Opinie "Strzelnica w powiecie "

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Awatar użytkownika
superluki5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 07 kwietnia 2017, 15:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Opinie "Strzelnica w powiecie "

Post autor: superluki5 »

Co sądzicie o projekcje "Strzelnic w powiecie" przestawionym przez wiceministra Michała Dworczyka ?
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Opinie "Strzelnica w powiecie "

Post autor: kaliber .44 »

Pomysł zacny. Zobaczymy jak z realizacją, ale moim zdaniem, projekt ten powinien być realizowany w powiązaniu ze zmianą ubojki. Strzelnica taka powinna być zawiadywana przez ogólnodostępny klub strzeleckim, w którym za przysłowiowe kilka złotych (nie jak w niektórych kółkach wzajemnej adoracji, że żeby dostąpić zaszczytu postrzelania sobie z glocka trzeba zabulić min. 1000 PLN rocznie i pięć stów wpisowego) można by rozpocząć przygodę z bronią, podszkolić się w jej obsłudze i obowiązujących przepisach oraz w czasie wyrobić niezbędne papiery i wystąpić o pozwolenie na broń. I tu kłania się nowa UoBiA, która powinna być zmieniona do kształtu co najmniej proponowanego przez Pana Posła B. Jóźwiaka. To, że powstaną (być może) nowe obiekty strzeleckie, to super. W powiązaniu z normalnym dostępem do broni byłoby idealnie.
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Opinie "Strzelnica w powiecie "

Post autor: oscyp »

Właśnie dobiegła końca 2-dniowa konferencja w tej sprawie.
Ogrom informacji jaki został tam przekazany jest nie do opisania w jednym poście.
Do 26 grudnia opracowane zostaną materiały po-konferencyjne, natomiast GunTV PL udostępni nagrania z tych spotkań zarówno w całości jak i w kompaktowym podsumowaniu.
Moje osobiste wrażenia są pozytywne, lecz jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach - a wiele z nich jest dopiero w trakcie ustalania.

W razie bardziej konkretnych pytań (jako uczestnik wspomnianych dyskusji) postaram się odpowiedzieć.
Awatar użytkownika
superluki5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 07 kwietnia 2017, 15:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Opinie "Strzelnica w powiecie "

Post autor: superluki5 »

oscyp pisze:Właśnie dobiegła końca 2-dniowa konferencja w tej sprawie.
Ogrom informacji jaki został tam przekazany jest nie do opisania w jednym poście.
Do 26 grudnia opracowane zostaną materiały po-konferencyjne, natomiast GunTV PL udostępni nagrania z tych spotkań zarówno w całości jak i w kompaktowym podsumowaniu.
Moje osobiste wrażenia są pozytywne, lecz jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach - a wiele z nich jest dopiero w trakcie ustalania.

W razie bardziej konkretnych pytań (jako uczestnik wspomnianych dyskusji) postaram się odpowiedzieć.
Gdzieś na internecie wyczytałem że dofinansowania dostaną strzelnicę tylko które posiadają długość osi nie mniejszą niż 100 metrów, a jego szerokość nie powinna być mniejsza niż 45 metrów. Ponadto każda strzelnica powinna mieć cztery podnośniki tarcz.
kuchart
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 05 października 2016, 14:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Opinie "Strzelnica w powiecie "

Post autor: kuchart »

Dysponuję wiedzą którą pozyskałem czytając Wasze posty na różnych forach internetowych. Dlatego też uważam że jest to mistrzowskie zagranie MON-u dzięki któremu wielu ludzi z naszego środowiska ( uprawiających różne rodzaje strzelectwa ) bez refleksyjnie będzie popierało i angażowało się w ten projekt . W gwoli wyjaśnienia jestem za budową kompleksów strzelnic w każdej gminie a nie tylko w powiecie. Strzelnic przeznaczonych do uprawiania wszystkich rodzajów strzelectwa . Łuk , kusza , broń pneumatyczna , broń czarnoprochowa , ASG , paintball , broń bocznego i centralnego zapłonu , strzelba , ale nie broń samoczynna. Chcę strzelnic które będą wyposażone w niezbędne zaplecze sanitarne i techniczne . Takich na które chętnie przyjdą "cywile'' by spędzić fajnie czas. Musza to być strzelnice ogólnie dostępne , nie komercyjne czy budowane razem z MON pod WOT. Powinny być zarządzane i finansowane przez samorządy na takich zasadach jak funkcjonują biblioteki , hale sportowe czy orliki. Oczywiście w ramach takich strzelnic powinny powstać kluby ,ale nie takie które drenują nasze kieszenie wpisowym i corocznym haraczem. Muszą powstać bo my chcąc posiadać licencję strzelecką musimy do jakiegoś klubu należeć. Jest wiele powodów dla których powinny powstawać strzelnice zarządzane przez samorząd. Oczywiście powinny istnieć i powstawać także strzelnice prywatne , komercyjne i wojskowe ( dla WP I WOT ).
Zanim napiszecie co myślicie na temat moich poglądów w temacie strzelnic i co myślicie o mnie uzasadnię moje zdanie , tak w skrócie .

Samorządy nie dysponują zbyt dużymi terenami , jeśli już posiadają takie to są to tereny o niezbyt dużej powierzchni i najczęściej graniczące z terenem który wyklucza istnienie strzelnic bojowych. Czemu takich ... bo mają być wykorzystywane przez WOT. Oni nie będą wykorzystywali amunicji sportowej tylko bojową - pełno płaszczową . Bo przecież są już prowadzone prace nad przekazaniem takiej amunicji z zapasów wojskowych organizacjom pro obronnym. Amunicja ta ma to do siebie że często rykoszetuje. Jak rozległa ma być strefa bezpieczeństwa wokół takiej strzelnicy ? Kilometr w każda stronę , a może bezpieczniej 2 lub 3 km. ? Kto więc dysponuje takim rozległym terenem ?. Wojsko , prawie każda jednostka miała strzelnice. Zlikwidowano jednostki a strzelnice zarosły. Kto ma te tereny teraz ?. Jeśli nie wojsko to zostały przekazane Lasom Państwowym lub Agencji Rolnej. Czy był ktoś z tych instytucji ? . Czy poruszono ten temat ?. Nie , bo to samorządy mają dać teren i min. 20 % . Oczywiście potem będą ponosić koszty utrzymania strzelnicy. A w soboty i niedziele będzie tam szkolone WOT. Wy koledzy będziecie mogli korzystać w tygodniu. A WOT będzie robiło tyle hałasu że wasi sąsiedzi dadzą Wam nieźle ..... Oby Ci niedzielni używając samoczynnej pełno płaszczowej nie doprowadzili do jakiejś tragedii . Pisałem tak na szybko , zaraz do pracy . Pozdrawiam i podyskutujmy koledzy. Chciałbym się mylić i zmienić zdanie , bardzo bym chciał - mam do strzelnicy 47 km.
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Opinie "Strzelnica w powiecie "

Post autor: Marin205 »

kuchart pisze:... Chciałbym się mylić i zmienić zdanie , bardzo bym chciał - mam do strzelnicy 47 km.
, w kilku kwestiach się mylisz. Będzie dobrze. Wszystko o czym piszesz zostało poruszone na konferencji.
Obrazek
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Opinie "Strzelnica w powiecie "

Post autor: oscyp »

przekazywanie amunicji wojskowej zostało przyklepane w ostatnią środę - to już jest fakt
Co do wymogów MON odnośnie strzelnicy to ma być minimum 100m długa, 50m szeroka, posiadać minimalny sanitariat (toi-toi) i utwardzoną drogę dojazdową. Ponadto dofinansowaniem mają być obiekty tylko "otwarte" (nie kryte) oraz w umowie dofinansowania ma być zapewnione minimum 100h miesięcznie dostępności obiektu na potrzeby MON.

Co do gruntów to powiaty mają ich aż nadto. Problemem może być otoczenie, ale są w planach regulacje prawne które to zabezpieczają (minimum 500m pas ochronny wokół terenu strzelnicy bez możliwości zabudowy mieszkaniowej). Lasy Państwowe to inna bajka - nie wchodźmy w to może.

Na spotkaniu padło też co najmniej kilka sugestii dotyczących innych (dodatkowych) źródeł finansowania: m.in. tzw. budżet "kapslowy", budżet obywatelski i inne.

Zasady bezpieczeństwa są akurat przez absolutnie wszystkich traktowane bardzo poważnie. Również przepisy jasno określają kto, kiedy i za co jest odpowiedzialny - o to się nie obawiam, ale należy mieć świadomość, że wypadki się zdarzają - tak samo jak w domu, na drodze, w pracy i wszędzie indziej. Na szczęście z powodu ściśle przestrzeganych zasad bezpieczeństwa wypadki w strzelectwie są niezwykle rzadkie w porównaniu do np. wypadków drogowych, więc może nie demonizujmy czegoś tylko dlatego, że "ktoś może zachować się nie odpowiednio".
Awatar użytkownika
LWfilip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 18 października 2017, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Opinie "Strzelnica w powiecie "

Post autor: LWfilip »

Ładnie to wszystko brzmi i wszyscy by chcieli, ale trzeba powiedzieć, że realia nie wyglądają różowo. Bo po za "warunkami technicznymi" są jeszcze realia ekonomiczne, które dla wielu są najważniejsze. Nie wydaje mi się, że gmina postawi strzelnicę o takich rozmiarach a potem będzie dokładać do interesu bo zmieni się ekipa rządząca. Akurat w mojej okolicy mam dwie strzelnice z których mogę korzystać względnie swobodnie i jedną z której korzystało kiedyś wojsko. Z tym, że jednostkę zamieniono na osiedle mieszkaniowe a strzelnicę ( cały teren) sprzedano.A, i jest jeszcze jedna strzelnica, która służyła LOKowi . Niestety beton PRL nie ma zamiaru udostępnić nikomu obiektu bo nie i już, mimo, że siedzą tam tylko bażanty. Nic mi też nie wiadomo o WOT w mojej okolicy. I żeby było jasne. Nie jestem przeciwny strzelnicom. Niech sobie są. Tyle, że raczej bym chciał jechać sobie na mój kawałek nieużywanego pola i lasu który przez przypadek posiadam i tam wygarnąć z bocka. Bo mogę. Niestety, nie mogę.
Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni idą tam gdzie chcą.
kolegaandrzej
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 30 lipca 2019, 12:44
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Opinie "Strzelnica w powiecie "

Post autor: kolegaandrzej »

Ja też uważam, że powinniśmy mieć dostęp do strzelnic. Są z tego głównie korzyści, a nigdy nie wiadomo, jaka umiejętność okaże się w przyszłości przydatna. Ja chodzę do ProGun po pracy i myślę, że każdy powinien mieć możliwość spróbowania
Awatar użytkownika
arcus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 12:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Opinie "Strzelnica w powiecie "

Post autor: arcus »

Gratulacje! Do kolegi wędruje nagroda ZŁOTEJ ŁOPATY za odkopanie tematu sprzed półtora roku! :-D
Awatar użytkownika
KOM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 19 marca 2018, 17:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Opinie "Strzelnica w powiecie "

Post autor: KOM »

Łopata łopatą ale w Krakowie Pasternik ma ostatnio problemy które wskazują raczej na odwrotny kierunek niż otwieranie nowych miejsc dla strzelców.
Awatar użytkownika
LWfilip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 18 października 2017, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Opinie "Strzelnica w powiecie "

Post autor: LWfilip »

To może i ja załapie się na choć małą łopatkę. Wiem, że teraz jest sezon wakacyjno przedwyborczy i politykom nie w głowie sprawy strzelców. A już na pewno nie wypełnianie poprzednich obietnic skoro czas na nowe, ale czy cokolwiek z tego pomysłu ujrzało światło dzienne?? W moim powiecie na pewno nie. Może są w Polsce powiaty realizujące takie pomysły?? Jeśli tak to jak to wyszło??
Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni idą tam gdzie chcą.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Opinie "Strzelnica w powiecie "

Post autor: tomekwroclawski »

Awatar użytkownika
Rafcio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 17 lutego 2018, 11:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Opinie "Strzelnica w powiecie "

Post autor: Rafcio »

"W tej edycji wybranych zostało dziesięć samorządów". Kiedy następna edycja?
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 303
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Opinie "Strzelnica w powiecie "

Post autor: mar_kow »

14 mln zł to przystosowanie ok. 2-3 strzelnic. Wybudowanie od podstaw to tylko jedna bo taki jest realny koszt. Ale dobre i to - poprawnie polityczne postrzeganie władzy... Natomiast idea uzbrojonego społeczeństwa w obronie ojczyzny to fikcja - po wdrożeniu stanu kryzysowego cała rejestrowana broń jest deponowana w komisariatach albo placówkach ŻW...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”