Propozycja nowelizacji UoBiA autorstwa Firearms United Poland (?)

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja nowelizacji UoBiA autorstwa Firearms United Poland (?)

Post autor: LARPAK »

k32g pisze:
LARPAK pisze:Pamiętaj, że to ten sam gość co też dostał niby projekt z anonimowego źródła przed oficjalnym projektem MSWiA - nasiał zamętu i to tyle.
Ujawnienie trzymanego w tajemnicy projektu wroga to dla Ciebie sianie zamętu?
Prezes kopniętego kwadratu na początku lata tego roku wrzucił rzekomy projekt zmian w UoBiA z anonimowego źródła czym narobił nieco zamętu.
I mowa jest o tym "projekcie", a nie o tym z MSWiA, który wprowadzał zmiany w ustawie o obrocie i UoBiA - to są dwie różne rzeczy.

Więc daruj sobie teksty tego typu skoro nie odróżniasz jednego od drugiego.
Ostatnio zmieniony 27 września 2018, 11:20 przez montrala, łącznie zmieniany 2 razy.
cook1977
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 17 grudnia 2014, 15:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja nowelizacji UoBiA autorstwa Firearms United Poland (?)

Post autor: cook1977 »

Do: Barca i kuras999
Noszenie broni jest każdym (bez względu na okoliczności oraz miejsce (wyjątkiem jest strzelnica)) przemieszczeniem się z załadowaną bronią. Również jeżeli przejdziesz z nią w domu z jednego pokoju do drugiego. Jeżeli policja będzie miała na to dowód, a nie miałeś prawa do noszenia to odbierze ci pozwolenie na broń. Jeżeli masz pozwolenie do celu kolekcjonerskiego lub pamiątkowego (a tych jak mówi ustawa nosić nie wolno) i będziesz się bronił we własnym domu, to najpierw policja stojąc pryncypialnie na straży przestrzegania chorych przepisów cofnie ci pozwolenie, a jak się odwołasz to sąd to potwierdzi. Takie mamy przepisy, taką mamy policję i takie mamy sądy. Dobrze o tym wiedzieć. Pozdrawiam.
Barca
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 06 listopada 2015, 09:59
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja nowelizacji UoBiA autorstwa Firearms United Poland (?)

Post autor: Barca »

ZDT pisze:
Barca pisze: Nieprawda :090:
Otóż jeżeli użyje w ramach obrony koniecznej to obrona konieczna uchyla karalność
Niestety nieprawda, że nieprawda. Owszem, w razie obrony koniecznej karalność nie zaistnieje
No toć właśnie to napisałem. Poruszony został temat karalności. Konsekwencje prawno-administracyjne to nie karalność. Na tym kończę ten off topic :651:
Murphy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 10 lipca 2016, 21:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja nowelizacji UoBiA autorstwa Firearms United Poland (?)

Post autor: Murphy »

To jest jakaś wersja robocza, w której póki co roi się od braków i dziur. I wiele rzeczy jest do opracowania. Patrząc generalnie nie jest to "projekt głupi. Ma swoje plusy, ale też ma już teraz dwa minusy.
Pierwszy to te pięcioletnie rozmowy które niby mają być implementacją zapisów dyrektywy o przeglądaniu pozwoleń co pięć lat. Już widzę jak WPA na to idzie. Już teraz mają zalew pracy w związku z wydawaniem pozwoleń, rejestracją, a przecież kontrolują jeszcze i inne rzeczy. Także KGP z całą pewnością będzie chciała jeszcze im permanentnej pracy dołożyć. W postaci nie tylko rozmów. Ale przecież i wzywania poszczególnych delikwentów na takie rozmowy.
Drugi "genialny" pomysł w tym projekcie, to próba zapisania szczegółów egzaminu dla "sportowców" w ustawie. Łącznie z punktacją.
Geniusz który wpadł na ten pomysł musiał brać srogie piguły. Bowiem jakakolwiek zmiana egzaminu praktycznie będzie musiała oznaczać nowelizację ustawy.
Tymczasem wystarczy przecież zmienić wewnętrzne przepisy PZSS, w tym zakresie. A także napisać przepisy dotyczące publikowania bazy pytań na stronach PZSS. Nie trzeba, a nawet nie powinno się robić tego w ustawie. Bo później zmiany będzie przeprowadzić zwyczajnie cholernie trudno.

Z tego co zauważyłem, i co wskazuje na to że jest to wersja robocza. Brak jest dokładniejszych zapisów, odnośnie egzaminów dla "niesportowców" jest tylko ogólne określenie o tym że taki egzamin ma być, ale ani słowa o tym kto go przeprowadza itd.
Generalnie, dobrze że ten roboczy dokument został ujawniony. Im wcześniej tym lepiej.
chief-moonshine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 09 stycznia 2015, 15:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja nowelizacji UoBiA autorstwa Firearms United Poland (?)

Post autor: chief-moonshine »

montrala pisze:
chief-moonshine pisze:chciałbym przypomnieć, że projekt FRSwP też w czasie powstawania nie był szczytem jawności i transparentnej dyskusji
To prawda. I szczególnie aktywnie protestowały środowiska skupione wokół Fejsbókowych działaczy, takich jak Tomasz Stępień. Ironia losu, nieprawdaż ;)
Zgadzam się. Na szczęście nie posiadam konta na FB i kompletnie mnie nie interesuje co się tam dzieje.
montrala pisze:A tak przy okazaji to FRSwP (tak jak AdArma) nie jest "ruchem społecznym" czy stowarzyszeniem, tylko fundacją. I nie widzę w tym nic dziwnego że projekt fundacji (dokładnie tak samo jak obecny projekt AdArmy) został pokazany dopiero jak był w miarę gotowy. Natomiast sam fakt istnienia projektu i prowadzenia prac nad projektem oraz to kto z kim nad nim pracuje i komu go planuje zanieść tajemnicą nie był.
Owszem, tylko że projekt FRSwP był od początku nazywany "obywatelskim" względnie "projektem środowiska strzeleckiego". Tymczasem jego twórcy od początku kompletnie zignorowali dwie dość liczne części tegoż środowiska: czarnoprochowców i myśliwych. Z tymi drugimi pewnie niewiele się dało wtedy zrobić, bo chęci do współpracy raczej tam nie było - dopiero teraz, jak im dokopano, zorientowali się, że w jedności siła. Ale sposób potraktowania czarnoprochowców był IMO sporym błędem, przez co projekt stracił szanse na zebranie podpisów i z "obywatelskiego" stał się projektem posła Jóźwiaka. Zresztą nawet wśród części sportowców budził spore kontrowersje, choćby z powodu wprowadzenia niebezpiecznego okresu pomiędzy początkiem obowiązywania nowej ustawy a możliwością przeprowadzenia egzaminów i procedur formalnych. Rodziło to ryzyko że przez te kilka miesięcy dowolny menel z kosą mógłby się zaczaić pod strzelnicą i bez ryzyka kroić z broni ludzi z futerałami. Te problemy, moim zdaniem bardziej może nawet PR-owe niż rzeczywiste, spowodowały jednak powstanie dość licznej rzeszy niezadowolonych, co pewne nadambitne osoby wykorzystały aby projektowi zaszkodzić. Bardzo niezręcznie mi się o tym pisze, szczególnie w rozmowie z Tobą - po pierwsze dlatego, że sam projekt popieram, po drugie dlatego, że uważam Jarosława Lewandowskiego za najbardziej zasłużoną dla strzelectwa w Polsce osobę, a po trzecie pamiętam Twój wkład w organizację dyskusji tu na forum i przełożenie tego na poprawki do projektu. Niestety to nie wystarczyło aby przekonać niektórych (szkodników?) i projekt utknął. Rozumiem że macie z tego powodu żal, bo się napracowaliście a ktoś to zepsuł. Ja też mam żal, bo w miarę moich skromnych możliwości starałem się tę ideę promować i gdyby było trzeba to pewnie trochę podpisów osób spoza środowiska bym zebrał. A i parę moich skromnych sugestii tu z forum trafiło do ostatecznej wersji.

Mimo wszystko uważam że należy "zło dobrem zwyciężać" i nawet jeśli ktoś w imię własnych ambicji wsadził kij w szprychy ale teraz sam proponuje coś lepszego niż stan obecny, to należy taki projekt poprzeć. Projekt, nie osobę.
montrala pisze:A tak przy okazji, to FU lub Tomasz Stępień już wyjaśnili może że to fejk?
To chyba pytanie nie do mnie, bo jak napisałem wyżej konta na FB nie mam a Tomasza Stępnia nie znam wcale. Mam go tylko w życzliwej pamięci za jego działalność wokół dyrektywy Bieńkowskiej. Osobiście nie sądzę żeby projekt był fejkiem, bo gdyby ktoś chciał pana Stępnia skompromitować, zrobiłby to w sposób bardziej jednoznaczny. Tak jak pisałem wcześniej, uważam go za zmianę na plus. Z trzech opcji: 1. Procedowanie projektu 1692; 2. Procedowanie projektu być-może-FU; 3. Zagryźmy się wszyscy w środowiskowych wojenkach personalnych i niech projekt wdrożenia dyrektywy napisze za nas MSWiA; uważam opcję 1 za najlepszą a opcję 3 za najgorszą.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Propozycja nowelizacji UoBiA autorstwa Firearms United Poland (?)

Post autor: montrala »

Murphy pisze:Z tego co zauważyłem, i co wskazuje na to że jest to wersja robocza.
Dostałem sygnał (nie mogę go na razie na 100% potwierdzić) że ten projekt w tej formie został przekazany stronie rządowej.
LARPAK pisze:Prezes kopniętego kwadratu na początku lata tego roku wrzucił rzekomy projekt zmian w UoBiA z anonimowego źródła czym narobił nieco zamętu.
Narobił takiego zamętu, że MSWiA oświadczyło że ten projekt nie istnieje, po czym, magicznie, zapisy z tego nieistniejącego projektu opublikowanego przez Turczyna, znalazły się w projekcie nowelizacji ustawy koncesyjnej. Więc albo MSWiA przepisało te zapisy z nieistniejącego projektu zmyślonego przez Turczyna, albo jednak projekt istniał i jego ujawnienie przez Turczyna zablokowało jego wprowadzenie jako nowelizacji UoBiA, bo w panice MSWiA się go wyparła i mleko się rozlało.

http://trybun.org.pl/2018/08/15/bliznia ... e-wypiera/

Więc daję Andrzejowi "benefit of the doubt" i uznaję że projektu FU też nie zmyślił. Zwłaszcza że FU mogłoby dawno powiedzieć że "to nie nasz projekt", albo "to tylko taka wewnętrzna wprawka, wcale nie daliśmy tego do rządu".
Ostatnio zmieniony 27 września 2018, 11:30 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja nowelizacji UoBiA autorstwa Firearms United Poland (?)

Post autor: kuras999 »

cook1977 pisze:Do: Barca i kuras999
Noszenie broni jest każdym (bez względu na okoliczności oraz miejsce (wyjątkiem jest strzelnica)) przemieszczeniem się z załadowaną bronią. Również jeżeli przejdziesz z nią w domu z jednego pokoju do drugiego. Jeżeli policja będzie miała na to dowód, a nie miałeś prawa do noszenia to odbierze ci pozwolenie na broń. Jeżeli masz pozwolenie do celu kolekcjonerskiego lub pamiątkowego (a tych jak mówi ustawa nosić nie wolno) i będziesz się bronił we własnym domu, to najpierw policja stojąc pryncypialnie na straży przestrzegania chorych przepisów cofnie ci pozwolenie, a jak się odwołasz to sąd to potwierdzi. Takie mamy przepisy, taką mamy policję i takie mamy sądy. Dobrze o tym wiedzieć. Pozdrawiam.
Nie ma sankcji za noszenia broni, której nie można nosić np kolekcjonerskiej. Sankcje są tylko jeśli nosi się broń w sytuacji gdy minister wyda odpowiednie rozporządzenie o zakazie przemieszczania. Policja nie może sobie od tak zabierać pozwolenia nie ma już uznaniowości, na szczęście ją też obowiązuje prawo. Poza tym nie muszę jej przemieszczać czy nosić biorę ją z szafy i odpieram zamach. Nie ma oni sekundy noszenia nawet w twojej dziwnej interpretacji. Jak ktoś mi się włamuje do domu to ten zamach odpieram już od chwili sięgnięcia po broń. Nie biorę jej żeby sobie pospacerować wcześniej po salonie czy sypialni ale żeby odeprzeć bezprawny atak.
Murphy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 10 lipca 2016, 21:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja nowelizacji UoBiA autorstwa Firearms United Poland (?)

Post autor: Murphy »

montrala pisze:
Dostałem sygnał (nie mogę go na razie na 100% potwierdzić) że ten projekt w tej formie został przekazany stronie rządowej.
To byłaby bardzo zła informacja. Bo to jest roboczy dokument, który ciągle należy poprawiać. Choćby w kwestiach o których pisałem wyżej.
LARPAK pisze:Prezes kopniętego kwadratu na początku lata tego roku wrzucił rzekomy projekt zmian w UoBiA z anonimowego źródła czym narobił nieco zamętu.
Aha, ujawnienie projektu nad którym MSWiA pracowało, ale zarzekało się że nie pracuje, podobnie jak z tymi przepisami przyczepionymi do projektu zmian w ustawie o obrocie. Po co je ujawniano. Trzeba było procedować po cichu, bo tak środowisko strzeleckie narobiło zamieszania, i nie można było w spokoju ich przyjąć.......
Murphy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 10 lipca 2016, 21:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja nowelizacji UoBiA autorstwa Firearms United Poland (?)

Post autor: Murphy »

chief-moonshine pisze: Owszem, tylko że projekt FRSwP był od początku nazywany "obywatelskim" względnie "projektem środowiska strzeleckiego". Tymczasem jego twórcy od początku kompletnie zignorowali dwie dość liczne części tegoż środowiska: czarnoprochowców i myśliwych. Z tymi drugimi pewnie niewiele się dało wtedy zrobić, bo chęci do współpracy raczej tam nie było - dopiero teraz, jak im dokopano, zorientowali się, że w jedności siła. Ale sposób potraktowania czarnoprochowców był IMO sporym błędem, przez co projekt stracił szanse na zebranie podpisów i z "obywatelskiego" stał się projektem posła Jóźwiaka. Zresztą nawet wśród części sportowców budził spore kontrowersje, choćby z powodu wprowadzenia niebezpiecznego okresu pomiędzy początkiem obowiązywania nowej ustawy a możliwością przeprowadzenia egzaminów i procedur formalnych. Rodziło to ryzyko że przez te kilka miesięcy dowolny menel z kosą mógłby się zaczaić pod strzelnicą i bez ryzyka kroić z broni ludzi z futerałami.
W tej dyskusji, i w ogóle w dyskusji o projektach jakichkolwiek aktów prawnych należy pamiętać, że są to tylko projekty. Która w czasie prac parlamentarnych mogą zostać zmienione. Najlepszym tego przykładem był i ten projekt Jarosława Lewandowskiego, który doczekał się autopoprawek, bo zmieniła się dyrektywa.
Także sądzę że i ta kwestia zostałaby uregulowana w sposób odpowiedni. Na przykład przez możliwość noszenia broni w bezpośredniej drodze ze strzelnicy, i na strzelnicę.

Natomiast masz rację, że takie rzeczy były wielokrotnie przez przeciwników projektu wykorzystywane, jako argument przeciw.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja nowelizacji UoBiA autorstwa Firearms United Poland (?)

Post autor: LARPAK »

Nie rozumiesz.
Ile zapisów słowo w słowo z tego dokumentu znalazło się w projekcie ustawy o obrocie?

Na ile to w rzeczywistości był projekt czy tylko wypociny urzędnika, które były w głębokiej szufladzie i ktoś mu to podrzucił na odczepne. Może to był projekt nie brany pod uwagę i dlatego go dostał?

Teraz możemy sobie pisać o wszystkim, że mogło być projektem - nieoficjalne źródło i kontrowersyjna osoba z wpisami na blogu, które są jakie są.
LeGolas81
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 27 września 2018, 15:52
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja nowelizacji UoBiA autorstwa Firearms United Poland (?)

Post autor: LeGolas81 »

Czy może ktoś mi wytłumaczyć na czym sprawa stoi jeżeli chodzi o dostęp do broni w Polsce, bo w tym wszystkim już się pogubiłem? Jakie są szanse na ułatwienie dostępu do broni?
Murphy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 10 lipca 2016, 21:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja nowelizacji UoBiA autorstwa Firearms United Poland (?)

Post autor: Murphy »

LARPAK pisze:Nie rozumiesz.
Ile zapisów słowo w słowo z tego dokumentu znalazło się w projekcie ustawy o obrocie?

Na ile to w rzeczywistości był projekt czy tylko wypociny urzędnika, które były w głębokiej szufladzie i ktoś mu to podrzucił na odczepne. Może to był projekt nie brany pod uwagę i dlatego go dostał?

Teraz możemy sobie pisać o wszystkim, że mogło być projektem - nieoficjalne źródło i kontrowersyjna osoba z wpisami na blogu, które są jakie są.
To że ten projekt istniał, i był nawet konsultowany po cichu przez wzss, i kw było potwierdzone zaraz po tym jak został ujawniony, i to przez osoby które trudno podejrzewać o sympatie, do autora publikacji. To że został po jakimś czasie "wyrzucony do kosza" bo zmienił się minister, to inna sprawa.
To że na gwałtu rety napisano jakieś kretyńskie przepisy i pod pozorem dopasowania do dyrektywy próbowano je przemycić, w projekcie zmian do innej choć powiązanej ustawy to jeszcze inna kwestia.
Już w czasie kiedy MSWiA masowo dostawał zapytania czy prowadzi prace dotyczące ustawy o broni i amunicji, i odpowiadał że nie, nie prowadzi. Może zresztą i odpowiadał zgodnie z prawdą, i prace trwały nie w MSWiA, ale w KGP. A później do kukułcze jajo trafiło do ministerstwa.

To zaś że prace trwały było bardziej niż pewne, bo termin implementacji się zbliżał. I tylko naiwniak wierzyłby że nic się w tej sprawie nie dzieje, i MSWiA, do spółki z KGP nie będą chciały przy okazji przykręcić śruby. I tylko głupi by wierzył, że kompletnie nic się w tej sprawie nie dzieje.
Murphy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 10 lipca 2016, 21:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja nowelizacji UoBiA autorstwa Firearms United Poland (?)

Post autor: Murphy »

LeGolas81 pisze:Czy może ktoś mi wytłumaczyć na czym sprawa stoi jeżeli chodzi o dostęp do broni w Polsce, bo w tym wszystkim już się pogubiłem? Jakie są szanse na ułatwienie dostępu do broni?
Póki co obowiązuje ustawa zmieniona w 2011 roku. I akty wykonawcze do niej. Jakkolwiek w ciągu pół roku trzeba się spodziewać że zostanie zmieniona. Na pytanie w jaki sposób zostanie zmieniona nikt odpowiedzi nie będzie w stanie dać. Wychodzi bowiem na to że przedstawiciele strony społecznej/strzeleckiej. Czy części z niej nie są za bardzo chętni ujawniać własnych propozycji.
Jakkolwiek pewne negatywne zmiany mogą zdarzyć się już wcześniej, bo wygląda na to że wcześniej zostaną uchwalone zmiany w ustawie o obrocie, a znajdują się tam zapisy bardzo kretyńskie. Choćby dotyczące definicji kalibru, czy de facto powodujące że każda rura będzie mogła zostać uznana za lufę.
I pewnie jeszcze parę innych zapisów też się tam znajdzie.

O tym jaki może być kierunek zmian, można będzie dowiedzieć się jak się znów projekt zmian pokaże.
Nie wiem co rozumiesz, pod pojęciem ułatwienie. Także na to pytanie nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć.
Awatar użytkownika
arcus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 12:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja nowelizacji UoBiA autorstwa Firearms United Poland (?)

Post autor: arcus »

LeGolas81 pisze:Czy może ktoś mi wytłumaczyć na czym sprawa stoi jeżeli chodzi o dostęp do broni w Polsce, bo w tym wszystkim już się pogubiłem? Jakie są szanse na ułatwienie dostępu do broni?
Więc sprawa stoi tak - Ostra walka jest żeby nie było dużo większych utrudnień w dostępie. O ułatwieniach już nikt nawet nie marzy...
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja nowelizacji UoBiA autorstwa Firearms United Poland (?)

Post autor: KG92RS »

Murphy pisze: Także sądzę że i ta kwestia zostałaby uregulowana w sposób odpowiedni. Na przykład przez możliwość noszenia broni w bezpośredniej drodze ze strzelnicy, i na strzelnicę.
Oby nie... Bo zaraz zaczną się dyskusje i interpretacje, co to znaczy "droga na strzelnicę". A jak dodasz "bezpośrednia", to już kosmos...
Np. jak zboczę do kibla, to jeszcze jest "droga na strzelnicę", czy już nie? Czy może powziąwszy zamiar zboczenia do owego przybytku, powinienem broń rozładować? Bo już nie jestem "w drodze na strzelnicę", ale "w drodze do kibla"? Myślisz, że - przy znanej nam wszystkim - pomysłowości różnych WPA to są nieprawdopodobne dywagacje? Nowe prawo - nowe możliwości... Trochę czasu minie, zanim się "ułoży", a nie ma już z nami 9x19, żeby to przyspieszyć...

Lepiej nie dawać im oręża do reki...

Poza tym, czym się różni wyjazd na strzelnicę od wyjazdu do rusznikarza?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”