Pozamiatane

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pozamiatane

Post autor: Sebastian »

Chochla pisze:Bo KE wlasnie dostala jasny i wyrazny sygnal, ze maja poparcie w EP.
Chyba nie bardzo rozumiesz jak dziala PE. To jest wylacznie organ OPINIUJACY wykorzystywany przez KE do legitymizacji jej decyzji. Na zasadzie, posly glosuja,lud sie cieszy,demokracja. Calosc jest tak skonstruowana zeby jakies widzimisie wyborcow nie przeszkadzalo w realizacji celow EU.
Parlament Europejski w przeciwieństwie do parlamentów krajowych nie posiada prawa inicjatywy ustawodawczej – na uprawnioną do inicjatyw Komisję może jedynie wpływać podejmowaniem niewiążących ją wezwań do działania.Parlament dysponuje także szerokimi (lecz niewiążącymi innych instytucji) uprawnieniami opiniodawczymi.
ederlezi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 12 lutego 2016, 11:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozamiatane

Post autor: ederlezi »

Chochla pisze:
ederlezi pisze:Nic nie jest pozamiatane, za takie posty powinien być tu dożywotni ban.
Tak? A dlaczego?
Bo nikt z nas nie jest wróżką, nikt z nas nie wie jak zachowa się PIS. Co więcej - patrząc na obecne zmiany w Europie i odradzające się prawe skrzydło można przynajmniej liczyć na to, że następna KE nie będzie już taka lewostronna jak ta obecna i w przyszłym PE będzie mniej socjalistów i zielonych. Nie będzie mam nadzieję nikogo z UK, która jest najgorszym (tak - o wiele gorszym od Polski) przykładów jak pozwolenie na broń wyglądać nie powinno. Mało tego - patrząc na pierwotne założenia jeśli chodzi o bana oraz obecny kompromis, nie można powiedzieć że nic się nie udało wynegocjować. Patrząc z jednej strony można powiedzieć, że KE odniosła pewne zwycięstwo, można też powiedzieć że poniosła sporą porażkę - patrząc na pierwowzór. A teraz najważniejsze - próba (bo inaczej tego nazwać mimo wszystko nie umiem) zabrania nam broni doprowadziła do powstania europejskiej organizacji Firearms United i teraz właśnie trzeba bardzo mądrze budować gun lobby w Europie. Mam nadzieję, że to się właśnie zaczęło. Firearms United na swoich stronach napisał - jeśli dyrektywa wejdzie w życie, odkręcenie jej zajmie lata. Dla mnie sygnał jest jasny - ktoś bardzo chce zagwarantować nam nasze prawa do broni i mam nadzieję, że jak poproszą o pieniądze to będziemy wpłacać, a nie mówić, że pozamiatane. Pozamiatane to może być z Niemczech, we Francji, bo PODOBNO tamtejsze rządy same z siebie chcą ograniczyć broń u siebie( i oczywiście z pewnością nie ma to związku z niechęcią do multi kulti wśród natywnych społeczeństw)
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozamiatane

Post autor: Chochla »

Sebastian pisze:Chyba nie bardzo rozumiesz jak dziala PE. To jest wylacznie organ OPINIUJACY wykorzystywany przez KE do legitymizacji jej decyzji.
Doskonale rozumiem jak dziala PE. A Ty za duzo czytasz wikipedii, ktora umowmy sie nie jest encyklopedia.
Tutaj masz pokazana realna sciezke legislacyjna w UE:
http://www.europarl.europa.eu/external/ ... ult_pl.htm
Widzisz te wielkie czerwone kropy? One nie oznaczaja wbrew temu co pisze wikipedia, ze PE wyrazil negatywna opinie tylko realne wypieprzenie tego gniota do kosza. Zakladajac, ze rozsadnych poslow mamy wiecej niz oszolomow lamanych na ignorantow. Niestety wczorajsze glosowanie (jak i rozmowy a raczej ich wynik w komisji trojstronnej) pokazalo, ze tych pierwszych jest duuuuuuuzo mniej niz tych drugich. I dlatego mowie, ze mamy pozamiatane, bo Krol Julian widzac taka dysproporcje dostal wlasnie zielone swiatlo do dalszego grzebania przy tym dokumencie.
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozamiatane

Post autor: Chochla »

Tomek12 pisze:Czyli jeśli mam zamiar wystąpić o pozwolenie do celów sportowych + kolekcja w tym roku to nie mam się czym przejmować? Czy mogę już spotkać problemy w WPA ?
Na dzien dzisiejszy w sensie prawnym nic sie nie zmienilo. W tym roku to jest tak dlugi okres, ze moze nastapic wszystko, wlacznie z koncem swiata.
Tomek12 pisze:Kolejne pytanie, z tego co mi wiadomo zakaz magazynków 30 szt. ma nie dotyczyć sportowców ?
Wiekszosc zapisow, ktore beda mialy duzy wplyw na swiat strzelecki jest opatrzona adnotacja "at MS discretion". Oznacza to ni mniej, ni wiecej, ze wiadomo kompletnie NIC. Sejm moze utrzymac prawo do posiadania broni samopowtarzalnej, ale nie jest do tego zobligowany i moze zastosowac sie literalnie do zapisow przesuwajac ja do kategorii broni szczegolnie niebezpiecznej czyli odpwiednika A. I co im zrobimy? Zagrozimy, ze strzelcy, ktorzy na nich glosowali tego nie zrobia powtornie? 30% z 50% z 20tys jest tak ogromna liczba, ze polowa sejmu dostanie zawalu serca na takie diktum.
Awatar użytkownika
claas87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozamiatane

Post autor: claas87 »

To ja bym zmienił tymczasowo na BĘDZIE POZAMIATANE (prawdopodobnie), wydaje mi się że nie ma co dzielić skóry na jeszcze żywym niedźwiedziu zobaczymy co najbliższy rok pokaże.
V1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 97
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 15:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozamiatane

Post autor: V1 »

I bardzo dobze ze wam zabiorą, chwile temu napisałem pare uwag to mi cenzura na tym portalu nie puściła wiec mam nadzieje ze zostawia wam tylko proce i kamienie. Amen.
Mil-Dot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 01 stycznia 2016, 22:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozamiatane

Post autor: Mil-Dot »

Niefachowym okiem, zmiany w telegraficznym skrócie:

- wspomniane magazynki - ograniczenie 20 nabojów dla krótkiej, 10 dla długiej. Podłączając te śmiertelnie niebezpieczne pudełka, broń magicznie staje się (w ogólności) zakazaną, kat. A7,

- na zakup owych pudełek masowego rażenia potrzebne zezwolenie (na broń w kat. A7),

- posiadacz normalnego (na dziś) magazynka, o większej pojemności niż gejzery intelektu z KE sobie ubzdurały, który ma pozwolenie tylko kat. B, pozwolenie traci,

- furtka na kat. A7 dla aktywnych (co najmniej od roku) sportowców, ze stosem szalenie niezbędnych papierów potwierdzających fakt, że nie są wielbłądami,

- przeglądy pozwoleń, przynajmniej co 5 lat,

- przerobiona broń z kat. A zostaje w kat. A (A6) - czyli np. samopowtarzalny karabinek z wersji samoczynnej jest, standardowo, zakazany; wersje strzelające tylko ślepakami również.

To nie jedyne kwiatki. Ale, chyba, najistotniejsze dla większej części zainteresowanych. Jak całość wpłynie na dostęp u nas możemy tylko gdybać. Chochla dobrze naświetlił tę kwestię.

Pozostaje jeszcze TSUE. Chyba nie tylko pani Charanzova była zniesmaczona wyjątkowo bezczelną pogardą dla demokracji i ignorowaniem procedur przy przepychaniu tego gniota. Więc jakieś światełko w tunelu jeszcze jest.
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozamiatane

Post autor: mkw »

Mil-Dot pisze: - przerobiona broń z kat. A zostaje w kat. A (A6) - czyli np. samopowtarzalny karabinek z wersji samoczynnej jest, standardowo, zakazany; wersje strzelające tylko ślepakami również.
To nas w PL na szczęście nie dotyczy. U nas ze względów prawnych każda tego typu zmiana nie jest przeróbką a wytworzeniem zupełnie nowej broni.
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
Rado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 484
Rejestracja: 16 sierpnia 2009, 19:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Sztum/pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozamiatane

Post autor: Rado »

Nie każda broń przerobiona jest pod nową nazwą, jest wiele, które zachowały swoje nazwy oryginalne...
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Pozamiatane

Post autor: dziki_pl »

Rado pisze:Nie każda broń przerobiona jest pod nową nazwą, jest wiele, które zachowały swoje nazwy oryginalne...
I taka broń nie jest u nas legalna.
Rado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 484
Rejestracja: 16 sierpnia 2009, 19:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Sztum/pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozamiatane

Post autor: Rado »

Co Ty piszesz... Mam PM-63 przerobione na ogień pojedynczy z zaświadczeniem od rusznikarza, który tej przeróbki dokonał i na tej podstawie zgłoszono do WPA do rejestracji. W dokumentach nadal jest to PM63.
WTK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 455
Rejestracja: 22 czerwca 2011, 14:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabierzów k. Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozamiatane

Post autor: WTK »

Czyli mam nielegalny PM-63 zarejestrowany nielegalnie przez WPA?
ROMB, KS KVG, MSSiKM, IPSC
Powietrze, CP i nitro: 4,5 .22Short .22LR 6,35x15,5 7,62x25 7,62x39 7,62x54R .32S&WLong 9x19 .38Spl 9x18 .45ACP 12/76 .36 .44
Zasłyszane na zawodach: Zawody są mało emocjonujące bo tarcza nie odpowiada ogniem...
Tomasz80
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 17 marca 2017, 12:45
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozamiatane

Post autor: Tomasz80 »

W jakim sensie jest nielegalna? Na podstawie czego tak uważasz? Jeśli kupisz coś co na fakturze nazywa się "Pistolet Samopowtarzalny PM-63" to tego nie zarejestrujesz?
Awatar użytkownika
Bardzozly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 27 lutego 2017, 08:52
Tematy: 0
Lokalizacja: wnętrze płaskiej Ziemi?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozamiatane

Post autor: Bardzozly »

@dziki_pl: Czym masz podstawę prawną na nielegalność broni z powodu nazwy?
(Pytam, bo mam w książeczce dwie takie sztuki i nigdy problemów z nimi nie miałem).
If I was called upon to declare upon Oath, whether the Militia have been most Serviceable or hurtful upon the whole I should subscribe to the latter. (J. Washington) || Krótkie podsumowanie tematów o obronie z użyciem broni palnej
bldzmarcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 21:26
Tematy: 22
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozamiatane

Post autor: bldzmarcin »

Skoro jest niby nielegalna, to czemu wpa ją rejestrują? :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”