Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Awatar użytkownika
kulfon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 04 września 2017, 17:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: kulfon »

Hornet_AW pisze:Kulfon ... a magazynków to nie dotyczy? ... je mogą zabrać?
Konstytucja mówi jasno, że tylko w przypadkach określonych w ustawie i tylko na podstawie prawomocnego orzeczenia sądu. Sądzę że nic nam nie zabiorą.
9x19 9x18 7.62x39 8x57 7.62x25 45acp 223rem
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: jasi3k »

KG92RS pisze:
Tylko - po co? Te pozwolenia to zwykle dwie, maksymalnie trzy sztuki, więc raczej nikt ich nie będzie marnował na "wynalazki".
Nie no kontekst jest inny...
Do kałaszy z długą lufą można będzie mieć magazynki na max 10 nabojów, a do tych z krótką już na 20...
To też poj...e
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: jasi3k »

I co się jeszcze tyczy tych magazynków- w ustawie zapisane że cofa się pozwolenie jeśli "posiada mechanizmy mogące pomoeścić" - tam nigdzie nie jest napisane że do tej broni którą posiada... Toteż jak rozumiem można zabrać komuś 7,62 jeżeli ma magazynek na 30 ammo do .223
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: tomek89 »

jasi3k pisze:Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, ale złożone:
Zastava m92
mini Beryl
Aks74u
i wszystko z kŕótkimi lufami (poniżej 30cm)
staną się "strzelecką bronią palną krótką"
I będzie ją można posiadać na podstawie pozwolenia na broń do ochrony osobistej...
Nie był bym takim optymistą. Ewidentnie chodzi o wyeliminowanie SBR... zdemontowane kolby może będą podchodziły. Problemem będzie interpretacja, a jak jest z nią u nas to każdy dobrze wie...

"strzelecka broń palna długa – jest to strzelecka broń palna inna niż strzelecka broń
palna krótka;"
dobre... wzorowa definicja...

"strzelecka broń palna krótka – jest to strzelecka broń palna, w której długość lufy nie
przekracza 300 mm lub której całkowita długość nie przekracza 600 mm;"

"Kategoria A:
Samopowtarzalna długa strzelecka broń palna (strzelecka broń palna, która jest
pierwotnie przeznaczona do strzelania z ramienia), którą można zmniejszyć do długości mniejszej niż 60 cm bez utraty funkcjonalności dzięki zastosowaniu kolby składanej lub
teleskopowej lub kolby, którą można usunąć bez użycia narzędzi."

Voila... Mamy 2 definicje broni długiej, ale w skrócie będzie pewnie funkcjonować, że każda broń z kolbą, która w stanie złożonym mieć będzie poniżej 60 cm to broń długa czyli kat A

Najgorsze jest to, że ktoś długo nad tym gniotem długo siedział i kombinował co by tu jeszcze przemycić.
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: jasi3k »

W kwestii znakowania - art.148 - jak rozumiem broni znajdującej się już w rękach kolekcjonerów i sportowców nie ma obowiązku ponownie znakować. I chyba przy odsprzedaży również uznaje się ją za właściwie oznakowaną...
Prawda, sprzeczne to z art. 156 ust.4
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2018, 00:24 przez jasi3k, łącznie zmieniany 2 razy.
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: jasi3k »

Dobra, ale nie mogę znaleźć nic w sprawie tego co będzie z już posiadaną przeze mnie bronią kat. A6-9.
Pozwolenia nie wydadzą, a co z tym co mam w szafie?

P.s.: kiedy idziemy protestować?
Tylko niech to będzie jakiś weekend i na poważnie, a nie tak jak z protestem urządzanym przez FU, który przekładali i odwołali...
W sumie to i opony mogę poświęcić...
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Garfield »

Toż przecież ustawowo stwierdzą że nie można posiadać.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 280
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: ubejane »

tomxes pisze:
kotwworku pisze:Karabinek czy pistolet nie ma nic wspólnego z definicją broni długiej/krótkiej w obecnej ustawie. AR15 z lufą 10.5 jest karabinkiem ale jednocześnie bronią krótka (magi 20szt). Taki oto burdel się tworzy jak władzuchna chce regulować każdy aspekt rzeczywistości.
No to ktoś ogarnia czym jest Daniel Defence MK18 Law Tactical z 10,5" lufą wg nowej ustawy? Bo nie wiem czy usuwać składaną kolbę czy szukać magów na 20 szt :583:
Mk18 Law Tactical po złożeniu kolby już nie jest samopowtarzalna :-)
SP7MM
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: jasi3k »

Szukam mądrej głowy co mi powie jak rozwiązywana będzie taka sytuacja:
Mam kilka karabinów serii AK74 (rpk74, ak74 i aksu74u). Wg nowej ustawy aksu to broń krótka do której mogę mieć magazynek na 20 nabojów, zaś do pozostałych tylko 10. Ale qr** te magi są uniwersalne, czyli posiadam mag o większej pojemności do dwóch pozostałych. Czy to powód dla cofnięcia pozwolenia?
Poza tym, jak widzę broń pneumatyczna jest wykreślona z ustawy - spoko. Ale broń pneumatyczna również składa się z lufy, która to wedle ustawy będzie również istotną częścią broni (mało to było kbks przerobionycb z wiatrówek?).
To w końcu będzie można je posiadać, czy nie?
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2018, 08:19 przez jasi3k, łącznie zmieniany 1 raz.
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: dect »

Kto ma Ci na to odpowiedzieć jak to tylko projekt?
zmija9
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 13 maja 2016, 14:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: zmija9 »

kulfon pisze:
Hornet_AW pisze:Kulfon ... a magazynków to nie dotyczy? ... je mogą zabrać?
Konstytucja mówi jasno, że tylko w przypadkach określonych w ustawie i tylko na podstawie prawomocnego orzeczenia sądu. Sądzę że nic nam nie zabiorą.
Zgodziłbym się z Tobą, gdyby nie fakt, że politycy już wielokrotnie pokazali gdzie mają Konstytucję. Obawiam się, że zabiorą co tylko się da. Być może uda się uzyskać sądownie jakieś odszkodowanie, ale nic więcej...
Awatar użytkownika
coper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 01 lutego 2016, 15:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: coper »

serio powołujecie się na konstytucję przy tym rządzie? no i gdzie ci wszyscy zwolennicy dobrej tfutfu zmiany? zrobią co chcą, a zrobią tak, aby nam było jak najgorzej z tej prostej przyczyny, że u władzy mamy czystej krwi socjalistów. gęba pełna frazesów, a Błaszczak już zaciera rączki, bo rękami UE może rozbroić i tak już rozbrojone społeczeństwo. potem się zwali na totalną opozycję, UE, przeciwników, lewaków, pelikany łykną, a każdy cokolwiek obeznany w temacie wie, że zalecenia KE można by było zastosować tak, że jeszcze byśmy na tym zyskali. szkoda że nie są tacy gorliwi przy innych zaleceniach UE :/ wuj im w rzyć
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2018, 08:52 przez coper, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 576
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Matthius »

Nie żebym chciał bronić Płaszczaka (MON), ani Brudzińskiego (MSWiA), ale wydaje mi się, że to nie ich robota. To tylko figuranci. W ministerstwach od lat rządzą urzędnicy - niewybieralni, nieznani, nieusuwalni. Te same osoby od kilku kadencji, niektórzy jeszcze z czasów Jaruzelskiego. Oni płodzą te gnioty, a minister jedynie ma się pod tym podpisać i nadać dalszy bieg.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: LARPAK »

Matthius pisze:Nie żebym chciał bronić Płaszczaka (MON), ani Brudzińskiego (MSWiA), ale wydaje mi się, że to nie ich robota. To tylko figuranci. W ministerstwach od lat rządzą urzędnicy - niewybieralni, nieznani, nieusuwalni. Te same osoby od kilku kadencji, niektórzy jeszcze z czasów Jaruzelskiego. Oni płodzą te gnioty, a minister jedynie ma się pod tym podpisać i nadać dalszy bieg.
To samo miałem napisać!
:piwo:
Awatar użytkownika
coper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 01 lutego 2016, 15:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: coper »

@up - a nie mówiłem że to wina poprzedników, elyt z układu, zakamuflowanej opcji lewackiej? no bo przecież nie miłościwie nam panującym! kończ waść, wstydu oszczędź...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”