Aktualne wieści nt. zmian w dyrektywie KE 477

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Aktualne wieści nt. zmian w dyrektywie KE 477

Post autor: MaciekSz »

Nie podpowiadaj.
Maciek
.62 i .69
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Aktualne wieści nt. zmian w dyrektywie KE 477

Post autor: Sebastian »

kapera pisze:Dziwię się że nie wpadli na pomysł .... montowania nadajników GPS na broni
Wpadli,wpadli.Pracuja nad tym... Kolejny etap.
MJK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 21 października 2014, 21:35
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Aktualne wieści nt. zmian w dyrektywie KE 477

Post autor: MJK »

Czytam i zastanawiam się, czy dobrze rozumiem, że broń długa z "odłączalnym mechanizmem ładującym" o pojemności 10 nabojów będzie jeszcze w kat. B, a jeśli podłączę magazynek 20-nabojowy, to już będzie w A? Ale większe magazynki nie będą zakazane. Jaki sens ma w takim razie ten zapis?
Na gruncie polskim możemy jeszcze mieć problem z "bronią samoczynną przerobioną na samopowtarzalną". Formalnie wszelkie TGUN-y i podobne są nową bronią z nowymi numerami. Mam wrażenie, że dyrektywa jest dziurawa jak szwajcarski ser i tylko od dobrej woli rządzących zależy, czy utrudnią nam życie, czy nie. Ciekawe, jak na wdrożenie będą się zapatrywali kierujący MSWiA - czy nadstawią ucha na głos fachowców, czy przyklepią gniota, którego niewątpliwie urodzi KGP i CLKP.
Ostatnio zmieniony 15 marca 2017, 09:17 przez MJK, łącznie zmieniany 1 raz.
pmajes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 24 lutego 2017, 21:57
Tematy: 4
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Aktualne wieści nt. zmian w dyrektywie KE 477

Post autor: pmajes »

Nie wydaje mi się żeby im zależało by nam pomóc. Jest okazja żeby dokręcić śrubkę i większość będzie za. Śmiesznie będzie u mnie wyglądał RPKS z 10 nabojwym magazynkiem..
WTK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 455
Rejestracja: 22 czerwca 2011, 14:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabierzów k. Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Aktualne wieści nt. zmian w dyrektywie KE 477

Post autor: WTK »

Jak sobie nie wywalczymy to nikt nam nie da "na piękne oczy". Nacisk, nacisk i jeszcze raz nacisk. Teraz na naszym podwórku, aby implementacja była jak najbardziej korzystna. PiS wcale nie jest taki skory do dawania ludziom prawa do broni. Chyba coraz więcej ludzi to zauważa. Nigdy zresztą tak nie twierdzili. Nie wiem skąd takie przekonanie. Jak nie będziemy się domagać to dostaniemy g..no!
Co do samoczynnej przerobionej na samopowtarzalną to nie wszystkie sztuki są nową bronią wytworzoną "na podstawie". Są takie (Kałachy, RAKi, ...) które mają oryginalne nazwy, numery i "papierek", że samopowtarzalna.
ROMB, KS KVG, MSSiKM, IPSC
Powietrze, CP i nitro: 4,5 .22Short .22LR 6,35x15,5 7,62x25 7,62x39 7,62x54R .32S&WLong 9x19 .38Spl 9x18 .45ACP 12/76 .36 .44
Zasłyszane na zawodach: Zawody są mało emocjonujące bo tarcza nie odpowiada ogniem...
Ligenza
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 23 kwietnia 2015, 10:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Aktualne wieści nt. zmian w dyrektywie KE 477

Post autor: Ligenza »

Czytam na szybko, ale czy dobrze widzę, że sprzedawać broń będą mogli sprzedawcy, w rozumieniu dyrektywy. Czyli koniec prywatnych zakupów pomiędzy strzelcami?
FNmaniak: FN1900, FN 1905, FN1906, FN 1910/22, HP 35, FN M150, FN Model 1912(?) Short .
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Aktualne wieści nt. zmian w dyrektywie KE 477

Post autor: Garfield »

IMHO koniec pośredników - takie tam portale z ogłoszeniami schodzą do podziemia.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3222
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Aktualne wieści nt. zmian w dyrektywie KE 477

Post autor: biper »

Coś pokręciliście.
Między strzelcami można.
Ogłaszać się można.
Ale transakcja oko w oko, a nie wysyłkowo (padnie/ograniczy się do NIemiec egun.de)
U nas pod tym względem nic się nie zmieni, bo zdalnie i z przesyłką i tak nie można było nic kupić/sprzedać.
Pośrednicy też będą, tylko zostaną zrównani ze sklepami.. (nie mam pojęcia o co im chodzi - może na rynku/ach za Odrą była jakaś różnica).
W nas chyba nie ma czegoś takiego jak "pośrednik" w handlu bronią.. Są po prostu podmioty/firmy z koncesją i tyle.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Aktualne wieści nt. zmian w dyrektywie KE 477

Post autor: krajes86 »

Panowie nadszedł czas, kiedy to my musimy wyjść na ulice!

Prostest organizowany przez Firearms United PL.

KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Aktualne wieści nt. zmian w dyrektywie KE 477

Post autor: KudrigY »

No dobra, przebrnąłem przez podlinkowane dokumenty powyżej, i zastanawiam się, ile czasu może trwać dalszy proces legislacyjny w tym temacie. Mówimy o miesiącach, czy latach?

Sam jestem dopiero na początku drogi (na początku kwietnia robię patent, i dalej klasycznie - pozwolenie na broń sportową do celów sportowych i kolekcjonerskich) i zastanawiam się, czy będzie mi dane nabyć jeszcze przysłowiowego kałacha. I to nie z nowej produkcji, ale (na cele kolekcjonerskie) np. klasycznego GN'a, czyli przerobionego z broni automatycznej na semi-auto, a nie od razu powstającej jako sportowa. Jak rozumiem, takie tematy zostaną zaadresowane dopiero w prawie krajowym, czyli naszej UoBiA czy jej następczyni.

Pytanie do osób siedzących długo w temacie: czy bazując na dotychczasowej historii zmian w UoBiA czy przepisów unijnych, ryzykowalibyście spore środki finansowe, (uzyskując wszelkie papiery zgodne z obecnymi przepisami oczywiście) i kupili np. takiego "starego" kałacha na bazie obecnych regulacji, zanim wejdą nowe przepisy, czy też już raczej nie?

Czy ktoś może nakreślić, jaka była praktyka do tej pory - czy były masowe rekwizycje broni, która właśnie stała się "nielegalna" dla danego rodzaju osób, czy raczej zostawiano prawa nabyte? Czy tez nie mamy takich sytuacji w przeszłości?

PS. Czy tylko mi się wydaje, że teraz to nawet glocka będzie można zaklasyfikować pod kategorię A, bo są do nich magazynki na ponad 20 sztuk nabojów?
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Aktualne wieści nt. zmian w dyrektywie KE 477

Post autor: krajes86 »

Na wdrożenie w prawo krajowe jest 15 mies. od podpisania.
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Aktualne wieści nt. zmian w dyrektywie KE 477

Post autor: Mariusz888 »

A ja np nie do końca rozumiem pojęcie o genezie broni samoczynnej - dyrektywa chce wyłączyć (czy też wyłącza) możliwość zakupu kałacha czy AR'a (M4/M16) zakupionego jako automat, a przerobionego na samopowtarzalny i to jest jasne. Ale genezą powstania tej broni są jednak egzemplarze samoczynne. Jeżeli dyrektywa wyłączy nam tylko możliwość zakupu starej broni, która była przerabiana z samoczynnej na samopowtarzalną, to chyba nic strasznego się nie dzieje - przynajmniej dla sportowców (bardziej poszkodowani będą kolekcjonery z egzaminem na Policji). I tak obecnie wszystkie AR'y czy wyroby kałachopodobne z Rogowa tudzież Radom Sporty są od razu produkowane jako samopowtarzalne. Może to moja przesadna interpretacja, ale czy ostatecznie będzie zakaz zakupu przerobionych egzemplarzy z nabitymi nowymi numerami, czy również dotknie to tematu broni o genezie automatycznej (bo wtedy zostaną nam repetiery do konkurencji dynamicznych ;) ) ?
Awatar użytkownika
Stefan12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 lipca 2016, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Aktualne wieści nt. zmian w dyrektywie KE 477

Post autor: Stefan12 »

MJK pisze:Czytam i zastanawiam się, czy dobrze rozumiem, że broń długa z "odłączalnym mechanizmem ładującym" o pojemności 10 nabojów będzie jeszcze w kat. B, a jeśli podłączę magazynek 20-nabojowy, to już będzie w A? Ale większe magazynki nie będą zakazane. Jaki sens ma w takim razie ten zapis?
Będą zakazane i sprzedaż magazynków będzie reglamentowana. Kupisz większy niż 10-nabojowy, tylko jak będziesz miał pozwolenie na broń A pkt. 6,7.
Jeśli będziesz miał pozwolenie B i znajdą u Ciebie magazynek większy, to konfiskata i cofnięcie pozwolenia.
zbrojownia.org
Awatar użytkownika
coper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 01 lutego 2016, 15:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Aktualne wieści nt. zmian w dyrektywie KE 477

Post autor: coper »

a jak już mam? konfiskata?
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Aktualne wieści nt. zmian w dyrektywie KE 477

Post autor: Sebastian »

Stefan12 pisze:Będą zakazane i sprzedaż magazynków będzie reglamentowana. Kupisz większy niż 10-nabojowy, tylko jak będziesz miał pozwolenie na broń A pkt. 6,7.
Jeśli będziesz miał pozwolenie B i znajdą u Ciebie magazynek większy, to konfiskata i cofnięcie pozwolenia.
Co jest z zalozenia niespojne poniewaz kategoria A obejmuje bron na ktora pozwolenia dostac NIE MOZESZ.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”