Generator zaniepokojenia -- automatyzacja tworzenia maili do europosłów

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Generator zaniepokojenia -- automatyzacja tworzenia maili do europosłów

Post autor: carambas »

Wiele osób angażuje się mniej lub bardziej w próby wpłynięcia na Komisję Europejską, żeby odeszła od swoich idiotyzmów. Najłatwiejszą metodą jest wysłanie do Europosłów maila. W ten sposób (jeśli dostaną ich więcej), łatwiej im zrozumieć, że broń to nie jest domena kilku dziwaków, a popularne, rodzinne i bardzo normalne hobby.
Wysyłanie maili działa, co przyznają sami europosłowie. Ciężko im ignorować mocny głos swoich obywateli.

Aby maksymalnie ułatwić wysyłanie maila, Braterstwo stworzyło generator zaniepokojenia -- specjalny program pozwalający na tworzenie indywidualnych, sensownych treści zapytań do posłów, gotowych do wysłania. Łącznie jest 10^37 kombinacji. Gwiazd we Wszechświecie jest tylko 10^23. Sporo kombinacji treści maila, choć mają taki sam sens, nawet jeśli forma jest różna.

Mam nadzieję, że pomoże to utrzymywać presję na europosłów. Proszę o uwagi nt narzędzia.

Adresy mailowe wziąłem od Turczyna, posortowałem tylko płciami. Jestem w stanie wykonać też takie coś po angielsku, jeśli uznacie, że ma to sens. Moim zdaniem treści są spójne i wyglądają na pisane ludzką ręką (bo były, zajęło mi to z 1.5h). Czasem mogłoby być lepiej, ale wydaje mi się że już samo to, że posłowie nie będą dostawać setek takich samych maili, tylko zupełnie różne (chociaż mówiące dokładnie to samo) powinno pomóc.

Co sądzicie?
Awatar użytkownika
remzibi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 367
Rejestracja: 25 lipca 2013, 21:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Rumia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator zaniepokojenia -- automatyzacja tworzenia maili do europosłów

Post autor: remzibi »

Genialne, poprostu genialne.
Wysylam jeden za drugim :-D
:033:
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Braterstwo, KS GARDA, WAS Banditos
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator zaniepokojenia -- automatyzacja tworzenia maili do europosłów

Post autor: Chochla »

Generator zaniepokojenia :)
Dobre. Sami wymysliscie ten tytul?
Awatar użytkownika
bambus0134
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 236
Rejestracja: 16 czerwca 2013, 00:26
Tematy: 6
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator zaniepokojenia -- automatyzacja tworzenia maili do europosłów

Post autor: bambus0134 »

To jest po prostu genialne :) .
tomek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:19
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator zaniepokojenia -- automatyzacja tworzenia maili do europosłów

Post autor: tomek5 »

Od dzisiaj Braterstwo zapisuje się u mnie w historii Polskiego strzelectwa.
Awatar użytkownika
Grippen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 21:23
Tematy: 3
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator zaniepokojenia -- automatyzacja tworzenia maili do europosłów

Post autor: Grippen »

Paweł - pomysł genialny - gratuluję :)
9x19, 0,22Lr, 12/76, 223Rem, 5.56x45NATO, 308Win
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator zaniepokojenia -- automatyzacja tworzenia maili do europosłów

Post autor: xxxam »

Fajne :-) Szkoda, że już napisałem z ręki ;-)
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Generator zaniepokojenia -- automatyzacja tworzenia maili do europosłów

Post autor: carambas »

Cieszy mnie, że się podoba. Mam nadzieję, że przyczyni się to zwiększania ilości protestów. Sam do tej pory nie zrobiłem prawie nic dla sprawy KE, więc gryzło mnie sumienie. Liczę na popularyzację tego narzędzia.
xxxam pisze:już napisałem z ręki ;-)
To wrzuć tutaj to co napisałeś. Dodam do generatora co lepsze zdania.
ds
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 04 sierpnia 2011, 12:17
Tematy: 12
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator zaniepokojenia -- automatyzacja tworzenia maili do europosłów

Post autor: ds »

Nigdy nikomu nie wysłałem emajla a teraz w dwie minuty ... wszystkim :621:
Siuter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 10 listopada 2009, 12:20
Tematy: 0
Lokalizacja: z drogi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator zaniepokojenia -- automatyzacja tworzenia maili do europosłów

Post autor: Siuter »

Super - kolejna partia poszła :033:
Trumna nie ma kieszeni.
Awatar użytkownika
wrona80
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 11 grudnia 2011, 11:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Generator zaniepokojenia -- automatyzacja tworzenia maili do europosłów

Post autor: wrona80 »

Genialne! :033:
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator zaniepokojenia -- automatyzacja tworzenia maili do europosłów

Post autor: xxxam »

carambas pisze: To wrzuć tutaj to co napisałeś. Dodam do generatora co lepsze zdania.
A proszę bardzo - open source dla wszystkich :-)

Szanowni Państwo, Dear Sir/Madam
(for english please scroll down)
    Piszę do Was, jako naszych reprezentantów w Parlamencie Europejskim, ponieważ Komisja Europejska w przewrotny sposób wraca do swoich pierwotnych planów związanych z ograniczeniem dostępu osób cywilnych do broni palnej.
    Pomimo wypracowanych miesiącami kompromisów i rozwiązań, pomimo długotrwałej pracy wielu osób i wysiłków zarówno parlamentarzystów, jak i osób zaangażowanych z ramienia instytucji społecznych, Komisja nadal forsuje swoje abstrakcyjne i nie poparte żadnymi dowodami pomysły na pozbawienie obywateli ich własności.
    Obecne stanowisko Komisji, polegające na przeniesieniu do kategorii A (broni niedostępnej dla cywili) broni AK i podobnych, AR-15 i konstrukcji podobnych oraz ograniczenie pojemności odłączanych magazynków do 10szt nie ma nic wspólnego z przeciwdziałaniem aktom terroru, ograniczeniem liczby zabójstw czy zapobieganiu masakrom. Te działania są wymierzone tylko i wyłącznie w praworządnych obywateli posiadających, lub chcących posiadać broń palną a nie w terrorystów i przestępców.
    Karabin AK czy AR-15 nie jest w żaden sposób bardziej niebezpieczny od Rugera Mini-14, z którego Anders Breivik zastrzelił 69 osób. Ten sam karabin nie jest bardziej niebezpieczny z jednym magazynkiem 30-to nabojowym czy trzema 10-cio nabojowymi. Te propozycje nie mają najmniejszego sensu w kwestiach poprawy bezpieczeństwa czy ograniczenia nielegalnego rynku broni.
    Jako obywatel Polski i Europy, legalny posiadacz wielu egzemplarzy broni palnej - w tym również dwóch karabinów AR-15, dwóch opartych o konstrukcję Michaiła Kałasznikowa oraz niezliczonej ilości magazynków, których pojemność jest większa od 10 szt, chciałbym wyraźnie podkreślić, że to nie ja jestem zagrożeniem dla bezpieczeństwa obywateli tego kontynentu. Nie jestem przyczyną masowych strzelanin i zabójstw. I stanowczo nie życzę sobie, aby Komisja poprzez swoje propozycje, stawiała mnie w takim świetle. Jestem sportowcem, kolekcjonerem i pasjonatem strzelectwa. Broni używam w sposób bezpieczny w ramach obowiązującego prawa.
    Dlatego też, zwracam się z uprzejmą prośbą o wnikliwe przeanalizowanie propozycji Komisji Europejskiej, a w szczególności zwrócenie uwagi na przebieg procesu w jakim został wypracowany poprzedni kompromis w tej sprawie. Komisja nie posiada żadnych racjonalnych argumentów na poparcie swojej teorii, danych potwierdzających związek przyczynowo-skutkowy ani też oceny skutków wpływu takiego działania.
    Wierzę, że podejmiecie Państwo właściwą decyzję i nie dopuścicie aby niewiedza i arogancja kilku niekompetentnych urzędników wpłynęła w tak znaczący sposób na życie, własność i wolność setek tysięcy obywateli krajów członkowskich.
Z poważaniem

   
Dear Sir/Madam,

    I'm writing to You as our representatives in European Parliament, because European Commission is again forcing its unjustified proposal of restricting acces to some firearms for civilian use.
    Despite the compromise that was carried out by number of engaged people in Commitees and outside organisations, The Commision is abandoning solutions that was developed and urges for its abstract and unprooven ideas which are aimed only on law abiding citizens and their freedom and property.
    Curent idea, that Commission urges to accept till end of this year, concerns moving some firearms to category A (not allowed for civilian use) - these are AK familly rifles and AR-15 familly rifles (most comonnly used in practical shooting competitions all over Europe). They also want to ban magazines with capacity greater than 10 rounds. Those have nothing to do with counter acting terrorism, homicide or mass shootings. Those actions are only aimed at normal, law abiding citizens who posses or want to posses firearms.
    AK or AR-15 is not more dangerous than Anders Breivik's Ruger Mini-14, which he used to kill 69 people. Same rifle is not more dangerous with three 10-round magazines than one 30-round magazine. This makes no sense in increasing safety and counter acting illegal firearms trafficking.
    As a Polish and European citizen, legal owner of many firearms - including two AR-15, two AK clones and countless number of magazines with capacity exeeds 10 rounds I would like to strongly point out, that I AM NOT A THREAT for the citizens of this continent. I am not a terrorist or cause of homicides and mass shootings - more over, due to my carry permit I will risk my life to portect others in case any of this things happened. I do not wish, that Commission with its proposals, threat me like potential criminal and cause of anything. I am a sports shooter, collector and enthusiast - nothing more.
    That is why I kindly ask for Your attention while analyzing this case. Please look on the previous compromise workflow, everything was already discussed and denied and the Commission still has no evidence, no case study and no impact assesment.
    I strongly believe that You will make a right decision. That You will not let the lack of knowledge and arrogance of few, change the life, freedom and liberty of houndred thousands EU citizens.

Yours sincerely
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Generator zaniepokojenia -- automatyzacja tworzenia maili do europosłów

Post autor: carambas »

xxxam pisze:open source dla wszystkich
Wspaniały mail. Aż go szkoda na większość europosłów. W hołdzie Twojej pracy zaprogramuję na dniach angielską wersję mojego bełkotu.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator zaniepokojenia -- automatyzacja tworzenia maili do europosłów

Post autor: MarcinD »

Przy okazji tez warto:

http://www.protestuj.pl/stop-rozbrajani ... ,70,k.html

Zrobione przez Ad Arme.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator zaniepokojenia -- automatyzacja tworzenia maili do europosłów

Post autor: kaliber .44 »

carambas, to jest GENIALNY patent! :) Masz PW
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”