Projekt UoBiA - kiedy?

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

RG_CP
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 13 września 2017, 11:24
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: RG_CP »

Samo głosowanie zrażonych a zaangażowanych w CP nie wystarczy, ale z przykrością trzeba zauważyć, że różne inne środowiska dotychczas sprzyjające też zostały zrażone... Kto patrzy ten widzi... Ziarnko do ziarnka i w wyborach może się okazać, że CP było języczkiem u wagi....
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: GreenHeart »

Wydaje mi się że myśliwi również dołączą tym razem do kręgu niezadowolonych szczególnie z uwagi na to, że rząd robi zamach na fundamentalne wartości łowieckie. I nie do końca zgodzę się, że mamy tylko 400k głosów. Nie zapominaj o rodzinach i znajomych, ludzi którzy mają pozwolenie na broń lub sympatyzują z posiadaniem broni. Ostatnia akcja z targowaniem się o ubój rytualny jest dowodem na hipokryzję rządu. Albo dbają o zwierzęta i konsekwentnie je chronią albo jak zwykle dojdziemy do słów: wszystkie zwierzęta są równe ale...(i jak mawiała moja babcia wszystko przed "ale" jest g... warte)
Aztexa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 30 września 2016, 13:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Aztexa »

W USA sama obecna dyskusja o możliwości zaostrzenia przepisów w zakresie posiadania broni palnej spowodowała, że w ciągu ok 1 tyg do NRA zapisało się ok 500 tys osób... Oczywiście nie ma to, niestety, przełożenia na RP aczkolwiek pokazuje trend w społeczeństwie, które chce chronić podstawowe prawo jednostki do samostanowienia. Z roku na rok ilość posiadaczy pozwoleń w Polsce wzrasta, do tego dołączają także ich rodziny i znajomi. Co raz więcej osób postrzega szeroko rozumiane strzelectwo jako hobby i świetny sposób na aktywne spędzanie czasu rodzinnie i w gronie znajomych.
Czy możemy mieć wpływ na rządzących? Spójrzmy - licząca 500 tys członków Solidarność spowodowała, że obecna ekipa rządząca wprowadziła z dniem 01 marca ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę. Obecny i przyszły rok są latami wyborczymi. Każda zmiana prawa na niekorzyść spowoduje przeniesienie głosów na kogoś innego, a trzeba pamiętać, że to posłowie niezwiązani z obecnym obozem rządzącym złożyli procedowany ostatnio projekt UoBiA...
Na miejscu ekipy rządzącej dałbym nam marchewkę tak, aby przebić projekt Kukiz'15. Wspierałbym również Czechów w ich skardze przeciwko Dyrektywie i artykułował głośno, z którego ugrupowania wywodzi się osoba, za nią stojąca...
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: FridayNightSpecial »

Jeden feler.
Nie jestes na miejscu ekipy rzadzacej.
Szkoda.
Gdybys byl pewnie mielibysmy polską drugą poprawkę.
Shit happens.
Awatar użytkownika
kwaki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 11 sierpnia 2014, 11:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: kwaki »

Tak, jak kolega Friday napisał - szkoda, że nie jesteś na miejscu ekipy rządzącej. Szkoda też, że nie jesteśmy USA, gdzie podejście "zwykłych ludzi", niezwiązanych specjalnie ze strzelectwem, jest zupełnie inne niż u nas. U nas niestety większości jest bardzo wszystko jedno, a jak w TV powiedzą, że "broń źródłem wszelkiego zła", to uwierzą. Rodziny i znajomi - OK, o ile dadzą się przekonać, że kwestia broni wystarczy, żeby na kogoś nie głosować (bo na przykład podobają im się inne działania danej partii). Z resztą znów - nie jestem przekonany, czy obecne trendy w pawie o broni specjalnie obejdą myśliwych. Część może tak, ale jaką? Pamiętajmy, że tak na prawdę to Oni tworzą masę w statystykach pozwoleń.

Plus jeszcze pytanie - na kogo głosować, żeby było inaczej? Bo ja na ten moment nie widzę kandydata. Posłowie od Kukiza złożyli projekt? Chwała im za to, mimo, że nic z tego nie wynikło. Natomiast później zgrabnie się wycofali na "wcześniej upatrzone pozycje", z samym Kukizem na czele. Mimo, że przed wyborami chętnie się z karabinem fotografował i o poparciu zapewniał. Niszowe propozycje typu Korwin czy ci nowi od Turczyna (jak im tam?)? Ten nasz 1% nie pozwoli nawet przekroczyć progu wyborczego.

Nie chcę być tutaj złym prorokiem. Nie mówię też, że nie warto nic robić, bo i tak g... z tego będzie. Ale REALNIE patrząc, w najbliższym czasie, jak teraz wybory samorządowe, czy nawet kolejne parlamentarne, nie jesteśmy siłą, z którą ktoś by się liczył. I mimo, że każdy głos się liczy, to mam wrażenie graniczące z pewnością, że akurat te nasze zostaną poświęcone w pierwszej kolejności. Pozostaje w dalszym ciągu popularyzować strzelectwo i generalnie kwestię posiadania broni, mając na dzieję, że w końcu odniesie to oczekiwany skutek.
Lack of confidence comes from lack of competence.
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1441
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: LongTom »

Ci nowi od Turczyna to Ruch 11 listopada.
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: FridayNightSpecial »

Nie wiem skad ludziom sie to bierze. Chyba tak maja.
Baby w robocie gdy przeczytaly ze Trump chce uzbroic nauczycieli - sarkazm w ich glosie w reakcji na ten pomysl zatrząsł ścianami budynku.
Nie zdazylem wtracic swojego zdania ze taki nauczyciel zastrzelilby gowniarza i byloby 3-5-7 ofiar ale nie 17.
Gdzie moge - wyglaszam swoje w/w zdanie przy okazji ale nie wplyne na to jak funkcjonuje czyjs mozg.
Zdzisio
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 06 lutego 2018, 18:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Zdzisio »

Nie trzeba być obeznanym, żeby wiedzieć, że zamrożony projekt nie zostanie uchwalony NIGDY! Nadchodzi za to wielkimi krokami komunistyczna, zbrodnicza dyrektywa z eurokołchozu! To będzie tylko mały, taki można powiedzieć niemal niewinny kroczek ku całkowitemu rozbrojeniu większości społeczeństw w Europie, a co się działo po takich rozbrajaniach to na pewno wiedzą ci, którzy czytają książki o historii.
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: FridayNightSpecial »

Jest mala, malutenka szansa ze ktos pomysli ze to przysporzy glosow w kolejnych wyborach a te wczesniej czy pozniej nadejda.
Nie bez powodu temat broni wyplywa przed kazdymi.
Co nie znaczy ze cos z tego wynika...
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: GreenHeart »

GreenHeart pisze:Wydaje mi się że myśliwi również dołączą tym razem do kręgu niezadowolonych szczególnie z uwagi na to, że rząd robi zamach na fundamentalne wartości łowieckie. I nie do końca zgodzę się, że mamy tylko 400k głosów. Nie zapominaj o rodzinach i znajomych, ludzi którzy mają pozwolenie na broń lub sympatyzują z posiadaniem broni. Ostatnia akcja z targowaniem się o ubój rytualny jest dowodem na hipokryzję rządu. Albo dbają o zwierzęta i konsekwentnie je chronią albo jak zwykle dojdziemy do słów: wszystkie zwierzęta są równe ale...(i jak mawiała moja babcia wszystko przed "ale" jest g... warte)
Zacytuję sam siebie po tym jak rząd podeptał prawa konstytucyjne :
1. wolność zrzeszania się w związki o charakterze samorządowym - SAMORZĄDOWYM- a nie nadzór człowieka partii nad niezależnym od Państwa zrzeszeniem. Co innego dekomunizacja - akurat jestem za
2. Wolność wychowywania dzieci na wzór własnych przekonań
3. Zniszczenie dorobku kynologii w Polsce. Nawet wojna tego nie zniszczyła a obecny rząd robi to za jednym głosowaniem.
4. Jeśli jeszcze ktoś ma jakieś nadzieje wobec nowej Ubojki to niech spojrzy co zmajstrowali polskiemu łowiectwu. Zawsze wydawać się mogło że PZŁ jest nieruszalny a tu taka niespodzianka :). To teraz wyobraźcie sobie co zrobią z resztą posiadaczy broni (których de facto nawet PZSS ma w d...)
Stare Maxisko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 15 marca 2017, 15:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Stare Maxisko »

FridayNightSpecial pisze:Nie wiem skad ludziom sie to bierze. Chyba tak maja.
Baby w robocie gdy przeczytaly ze Trump chce uzbroic nauczycieli - sarkazm w ich glosie w reakcji na ten pomysl zatrząsł ścianami budynku.
Nie zdazylem wtracic swojego zdania ze taki nauczyciel zastrzelilby gowniarza i byloby 3-5-7 ofiar ale nie 17.
Gdzie moge - wyglaszam swoje w/w zdanie przy okazji ale nie wplyne na to jak funkcjonuje czyjs mozg.
No właśnie... ja w pracy usłyszałem, że "teraz jak jakiś uczeń wkurzy nauczyciela to ten go zastrzeli w ławce! I ty uważasz, że tak powinno być? Uważasz, że strzelanie do dzieci jest dobre? Może sam strzelałbyś do dzieci?" Nie wiem skąd się bierze takie samonakręcanie, ale jednej rzeczy już się nauczyłem. Nie jestem i nie będę mesjaszem od broni. Jeżeli ktoś chce pogadać o strzelaniu to chętnie poopowiadam co nieco, ale nie staram się docierać do niektórych "betonów". Bardzo często spotykam się z sytuacjami "nie znam się, ale się wypowiem, bo przecież mam rację" vide Trump i "nakaz strzelania do niegrzecznych uczniów". Ale z pozytywów - coraz więcej ludzi interesuje się bronią, i nasze grono powiększa się. Marzy mi się taka utopia, gdzie rzeczywiście jest nas tak dużo, że politycy muszą sie liczyć z naszym zdaniem. A tymczasem trzymam kciuki za nową ustawę i nawet co tydzień piątaka na mszę wrzucam, żeby Boziu wyszło dobrze :wink:
Nie chcę się kłócić, ale mam prawo mieć swoje zdanie!
I moim zdaniem, ty nie masz prawa mieć swojego zdania!
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: GreenHeart »

Swojego czasu dużo się mówiło że projekt Kukiza nie został odrzucony tylko trafił do sejmowej komisji. Oto co o sejmowych komisjach pisze Rzeczpospolita:
"Wynalazek Platformy
Ten pejoratywny termin spopularyzowała za drugiej kadencji rządów PO „Gazeta Wyborcza”. Zauważyła, że ówczesna marszałek Ewa Kopacz kierowała do Komisji Ustawodawczej niewygodne ustawy obyczajowe, takie jak o związkach partnerskich. I zazwyczaj oznaczało to wyrzucenie tych projektów do kosza.

Na czym polega mechanizm niszczarki? Regulamin Sejmu przewiduje, że marszałek może poprosić Komisję Ustawodawczą o opinię odnośnie do projektów, „co do których istnieje wątpliwość, czy nie są sprzeczne z prawem, w tym z prawem Unii Europejskiej lub podstawowymi zasadami techniki prawodawczej”. Jeśli opinia jest negatywna, marszałek może nie nadać dalszego biegu projektowi. W praktyce oznacza to, że o losach ustawy nie decyduje cały Sejm, lecz 30 członków komisji."
Taadam :)
Murphy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 10 lipca 2016, 21:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Murphy »

Pokazało się stanowisko rządu, wobec projektu ustawy zgłoszonej przez K15.
Generalnie negatywne, z wyszczególnieniem zastrzeżeń. Jest to w zasadzie rozwinięcie stanowiska z MSWiA, które pokazało się zaraz po czytaniu na jesieni ubiegłego roku. Część argumentów taka sama, część błędów taka sama.
Ale są też uwagi, na które i tutaj w czasie dyskusji nad projektem zgłaszano. Na przykład nieszczęsne zupełnie dzielenie żołnierzy i funkcjonariuszy przy uzyskiwaniu pozwoleń.
Całość dokumentu można pobrać ze strony sejmowej.
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.x ... 50004E4B09
MJK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 21 października 2014, 21:35
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: MJK »

Tak sobie ponuro przewiduję, że przedsmakiem tego, co może nas czekać w projekcie MSWiA, są wczorajsze zmiany w prawie łowieckim, czyli badania co 5 lat. Skoro udało się złamać myśliwych mających ogromne wpływy, to ze sportowcami będzie podobnie. Na wszelki wypadek przed wejściem projektu w mediach znowu pojawią sie informacje o wypadkach z "bronią" i nasi dzielni milicjanci ofiarują przerazonemu społeczeństwu wsparcie i zaproponują wprowadzenie badań dla sportowców, a może i dla czarnoprochowców.
jozeczek24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 13 października 2015, 22:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: jozeczek24 »

Na bank tak będzie, że bedą badania.
Po pierwsze dyrektywa mówi o weryfikacji i odnowieniu pozwoleń co max 5 lat. Dla nich to oznaczać będzie badania + cała papierologia jak przy wydawaniu pozwolenia.
Drugi prosty argument będzie, że przecież mysliwi też tak mają i robią badania, a nie może być różnic między pozwoleniami :).
A za kilka lat zmieni się rozporządzenie dotyczące badań tak , że będą kosztowały np 3000zł lub/i przechodzić je będzie 10-20% ludków i problem broni i pozwleń się sam się rozwiąże
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”