Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

cunnilingus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 21 października 2017, 09:18
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: cunnilingus »

Przykro miec racje w tej sprawie, ale taki jest skutek idiotycznych prob zmiany dotychczas obowiazujacej ustawy w kierunku "powszechnego ulatwienia dostepu do broni". Jest dokladnie tak jak z mysliwymi, ktorzy za wysoko podniesli leb i w ten leb szybko oberwali. Zachcialo sie broni "dla kazdego" to dostaniemy pozwolenia na CP, zakaz noszenia dla sportowcow i kuriozalne ograniczenia dla kolekcjonerow. Pan Trybun do niedawna postulujacy liberalizacje prawa przez ukochany rzad PiS teraz nagle czuje sie pokrzywdzony wrogimi dzialaniami okupanta.

A wystarczylo skupic sie na probach racjonalizacji zapisow KC dotyczacych obrony koniecznej, bo stara ubojka byla bardzo dobra - kto byl zdrowy na umysle i bron chcial miec - ten ja mial i to w takiej ilosci, w jakiej chcial. I dyrektywa bienkowskiej w praktyce niewiele by tu zmienila. To nie, trzeba bylo wiecej. No to mamy wiecej...
5.56x45 : .380 Auto : 9x19 : 38 Spec : 357 Magnum : .45 ACP : 12/76
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1229
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: lotnik »

kulfon pisze:
KG92RS pisze:
lotnik pisze: Pewnie konfiskata.
Nie wierzę. To są tysiące egzemplarzy o wartości milionów złotych. Konfiskata oznaczałaby praktyczny koniec prywatnej własności w tym kraju -> bo ustawą można byłoby uchwalić sobie konfiskatę czegokolwiek. Nie sądzę, żeby ktokolwiek się na coś takiego zdecydował.
Konstytucja RP


"Art. 46.
Przepadek rzeczy może nastąpić tylko w przypadkach określonych w ustawie i tylko na podstawie prawomocnego orzeczenia sądu. ."

nikt wam nic nie zabierze. Żeby mogli zabrać nam zabawki musieli by zmienić konstytucję, która jest najważniejszym aktem prawnym a to nierealne więc zabawki nasze pod tym kątem są bezpieczne
Konstytucja RP Heheheeh ale się uśmiałem. Poważnie nie zauważyłeś jeszcze gdzie oni mają Konstytucję ?
zlotook
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 16 sierpnia 2014, 18:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: zlotook »

Awatar użytkownika
coper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 01 lutego 2016, 15:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: coper »

LongTom pisze:Tak dla przykladu urzędnik
http://niezalezna.pl/233088-gazeta-pols ... -kiszczaka

Pani która rozwiązała legalny marsz bo zobaczyła koszulkę z przekreślonym sierpem i młotem.
W sumię nie dziwię się - koszulka przekreslała jej młodość...
ta pani to:
- po pierwsze primo - nie rozwiązała marszu za koszulkę,
- po drugie primo - ta sama pani kandydowała z ramienia AWS (czyli musiała być akceptacja między innymi szefa PC) do Rady Warszawy i jakoś wtedy to nie przeszkadzało - tak samo jak teraz Piotrowicz. hipokryzja lvl master,
- a po trzecie primo ultimo - przywoływanie jakiejś baby zatrudnianej przez HGW ma się nijak do osób zatrudnianych w resortach.
PanHipolit pisze:Ciekawe jak Naszej sprawie mają służyć takie wpisy, w których obraża się urzędującego ministra oraz uprawia prostacką szarpaninę i agitację polityczną. W dodatku co ma minister Obrony Narodowej do spraw prowadzonych przez MSWiA.

Posty tego typu nie pomagają Naszej sprawie, powinne być natychmiast usuwane przez moderatorów Forum.
kolego, a pisanie że Płaszczak to marionetka służy? no litości... wszystkie narzędzia ma obecna władza, miała projekt Kukiza do wglądu i zrzucanie tego na mitycznych urzędników jest tak słabe, że aż śmieszne. i nie ma tu żadnej agitacji, bo nie przypominam sobie, żebym jakiegokolwiek polityka wsparł dobrym słowem. a że do socjalistów mam uraz z lat młodzieńczych, to raczej na moją przychylność liczyć nie mogą - jak się okazuje słusznie (póki co).
Awatar użytkownika
graywolf
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 14 sierpnia 2018, 11:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: graywolf »

Cześć Wszystkim,

pozwólcie że się w tym wątku przywitam, jako że jest to mój pierwszy wątek na tym forum. Strzelectwem interesuje się od dawna i już dłuższy czas mam pozwolenie na broń i własną broń sportową. Do tej pory mało się udzielałem głównie z powodu dużej ilość czasu jaki poświęcam pracy zawodowej, ale to co się stało zmobilizowało mnie do działania.
Uważam, że pisanie i słanie maili jest co prawda potrzebne ale to stanowczo za mało. Organizowanie marszy, czy protestów raczej też nie wiele pomoże, ale myślę że jest coś co możemy zrobić. Otóż każdy poseł ma swoje biuro poselskie w regionie i ma dzień dyżurów poselskich. Możemy starać się dotrzeć do posłów osobiście, jest ich w Polsce 460, ostatnio jak widziałem petycję przeciw tej ustawie to podpisało ją ponad 9000 osób. To lekko licząc wychodzi 20 osób na jednego posła. Trzeba się dogadać między sobą i podzielić według miejsc zamieszkania i dotrzeć do nich osobiście. Wytłumaczyć każdemu z osobna jaką krzywdę wyrządza ta ustawa i o ile bardziej jest restrykcyjna wobec tego co nam narzuca unia. Nawet można byłoby zabrać takiego posła na strzelnice(oczywiście jak się zgodzi), postawić mu paczkę amunicji i dać postrzelać z naszej broni. Inaczej nikogo nie przekonamy, bo podejrzewam że większość posłów nie rozumie niuansów tej nowelizacji i o co toczy się gra. Oczywiście jak i tak zdecyduje się zagłosować za ustawą to tego nie zmienimy, ale przynajmniej będziemy mieć pewność że nasz mail nie wylądował w spamie.
Napiszcie co o tym pomyśle sądzicie.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: Wilek1 »

ja sądze ze nic nie pomoze,
Rząd pokazal ju zwiele razy ze kompletnie "gdzies" ma co ktos inny mysli, a panuje tam dyscyplina glosowania, wiec ustawa przejdzie, naprawią tylko kilka bledow po konsultacjach i zgloszonych poprawkach, ale nie licze na luzowanie sprawy - obym sie mylił

Bo maja wsparcie policji i na podkladke (do mediow np) Dyrektywe UE (tak wiem ze roznice sa duze na nasza niekorzysc i nadgorliwosc nie byla potrzebna)

pod lupą bedzie bron przerabiana z auto i czarny proch (tu nic nie pomoze)
duze magazynki powinni (na to licze) zostawic dla sportowcow (zgodne z dyrektywa UE)
co do noszenia zaladowanej - nie sadze ze pozwolą, ale moze zmienią definicje rozładowane tak ze bedzie normalniej (jak teraz na przyklad)
OBY!
Ja_mir
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 03 sierpnia 2013, 21:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: Ja_mir »

Szanowne koleżanki i koledzy,
ot taki pomysł:
relacja z obchodów uroczystości 15 VIII w TV, defilada - przemarsz grup rekonstrukcyjnych i krótka uwaga komentującego, że być może po raz ostatni oglądamy taką defiladę.
Bo według zmian w procedowanej ustawie, wszelka broń będzie zakazana…

Może ktoś wie, kto będzie prowadził komentarz w TV z tej uroczystości?
Może warto było by uzupełnić wiedzę prowadzącego relację dziennikarza w tym temacie?
Lubuska Grupa Strzelectwa Terenowego
Awatar użytkownika
gustaw3003
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 14:32
Tematy: 0
Lokalizacja: 3- Miato
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: gustaw3003 »

Pan Prezes PZSS na ostatnim zgromadzeniu ( bodaj we Wrocławiu) wyraźnie powiedział że chce podjąć działania prawne aby ukrócić kluby kolekcjonerskie które w mniejszym stopniu zajmują się działalnością sportową.
W proponowanej ustawie widać zapis o obostrzeniu w broni kolekcjonerskiej, na której przemieszczanie będzie potrzebna zgoda Komendanta Policji. Wydaje mi się że bezpośredni wpływ na ten zapis miał Prezes PZSS.

Według proponowanego zapisu ustawy, wszyscy żołnierze którzy wyszli do cywila z formacji takich jak , Grom, Formoza , Nil, Agat, BOA, SPAT, którzy bardzo chętnie zostali kolekcjonerami ( bo nie musieli zdawać egzaminu na Policji) będą mieli bardzo utrudnione przenoszenie broni na strzelnice.
Jeżeli byłych żołnierzy , którzy nie są karani, spełniają wymagania lekarskie, i posiadają broń, a których MON traktuje jako rezerwę.
To utrudnienie tej rezerwie dostępu do broni to już jest działanie na szkodę obronności Państwa.

Czyli mnie wyszło że Pan Prezes PZSS Oficer Ludowego Wojska Polskiego poprzez próby utrącenia klubów kolekcjonerskich , które w mniejszym stopniu zajmują się sportem, działa na szkodę Państwa .

Jeśli propozycja ustawy mocno ogranicza posiadanie broni obywatelom którzy maja nieposzlakowaną opinie, nie byli karani, i płacą podatki, oraz w 99 % są patriotami gotowymi bronic Polski
. To może wato by zapytać KOMU TAKA ZMIANA PRZYNOSI KORZYŚCI ?

Może w komendzie głównej warto by popytać kto zasugerował takie zmiany i powąchać dla kogo ten KTOŚ pracuje?
"be careful whos toes you step on because they maybe connected to someones ass you cant kick"
ZDT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 29 września 2009, 20:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: ZDT »

Czarne opaski na ramionach - oto, co powinni mieć jutro rekonstruktorzy na defiladzie. No, ale na te pomysły już za późno.
Awatar użytkownika
Stefan12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 lipca 2016, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: Stefan12 »

https://wpolityce.pl/m/polityka/407947- ... u-do-broni

Wow czyżby Brudziński usłyszał nasz głos i wycofa się z najgorszych zapisów?
zbrojownia.org
Davidn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 27 lipca 2017, 18:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: Davidn »

gustaw3003 pisze:
Może w komendzie głównej warto by popytać kto zasugerował takie zmiany i powąchać dla kogo ten KTOŚ pracuje?
ubejane pisze:Info z innego forum z branży:

Podobno to ten „dream team” zafundował nam tego bubla. Do potwierdzenia w trybie dostepu do informacji publicznej.

mł. insp. Katarzyna Olejnik Biuro Prewencji KGP Naczelnik Wydziału Nadzoru nad Specjalistycznymi Uzbrojonymi Formacjami Ochronnymi
Wioletta Kusińska – Główny Specjalista MSWIA Departament Koncesji i Zezwoleń
Małgorzata Banasik – Główny Specjalista MSWIA Departament Koncesji i Zezwoleń”
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: Officer_199 »

Światełko w tunelu ?
https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci ... MSWiA.html

Trzeba Ich cisnąć i nie odpuszczać !
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: jasi3k »

„3. Zabronione jest posiadanie amunicji wytworzonej niefabrycznie, w tym także takiej, do której wytworzenia wykorzystywane są fabrycznie nowe komponenty amunicji, z wyłączeniem amunicji wytwarzanej na własny użytek przez osoby posiadające pozwolenie na broń w celu łowieckim, kolekcjonerskim, sportowym lub szkoleniowym.”;
Ja dobrze rozumiem że chodzi o zakaz amunicji elaborowanej przez firmy mające koncesję na wytwarzanie amunicji?
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: GreenHeart »

21 października idziemy na wybory
Idziecie ze mną?
https://web.facebook.com/events/705278169807037/
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: LARPAK »

jasi3k pisze:„3. Zabronione jest posiadanie amunicji wytworzonej niefabrycznie, w tym także takiej, do której wytworzenia wykorzystywane są fabrycznie nowe komponenty amunicji, z wyłączeniem amunicji wytwarzanej na własny użytek przez osoby posiadające pozwolenie na broń w celu łowieckim, kolekcjonerskim, sportowym lub szkoleniowym.”;
Ja dobrze rozumiem że chodzi o zakaz amunicji elaborowanej przez firmy mające koncesję na wytwarzanie amunicji?
Zakaz dotyczy posiadania, a nie wytwarzania.
Osoba posiadająca koncesję na wytwarzanie będzie mogła ją wytwarzać bo to dotyczy ustawy o wyrobie i obrocie właśnie.
A w tym momencie osoba z koncesją staje się producentem amunicji "fabrycznej" pod swoją marką.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”