Film - Kto broni dostępu do broni.

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Awatar użytkownika
Smokobójca
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 23 listopada 2015, 09:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Film - Kto broni dostępu do broni.

Post autor: Smokobójca »

Polonia Christiana - Kto boi się dostępu do broni.
Posłuchamy: Fudalik, nie znany, Makówka, Warzecha, Hoga.

Kto twierdzi o sobie, że szanuje wszystkie idee, ten ogłasza gotowość zdrady swoich przekonań.
N.G.Davila
Awatar użytkownika
SP5L
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 07 lutego 2017, 10:35
Tematy: 0
Lokalizacja: 07-306 BROK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Film - Kto broni dostępu do broni.

Post autor: SP5L »

Witam
Miło się oglądało.
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Film - Kto broni dostępu do broni.

Post autor: Mariusz888 »

Fajny materiał. Sam staram się po znajomych propagować broń i strzelectwo, aczkolwiek największy problem to mentalność. Ostatnio podczas jednej z rozmów zeszło na broń i znajoma powiedziała że "jej mąż kupił wiatrówkę, ale trzymają ją zamkniętą w szafie bo strach wyciągać bo mają dwóch synów". Początkowo nie wiedziałem co powiedzieć i czy "się śmiać czy płakać"... Tak więc najwięcej pracy jest "u podstaw" w tłumaczeniu i pokazywaniu, że pistolet czy karabin nie narobi więcej szkód niż nóż, siekiera czy nawet śrubokręt bo przecież tymi przedmiotami również można zabić.
prusak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 12 lipca 2017, 12:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Film - Kto broni dostępu do broni.

Post autor: prusak »

Nie jestem pewny, czy chciałbym aby broń, zwłaszcza nierejestrowaną miał każdy, jakieś zasady muszą jednak obowiązywać inaczej jest to prosta droga do anarchii. Zdecydowanie jednak uważam, że strzelać może każdy i zasada wykluczająca możliwość a nie pozwalająca na posiadanie broni przemawia do mnie najbardziej. Podstawowe szkolenie powinien przejść każdy, kto chce strzelać bo raczej średnio wyobrażam sobie zachowanie zasad bezpieczeństwa na strzelnicach. Sam powoli nabieram doświadczenia i wiem jak łatwo popełnia się błędy mimo, że przeszedłem szkolenie, poznałem przepisy i zasady bezpieczeństwa oraz finalnie zdałem egzamin i uzyskałem patent. Zawsze musi tu obowiązywać zasada ograniczonego zaufania tak jak na drodze. Wszyscy kierowcy mają prawo jazdy ale czy wszyscy potrafią zachowywać się odpowiedzialnie na drodze? To prawda, że narzędzi którymi można zrobić innym krzywdę jest wokół nas wiele, ale broń zdecydowanie budzi wiele emocji i zwyczajnie niewielu ma z nią do czynienia na co dzień. Do obecności noża w kuchni jesteśmy przyzwyczajeni od dziecka, do schodów z których można spaść i skręcić kark również ale używamy tych rzeczy każdego dnia.
I żeby nie było wątpliwości, również jestem za ułatwieniami w dostępie do broni palnej ale z drugiej strony, gdy wybiorę się z rodziną na strzelnicę to chcę się tam czuć bezpiecznie. Obecny stan prawny też ma przecież kilka wad i niezrozumiałych przepisów. przecież z broni CP też da się zrobić krzywdę a w chwili obecnej dostęp do tego rodzaju broni jest całkowicie wolny. Sam się tym interesuję, ale jestem sobie w stanie wyobrazić sytuacje przechowywania przez nieodpowiedzialnych właścicieli takiej broni sprzęt gotowy do użycia (np rewolwer). Chciałbym się mylić ale jestem realistą. Co więcej nie jest tu wymagane przechowywanie broni w szafie typu S1. O ile się orientuję dyrektywa 477 wprowadza tu ograniczenia w postaci pozwolenia na taki rodzaj broni. Żeby za bardzo nie demonizować, krzywdę można sobie zrobić i kartką papieru jednak rozwaga i bezpieczeństwo ponad wszystko.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Film - Kto broni dostępu do broni.

Post autor: montrala »

 ! Message z: montrala
Dyskusja odeszła o tematyki podforum.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”