Projekt UoBiA - kiedy?

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Navigare
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 17 kwietnia 2014, 09:34
Tematy: 32
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Navigare »

@power997
Czy ja dobrze odczytuję twoje intencje - twierdzisz, że Lewandowski wziął od kogoś łapówkę za napisanie ustawy? I najpierw dostał ją od sprzedawców broni, a teraz wywrócił projekt do góry nogami bo ich przebił PZSS? Możesz to rozwinąć?

Wg. mnie pomysły Kukiza to pokłosie fermentu, który siejesz od jakiegoś czasu w środowisku, po prostu odpowiednie osoby to wychwyciły i podstawiły gdzie trzeba, bo przecież nie byłeś w stanie sam do nich dotrzeć.

Z drugiej strony powinieneś być zadowolony, twoje postulaty są w części zabezpieczone tak jak chciałeś, w tej chorej propozycji masz obowiązek przynależności i obowiązkowe sprawdziany, a że dorzucili Ci w pakiecie parę innych nowości, no cóż... takie życie, coś dostałeś i za to musisz zapłacić. Mam nadzieję, że członkowie twojej organizacji są wyrozumiali i jakoś przełkną ten deal.

Szkoda czasu który ja i inni muszą poświęcać nad odkręcaniem twoich działań. Próbowaliśmy z Tobą rozmawiać, wydawało się że osiągnęliśmy porozumienie, które złamałeś swoimi działaniami. Niby nie uwzględniliśmy propozycji, których w ogóle nie otrzymaliśmy (w formie zapisów do ustawy). Tu kolejna niekonsekwencja - chcesz żebyśmy przygotowali zapisy tych postulatów, bo nie jesteś specem od legislacji. Z drugiej strony próbujesz wciągnąć naszą organizacje w chore pomysły pisania zupełnie nowego projektu ustawy, czy nowelizacji obecnej, w momencie kluczowym dla obecnego projektu. W końcu musiał wkroczyć Darek (założyciel FU) i jasno ci dać do zrozumienia, że nie masz prawa używać naszej organizacji do przepychania swoich pomysłów, bo one nie mają nic wspólnego z pierwotnymi ideami, wokół których zaczęliśmy budować Firearms United. Nigdy nie będziemy drugim PZSS, ani ISSF (jak zakładasz w swojej dalszej strategii), bo nas to nie interesuje.

Rozumiem, że masz swoje interesy i chcesz o nie zadbać, masz do tego prawo. Tylko więcej byś zyskał grając otwarcie, a nie kopiąc pod nami.
Ostatnio zmieniony 18 października 2017, 11:37 przez Navigare, łącznie zmieniany 1 raz.
Incoming fire has the right-of-way.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: montrala »

Podobno "po owocach ich poznacie". Kolega z milicyjnym nickiem (zawsze mnie trochę irytował ten nick; "997"? serio? kto sobie taki dopisek w nicku robi? ORMO?) jak na razie wykazał się działaniami na rzecz zniszczenia ROMB (najpierw chciał rozwalać od środka, jak się nie udało, to od zewnątrz), zniszczenia projektu ustawy (już wcześniej wymyślał nieistniejące problemy) i coraz wyraźniej widać że również neutralizacji Firearms United (próbując popisać swoje działania logiem FU i prąc do fikcyjnej "konsolidacji" środowiska pod de facto kontrolą PZSS). Naprawdę porządna, czekistowska robota.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: tomekwroclawski »

Wy naprawdę wierzyliście, że pan redaktor wciągnie lewą dziurką nosa KGP, WPA i PZSS ?

Naiwni ludzie jesteście.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: montrala »

Sam nie. Od tego akurat są posłowie. Nawet zakładaliśmy że nie całe środowisko za nim stanie. Ale sabotażu na taką skalę ja się na przykład nie spodziewałem. Nawet bardzo nieprzychylny projektowi prezes AdArmy nie atakuje jej tak bezpardonowo jak "sojusznik" z NTS, bo rozumie że choć ideologicznie podejście jest inne to cel i pożądany skutek (więcej legalnej broni w rękach Polaków) jest zbieżny.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
gregg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 24 kwietnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: gregg »

Przecież tutaj chodzi teraz tylko i wyłącznie o kasę. Chcieliby jak najwięcej się nachapać a ustawa im to utrudni.
Navigare
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 17 kwietnia 2014, 09:34
Tematy: 32
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Navigare »

Dziś wieczorem będzie wspólne oświadczenie Braterstwa, FRSwP, FU oraz ROMB w sprawie poprawek do projektu zgłaszanych przez Kukiz'15 oraz wezwanie do działania. Pokarzemy im co o tych milicyjnych poprawkach myślimy.
Ostatnio zmieniony 18 października 2017, 14:23 przez Navigare, łącznie zmieniany 1 raz.
Incoming fire has the right-of-way.
Awatar użytkownika
arcus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 12:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: arcus »

A ja od początku wiedziałem że nic dobrego z tego nie wyjdzie. Jak niedawno wyraziłem swoje obawy na forum to zostałem zjechany. Wyzwano mnie od resortowych troli i kazano wynosić sie z forum. Wygląda niestety że miałem racje. Dawanie posłom czegokolwiek pod obrady było proszeniem się o kłopoty. Źle wam było?! Mało w szafach mieliście?! No to teraz grożą nam egzaminy ograniczenia i niezapowiedziane wizyty milicji. Zamiast powszechnego dostępu do broni powszechny dostęp do badań psychiatrycznych... Teraz zostało tylko modlić się gorąco żeby ustawę odrzucono w całości. Jak kukiziwcy takie poprawki zgłaszają to ja boję się nawet pomyśleć co władują N lub PO
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: tomekwroclawski »

Pokazujcie :).

poczytajcie tutaj https://wiadomosci.wp.pl/wojna-w-klubie ... 201287297a

rzućcie okiem na najnowszą okładkę Newsweek

to już nie "działanie", to regularna nagonka ...
Furbolg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 18 października 2017, 14:16
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Furbolg »

arcus pisze:A ja od początku wiedziałem że nic dobrego z tego nie wyjdzie. Jak niedawno wyraziłem swoje obawy na forum to zostałem zjechany. Wyzwano mnie od resortowych troli i kazano wynosić sie z forum. Wygląda niestety że miałem racje. Dawanie posłom czegokolwiek pod obrady było proszeniem się o kłopoty. Źle wam było?! Mało w szafach mieliście?! No to teraz grożą nam egzaminy ograniczenia i niezapowiedziane wizyty milicji. Zamiast powszechnego dostępu do broni powszechny dostęp do badań psychiatrycznych... Teraz zostało tylko modlić się gorąco żeby ustawę odrzucono w całości. Jak kukiziwcy takie poprawki zgłaszają to ja boję się nawet pomyśleć co władują N lub PO

Tak tylko nieśmiało przypomnę, że ustawa w obecnej formie i tak nie miałaby dłużej racji bytu, bo dyrektywa... A zdaje się, że polski rząd nie zaskarżył jej.

A tak w ogóle to chciałbym przywitać wszystkich, jestem nowy na tym forum.
Awatar użytkownika
kotwworku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 14:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: kotwworku »

tomekwroclawski pisze:
poczytajcie tutaj https://wiadomosci.wp.pl/wojna-w-klubie ... 201287297a
Kukiz to czystej wody populista. Jego strategia polega na proponowaniu chwytliwych haseł, które PiS musi odrzucić, takich jak: kwota wolna od podatku 10 razy większa, brak finansowania partii z budżetu, jednomandatowe okręgi, brak partyjnych w zarządach spólek itp.
Schemat jest zawsze taki sam, Kukiz proponuje, lud klaszcze, PiS utrąca. W ten sposób Kukiz próbuje zbić kapitał, nie ryzykując zderzenia swego pomysłu z rzeczywistością.
Może taki sam miał plan na UoBiA, nagle poszło za daleko i lud zamiast klaskać zaczyna oceniać konkrety. Kukizowi zabrakło jaj i się miota.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Sebastian »

arcus pisze:Wygląda niestety że miałem racje.
No ,wiec bedziesz mogl oglosic "mialem racje" i wrocic do grania w CS-a. Tyle zostanie.
Furbolg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 18 października 2017, 14:16
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Furbolg »

Zdaję sobie sprawę, że organizacja manifestacji to dość ciężki temat, ale może jednak warto spróbować. Pokazać ludziom, że wbrew pozorom wcale nie jest nas garstka zapaleńców. Moi drodzy. Przecież tu nie tylko o broń chodzi, a o stopniowe pozbawianie nas swobód obywatelskich. Dzisiaj broń, jutro zakaz zgromadzeń, a co pojutrze...?
Moim zdaniem powinniśmy "dać głos". To jeszcze możemy robić. Nie tylko w Internecie.
Awatar użytkownika
arcus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 12:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: arcus »

Sebastian pisze:No ,wiec bedziesz mogl oglosic "mialem racje" i wrocic do grania w CS-a. Tyle zostanie.
Nie gram w żadne gry nie interesuje mnie to. Wolę biegać z prawdziwym karabinem i wolałbym żeby tak zostało. A co do polityków od Kukiza i jego samego to proszę bardzo - najlepszy przykład jak można im ufać. Paweł Kukiz niby taki prospołeczny, taki trybun ludowy wsłuchujący się w potrzeby społeczeństwa, nieprzekupny i z zasadami - tralalala... Jak projekt wpisywał się w linię ugrupowania i ustawą można się było pochwalić to super. Jak tylko pojawiło się parę zamówionych artykulików i parę sondaży pod z góry ustaloną tezę - że broń jest be to od razu podkulił ogonek pod siebie i mamy ,,autopoprawki" Przehandlował nas za jakiś marny procencik poparcia bo inaczej tego nie da się wytłumaczyć.
Przepraszam moderatora, że wkraczam w politykę, ale od wczoraj nie mogę się uspokoić.
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Willie357 »

Taki mały związek z ustawą,a pamiętacie dzieci takiego szarpidruta co to z estrady darł mordę cyt "rzucę bagnet,rzucę broń".
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
LWfilip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 18 października 2017, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: LWfilip »

Witam. No i się środowisko zagotowało. Nie jestem już młodym człowiekiem (choć to ani wada ani zaleta) ale od razu czułem przez grzbiet, ze nowelizacja starej ustawy nie doprowadzi do większego dostępu do broni. Może w innych krajach, ale nie w Polsce. Wyraźnie widać, że ogólna sytuacja społeczno-polityczna w Europie, nie służy liberalizacji takich przepisów. Wiem, ktoś zaraz napisze, że Czechy, że inni, że trzeba w konstytucji zapisać. Wszyscy mają trochę racji, ale wszystko zależy od polityków a oni mają swoje interesy. Myślę, że kto chce mieć jakiekolwiek uprawnienia to powinien szybciutko startować do klubu, robić kurs, licencję i kolekcję. Póki można cokolwiek. Potrwa to pewnie rok, ale powinno się udać. Po starej ustawie, wiadomo czego się można spodziewać. Co wyjdzie w nowej tego nikt nie wie. Nawet poseł wnioskodawca też stracił nad tym kontrolę. Pozdrawiam.
Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni idą tam gdzie chcą.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”