Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: Thrud »

Jak pisałem w innym wątku - rozwiązanie analogiczne do tłumików. Czyli możesz posiadać, nie możesz używać.
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
PWK82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 17 lutego 2015, 00:08
Tematy: 0
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: PWK82 »

Czy pewnym jest fakt, że przyjdzie pogodzić się z zaborem AK z rodowodem wojskowym (mam akurat DDRa z 72 roku)? Spotkałem się dziś z opinią, że jest to broń nie przerabiana z samoczynnej, a z samoczynnej-samopowtarzalnej, więc nie ma się czym martwić, a pod paragraf będzie podpadała na przykład pepeszka. Optymistyczne, ale czy realne?
MJK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 21 października 2014, 21:35
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: MJK »

Kolego, nie gódź się z czymś do czego możesz nie dopuścić, tylko walcz tak, jak potrafisz. Pisz posty na FB, pisz na Twitterze. Gdyby pod każdym postem publikowanym przez MSWiA, Kancelarię Premiera, Joachima Brudzińskiego, lokalnego kandydata na prezydenta/burmistrza i jeszcze kogoś z PiS (lub samego PiS) każdy posiadacz broni umieścił codzienne jeden wpis, np. "Nie będę na Pana/Panią głosował za antyobywatelskie działania w zakresie tworzenia prawa dot. posiadania broni", to szybko by się wycofali.
Teraz trzeba walczyć i nie poddawać się pesymizmowi.
Awatar użytkownika
Sokole Oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 21:54
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: Sokole Oko »

Chyba bym się za bardzo do tej myśli nie przywiązywał. Na mój rozum jedno i drugie jest de facto ex-bronią samoczynno-samopowtarzalną: obie pukawki w oryginale miały/mają przełącznik rodzaju ognia i w zależności od nastawy mogły grzechotać seriami, albo punktować pojedynczym.

Jeśli PiSowski rząd bez zastrzeżeń zaimplementuje przyprawiającą nas o ból głowy dyrektywę..., to z samopowtarzalnymi ex-wojskowymi AK będzie krucho, bo dyrektywa takie rodzaje broni banuje. Słyszałem co prawda, że jeśli mamy do czynienia z bronią wytworzoną, czyli karabin otrzymał nową nazwę, nowy rok produkcji i nowy numer, to niby gilotyna może go ominąć, bo został od nowa wytworzony a nie przerobiony, ale czy te zabiegi posiadaczowi faktycznie gwarantują spokój, nie wiem.

Pozdrawiam,
- Ja, panie podchorąży, na sto metrów muchę w dupsko trafiam.
Awatar użytkownika
gustaw3003
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 14:32
Tematy: 0
Lokalizacja: 3- Miato
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: gustaw3003 »

Zrób białą kartę , Zgłoś zabytek Ruchomy do konserwatora zabytków.
Sprzęt ma więcej niz 25 lat
Milicja może cię cmoknąć w pompon..
"be careful whos toes you step on because they maybe connected to someones ass you cant kick"
krys52
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 02 lutego 2016, 20:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: krys52 »

od wczoraj FU zbiera dane o sympatykach strzelectwa, więc warto to wypełnić, im nas więcej tym lepiej
https://dyrektywa.firearms-united.com/p ... eleckiego/
---------------
.22, .22, .22, 9x18, 9x19, 9x19, 9x19, .45, 7,62x39, .12/76, .12/76; a to dopóki UE nie zbanuje?: 7,62x39, .223Rem, 5,56x45, 5,56x45, 5,45x39
kobusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 16 października 2005, 22:22
Tematy: 56
Lokalizacja: T.M.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: kobusz »

Może trochę ponapierać na PZSS, niech zobaczą że patrzymy im na ręce jak traktują swoich członków....
https://www.pzss.org.pl/index.php
da_Silva
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 06 lutego 2017, 21:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn (W-M)
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: da_Silva »

PWK82 pisze:(...) Spotkałem się dziś z opinią, że jest to broń nie przerabiana z samoczynnej, a z samoczynnej-samopowtarzalnej, więc nie ma się czym martwić, a pod paragraf będzie podpadała na przykład pepeszka. (...)
Nie za bardzo śledzę zmiany w UoBiA, ale w wojsku miałem PM wz. 43/52 (polska wersja PPS 42/43 - z kolbą drewnianą, tzw. PM wz. 43 miał kolbę metalową, składaną, jak oryginał - PPS). To potrafiło tylko siać seriami, ale - z tego, co kojarzę, to PPSz-a miała przełącznik ognia pojedynczy/serie.
(BTW - strzelanie do tarczy [pojedynczymi] polegało na załadowaniu do magazynka na przemian: całego naboju, łuski z wciśniętym pociskiem, całego naboju... itd.)
Lufa Krupp'a też raczej mi nie pomoże :shock:
PWK82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 17 lutego 2015, 00:08
Tematy: 0
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: PWK82 »

gustaw3003 pisze:Zrób białą kartę , Zgłoś zabytek Ruchomy do konserwatora zabytków.
Sprzęt ma więcej niz 25 lat
Milicja może cię cmoknąć w pompon..
Ciekawe co piszesz. W sieci jest sporo informacji na temat rejestracji aut jako zabytki, ale nie widzę informacji na temat procedury przy rejestracji broni. Czy znasz jakieś miejsca gdzie można zaczerpnąć informacji o procedurze takiej rejestracji w przypadku broni?

Trafiłem na taki wzór białej karty, od biedy pewnie da się to wypełnić i dla kałacha, tylko trzeba poszperać za jego historią.
https://www.autocentrum.pl/dokumenty-dl ... ruchomych/

Na jakiej podstawie wnioskujesz, że organy państwowe nie będą mogły położyć łapy na broni zabytkowej?
rnowak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 13 czerwca 2018, 22:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: rnowak »

kobusz pisze:Może trochę ponapierać na PZSS, niech zobaczą że patrzymy im na ręce jak traktują swoich członków...
Cytat ze strony PZSS:
Komunikat PZSS
Informujemy, że dzisiaj, tj. 16 sierpnia do PZSS wpłynęło pismo z MSWiA w sprawie nowelizacji ustawy o broni i amunicji. Zgodnie z oczekiwaniem autorów pisma proponowane zmiany zostaną w PZSS wszechstronnie przeanalizowane pod kątem wpływu na sport strzelecki, a wypracowane stanowisko - przekazane resortowi spraw wewnętrznych.
Jak rozumiem MSWiA ponownie wysłało im do konsultacji tekst ustawy o obrocie, tym razem zawierający tekst nowej ubojki. Rzeczywiście warto nacisnąć, szczególnie w sprawie magazynków i broni eks-wojskowej bo są używane w sporcie. Można zagrozić że jak nas zawiodą to będziemy lobbować za cofnięciem monopolu PZSS, zniesieniem wymogu członkostwa czy co tam ich zaboli najbardziej. Jak zobaczą że im odstawka od koryta wisi na horyzoncie to może zmądrzeją.
kolekcjoner1911
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 11 sierpnia 2018, 01:47
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: kolekcjoner1911 »

PZSS wysłało odpowiedź do MSWiA taką, że aż mi z wrażenia kopara opadła - jednak stać ich na sensowne posunięcia.
Ostatnio zmieniony 04 września 2018, 15:17 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”