Kupować- nie kupować?

Moderatorzy: Jka, Navigare, montrala, Dariusz DC

Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 9141
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 84
Lokalizacja: Katowice

Re: Kupować- nie kupować?

Post autor: mkl1 »

GreenHeart pisze:Montrala zamieścił projekt ustawy naszego rządu. Według jednego z punktów:

Art. 29. Osoby posiadające uprawnienia do wykonywania polowania mogą używać
do polowania broni i amunicji przeznaczonej zgodnie z deklaracją producenta do celów
łowieckich i odpowiedniej do wykonywania danego polowania
, na zasadach określonych
w ustawie z dnia 13 października 1995 r. – Prawo łowieckie (Dz. U. z 2013 r. poz. 1226,
z późn. zm.).



Raczej chodzi tu o amunicję (tzw półpłaszcz czy inne pociski odpowiednie do celów łowieckich...) ale ja tam nie jestem prawnikiem.
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D

ptaku_1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 210
Rejestracja: 22 kwietnia 2005, 15:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Jablonna

Re: Kupować- nie kupować?

Post autor: ptaku_1 »

Tak sobie czytam różne internety na temat tej dyrektywy i już sam nic nie rozumiem. Ostatnio zastanawiam się czy nie wrócić do strzelania z CP i nie kupić znowu jakiegoś rewolweru i już prawie byłem zdecydowany kiedy natknąłem się na wpisy o tym wynalazku KE 477.
W zależności od źródeł można wyczytać że CP będzie to podpadało pod klasę B – pozwolenia gdzie indziej że pod C – rejestracja.
Ktoś się orientuje kiedy to może stać się jasne i klarowne?
Widzę inne kwiatki jak np. w kategorii C jest coś takiego „Jednostrzałowa krótka broń palna bocznego zapłonu, której całkowita długość przekracza 28 cm” to co będzie można tylko na rejestracje kupić KBKS-a.
Paweł
Strzelam dla radochy, najlepiej do puszek :)

Wróć do „Legislacja o broni”