Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: LARPAK »

Nie będą dwie.
Ustawa o obrocie zmienia UoBiA i tym sposobem MSWiA może ciągle twierdzić, że przy ubojce nie grzebie, a wprowadzą tylnymi drzwiami te wszelkie zmiany.
Później wyrównają to co jest sprzeczne i po sprawie.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: KG92RS »

LARPAK pisze:jak z obecnej ubojki nie zniknie zapis o zakazie noszenia broni do celów kolekcjonerskich i pamiątkowych bez zgody organu to kolekcjonerzy są udupieni totalnie bo kolekcją to się z domu będą mogli pochwalić jedynie i o wypadzie na strzelnicę też mogą zapomnieć
To ciekawe spostrzeżenie. Z jednej strony, zmienili definicję pojęcia "noszenie broni" (nowy ustęp 9 artykułu 10). W tym samym artykule (10) dodali ustępy 10-15, określające, w jaki sposób można nosić (i gdzie) broń posiadaną "do poszczególnych celów". ALE!!! nie usunęli ust.8, który brzmi: "Zabrania się noszenia broni posiadanej na podstawie pozwolenia do celów kolekcjonerskich lub pamiątkowych bez zgody właściwego organu Policji." O ile w starej ustawie, dotyczy to przemieszczania broni załadowanej, to - w nowej, wg nowej definicji - już każdego przemieszczania broni...
I najważniejsze - ustępy 8 (stary) i 12 oraz 13 (nowe) NIE WYKLUCZAJĄ SIĘ !!!
Jeśli to przejdzie w takiej formie, to może się okazać, że z bronią kolekcjonerską - bez zgody "organu" - nie można zrobić kroku od szafy.... Bo "za noszenie broni uznaje się każde przemieszczanie się z bronią"...
Co za bagno...
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: LARPAK »

Jakiś czas temu z ciekawości przy okazji innych dwóch postępowań wystąpiłem również o zgodę na noszenie broni do celów kolekcjonerskich (2 lub 3 sztuki) w swoim OŻW.
Odpowiedź oczywiście odmowna (takiej się spodziewałem, ale że składałem inne kwity to co mi zależało) i dostałem odpowiedź w stylu "są inne środki bezpozwoleniowe" - motywowałem m.in. przemieszczaniem się z kilkunastoma i więcej sztukami broni, a w związku z tym iż ustawodawca zezwala na noszenie broni sportowej to jednak ograniczając ilość zabieranej broni chciałbym nosić kolekcjonerską.

Niestety przy takich zapisach to na strzelnicę nie pojadę z kolekcjonerską do rusznikarza nie zawiozę, sprzedać mógł nie będę w miejscu innym niż przechowywania broni.
Ciekawe czy ze sklepu do domu to będę musiał wynająć uzbrojony konwój...

Ciekawe są te zapisy bo z tego wynika, że pojęcie noszenia oznacza broń nawet bez amunicji.
Niby można wtedy nosić kolekcjonerską, ale obecny zapis to wyklucza...

Jesteśmy tymi zapisami o wykluczeniu wydania pozwolenia na broń palną przerobioną czy z możliwością ładowania magazynków powyżej 10 i 20 naboi totalnie.
Patrząc na rynek i możliwości to nic i nikt nam nie powinien takiej broni zarejestrować!
Awatar użytkownika
kotwworku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 14:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: kotwworku »

LARPAK pisze:.

Ciekawe są te zapisy bo z tego wynika, że pojęcie noszenia oznacza broń nawet bez amunicji.
Niby można wtedy nosić kolekcjonerską, ale obecny zapis to wyklucza...
Ogarną to, dodali ustęp mówiący że można, zapomnieli usunąć tego mówiącego że nie. To by było dno nawet jak na polskie ustawodastwo. Zresztą jest tam jeszcze pare baboli i sprzeczności słownikowo-logicznych. Ciekawym jest też, że broń bez naboju w komorze, ale z podpiętym pustym magiem nie jest w stanie rozładowanym.
iiyama
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 13 października 2016, 10:40
Tematy: 4
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: iiyama »

LARPAK pisze: Z drugiej strony tak sobie rozmyślam nad tymi zapisami i jeżeli noszeniem broni będzie każdy jej sposób przemieszczania (tam użyli również kwestii pojazdu) bez względu na stan jej załadowania i jak z obecnej ubojki nie zniknie zapis o zakazie noszenia broni do celów kolekcjonerskich i pamiątkowych bez zgody organu to kolekcjonerzy są udupieni totalnie bo kolekcją to się z domu będą mogli pochwalić jedynie i o wypadzie na strzelnicę też mogą zapomnieć i wtedy zapis o elaboracji jest im tak potrzebny...
Przecież możesz w domu założyć muzeum i tam pokazywać swoją kolekcję,nie musisz nosić, nosić może tylko królik, kot, Lolek przez B, alkocholik i "bul" i reszta ich
Nigdy bym nie pomyślał, że może być coś gorszego niż regulacje ue ds broni ,a jednak .
Rozje..... nas na łopatki......rozbroili i tak rozbrojony kraj .
A wiesz co jest najgorsze ? W śród nas strzelców jest tyle hoplofobow ,że się nie dziwie.
Zasłyszane na strzelnicy. Cytaty
E tam ja i tak "szczelam" z karabinku jednostrzalowego
Ja i tak nie noszę .
Dobrze ,że w końcu nie będą mogli nosić broni ,jak chcą nosić to niech do ochrony osobistej mają
Na zawodach ,obok jakiś zlot cyklistów dzieci ,matki ojcowie .
Przyjechał gościu na zawody z bronią w IWB i co jego koledzy ?A Ty czujesz się zagrożony jakoś, że nosisz ? Lepiej się czujesz ? Zgasil ich ,ale po chwili ci właśnie żądając te pytania stwierdzili "...jak dobrze że tu nie ma żadnego hoplofoba ..." (na tym pikniku)
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2018, 21:15 przez iiyama, łącznie zmieniany 1 raz.
Sieklapno
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 13:10
Tematy: 1
Lokalizacja: Piaseczno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Sieklapno »

kotwworku pisze:
LARPAK pisze:.

Ciekawe są te zapisy bo z tego wynika, że pojęcie noszenia oznacza broń nawet bez amunicji.
Niby można wtedy nosić kolekcjonerską, ale obecny zapis to wyklucza...
Ogarną to, dodali ustęp mówiący że można, zapomnieli usunąć tego mówiącego że nie. To by było dno nawet jak na polskie ustawodastwo. Zresztą jest tam jeszcze pare baboli i sprzeczności słownikowo-logicznych. Ciekawym jest też, że broń bez naboju w komorze, ale z podpiętym pustym magiem nie jest w stanie rozładowanym.

Wydaje mi się, że jest to celowy zabieg, a nie kwestia tego, że zapomnieli i jednak z premedytacją nie ogarną...
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: LARPAK »

@kotwworku:
miejmy nadzieję, że ogarną bo jak to wtedy będzie lipa totalna.
Z drugiej strony może to być zabieg typu - wprowadzamy poprawki, aby było dobrze, a ograniczenie i tak zostanie, a głupcy się będą cieszyć, że jednak coś nie przeszło.

@iiyama:
na forum też masz/miałeś kilku takich hoplofobów.
Jeden z nich to nawet po patrol policji zadzwonił bo komuś trochę kabury wystawało spod ubrania!

Mi kiedyś kolega wmawiam, że nie wolno nosić sportowej (już po wejściu nowego rozporządzenia), ten sam kolega razem z innym wmawiali mi, że amunicja typu Critical Duty od Hornady jest zabroniona, ale na pytanie dlaczego pociski myśliwskie z plastikowym czubkiem są legalne nie potrafili odpowiedzieć - niestety błędnie zinterpretowali element wiodący jako czubek pocisku, ale twardo stali przy swoim...

@Sieklapno:
też tak może być lub tak jak napisałem powyżej - zmienią, dostosują, a ograniczenie i tak zostanie...
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Fokat »

To nie miesce i czas na takie dyskusje. Decydenci też czytają to forum. Im bardziej jesteśmy posrani, tym śruba będzie mocniej dociśnieta.
Popatrzcie na GÓRNIKÓW, przyjeżdzają 3 autobusy, zostaje spalonych parę opon, a ci w sejmie już się trzymają za spodnie ze strachu.
Pamiętajcie, że KAŻDA WŁADZA, szanuje tych z jajami, reszta jest zlewana.
Awatar użytkownika
gustaw3003
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 14:32
Tematy: 0
Lokalizacja: 3- Miato
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: gustaw3003 »

Każda władza autorytarna dąży do rozbrojenia ludu.
Tak było w za czasów Królów i jest teraz. W starodawnej Anglii za żelazne groty strzał szło się pod topór.
Polska to szczególny przykład historii. Polacy zawsze walczyli z tyranią .
Dzisiejsza władza, choć ma laurkę pro polskiej, pro rodzinnej poro Narodowej i pro społecznościowej, i najchętniej powiesiła by wszystkich komunistów i ludzi z epoki PRL na latarniach, to także chce rozbrojenia obywateli.
To ta sama obecna władza nie chce widzieć , jakby wyglądał Marzec 1968 , albo Grudzień 1970 albo 1981 w Wujku, gdyby Lud miał broń..
Na wykształconym, obywatelu świadomym swoich praw i w dodatku uzbrojonym NIKOMU NIE ZALEŻY.
AMEN.
"be careful whos toes you step on because they maybe connected to someones ass you cant kick"
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1442
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: LongTom »

Na wykształconym, obywatelu świadomym swoich praw i w dodatku uzbrojonym NIKOMU NIE ZALEŻY.
AMEN.

Na nic wykształcenie, jeśli obywatel jest na garnuszku państwa (zasiłek albo praca w budżetówce, ZUS).
Polacy byli wolni, gdy byli finansowo niezależni od władzy.
Bardziej wolny jest rolnik na średniej wielkości gospodarstwie niż profesor państwowej uczelni.
Dlatego władza oprócz odebrania broni chce z nas wszystkich "upaństwowić" albo okraść z resztek majątków.
:090:
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Awatar użytkownika
Pabcio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 25 lipca 2017, 12:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Pabcio »

Fokat pisze: Popatrzcie na GÓRNIKÓW, przyjeżdzają 3 autobusy, zostaje spalonych parę opon, a ci w sejmie już się trzymają za spodnie ze strachu.
Pamiętajcie, że KAŻDA WŁADZA, szanuje tych z jajami, reszta jest zlewana.
Właściwie to jak? Jedziemy pod sejm czy tylko sobie narzekamy? Jestem zdania, że muszą widzieć sprzeciw.
LARPAK pisze:na forum też masz/miałeś kilku takich hoplofobów.
Jeden z nich to nawet po patrol policji zadzwonił bo komuś trochę kabury wystawało spod ubrania!
Pamiętam, kolega z gościem i kijem bejsbolowym w avatarze, nicku nie będę pisał, chociaż korci bo kablowanie na policję to jedno, ale sranie we własne środowisko strzeleckie to juz debilizm. Było też dwóch (pamiętam których), którzy oburzali się, że noszenie w tak bezpiecznym kraju jak Polska to gruba przesada. Jakby istniał termin zbyt bezpiecznie. Co to kogoś boli czy ktoś nosi czy nie?
lukasz25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 20 listopada 2007, 14:36
Tematy: 29
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: lukasz25 »

Jestem zdania, że konieczna jest jakaś pikieta. Siedzenie i narzekanie na fb czy na forum to za mało. Potrzebne są działania abyśmy byli zauważeni.
22lr, .223, .30-06, 9x19, 38Spec, 12/70, 2x12/76
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: LARPAK »

Pabcio pisze:
Fokat pisze: Popatrzcie na GÓRNIKÓW, przyjeżdzają 3 autobusy, zostaje spalonych parę opon, a ci w sejmie już się trzymają za spodnie ze strachu.
Pamiętajcie, że KAŻDA WŁADZA, szanuje tych z jajami, reszta jest zlewana.
Właściwie to jak? Jedziemy pod sejm czy tylko sobie narzekamy? Jestem zdania, że muszą widzieć sprzeciw.
Jest jedna różnica pomiędzy górnikami, a nami strzelcami.
Górnik jak pojedzie pod sejm zrobić burdel i go zgarną i dowalą działę to go z kopalni nie wywalą, a jeszcze będzie "męczennikiem" i wszelkie związki zawodowe itd. się za nim wstawił bo walczy o dobro górnictwa i górników.

A nas jak zgarną to dowalą działę i możemy pożegnać się z papierami (czyt. pozwoleniem) czy nawet robotą.

Prowokatorów różnej maści nie brak - byle zadymiarze co to z policją lubią się naparzać przyjdą na taki protest, walną kilka petard i machina ruszy...
Pabcio pisze:
LARPAK pisze:na forum też masz/miałeś kilku takich hoplofobów.
Jeden z nich to nawet po patrol policji zadzwonił bo komuś trochę kabury wystawało spod ubrania!
Pamiętam, kolega z gościem i kijem bejsbolowym w avatarze, nicku nie będę pisał, chociaż korci bo kablowanie na policję to jedno, ale sranie we własne środowisko strzeleckie to juz debilizm. Było też dwóch (pamiętam których), którzy oburzali się, że noszenie w tak bezpiecznym kraju jak Polska to gruba przesada. Jakby istniał termin zbyt bezpiecznie. Co to kogoś boli czy ktoś nosi czy nie?
Tak, o tego samego gościa chodzi...
Jednego co to marudzi o noszenie pamiętam z nicka, ale było ich nawet więcej jak dwóch.

Co jest zabawniejsze to zgodnie z nową definicją to teraz oni też będą nosili nawet jak nie będą nosili ;laughing:
Ciekawe czy sami na siebie doniosą ;)
lukasz25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 20 listopada 2007, 14:36
Tematy: 29
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: lukasz25 »

Myśliwi pojechali, też mają broń! I jakoś się nie obawiali że ktoś walnie racą i będzie zadyma. A jakby to powiedzieć, mają mniejsze zrozumienie wśród społeczeństwa. Jeśli wszystkim będziemy się przejmować, to za niedługo nie będzie za czym protestować. Pozostanie jednak kac moralny, bo może jednak trzeba było jechać!
22lr, .223, .30-06, 9x19, 38Spec, 12/70, 2x12/76
Awatar użytkownika
Pabcio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 25 lipca 2017, 12:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Pabcio »

LARPAK pisze: A nas jak zgarną to dowalą działę i możemy pożegnać się z papierami (czyt. pozwoleniem) czy nawet robotą.
Ja tam mogę jechać. Można powiedzieć, że jestem bezrobotny, a na pozwoleniu mi coraz mniej zależy bo uważam, że jak będą chcieli to i tak mi zabiorą albo skutecznie zniechęcą do całego sportu nową ustawą.
LARPAK pisze: Co jest zabawniejsze to zgodnie z nową definicją to teraz oni też będą nosili nawet jak nie będą nosili ;laughing:
Ciekawe czy sami na siebie doniosą ;)
Na pewno będą mieli poważny dylemat "honorowy", może nawet nie będą mogli spać po nocach - jak kablować to na siebie też się powinno, bez wyjątków :)
lukasz25 pisze:Pozostanie jednak kac moralny, bo może jednak trzeba było jechać!
Racja, tego chciałbym uniknąć bo najgorzej to żałować, że się nic nie zrobiło.
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2018, 10:40 przez Pabcio, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”