UOBIA projektu ROMB vs UOBIA projektu PIS /Siarkowskiej/

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Awatar użytkownika
LWfilip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 18 października 2017, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UOBIA projektu ROMB vs UOBIA projektu PIS /Siarkowskiej/

Post autor: LWfilip »

Jak to się dzieje?? To Polska właśnie. Żadne środowisko nie jest jednolite bo składa się z grupy ludzi o różnych zapatrywaniach na ten sam problem. Ogólnie rzecz biorąc, środowisko strzeleckie to myśliwi, sportowcy, kolekcjonerzy, czarno prochowcy i nawet żołnierze. Wszyscy mają dostęp do broni wszelakiej a zasady tym rządzące są różne dla poszczególnych grup. Sami wiecie, ile jest interpretacji tego samego przepisu. Dowodem na to jest choćby ta i inne dyskusje na tym forum. I nie powinno dziwić, że politycy co innego gadają a co innego robią. Aby tylko wygrać wybory.
Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni idą tam gdzie chcą.
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: UOBIA projektu ROMB vs UOBIA projektu PIS /Siarkowskiej/

Post autor: Marin205 »

LWfilip pisze:Jak to się dzieje?? ....
Bardzo prosto się dzieje. Odpowiedz mi na pytanie: czy przy okazji tematów związanych z bronią mam słuchać o biblii i tym samym dać się zaszufladkować jako ktoś komu biblia jest bliska czy może to ktoś powinien wziąć na wstrzymanie i nie wplatać biblii w tematy związane z bronią ?

W tym co powiedziałem jest odpowiedź. Wiele osób nie popiera ROMB choćby ze względu na religijno-biblijny charakter tej organizacji. Owszem są takie osoby, które potrafią zacisnąć zęby i udaje im się zachować w sposób bezstronny jednak większość nie chce być kojarzona z wartościami które im nie odpowiadają. Dlatego organizacją ROMB nie łączy tylko dzieli w związku z tym, że nie potrafi być wizerunkowo neutralna. Strzelcy pochodzą z różnych środowisk i nie każdy chce być kojarzony z czymś czego jest przeciwnikiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
LWfilip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 18 października 2017, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UOBIA projektu ROMB vs UOBIA projektu PIS /Siarkowskiej/

Post autor: LWfilip »

Nie jestem człowiekiem religijnym i nigdy nie byłem. Odebrałem takie wykształcenie światopoglądowe jak większość Polaków w moim wieku. Staram się szanować poglądy i opinie innych, ale zawsze jestem przeciwny mieszania religii wszelakich do spraw przyziemnych. Czyli takich jak budowa mostów, dróg i życia codziennego. Niestety jako naród jesteśmy dziwni bo do wszystkiego mieszamy religijność. A po co?? Już dzieli się nas na "prawdziwych Polaków" ( to ci wierzący)i lewaków, którzy mają inne zdanie niż ci pierwsi. Niestety z tego co widzę. Sprawa dostępu do broni została zdominowana przez grupy jedynie słuszne. Kolejny raz nie jest ważny cel czy pomysł tylko czy realizują go "nasi" czy oni. Szkoda gadać. Nie podoba mi się to bo jako wyborca nie mogę rozliczyć wybrańców. Ale to już zupełnie inna historia.
Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni idą tam gdzie chcą.
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: UOBIA projektu ROMB vs UOBIA projektu PIS /Siarkowskiej/

Post autor: Marin205 »

ROMB powinien mięć pretensje do siebie, że nie próbował dogadać się z poseł Siarkowską wcześniej na etapie prac a nie tak jak to zostało zrobione. To co miało miejsce na komisji było skandalicznym zachowaniem. Forma, poniżej krytyki.
Obrazek
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: UOBIA projektu ROMB vs UOBIA projektu PIS /Siarkowskiej/

Post autor: montrala »

Ależ oczywiście ze próbował (w zasadzie nie ROMB, tylko autor projektu - FRSwP). Życie toczy się nie tylko na Fejsbuku i fakt że o tym tam nikt nie pisał nie znaczy że nic się nie działo. Od początku 2016 były wielokrotnie organizowane spotkania w klubie Kukiz'15, na które posłanki Siarkowska i Błeńska albo nie przychodziły, albo przychodziły spóźnione z kanapkami do zjedzenia, po to żeby niedługo wyjść, uprzednio pokazując ze co prawda projektu nie czytały, ale im się nie podoba. Jak ktoś nie chce rozmawiać, to trudno go do tego zmusić. Tylko na tym etapie nie widzieliśmy jeszcze że ten demonstracyjny "brak zainteresowania" w rzeczywistości przykrywa aktywne działania przeciwko projektowi ustawy.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: UOBIA projektu ROMB vs UOBIA projektu PIS /Siarkowskiej/

Post autor: Marin205 »

No ale to działa również w drugą stronę. Mało co zostało uwzględnione ze strony społecznej. Jedyne co pamiętam a zostało uwzględnione bo się larum podniosło i źle by to wyglądało wizerunkowo to chęć policzenia wszystkich posiadaczy CP przez wprowadzenie ograniczenia co do ilości posiadanego prochu czarnego bez rejestracji broni CP. A wiadomo, że ludzie lubią robić zapasy prochu zamiast latać po aptekarskie ilości do najbliższego sklepu.
Obrazek
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: UOBIA projektu ROMB vs UOBIA projektu PIS /Siarkowskiej/

Post autor: montrala »

Osobiście uważam że kwestia ilości kupowanego i przechowywanego bez kontroli czarnego prochu jest co najmniej delikatna.

Wybuch w Złotym Stoku: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomos ... ,12084436/

Dodam że budynki fabryki ZS są specjalnie tak zbudowane żeby minimalizować liczbę ofiar i nie przylegają do siebie (to jest grupa rozrzuconych po terenie małych budynków - zwiedzałem tą fabrykę). Do tego ilość prochu, która może się znajdować w budynku jest ściśle ograniczona. Nie bez powodu proch czarny ma klasyfikację materiału niebezpieczniego 1.1D, podczas gdy proch bezdymny jedynie 1.3C (gotowa amunicja 1.4S).
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2018, 13:55 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UOBIA projektu ROMB vs UOBIA projektu PIS /Siarkowskiej/

Post autor: KG92RS »

montrala pisze:Osobiście uważam że kwestia ilości kupowanego i przechowywanego bez kontroli czarnego prochu jest co najmniej delikatna.
Zgadzam się. Nigdy nie mam więcej, niż kilogram (1 puszka) z drobnym "hakiem" (resztki poprzedniej). I nie przechowuję go w szafie, bo - w razie wybuchu - zrobiłaby się z tego BARDZO DUŻA bomba. Znaczy, nie przechowywałem go w szafie do tej pory - ale teraz mam pewną zagwozdkę, ale tę opiszę w dziale "Prawo i broń".
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: UOBIA projektu ROMB vs UOBIA projektu PIS /Siarkowskiej/

Post autor: Marin205 »

Bzdury. Co innego porównywać proces produkcji a co innego zakup i przechowywanie. Najlepszym przykładem będą tutaj przepisy ADR (1.1.3.6) które wyłączają z rygorów transportowych proch zakwalifikowany jako materiał niebezpieczny klasy 1 w sytuacji gdy przewozimy go autem w ilości 20 szt opakowań czyli tak naprawdę 20 kg.

Pomysłodawcy liczenia było na rękę je wprowadzić, ponieważ zyskał by argumenty do dalszych rozmów. A że kosztem posiadaczy CP ..... cóż.
Obrazek
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: UOBIA projektu ROMB vs UOBIA projektu PIS /Siarkowskiej/

Post autor: montrala »

Marin205 pisze:Bzdury.
Argument nie do obalenia. Nie podejmuję się dalszej polemiki.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: UOBIA projektu ROMB vs UOBIA projektu PIS /Siarkowskiej/

Post autor: Marin205 »

montrala pisze:Osobiście uważam że kwestia ilości kupowanego i przechowywanego bez kontroli czarnego prochu jest co najmniej delikatna ....
Zatem odniosę się merytorycznie. Po przeanalizowaniu wpływu rejestracji broni czarnoprochowej na ilość przechowywanego prochu stwierdzam że 20 kg czarnego prochu posiadacza broni zarejestrowanej nie będzie bezpieczniejsze niż 20 kg prochu posiadacza broni nie zarejestrowanej. No chyba, że się mylę i nie dostrzegam jak rejestracja ma wpłynąć na przechowywanie prochu czarnego.

Planowane wprowadzenie ograniczenia w zakupie prochu czarnego dla posiadaczy broni niezarejestrowanej było tylko i wyłącznie wybiegiem do policzenia wszystkich posiadaczy tej broni. Pytanie tylko w jakim celu autor projektu chciał zebrać takie dane. W mojej ocenie potrzebował argumentu w postaci tej liczby. Tak naprawdę raczej się tego nie dowiemy.
Obrazek
chief-moonshine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 09 stycznia 2015, 15:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UOBIA projektu ROMB vs UOBIA projektu PIS /Siarkowskiej/

Post autor: chief-moonshine »

Kolego @montrala, nie do końca jest tak jak piszesz. Proch bezdymny jest klasyfikowany także jako 1.1C. Co do ilości to sprawa może i jest delikatna, ale pomysł, że, parafrazując Billa Gatesa, "1 kg wystarczy każdemu" dowodzi że przy projekcie nie pracował chyba nikt strzelający na poważnie z CP. Ja sam jestem raczej niedzielnym strzelcem CP ale muszę mieć w sejfie przynajmniej dwie granulacje - drobny do rewolweru i grubszy do karabinu. A proch jest sprzedawany w opakowaniach po 1kg. Do tego dochodzą różne marki, bo przy niedzielnym strzelaniu raczej nie będę sypał drogiego szwajcara tylko zadowolę się tańszym vesuvitem. Na średnie dystanse z karabinu też wolę kupić ZS bo jest tańszy od szwajcara a strata prędkości jest do zaakceptowania. Temat był wałkowany długo przez znacznie bardziej doświadczonych ode mnie strzelców CP, więc nie mam zamiaru powtarzać tu całej dyskusji, ale sposób w jaki autorzy projektu traktowali te uwagi (tzn długi czas z buta), i ilość wysiłku którą musiały włożyć osoby że środowiska CP żeby przekonać ich do zmiany decyzji były dla mnie bardzo przygnębiające. Już wtedy obawiałem się, że projekt nie ma szans bo przy takim traktowaniu konstruktywnych głosów krytyki prawie nikt się z nim nie będzie identyfikował. Najlepszy dowód że nikt nawet nie porywał się na próbę zebrania podpisów i projekt był pchany jako poselski opozycji (szanse sukcesu niewielkie, szczególnie w obecnej kadencji), pomimo szumnego reklamowania go jako "obywatelski".

Aby projekt był prawdziwie obywatelski i wychodzący ze środowiska, to moim zdaniem autorzy, korzystając se swojego zaplecza medialnego, powinni najpierw zrobić rundę zbierania propozycji poprawek (żeby nie było ich za dużo to na przykład prawo zgłaszania powinny mieć tylko kluby, stowarzyszenia, koła łowieckie czy kilkuosobowe imienne grupy strzelców), a potem zrobić imienne prawybory w których strzelcy mogliby głosować na te poprawki. Z takim zastrzeżeniem że aby pobrać token do głosowania człowiek musiałby podpisać listę poparcia ustawy.

To nie jest w żadnym razie pretensja do Ciebie, bo Ty akurat na tym forum zorganizowałeś całkiem fajną dyskusję i niektóre z naszych poprawek nawet trafiły do ostatecznej wersji. Mnie na przykład to przekonało i dopiero wtedy stałem się zwolennikiem tego projektu. Problem był jednak w arbitralności selekcjonera i ograniczonym zasięgu akcji. Nie da się z jednej strony ignorować kogoś i traktować z buta, a z drugiej liczyć na jego poparcie. To już nie jest nawet kwestia poglądów tylko zwykłej skuteczności taktyki.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: UOBIA projektu ROMB vs UOBIA projektu PIS /Siarkowskiej/

Post autor: marekp »

Mozna to ujac w skrocie. Jest sola w oku to strzelectwo z broni bez pozwolen nazywanej czarnoprochowa. Jest tez bron na amunicje zespolona i na czarny proch (wylacznie!) na przyklad Sharps 45-90. Nie ma mozliwosci elaboracji prochem nitro - jesli ktos nasypie to bedzie awaria broni. Potem pojawia sie zdjecia jak marnych materialow producent uzyl. Ale nie o to chodzi. Po pierwsze do broni czarnoporochowej uzywa sie co najmniej 4 rodzajow prochu. Do pistoletow jest bardzo drobny. Do duzych kalibrow jest znacznie grubszy. Do Sharpsa jest specjalny o bardzo rownych ziarnach. Jeden kilogram mnie starcza na 200 naboi (jak niczego nie rozsypie albo sie nie pomyle i musze cos wysypac). Utylizacja prochu bardzo prosta. Odrobina wody pozbawia go wlasciwosci prochu. I to ilosc ponizej 10% wagi. Ciekawe jest ze srodowisko strzeleckie dosc ochoczo oddaje pole w zakresie broni bez pozwolen. Moze by rejestracje? Po co komu taka bron? Czy oni sa normalni ze z tego strzelaja? To zapewne podswiadomie zal tych przejsc zeby miec pozwolenie. To jest jedno. A drugie nadzieja ze ten bandzior w ciemnym zaulku nie bedzie sie mna zajmowal tylko "tamtymi". I wtedy wieksza szansa ze nie zabije a jedynie w du** kopnie. I teraz tak wlasnie sie zaczyna dziac. Zamiast dazyc do upowszechnienia staramy sie sami sobie noge podstawic. Poswiecenie czarnoprochowcow nie spowoduje ze bedzie dostepna bron automatyczna.

MarekP
Miranda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 07 kwietnia 2017, 12:02
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UOBIA projektu ROMB vs UOBIA projektu PIS /Siarkowskiej/

Post autor: Miranda »

No tak - to środowisko strzelców CP to takie niesforne towarzystwo, patrony kręcą z cygarem w zębach a proch trzymają luzem w wersalce ;laughing: Dlatego średnio co tydzień na pasku TVN-u pojawia się info że jakiś "zadymiarz " wyleciał w powietrze ;laughing: A policzyć dziadów i niech przyniosą zaświadczenie z parafii na zakup tego diabelskiego specyfiku :-D No i kursy obowiązkowo - " bo sie Panie wyszczelajo jak na festernach " :)
ZDT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 29 września 2009, 20:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UOBIA projektu ROMB vs UOBIA projektu PIS /Siarkowskiej/

Post autor: ZDT »

Mam jedno pytanie do kolegi @Montrala, bo nie ogarniam.
Gdyby nie ci wszyscy przyjaciele, gorsi od wrogów, to:
1) prezes JK byłby za zasadami dostępu do broni ujętymi w tzw. projekcie obywatelskim;
czy
2) PIS przegłosowałby projekt wbrew woli prezesa?
Innej możliwości na uchwalenie ustawy w brzmieniu z grubsza zgodnym z owym "obywatelskim" projektem nie dostrzegam. Coś pominąłem?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”