Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Kupować- nie kupować?

Moderatorzy: Jka, Dariusz DC, montrala, Navigare

Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Kupować- nie kupować?

Postautor: mkl1 » 2017-08-31, 09:06

GreenHeart pisze:Montrala zamieścił projekt ustawy naszego rządu. Według jednego z punktów:

Art. 29. Osoby posiadające uprawnienia do wykonywania polowania mogą używać
do polowania broni i amunicji przeznaczonej zgodnie z deklaracją producenta do celów
łowieckich i odpowiedniej do wykonywania danego polowania
, na zasadach określonych
w ustawie z dnia 13 października 1995 r. – Prawo łowieckie (Dz. U. z 2013 r. poz. 1226,
z późn. zm.).

Raczej chodzi tu o amunicję (tzw półpłaszcz czy inne pociski odpowiednie do celów łowieckich...) ale ja tam nie jestem prawnikiem.
Nitro i CP od .30 , aż do .58 :-D i jakiś "wiaterek" lat 1970-tych się też znajdzie :-D

ptaku_1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Kupować- nie kupować?

Postautor: ptaku_1 » 2018-03-22, 15:13

Tak sobie czytam różne internety na temat tej dyrektywy i już sam nic nie rozumiem. Ostatnio zastanawiam się czy nie wrócić do strzelania z CP i nie kupić znowu jakiegoś rewolweru i już prawie byłem zdecydowany kiedy natknąłem się na wpisy o tym wynalazku KE 477.
W zależności od źródeł można wyczytać że CP będzie to podpadało pod klasę B – pozwolenia gdzie indziej że pod C – rejestracja.
Ktoś się orientuje kiedy to może stać się jasne i klarowne?
Widzę inne kwiatki jak np. w kategorii C jest coś takiego „Jednostrzałowa krótka broń palna bocznego zapłonu, której całkowita długość przekracza 28 cm” to co będzie można tylko na rejestracje kupić KBKS-a.
Paweł
Było Navy .36. Jest Remington 1858 .44, Makarow co2 oraz H55 Hogan TuninG
Strzelam dla radochy, najlepiej do puszek :)

Wróć do „Legislacja o broni”