Wyjaśnienia JL - projekt ustawy przedstawiony przez ROMB

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Awatar użytkownika
longer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 11:19
Tematy: 4
Lokalizacja: zDragona
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyjaśnienia JL - projekt ustawy przedstawiony przez ROMB

Post autor: longer »

Sebastian,


wszystko mozna zrobić. Zależy to od chęci, motywacji wszelakich oraz zasad jakie zamierzamy wdrożyć w życie. Nie żyjemy w XIX wieku i mamy tyle form komunikacji, że to nam wystarczy.

Jesli jedna organizacja chce nam przewodzić to musi skupiać różnych członków o przeróżnych poglądach i wywodzących się z wielu środowisk i opcji. W ten sposób można stworzyć coś co bedzie trwało lata i będzie nas reprezentowało. Trzeba wysłuchać i pieniaczy i tych co nie wnoszą nic na pozór merytorycznego.

Mnie interesuje strzelectwo sportowe! A nie podziały! Mogę strzelać z socjalistą,narodowcem, różowym i zielonym, policjantem, żołnierzem, politykiem i komandosem, chrześcijaninem, żydem czy muzułmaninem - jesli łączy nas jedna pasja - sport, współzawodnictwo i bardzo dobra zabawa na zawodach.


Nie musze rozmawiać o światopogladzie i mieć obsesję....

Wizjoner... taki jest nam potrzebny prezes! Który postawi cele do realizacji na 5-10 lat. I będzie to działalność proaktywna, a nie reaktywna. Dlatego jest wazna praca u podstaw o czym pisałem wielokrotnie.

A konsultacje takiego projektu są zawsze jednym z elementów prowadzenia PR i marketingu.
Rule #4 – Identify your target, and what is behind it.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wyjaśnienia JL - projekt ustawy przedstawiony przez ROMB

Post autor: Sebastian »

longer pisze:Jesli jedna organizacja chce nam przewodzić to musi skupiać różnych członków o przeróżnych poglądach i wywodzących się z wielu środowisk i opcji. W ten sposób można stworzyć coś co bedzie trwało lata i będzie nas reprezentowało.
ROMB skupia członków o przeróżnych poglądach i wywodzących się z wielu środowisk i opcji. Wladze wybrane zostaly zgodnie ze statutem. ROMB dziala zgodnie z wola i na rzecz SWOICH czlonkow ktorzy maja okreslone oczekiwania.Oczekiwania te zostaly ujete w formie projektu. Uwagi czlonkow zostaly przyjete i uwzglednione.
Nie zauwazylem NIGDZIE zeby ROMB roscil sobie mesjanistyczne prawo PRZEWODZENIA komukolwiek.
Koniec.

Osoby z poza ROMB moga sobie zalozyc swoja wlasna organizacje,wykorzystac istniejaca (np. PZSS,PZL) ,pisac swoje projekty lub poszukac innego Mesjasza aby go radosnie krzyzowac.
"Kto nie zbiera ten rozprasza"
Awatar użytkownika
longer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 11:19
Tematy: 4
Lokalizacja: zDragona
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyjaśnienia JL - projekt ustawy przedstawiony przez ROMB

Post autor: longer »

z mojej strony kończę jałową dyskusję.

Dziekuję
Rule #4 – Identify your target, and what is behind it.
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyjaśnienia JL - projekt ustawy przedstawiony przez ROMB

Post autor: xxxam »

Sebastian pisze:Czego chcesz wiecej ? Imiennego bileciku z zaproszeniem na konsultacje czy publikacji w Monitorze
Ja o drodze oficjalnej i komunikacji organizacja->organizacja a Ty o komentarzach na FB ... i jeszcze znowu z tym bilecikiem ...
Sebastian pisze:Najwiecej sprzeciwu budzi to ze AT wyrazil wprost co mysli o wiekszosci komentatorow.
Obrazili sie jak panienki i wciaz nie potrafia odroznic merytorycznej krytyki projektu od osobistej urazy
Dobrze to ująłeś AT i JL obrazili się jak panienki - tu się zgadzam 100%
A prezes ogólnopolskiej organizacji obywatelskiej nie powinien tak robić publicznie ... to nieprofesjonalne
Sebastian pisze:Kosmetycznie to mozna sobie poprawic cycki a nie UoBiA.
Dokładnie to mam na myśli - czasem wystarczy dobra chemia - nie trzeba implantów żeby cyc był ok :-)
Sebastian pisze:Trzymasz sie jak pijany plotu ale nie przyznasz sie - "bylem w bledzie".
Do tego mogą mnie skłonić tylko argumenty a nie puste wrzuty - trzymam się dosyć mocno. Żonie się nie udało zakrzyczeć przez 12 lat (a ma skubana talent) więc jak widzisz nie będzie łatwo. Zresztą mi nie o to chodzi - mimo podziałów i odmiennych zdań na strzelnicy wszyscy trzymamy lufę w jedną stronę.
Gilliand
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 23 grudnia 2013, 10:29
Tematy: 0
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyjaśnienia JL - projekt ustawy przedstawiony przez ROMB

Post autor: Gilliand »

montrala pisze:(...)Posiadacze broni do ochrony (i ochroniarze) będą musieli się wykazać umiejętnością posłużenia się bronią i umiejętność tę utrzymywać, żeby móc broń nosić. I to na pewno jest pogorszenie, które ja w całości popieram i od dawna go oczekuję.(...)
Na pewno jest to zdecydowanie sensowniejsze od obecnej konieczności zdawania egzaminu praktycznego przez osobę, która chce trzymać broń w muzealnej gablotce.
big_brotherco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 612
Rejestracja: 08 kwietnia 2006, 18:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Wa-wa i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyjaśnienia JL - projekt ustawy przedstawiony przez ROMB

Post autor: big_brotherco »

Cyt. "Nie zauwazylem NIGDZIE zeby ROMB roscil sobie mesjanistyczne prawo PRZEWODZENIA komukolwiek."
Masz rację. Na razie - TRYBUN. Tylko ... ;)
Marian
robertos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 271
Rejestracja: 15 lutego 2015, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyjaśnienia JL - projekt ustawy przedstawiony przez ROMB

Post autor: robertos »

Sebastian pisze: ROMB skupia członków o przeróżnych poglądach i wywodzących się z wielu środowisk i opcji. Wladze wybrane zostaly zgodnie ze statutem. ROMB dziala zgodnie z wola i na rzecz SWOICH czlonkow ktorzy maja okreslone oczekiwania.Oczekiwania te zostaly ujete w formie projektu. Uwagi czlonkow zostaly przyjete i uwzglednione.
Nie zauwazylem NIGDZIE zeby ROMB roscil sobie mesjanistyczne prawo PRZEWODZENIA komukolwiek.
Koniec.
To może niech ROMB wpisze jako art. 1 nowej ustawy - "Dotyczy wyłącznie członków ROMB"?

Skoro nie chce przewodzić całemu środowisku, to niech się nie uważa za nieomylnego i jedynego przedstawiciela strzelców.

Bo obecny sposób "konsultowania" ustawy przypomina mi najgorsze wzorce, które możemy obserwować w obecnym parlamencie. "My wiemy najlepiej, a wy tam siedźcie cicho i płaćcie kasę".
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wyjaśnienia JL - projekt ustawy przedstawiony przez ROMB

Post autor: montrala »

Ciekawe ile osób z narzekających na brak konsultacji odwiedziło Konwencję ROMB, na której prezentowano właśnie projekt ustawy i można było pogadać? I takie rozmowy były. Była i krytyka (zarówno konstruktywna, jak i ta mniej). Naprawdę świat istnieje jeszcze poza internetem i fakt że czegoś nie ma w internecie jeszcze nie oznacza że to nie istnieje.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyjaśnienia JL - projekt ustawy przedstawiony przez ROMB

Post autor: Jedrula »

Kolokwialnie mówiąc, weź przestań :090:
Mam jechać kilkaset kilometrów tylko dlatego że szef stowarzyszenia na skalę krajową i prawnik, który bierze się za robienie ustawy nie umieją dyskutować w internecie.
Ja nie wiem czy żałosne to odpowiednia nazwa dla tego.
Dwa sami wiesz jak wyglądała sprawa wstępu na konwencję.
Trzy, subiektywnie to odbyła się tam kompromitacja A.T., mam na myśli sprawę z Braunem. Ja wiem co zrobił Braun, że się wprosił i pojechał po ROMBie ale to nie znaczy że druga strona ma wykazywać podobny albo gorszy poziom.
Pozdrawiam
Jędrzej
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wyjaśnienia JL - projekt ustawy przedstawiony przez ROMB

Post autor: montrala »

Wiele osób przejechało kilkaset kilometrów żeby tam być. Łącznie z Prezesem ROMB. Oczywiście jest zrozumiałe że nie każdy chce czy jest w stanie, ale nie należy zapominać że taka możliwość była.

A co do konsultacji ze środowiskami, to również właśnie stowarzyszenia, kluby czy nawet PZŁ (oraz różne urzędy i ministerstwa, ale już nie PZSS) przysłały swoich przedstawicieli na Konwencję i włączyły się do dyskusji o projekcie. Tyle że nie robią tego ani tutaj, ani na FB. Przez internet swoje uwagi czy pomysły raczej składają osoby indywidualne.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyjaśnienia JL - projekt ustawy przedstawiony przez ROMB

Post autor: xxxam »

montrala pisze:to również właśnie stowarzyszenia, kluby czy nawet PZŁ (oraz różne urzędy i ministerstwa, ale już nie PZSS) przysłały swoich przedstawicieli na Konwencję i włączyły się do dyskusji o projekcie.
A to coś nowego - w materiałach o konwencji i podczas dyskusji tutaj nie poruszaliśmy tego tematu. Czy mógłbyś przybliżyć co to za organizacje były i jakie uwagi padły z ich strony ? Poza Panem Braunem - bo jego stanowisko już znamy.
Jeżeli to oczywiście nie tajemnica lub informacje nie nadające się na forum.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wyjaśnienia JL - projekt ustawy przedstawiony przez ROMB

Post autor: montrala »

Nie mam listy (zwłaszcza że sporo osób zapisanych prywatnie w istocie reprezentowało swoje kluby czy stowarzyszenia), a uwagi z tego co wiem były przekazywane już później, nie na samej konwencji. Z tego co pamiętam z większych instytucji był PZŁ, MSWiA, MON, BBN (część osób przedstawiono). Nie było (przynajmniej oficjalnie/otwarcie) KGP.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
ORDYNAT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 153
Rejestracja: 29 marca 2011, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wyjaśnienia JL - projekt ustawy przedstawiony przez ROMB

Post autor: ORDYNAT »

Przyznaję, też jestem ciekaw tych przedstawicieli PZŁ, PZSS i innych na konwencji. O ile dobrze pamiętam to tu na forum obsmarowywano PZSS jako organizację, której „waadze naczelne” w nosie mają strzelców i organizacja to jest im („waadzy”) potrzebna tylko do wygodnego życia ze składek i danin wszelkich członków. PZŁ nie lepiej stoi, wystarczy wejść na forum „Łowiecki” i poczytać te wszystkie skargi, w których jasno napisane jest, że ZG PZŁ od dawna nie reprezentuje myśliwych i to czym się interesują w ZG to utrzymaniem „modelu” aby dalej doić milionami ze składek podległych członków.
Wobec dość powszechnej wiedzy na temat „betonu” panującego w tych popeerelowskich organizacjach wywijanie argumentem, że jak się ROMB nie podoba to proszę się wracać do innych organizacji lub zakładać własną uważam za żenujące i na poziomie lewackich szczekaczek, propagandzistów jakich nam serwuje propagandowe TV codziennie.
Nie tylko ja w ROMB pokładałem nadzieje. Natomiast od pewnego czasu wyłażą informacje, że ROMB niestety dzięki AT robi się „partią wodzowską”. Zachowanie niektórych, w tym AT na konwencji i nie mam na myśli tylko tej „gorączki” po wystąpieniach GB niestety to szlak na samo dno.
W kwestii przewodzenia ROMB środowisku, niestety ale uważam, że ROMB tego mandatu nie ma, a poczynania „wodzowskie” liderów ROMB naruszają też mandat nadany im przez członków ROMB. Natomiast działania ROMB będą dotyczyły całego środowiska, a nie tylko własnych członków. Do czasu kiedy ROMB nie będzie miał mandatu środowiska strzeleckiego niech jasno reprezentuje tylko sam siebie.
Wszelkie tu wpisy o ROMBu transparentności dziań, o tym że trzeba było pojechać na konwencje i tam zgłaszać swoje „ale” … kpina! Był Braun i powiedział co myśli i wiadomo jak się to skończyło, nie miał prawa dalej mówić. Generalnie uważam deprecjonowanie wymiany zdań między innymi na forach internetowych za błąd. W necie „konwencja” miała by inny zasięg. Gdyby nie wystąpienia GB i częściowo WC konwencja by była „klubem wzajemnej adoracji” AT i reszty plus listki figowe jak ŁW.

Projekt ustawy ROMB to legislacyjny zamordyzm w stylu jaki nam serwowano do tej pory. O ile zgadzam się z GB, że prawo do życia i do obrony życia to prawo naturalne to nie od razu jestem za jak to mawia AT za niereglamentowanym dostępem do broni. Argument, który padł z ust AT, że ci co są reglamentacyjnym, kagańcowym … dostępem do broni mają zasługi na rzecz dostępu do broni niestety ma się nijak w kontekście opowieści na konwencji snutych o tym jak to latali po komisjach sejmowych i brali udział w ustalaniu prawa dotyczącego broni.
Argument o reglamentacji prócz tego, że bardzo jest wygodny i to ze względów dobrych i też złych intencji to jeszcze jest wspierany takim to tekstem, że w naszych warunkach kulturowych, historycznych, plus układy partyjne, milicyjne, urzędnicze, legislacyjne i przyzwolenie społeczne to można sobie pozwolić tylko na drobne kroczki. Jak to się dobrze taki zestaw tłumaczeń łyka. Niestety ja nie młody pelikan żebym łykał wszystko co mi ktoś świecącego rzuci. Osiem lat rządów złodziei, afer dziesiątki, ośmiorniczki, ograbienie ludzi z ofe i co? Właśni nic! Mogą rządzący zrobić co zechcą, nawet znieść ustawę o broni całkiem i lud przyjmie to tak jak jak przyjmuje resztę. Gadka o drobnych kroczkach nijak się ma do tego żeby ROMB proponował kagańcowość większą niż ta co wepchali strzelcom milicjanci.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wyjaśnienia JL - projekt ustawy przedstawiony przez ROMB

Post autor: Sebastian »

Mam klepac kose ?
Bo po takim wywodzie zostaje jedynie chlopska rabacja i wieszanie szlachty we dworach.
Jaka metode przeksztalcenia swoich tez w praktyczna forme proponujesz ?
Bo opcja "poczekajmy az uzbieramy mandat wszystkich srodowisk strzeleckich" jest utopijna.
Old Cadet
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Reactions:
Posty: 3992
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Ekspert WBP

Re: Wyjaśnienia JL - projekt ustawy przedstawiony przez ROMB

Post autor: Old Cadet »

Polityka jest sztuką osiągania realnych celów. Postulaty całkowitego odregulowania posiadania broni realne nie są. Ktoś, kto twierdzi inaczej daje dowód swojej politycznej ślepoty.
W roku 2011 udało się osiągnąć nadspodziewanie dużo, niestety nadał pozostało wiele złych rozwiązań, które jak się wydaje, są do usunięcia. Projekt FRSwP/ROMB je usuwa.
When you have to shoot...Shoot! Don't talk.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”