą ku chwale narodu jest o wiele lepszym powodem do posiadania broni niż obrona domu czy rodziny. Zawody rozgadywane są na strzelnicy w bezpiecznym środowisku z dala od tłumu a broń do obrony znajduje się w domu i miałaby być używana na klatce schodowej gdzie chodzą ich dzieci?
Andy88 pisze: Hasła muszą być wzniosłe jak obrona kraju, domu ,swoich bliskich jak zabezpieczenie się przed zagrożeniami zewnętrznymi pokazać wojny na świecie ilość terroryzmu w szczególności w krajach gdzie jest dostęp ograniczony jak zmieniły się poglądy ludzi, którzy doświadczyli zła w krajach z ograniczeniem posiadania broni i co myślą ludzie w krajach w którym jest dostęp zwiększony bądź dostęp swobodny.
Teraz zadam to pytanie. Masz dziarę Polski Walczącej?
Napisałem wcześniej że wyrokiem SN w sprawie o użycie broni do obrony jest sentencja, że to Państwo ma monopol na przemoc a Ty chcesz proklamować ideologie że my tu kraju i ulic bronić będziemy? Z takim podejściem to my nawet wiatrówek nie utrzymamy.
Andy88 pisze: Trzeba też tłumaczyć że chcemy zrobić wszystko powoli w sensie powoli uzbrajać polaków a nie rozdać od razu wszystkim broń bo oni boją się działań radykalnych czyli zbyt dużych zmian w krótkim odstępie czasu.
Nie uzbrajać, bo nie jest celem wyścig zbrojeń a rozwijanie pasji kolekcjonerskich, łowieckich i sportowych. Broń to tylko narzędzie a nie cel.
Andy88 pisze: Można podać jeszcze jeden argument ,że broń może posłużyć do wydostania się z pułapki jak np. pożar zatrzaśnięte drzwi od strzelasz zawiasy albo samochód tonie w jeziorze a ty strzelasz szybę by się wydostać i nie utonąć.
Było takich sytuacji sporo w naszym społeczeństwie więć podziała to na wyobraźnię ludzi. Możemy też pokazać statystyki przestępczości w Polsce by pokazać ,że u nas też wcale nie jest tak spokojnie.
Po ostatnim akapicie już wiem że kolega reprezentuje poziom gimnazjum :)
Pożar - to po pierwsze w domu koc gaśniczy, gaśnica min 4kg i maska gazowa a nie pompka do odstrzeliwania zawiasów gdyż aby to zrobić trzeba jeszcze użyć specjalnej amunicji niedostępnej dla cywili.
Samochód w jeziorze - no ok ale podczas przejazdu promem jest obowiązek odblokowania drzwi i otwarcia okien. Wydostanie się przez szybę po wypadku to zbijak do szyb a nie broń. Strzelasz w środku do szyby, twoje uszy dostają szoku, oczy odłamkami.
Kolego kto tu wykazuje się bystrością. Całe szczęście że tacy jak ty nie forsują pomysłów na obronę naszych praw bo już dawno bylibyśmy w czarnej d...
Poradzę tylko fanatykom wyścigu zbrojeń i marzeń o strzelaniu się z wrogiem że jest jeszcze coś takiego jak gry komputerowe gdyż w naszym wojsku to z takimi poglądami to raczej się kariery nie zrobi.

Wróć do „Legislacja o broni”