Projekt UoBiA - kiedy?

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Evito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 565
Rejestracja: 13 lipca 2017, 15:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Evito »

Zgadzam się z przedmówcą - wystarczy spojrzeć np. na Włochy (i kilka innych państw) w których są jakieś bzdurne ograniczenia w kalibrach i włosi nie mogą sobie postrzelać np. z 9x19 :)
Jestem pacyfistą... i tego się trzymajmy :502:
Awatar użytkownika
z1gadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 08 sierpnia 2012, 11:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: z1gadek »

Patrzyłeś na liczbę mieszkańców - % robi swoje :)
Ostatnio zmieniony 27 lutego 2018, 10:36 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięto zbędny cytat
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: FridayNightSpecial »

GreenHeart pisze:Jeśli takowe rozwiązania istnieją to dlaczego nie pójść w drugą stronę? Zaskarżyć Polskę o dopasowanie prawa wewnętrznego w kierunku wydawania pozwoleń na broń do standardów ogólnie istniejących w Uni. Bo jakoś nie chce mi się uwierzyć że mała ilość pozwoleń w naszym kraju spowodowana jest mniej zasobnym portfelem. Podkreślę że jeśli do jasnej cholery komisja europejska potrafi regulować prawo dla mniejszości z uwagi że większość stosuje inne rozwiązania to może należy wskazać że obywatele Polski są dyskryminowani przez rząd Polski na tle innych obywateli pozostałych państw członkowskich
1. Sa juz tacy co zaskarzaja Polske w EU ale chyba ci sie nie przydadza, sa totalnie przeciwni broni.
2. Wiesz co to gra do jednej bramki?
KE wlasnie tak gra a twoj sugerowany kierunek dzialan jest pod jej prąd.
Nie po rozbrajaja Europe zeby mieli ci pomagac uzbroic Polske.
Nie liczylbym na sukces za to swiecilbys na czerwono na FB jako czlonek Targowicy.
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: GreenHeart »

Generalnie fajna lektura ale źródła wiedzy jak poziom kancelarii sejmu takie jak : ... nie napawają mnie wiarygodnością do tekstu.
Poza tym najbardziej rozbawiły mnie wycinki z Niemiec i GB dotyczące zakazów i historii legislacji. Zupełeni jakby ktoś chciał udowodnić że u nas powinno być podobnie.

W każdym razie UoBiA jest obecnie w tajnym opracowaniu Ministerstwa i nawet nie znany kierując oficjalne pismo z prośbą o udostępnienie projektu nie jest w stanie nic się "wywiedzieć". Domniemam że szykuje się jakaś niespodzianka i w końcu będę mógł zanabyć upragniony karabin przeciwlotniczy 14.5 mm do obrony mojego miru domowego. Bo z tego co słyszę jak protekcjonalnym głosem wypowiada się rząd w naszych sprawach, to wychodzi na to że Polacy tylko czekają na pozwolenie uzbrojenia się po zęęby i zaminowania przedpola swojego domu.
Tylko nikt nie bierze pod uwagę, że taki zwykły człowiek jak np ja chciałby posiadać broń bez żadnego celu i móc rozwijać się w wybranej przez siebie formule.
Broń powinna być wydawana na kategorie a nie na cel. We wniosku zaznaczasz kategorie (ABCD), zdajesz egzaminy, badania i wywiad dzielnicowego a czy potem przyjmiesz się do klubu, zdasz egzaminy łowieckie czy będziesz kolekcjonować broń to już twoja brocha. Teraz i tak połowa sportowców udaje sportowców a połowa kolekcjonerów udaje kolekcjonerów. No może nikt nie udaje myśliwego :)

Aha i jeszcze jedno. Przytoczone przeze mnie źródło z którego korzystała kancelaria sejmu sugeruje że "CI" ludzie na prawdę czytają co my tu i w "innych internetach" piszemy i nie zdziwiłbym się jakby w uzasadnieniu swojej chorej koncepcji ktoś przytoczył jakiś temat z tego forum :)
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: kuras999 »

GreenHeart pisze:Domniemam że szykuje się jakaś niespodzianka i w końcu będę mógł zanabyć upragniony karabin przeciwlotniczy 14.5 mm do obrony mojego miru domowego
Jeśli o takim karabinie marzysz nic nie stoi na przeszkodzie żebyś zrobił na niego pozwolenie już dziś. Pełna kolekcja lub pozwolenie myśliwskie uwzględnia taką broń oczywiście z przeróbką na samopowtarzalny.
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: GreenHeart »

To był sarkazm jakby kolega nie wychwycił :). Chodziło mi to że ustawodawca wyobraża sobie jakby ludzie nie byli gotowi na broń i mieli jakieś abstrakcyjne wyobrażenia o jej posiadaniu i przed tym chce ich uchronić. Może przykład z karabinem przeciwlotniczym nie był trafiony.

ps Jeśli jednak odniósłbym ww sentencję do możliwości to generalnie już dziś mogę nabyć spory kaliber ale po co? Na wielką 2 nie poluje ani nie jestem częścią planów obronnych kraju :)

Żeby zostać w temacie "UoBiA - kiedy". Czy ktoś z szanownych kolegów ma wieści czy któryś z krajów UE już wdrożył ową dyrektywę 477 w swoje prawo?
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: kuras999 »

Nie rozumiem po prostu dla czego część osób tak bardzo chce zmiany z celów na rodzaje przy pozostawieniu całkowicie tej samej procedury i kosztów- egzaminy badania itp.
Co to tak na prawdę zmienia? To że na moim pozwoleniu będzie napisane Pozwolenie na broń ABCDQWERTY zamiast np pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich które obejmuje ten cały alfabet. No chyba że na moje życzenie będę wnioskował o zmniejszenie mi zakresu broni i uciążliwości egzaminu.
GreenHeart pisze: Chodziło mi to że ustawodawca wyobraża sobie jakby ludzie nie byli gotowi na broń i mieli jakieś abstrakcyjne wyobrażenia o jej posiadaniu i przed tym chce ich uchronić.
Problem w tym że obecnie przed niczym takim nie chroni bo możesz sobie pozwolić na praktycznie każdy kaprys ogranicza cię tylko stan portfela. Jednak nie widać prywatnych fortec z karabinami na dachu. Może dla tego że na noc i tak trzeba je zwinąć do szafy S1 :621:
Jakakolwiek zmiana tego będzie możliwa tylko na minus. Chyba że chodzi tylko a zmianę składni w nazwie pozwolenia bez żadnej zmiany w praktyce. Ale po co o coś takiego walczyć i zawracać komuś 4 litery jak może się to odbić czkawką.
Evito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 565
Rejestracja: 13 lipca 2017, 15:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Evito »

Jeśli ma się naprawdę coś zmienić na dobre to nie trzeba przebudowywać całości ustawy.
Dobrym krokiem na początek byłoby zmniejszenie kosztów m.in. egzaminu na policji dla kolekcjonerów i usunięcie obowiązku zrzeszania się w te wydmuszki zwane stowarzyszeniami kolekcjonerskimi.
Jestem pacyfistą... i tego się trzymajmy :502:
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: GreenHeart »

FridayNightSpecial pisze: 2. Wiesz co to gra do jednej bramki?
KE wlasnie tak gra a twoj sugerowany kierunek dzialan jest pod jej prąd.
Nie po rozbrajaja Europe zeby mieli ci pomagac uzbroic Polske.
Nie liczylbym na sukces za to swiecilbys na czerwono na FB jako czlonek Targowicy.
Nie rozumiem twojej wypowiedzi. Raz piszesz ze dzialalbym przeciwko KE (a to chyba dobrze) a zaraz potem ze zaskarzajac polskiego ustawodawce bylbym przyrownany do targowicy.
Otoz szukasz sensacji w mojej wypowiedzi ale jej nie znajdziesz. Zaskarzanie bzdurnych przepisow to jeden z glownych kierunkow dzialania takich org jak ROMB czy Braterstwo (ktore de facto promuje walke o prawa do broni). Sa rozne narzedzia do negacji bubli prawnych. Mi chodzilo o to ze jesli KE juz tak bardzo entuzjastycznie wypowiada sie o Polsce to moze warto uzyc tego narzedzia w walce o swoje. Pomysl jednak rozminal sie z rzeczywistoscia bo u nas problem nie stoi w dostepie do broni na tle innych krajow ale w rozmyciu roznych przepisow wewnetrznych i co za tym idzie w dowolnej interpretacji policji. A to juz jest walka z przepisami na poziomie krajowym a nie miedzynarodowym.
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2018, 15:58 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: FridayNightSpecial »

1. Pewnie sie troche nie rozumiemy albo zle przekazuje to co mysle.
Z grubsza chodzi o to ze chcesz zeby KE pomogla ci w czyms w czym ma kompletnie odwrotne poglady czyli jakby dzialala przeciwko sobie.
2. Otoz to. Swoje sprawy zalatwia sie u siebie a nie biorac obcych do pomocy.
3. Generalnie nie widze zeby ci z Zachodu tak sie zachwycali Polską.
Jada na nas na wszystkich frontach. Ale fakt ze wiekszosc wiadomosci czytam po łebkach.
Chcialbym pozyc zamiast zgadywac co Juncker, Merkel i Tusk naprawde maja na mysli.
4. Taki byl/jest glowny cel ustawy - zlikwidowac dowolnosc interpretacji policji.
Jakby jeszcze nie trzeba bylo byc mysliwym i zabijac biedne zwierzątka zeby dostac pozwolenie - byloby super.
babangida
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 262
Rejestracja: 03 sierpnia 2014, 01:59
Tematy: 24
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: babangida »

Koledzy piszą tu sobie, jakie to zmiany chcieliby widzieć. Tymczasem mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że "niespodzianka" jaką rząd potajemnie przygotowuje, może ekstremalnie zaostrzyć dostęp do broni. Bardzo się tego obawiam, a to że będzie gorzej niż jest, jest dla mnie pewne.
Aikkon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 09 listopada 2017, 00:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Aikkon »

babangida z kolei ja mam przeczucie, że wszystko będzie dobrze a nawet ciut w stronę poprawy sytuacji :)
KALIFAKTOR
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 22 stycznia 2018, 13:00
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: KALIFAKTOR »

A dla mnie pewne jest to,że wiatrówki dalej do 17 dżuli i CP bez papierów a to mi wystarcza!
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: GreenHeart »

Zrobią jak zechcą. Będą zmiany na gorsze to myślę że całe środowisko strzeleckie podziękuje im w wyborach. A samorządowe już za chwilę.
Awatar użytkownika
kwaki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 11 sierpnia 2014, 11:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: kwaki »

@GreenHeart - nawet jeśli, to jaką my w Polsce mamy siłę? 200k pozwoleń, z czego część osób posiada więcej niż jedno, ale niech nawet będzie 200. Do tego osoby bez pozwolenia - ile? Niech będzie kolejne 200k. Czyli mamy 400k ludzi, chociaż myślę, że grubo tu przesadziłem. I do tego nigdy nie będzie tak, że podziękuje "całe środowisko". Znając życie, to myśliwi uznają, że ich to nie dotyczy, bo już tak bywało. A cel łowiecki to 120k pozwoleń, dobrze ponad połowa.
Lack of confidence comes from lack of competence.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”