Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Awatar użytkownika
claas87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: claas87 »

Jachet1 pisze:
dyfer pisze:Mi się wydaję że ktoś Panu Turczynowi, podesłał spreparowany projekt. Chodzi o to żeby zamieszać w naszym środowisku. Nie wydaje mi się żeby PIS w roku przedwyborczym robił sobie taki strzał w klano. Ale mogę się mylić.
Żadnym strzałem w kolano, pamiętaj że posiadacze i miłośnicy broni w Polsce to margines, przecięty polak na myśl o broni ma 3 skojarzenia: policjant, myśliwy, bandyta. Więc jakby pogorszyli Ustawę to tylko mogłoby im to wyjść na plus wizerunkowy.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z przedmówcą, to jest jakieś dziwne utarte myślenie, powtarzanie stanu rzeczy sprzed wielu lat. Posiadaczy broni w Polsce wcale nie jest już tak mało. Od 2014 roku słyszę, że przybywa rocznie ok 20- 30 tys pozwoleń. Jest całkiem sporo myśliwych, liczba sportowców przez te 3- 4 lata się co najmniej potroiła (jak nie lepiej). Do tego dochodzi cała masa posiadaczy broni CP, razem z tymi co nie rejestrowali szacuje się że może być ich nawet 800 tys.(jest to całkiem możliwe bo swego czasu pamiętam, że niektóre sklepy ledwo nadążały ze sprowadzaniem broni bo wszystko było na pniu wykupywane). Do tego jest jeszcze trochę sympatyków, którzy broni nie mają ale się nią interesują. Jakby to wszystko wziął do kupy to by się całkiem silna grupa uzbierała, i tu jest właśnie zawarte sedno problemu, nie potrafimy się zjednoczyć i pokazać naszej rzeczywistej siły, determinacji i jedności. Mam tylko nadzieję, że ta ustawa nie przejdzie w takiej lub nie daj Boże jeszcze gorszej formie a jeśli się okaże że te czarne scenariusze się sprawdzą, to że w końcu nastąpi jakiś przełom i wszystkie środowiska strzeleckie razem zaprotestują przeciwko takiemu stanowi rzeczy (wiem naiwny jestem :-/ ). Myślenie typu "nie ma co się burzyć, bo to i tak nic nie da" albo "to mnie nie dotyczy bo mam inny cel pozwolenia" doprowadzą do tego że ustawodawcy zrobią z nami co będą chcieli, bo nie ma żadnego oporu a pojedyncze głosy nie mają siły przebicia. Jeżeli teraz uda się wprowadzić dużo bardziej restrykcyjne prawo bez naszego wyraźnego sprzeciwu to następne obostrzenia będą penie tylko kwestią czasu
agresto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 04 grudnia 2017, 20:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: agresto »

Jachet1 pisze:
dyfer pisze:Mi się wydaję że ktoś Panu Turczynowi, podesłał spreparowany projekt. Chodzi o to żeby zamieszać w naszym środowisku. Nie wydaje mi się żeby PIS w roku przedwyborczym robił sobie taki strzał w klano. Ale mogę się mylić.
Żadnym strzałem w kolano, pamiętaj że posiadacze i miłośnicy broni w Polsce to margines, przecięty polak na myśl o broni ma 3 skojarzenia: policjant, myśliwy, bandyta. Więc jakby pogorszyli Ustawę to tylko mogłoby im to wyjść na plus wizerunkowy.
Jesli zalozyc ze jest nas 750tys to stanowimy prawie 2% (albo i wiecej bo przeciez czesc z prawie 38mln to maloletni) i to nie jest pierwsza wkurzona na rzady pis grupa. Ziarko do ziarka plus frekwencja na wyborach i ich pozegnamy.

Z innej beczki. Nie czytalem nowej ubojki ale wielu z Was tak i siedzicie w temacie nie od dzis. Jak waszym zdaniem powinni zachowac sie ludzie ktorzy dopiero zdobyli pozwolenie i promesy na bron. Kupowac jak najwiecej czego sie da poki jeszcze mozna czy odpuscic i nie narazac sie na koszty (bo i tak zabiora, zdelegalizuja czy cholera wie co jeszcze)?

Mam nadzieje ze to jednak tylko glupi dowcip. Jak to sie ma do strzelnicy w kazdym powiecie?

Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 11 marca 2018, 14:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: DRIZZLERE17 »

Jachet1 pisze cytat: "...Żadnym strzałem w kolano, pamiętaj że posiadacze i miłośnicy broni w Polsce to margines, przecięty polak na myśl o broni ma 3 skojarzenia: policjant, myśliwy, bandyta. Więc jakby pogorszyli Ustawę to tylko mogłoby im to wyjść na plus wizerunkowy..."

Doszedłem dokładnie do takiej samej konkluzji, ale nie oznacza to, że mamy siedzieć cicho. Musimy cos robić i to szybko, bo znając modus operandi obecnego sejmu, to do ostatniego momentu będzie cisza na ten temat, a ustawa zostanie przepchnięta w ostatniej chwili w sezonie wakacyjnym być może w godzinach nocnych. wszyscy użytkownicy tego forum muszą wysłać e-maile do posłów i senatorów to nasz obowiązek !
innovate
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 21 czerwca 2017, 20:19
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: innovate »

Ja tylko dodam, że niestety odkładam najbliższe zakupy. Poczekam do końca roku na nową ustawę żeby sprawdzić jak będzie wyglądała nowa rzeczywistość prawna. Dość ryzykowne hobby w którym sprzet za kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy musisz upłynnić w trzy dni na zamkniętym rynku...
Awatar użytkownika
kwaki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 11 sierpnia 2014, 11:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: kwaki »

Jeśli to jest faktycznie jakiś efekt prac w ministerstwie, to raczej jakaś BARDZO wczesna wersja. Twierdzę tak dla tego, że nawet pobieżnie czytając, można stwierdzić, że jest mocno niekompletna i strasznie niechlujnie napisana. Pomijając już sam fakt absurdów, które się tam znalazły - tych jest tyle, że nie wiadomo od czego zacząć, jeśli chciało by się je wypisać.
Lack of confidence comes from lack of competence.
MJK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 21 października 2014, 21:35
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: MJK »

Uważam, że tylko pisanie maili na niewiele się zda. Trzeba się pokazać, najlepiej ręka w rękę z myśliwymi, i powiedzieć wyraźnie, że posiadaczy broni, także czarnoprochowej, i ich rodzin jest w Polsce co najmniej 2 miliony. Jeśli PiS nas oleje, to w przyszłych wyborach my zrobimy to samo z PiS-em. Trzeba koniecznie porozumieć się z posłami, którzy popierają nasze idee (głównie Kukiz 15, ale sądzę, że pozostałych partiach też znajdzie się grupa ludzi z kręgosłupem). Dziś wobec coraz mniej korzystnych dla sondaży PiS (czyt. Prezes) musi sobie uświadomić, że w kolejnych wyborach może się stać grupą, która przechli szalę zwycięstwa. Ale oczywiście musimy przyjść większą kupą, tak żeby nawet jeśli "przeoczy" nas TVP, to żeby TVN czy inny Polsat mogły ogłosić kolejny protest.
Awatar użytkownika
K602
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 21 września 2017, 12:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: K602 »

Interpretacja powiadacie przez urzędników... już nawet na naszym forum widać, że są rozbieżności, więc tym bardziej one będą później...


P.S. Wysyłał ktoś do tych posłów i dostał jakiś feedback?
| 9x19 | 12 |
plewy38
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 03 lipca 2017, 15:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: plewy38 »

A ja nie wierzę w przypadki. Nie jestem fanem teorii spiskowych ale dziw mnie bierze że......
- nagle pojawia się niechlujny projekt przekazany przez jakiegoś "życzliwego" na prośbę Pana Turczyna zamieszczoną na stronie..
- brak ważnych załączników.

I to o dziwo wtedy gdy Pan nie znany zakłada partie i prosi o wsparcie swojej inicjatywy pod egidą jedynej słusznej partii walczącej z "projektem". Jeszcze chwilkę temu jechaliście po nim że odpłynął, a tu nagle po publikacji znowu podbija "statystykę" lubie-zaglosuje.
Awatar użytkownika
jaszczur
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 201
Rejestracja: 03 października 2005, 13:49
Tematy: 10
Lokalizacja: Tarnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: jaszczur »

Mi odpisał pan Paweł Arndt:

"Jestem przeciwnikiem liberalizowania obecnie obowiązujących przepisów dotyczących dostępu do broni. Nie zmienia to faktu, że zapoznam się z ostateczną wersją projektu i wtedy ostatecznie podejmę decyzję co do głosowania w powyższej kwestii."

Raczej pan poseł nie zakumał o co chodzi w projekcie i w mailu.
Obrazek
zawoor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 26 grudnia 2016, 07:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: zawoor »

Mi odpisali Pan S. Pięta i Pan P. Arndt.
S. Pięta:
"Szanowny Panie,
uważam, że popularyzacja strzelectwa jest polską racją stanu, potrzebna będzie duża kampania informacyjna i mobilizacja w tej sprawie wszystkich środowisk strzeleckich.
Życzę miłego wieczoru.
St.Pięta"
zawoor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 26 grudnia 2016, 07:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: zawoor »

Pan Paweł Arndt:
"Szanowny Panie, odpowiadając na pytania zawarte w wystosowanym przez Pana mailu, pozwolę sobie ustosunkować się do poruszonych zagadnień.

Uważam, że nie powinno traktować się odpowiedzialności zbiorowej, jako uzasadnienia przy tworzeniu prawa. Każdą kwestię należy odpowiednio rozpatrzyć, mając na uwadze stopień złożoności materii, która zostaje poddana regulacji prawnej. Nie wyklucza to jednak pewnej ogólności prawa, które może dotyczyć nie tylko jednostek, lecz również odnosić się do kwestii funkcjonowania grup – w tym również środowisk hobbistycznych. Pragnę również nadmienić, że zgonie ze znaną rzymską paremią: Lex retro non agit, prawo nie działa wstecz.

Akty prawne nie mogą być tworzone oraz uchwalane z naruszeniem prawa. Tego typu działania przekreślają legitymizację obowiązującego prawa. Należy jednak pamiętać, że stwierdzenie legalności danych aktów prawnych znajduje się w gestii odpowiednich organów i nie może być wynikiem powierzchownych opinii zainteresowanych stron, lecz szczegółowej oceny dokonanej przez niezależne instytucje.

Uważam, że dalsze zaostrzenie prawa do posiadania broni nie wpłynie w znaczący sposób na poziom bezpieczeństwa obywateli naszego Państwa.

Zgadzam się z tezą, że osoby dysponujące pełnią praw obywatelskich powinny mieć możliwość wyboru swojego hobby. Z tym jednak zastrzeżeniem, że w momencie, kiedy owej pasji towarzyszy ryzyko utraty życia i zdrowia samego hobbisty, jak i otaczających go osób, to należy wtedy wprowadzić odpowiednie mechanizmy prawne regulujące kultywowanie owych zainteresowań. Dotyczy to również strzelectwa.

Uważam, że prawo do legalnego posiadania broni palnej, powinno zostać dostosowane do wyzwań, jakie stawia przed nami współczesny świat. Potrzebne są w tym względzie szerokie konsultacje nie tylko z zainteresowanymi stronami, które będą lobbowały w swoim interesie, lecz również z bezstronnymi ekspertami, którzy biorąc pod uwagę jak najbardziej obiektywne badania, wypowiedzą się w niniejszych kwestiach. Wydarzenia, które w ostatnich latach wydarzyły się w USA, napawają mnie poważnym niepokojem w kwestii liberalizacji dostępu do broni palnej. Czy nam się to podoba, czy nie, broń palna jest bronią letalną, tj. taką, która może zadać śmierć lub poważnie okaleczyć. Bez względu na to, czy mówimy o egzemplarzach sportowych czy też historycznych - kolekcjonerskich. Ponadto, chciałbym nadmienić, iż fakt, że broń znajduje się w rękach tzw. praworządnego obywatela, nie gwarantuje tego, że pewnego dnia nie zostanie ona w sposób niezgodny z prawem wykorzystana.

Jestem przeciwnikiem liberalizowania obecnie obowiązujących przepisów dotyczących dostępu do broni. Nie zmienia to faktu, że zapoznam się z ostateczną wersją projektu i wtedy ostatecznie podejmę decyzję co do głosowania w powyższej kwestii.

Z poważaniem

Paweł Arndt

Poseł na Sejm RP "
Awatar użytkownika
K602
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 21 września 2017, 12:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: K602 »

Dziękuję Panowie... a jakiś czas temu, patrząc na te propozycje/pomysły liberalizacji itd., zastanawiałem się, kiedy będziemy walczyć o status quo... jak widzę szybciej niż myślałem.
| 9x19 | 12 |
Awatar użytkownika
goose
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: goose »

Lekko zmodyfikowałam tekst Kolegi z Braterstwa i wysłałem do wszystkich członków sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych
Podaję tu listę adresów emailowych wszystkich posłów z tej komisji. "Kopiuj - wklej" w kopię ukrytą i możecie słać.
Ja zatytułowałem: "strzelcy sportowi i kolekcjonerzy broni proszą o pomoc Posłów Komisji AiSW !"
i początek: "Szanowne Panie Posłanki i Panowie Posłowie z sejmowej komisji AiSW.....

Podpisałem sie:
(imię nazwisko)
członek Klubu Sportowego Amator Wrocław (Warszawa)
strzelec sportowy, kolekcjoner
mąż i ojciec, patriota, praworządny obywatel RP
:)

Adresy:
Piotr.Babiarz@sejm.pl
Ewa.Filipiak@sejm.pl
Jozefa.Hrynkiewicz@sejm.pl
Maria.Janyska@sejm.pl
Piotr.Kaleta@sejm.pl
Lech.Kolakowski@sejm.pl
Jacek.Kurzepa@sejm.pl
Andrzej.Maciejewski@sejm.pl
Jerzy.Meysztowicz@sejm.pl
Malgorzata.Pepek@sejm.pl
Piotr.Polak@sejm.pl
Dorota.Rutkowska@sejm.pl
Anna.Siarkowska@sejm.pl
Artur.Szalabawka@sejm.pl
Sylwester.Tulajew@sejm.pl
Grzegorz.Wozniak@sejm.pl
Elzbieta.Zielinska@sejm.pl
Marek.Biernacki@sejm.pl
Jan.Grabiec@sejm.pl
Michal.Jach@sejm.pl
Norbert.Kaczmarczyk@sejm.pl
Agnieszka.Kolacz-Leszczynska@sejm.pl
Marta.Kubiak@sejm.pl
Jozef.Lassota@sejm.pl
Andrzej.Melak@sejm.pl
Anna.Nems@sejm.pl
Grzegorz.Piechowiak@sejm.pl
Grzegorz.Raniewicz@sejm.pl
Bogdan.Rzonca@sejm.pl
Miroslaw.Suchon@sejm.pl
Tomasz.Szymanski@sejm.pl
Wojciech.Wilk@sejm.pl
Tadeusz.Wozniak@sejm.pl
Arkadiusz.Czartoryski@sejm.pl
Bartosz.Jozwiak@sejm.pl Jerzy.Polaczek@sejm.pl
Edward.Siarka@sejm.pl
Zbigniew.Sosnowski@sejm.pl
Marek.Wojcik@sejm.pl
macienty
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 12 czerwca 2018, 19:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: macienty »

Cześć,

jakiś czas temu wysłałem wiadomości do wszystkich WPA z prośbą o udostępnienie informacji publicznej w postaci:

"– wszelkich projektów, ustaleń, aktów prawnych, decyzji, wniosków lub wersji roboczych dotyczących planowanych, toczonych lub zakończonych prac związanych z ustawą o broni i amunicji lub wszelkimi aktami prawnymi (ustawy, rozporządzenia) pokrywającymi tematycznie posiadanie, obrót lub użytkowanie broni palnej przez osoby cywilne w Polsce - dokumenty wytworzone od dnia 01.06.2016 do dnia dzisiejszego.
– kopii korespondencji między Państwem, a Komendą Główną Policji lub przedstawicielami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczącej ww. tematu"

Odpowiedzi nadeszły stosunkowo szybko i praktycznie żadna KW Policji nie wie nic na temat planowanej zmiany ustawy. Jeżeli pojawiała się jakaś korespondencja między KGP albo KSP a KW to dotyczyła kwestii czasowego zakazu noszenia broni ze względu na organizowaną w danym miejscu imprezę masową.

Jedna odpowiedź była jednak szczególnie ciekawa - mianowicie korespondencja z CLKP. Załączam poniżej - może wniesie coś do dyskusji.

Miłego (mimo wszystko) dnia :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Idaho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 178
Rejestracja: 19 listopada 2015, 00:43
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: Idaho »

No proszę, głos rozsądku z CLKP w sprawie tłumików. Aż miło poczytać.
.22 / .223 / 7,62x39 / 9x18 / 9x19 / 12GA
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”