Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Awatar użytkownika
Stormtrooper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 11 kwietnia 2017, 20:43
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: Stormtrooper »

Obejrzałem sobie dzisiaj wywiad na kanale wrealu24:
https://www.youtube.com/watch?v=LgxfR1nOu50
Czekam na to co będzie w "warto rozmawiać", ale jakoś nie mam zbyt wielkich oczekiwań.

Z jednej strony fajnie, że w mediach różnego rodzaju pojawia się "nasza sprawa". Jest jakiś rozgłos, który wychodzi poza środowisko strzeleckie. Natomiast wydaje mi się, że trochę brakuje w tym wszystkim sprytnego rozgrywania tematu. Polityka to nie jest czysta gra, widać to we wszystkich kampaniach. Gra na emocjach, populizm, itp. Prawda, rzetelność, suche fakty, obiektywność - nie ma takiego przebicia.

Zastanawiam się czy nie byłoby dobrym posunięciem uderzyć w nuty patriotyczne, powstańcze. Obecna władza często bardzo przychylnie wypowiada się o powstańcach (głównie powstania warszawskiego), natomiast nikt jeszcze nie uświadomił politykom (brakuje takich nawiązań, zadawania niewygodnych pytań), że wybuch tego (jak i innych, wcześniejszych powstań) był możliwy tylko dlatego, że ludzie mieli jednak obeznanie z bronią palną. Ponadto nasz naród był zawsze rozbrajany przez zaborców. Czy chcemy kontynuować te drogę?

Taką akcję widziałbym na 3 frontach:
- akcja internetowa (Jakiś banner, który w kilku zdaniach przedstawia zaistniałą sytuację i nawiązuje właśnie do tradycji patriotycznych. Banner, który będzie masowo wklejany i umieszczany na stronach www, forach itp.);
- bilboardy (ROMB, FU nawet jeżeli nie mają wystarczających środków to można ich w tym wspomóc. Gdyby w kilku miastach pojawiły się bilboardy z treścią jak na proponowanych wyżej banerach na pewno miało by to pozytywny wydżwięk);
- kontakt z politykami (Można wysyłać emaile opisujące nasz obecny problem, ale zakończone pytaniem w stylu: "czy jest Pan/Pani za tym aby kontynuować tradycje zaborców, którzy niewolili naszą Ojczyznę i popiera Pan/Pani rozbrojenie obywateli?" i z prośbą o odpowiedź na to konkretne pytanie. Być może po nagłośnieniu sprawy byłaby możliwość przebicia się do mainstreamowych mediów i zadania takiego pytania komuś z polityków na forum publicznym?

Wiem, że jesteśmy na przegranej pozycji jeżeli chodzi o media przeciwne władzy. Wątpię, żeby taki TVN, który z jednej strony atakuje PIS przy każdej okazji zaatakował ich za coś, co jest zgodne z polityką PO i UE. Z drugiej strony, jeżeli było głośno o zakładaniu t-shirtów na pomniki - to może nasza akcja, o ile będzie zorganizowana przyniesie efekt.

Być może wygłupiłem się tym postem, ale takie mam ostatnio przemyślenia. Chcemy grać uczciwie w grze bez zasad :)
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 988
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: Piotr_JG »

gustaw3003 pisze:Wyczekiwane stanowisko PZSS
https://wzss.pl/dokumenty/ustawa/stanowisko_pzss.pdf
Widać słabo z wiarygodnością źródeł z wykopu
A PZSS mile, bardzo mile zaskoczył.
Piotr
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: GreenHeart »

Zdanie typu Polacy nie dorośli do... Nie jest tworem rodzimym lecz naszych sąsiadów. Patrząc na nich i co oni mają komuś bardzo zależy żebyśmy nie dorośli do:
Elektrowni atomowej
Bomby atomowej
Własnych zakładów przetwórstwa końcowego a jedynie produkcji pośredniej
Oczywiście do broni
Rozbudowy żeglugi śródlądowej
Także to protekcjonalne twierdzenie że Polacy nie dorośli do czegoś może być wypowiadane jedynie w ustach antyPolaka i ktokolwiek używa tego terminu albo działa na naszą szkodę albo ma tak ograniczony światopogląd że powinien najpierw się doedukowac a nie opowiadać bzdury, gdyż Polacy nie są w niczym gorsi niż ich sąsiedzi.
ZenonD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 23 maja 2006, 19:29
Tematy: 0
Lokalizacja: woj. Łódzkie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: ZenonD »

Cyt.
"Powiem szczerze, nie jestem zwolennikiem ułatwiania dostępu, może wręcz jestem zwolennikiem jeszcze bardziej rygorystycznego traktowania dostępu do broni palnej, bo wiem o tym, że w Polsce bardzo wielu przestępców z różnych względów dysponowało legalnie bronią. A broń palna jest jednak dla życia ludzkiego, a w lepszym wariancie zdrowia, niezwykle groźna. Doświadczenia amerykańskie są, łagodnie mówiąc, nie najlepsze, a szwajcarskie – cóż, proszę wybaczyć, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że istnieją różnice kulturowe czy coś takiego jak zasób kulturowy. To jest różnica, jeśli gdzieś powszechne szkolnictwo wprowadzono dziesięć pokoleń temu, a gdzieś wiele pokoleń później i to też, uczciwie mówiąc, niespecjalnie konsekwentnie, bo jeszcze sam pamiętam czasy, kiedy ludzie z niepełnym podstawowym stanowili znaczny procent społeczeństwa. To trzeba po prostu brać pod uwagę, nic się na to nie poradzi. Żeby mieć w dyspozycji broń, trzeba być człowiekiem w pełni przewidywalnym i w pełni odpowiedzialnym, nawet w takiej sytuacji, która się zdarza większości ludzi, a już na pewno większości mężczyzn, czyli pod wpływem alkoholu. Nie może być tak, że kłótnie sąsiedzkie będą kończyły się sięganiem, w wypadku Szwajcarów, po broń maszynową, bo taką mają w domach. Tam, z tego co mi wiadomo, o ile to się zdarza, to niezmiernie rzadko. Nie jestem pewien, czy w Polsce nie zdarzałyby się wesela, na których by się ostro postrzelano. Jednak pięść, nawet silna, jest nieporównanie mniej groźna niż broń. Trzeba to brać pod uwagę, trzeba brać pod uwagę skutki i społeczeństwo, takie, jakie jest, a nie, jakie byśmy chcieli, żeby było. Trzeba wierzyć, że można je zmienić, to jest różnica między mną a ludźmi, którzy dzisiaj rządzą Polską – oni nie bardzo wierzą, że to, co u nas nie jest przedmiotem dumy można zmienić w jedno czy dwa pokolenia, a ja w to głęboko wierzę. "
https://www.salon24.pl/u/jaroslawkaczyn ... nt_4132307
Ten kto to powiedział decyduje tak, porzućcie wszelkie nadzieje!
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 576
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: Matthius »

GreenHeart pisze:Zdanie typu Polacy nie dorośli do... Nie jest tworem rodzimym lecz naszych sąsiadów.
Myślę podobnie. Zazwyczaj, gdy słyszę tekst o rzekomej niedojrzałości Polaków, to pokazuję statystykę ilości sztuk broni na 100 mieszkańców. Wskazuję na Niemcy, Rosję, Austrię, Włochy, Ukrainę, Białoruś i Polskę. Po czym zadaję pytanie - który ze wskazanych krajów prowadził zorganizowaną eksterminację sąsiadów oraz własnych obywateli w ciągu ostatnich 100 lat.

Do dziś nie znalazł się taki, który uznałby, że Niemcy czy Rosjanie to pokojowe narody, bardziej dojrzałe do posiadania broni, niż Polacy. Za to niemal każdy jest zdziwiony dysproporcją między Niemcami a Polską (30 vs 1). A jeszcze bardziej, między rzekomo zamordystyczną Białorusią dyktatora Łukaszenki, a podobno wolną i niepodległą Najjaśniejszą Rzeczpospolitą.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
chief-moonshine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 09 stycznia 2015, 15:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: chief-moonshine »

Ja na teksty o rzekomej niedojrzałości Polaków mam zazwyczaj prostą odpowiedź - rewolwery czarnoprochowe są u nas legalne już 14 lat. Bez żadnych badań, nawet bez zaświadczeń o niekaralności. Każdy może kupić i używać. Do tej pory słyszałem tylko o jednym zabójstwie przy użyciu takiej broni (jakiś facet zabił kochanka swojej żony) i jednej próbie zabójstwa. Oba zdarzenia popełnione w takich okolicznościach że sprawca mógł z równym skutkiem użyć noża. Biorąc pod uwagę fakt że tej broni jest w rękach Polaków już kilkaset tysięcy sztuk, wychodzi na to że jesteśmy bardzo odpowiedzialnym narodem, na pewno nie mniej od naszych lepiej uzbrojonych sąsiadów.

Jeśli dla kogoś 1 ofiara śmiertelna na 14 lat to i tak dużo, to sugeruję wtedy zajęcie się zakazem posiadania motocykli albo psów. Jedno i drugie ma przydatność praktyczną mniej więcej taką jak broń czarnoprchowa, a motocykle powodują kilkaset ofiar śmiertelnych rocznie. Psy z kolei to kilkanaście tysięcy pogryzień rocznie z czego kilkaset poważnych i przynajmniej kilka lub kilkanaście ofiar śmiertelnych.
Klurik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 16 lutego 2016, 15:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: Klurik »

" motocykle powodują kilkaset ofiar śmiertelnych rocznie"
Motocykle same w sobie są tak samo "groźne" jak broń. Ja swój mogę bez obaw postawić pod przedszkolem i nikomu krzywdy nie zrobi... ;) Zwracamy uwagę innym, że broń to tylko narzędzie które samo w sobie groźne nie jest, trzymajmy się więc pewnych standardów.
“He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.” - Dr. Johnson
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: kapera »

Niektórzy twardogłowi nie przyjęli do wiadomości że czasy rozbiorów i okupacji mamy za sobą . Jak widać są przesiąknięci minioną ideologią która wyryła w ich toku myślenia że posiadanie broni to coś czego mogą się obawiać . Tak myśleli zaborcy i okupanci , czyżby taki tok rozumowania przyjęli nasi rządzący ? Czasy mamy inne , ponoć jesteśmy wolnym narodem . Nie jest bez znaczenia posiadanie oraz wyszkolenie strzeleckie obywateli dla obronności kraju . Wiedzą to nasi sąsiedzi gdzie statystyki co do posiadania broni na jednego mieszkańca wyraźnie wskazują politykę rządzących w ich krajach . Polska w tych statystykach wypada bardzo blado , byliśmy przez wieki ustawowo rozbrajani ( jak i obecnie ) . Propozycja nowelizacji potwierdza że zamiast dążyć do poprawy tych niechlubnych statystyk i dać społeczeństwu to co im się należy mamy rozbrajania ciąg dalszy . Co zmieniło się w ciągu ostatniego wieku w dostępie do broni przez społeczeństwo ? Nic .......
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 910
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 107
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: Ryba »

...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
chief-moonshine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 09 stycznia 2015, 15:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: chief-moonshine »

Klurik pisze:" motocykle powodują kilkaset ofiar śmiertelnych rocznie"
Motocykle same w sobie są tak samo "groźne" jak broń. Ja swój mogę bez obaw postawić pod przedszkolem i nikomu krzywdy nie zrobi... ;) Zwracamy uwagę innym, że broń to tylko narzędzie które samo w sobie groźne nie jest, trzymajmy się więc pewnych standardów.
Dlatego właśnie używam tego argumentu w tej formie. Jak ktoś mi gada, że broń zabija, to ja mu na to, że motocykle też zabijają. Zazwyczaj ta osoba, nawet jak nie jest sama motocyklistą, od razu widzi absurd takiego stawiania sprawy.
Gebel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 244
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: Gebel »

https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawia ... 8,38403630

Ciekawa debata z 27.08 z udziałem przedstawicieli środowisk strzeleckich i istotna deklaracja ministra Michała Dworczyka pod koniec programu
Awatar użytkownika
Obcy74
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 16 grudnia 2016, 09:53
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: Obcy74 »

Wczorajsze Warto Rozmawiać
Awatar użytkownika
Włodek61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 15:08
Tematy: 0
Lokalizacja: PT już nie, teraz Łowicz i TM - czasami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: Włodek61 »

Klurik pisze:" motocykle powodują kilkaset ofiar śmiertelnych rocznie"
Motocykle same w sobie są tak samo "groźne" jak broń. Ja swój mogę bez obaw postawić pod przedszkolem i nikomu krzywdy nie zrobi... ;) Zwracamy uwagę innym, że broń to tylko narzędzie które samo w sobie groźne nie jest, trzymajmy się więc pewnych standardów.
Przestańcie się oszukiwać :-D Naszym władcom nie chodzi o to ,że obywatele zrobią sobie kuku a raczej o to ,że kuku zrobimy im :-D
chcę wrócić do dawnego hobby .....i tyle :kukaracza:
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: Parabellum »

O kuku to się oni raczej nie obawiają, bo cy my nawet z bronią wobec policji i wojska. Tu broń jest moim zdaniem taki jednym z elementów symboli podmiotowości obywatelskiej i chodzi o to, żeby im ją sukcesywnie ograniczać.
Awatar użytkownika
Włodek61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 15:08
Tematy: 0
Lokalizacja: PT już nie, teraz Łowicz i TM - czasami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowelizacja UoBiA (z Ciekawostki z portali informacyjnych - część III)

Post autor: Włodek61 »

No cóż, jeżeli chodzi o policję i wojsko to jak pokazuje historia czasami obywatele mieli coś do powiedzenia. Natomiast zgadzam się z Tobą w kwesti
podmiotowości obywatelskiej , generalnie robienie z obywateli dzieci niepełnosprawnych to ulubiony sport naszych "włatców ".
chcę wrócić do dawnego hobby .....i tyle :kukaracza:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”