Petycja MaxTV do Dudy w sprawie dostępności do broni w Polsce - reaktywacja

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

mieciu06
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 04 października 2015, 12:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Petycja MaxTV do Dudy w sprawie dostępności do broni w Polsce - reaktywacja

Post autor: mieciu06 »

Reaktywacja petycji Maxa Kolonko, która na Avaaz zyskała ok. 85 000 głosów i została usunięta. Tym razem zamieszczona na jego stronie.


Cytat: "PETYCJA DO PREZYDENTA RP O REFERENDUM KONSTYTUCYJNE W SPRAWIE PRAWA DO POSIADANIA BRONI W POLSCE"

Link do petycji:
http://maxkolonko.com/main/mmk/
Navigare
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 17 kwietnia 2014, 09:34
Tematy: 32
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja MaxTV do Dudy w sprawie dostępności do broni w Polsce - reaktywacja

Post autor: Navigare »

Bezsensu działanie, ale ok.
Incoming fire has the right-of-way.
Ligenza
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 23 kwietnia 2015, 10:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja MaxTV do Dudy w sprawie dostępności do broni w Polsce - reaktywacja

Post autor: Ligenza »

Przepraszam, że kopiuję swój post z innego wątku, ale skoro wątki się mnożą to i mój post postanowiłem rozmnożyć. Zresztą i tak napisałbym to samo:
"Jeśli nasi rządzący nie chcą nam ułatwić dostępu do broni to... powinni zorganizować to referendum jak najszybciej. Tak jak zrobiono to w przypadku JOW-ów. Przewidywalna frekwencja wyniesie około 10%, co w interpretacji polityków będzie oznaczało, że 90% obywateli nie życzy sobie broni w rękach prywatnych. Taki wynik zamknie nam drogę referendalną na 10-20 lat, bo przecie "dopiero co" naród wypowiedział się, że jest przeciwny. Pomysł Pana Maxa jest więc, moim subiektywnym zdaniem, wielkim falstartem.
Najpierw trzeba oswoić ludzi z ideą posiadania broni. Mamy wiele klubów strzeleckich, kół łowieckich, organizacji proobronnych a jednak posiadacz broni kojarzy się ludziom z właścicielem wiatrówki, który postrzelił psa, kota tudzież rowerzystę. Niestety tak nas przedstawiają media. Może pora zawalczyć w końcu o swój wizerunek? Zacząć piętnować zarówno kłamliwe media jak i tego wiatrówkowego "snajpera" (ilu takich mamy po sąsiedzku?).
Może kluby powinny ruszyć do szkół, i to nie tylko tych o profilu mundurowym, z wystawami aby pokazać młodzieży, że broń to jednak narzędzie, może i niebezpieczne oraz nieco bardziej skomplikowane od młotka, ale jednak narzędzie. Samo z siebie niezdolne do czynienia zła. Ci młodzi ludzie już za parę lat będą mogli brać udział w wyborach i referendach a tym samym, pośrednio stanowić krajowe prawo.
Pod referendum trzeba przygotować grunt. Żeby odniosło ono skutek nie tylko musi być zwycięskie, ale jeszcze co gorsza ,frekwencja musi wynieść min 50%+1, a na to dzisiaj nie mamy co liczyć."
FNmaniak: FN1900, FN 1905, FN1906, FN 1910/22, HP 35, FN M150, FN Model 1912(?) Short .
Awatar użytkownika
labiel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 14 listopada 2012, 07:55
Tematy: 14
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja MaxTV do Dudy w sprawie dostępności do broni w Polsce - reaktywacja

Post autor: labiel »

Treść pytania referendalnego :
- czy jesteś za powszechnym dostępem do broni palnej dla Polaków?
Polacy odpowiedzą "nie".
Teraz możliwe reakcje rządzących :
a) "Polacy nie chcą powszechnego dostępu do broni, więc złagodzimy tylko obecnie istniejące przepisy "
b) "Polacy nie chcą broni, dostosujemy przepisy do nowej dyrektywy "
Jak myślicie, która opcja ma większe szanse zaistnienia ; -)
"Każde społeczeństwo, które poświęci odrobinę wolności, by zyskać na bezpieczeństwie, nie zasługuje na żaden z tych przywilejów i w końcu straci oba."
Awatar użytkownika
farnick
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 22 lipca 2013, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja MaxTV do Dudy w sprawie dostępności do broni w Polsce - reaktywacja

Post autor: farnick »

Samo pytanie w tej petycji jest fatalnie postawione. Co to znaczy "powszechny"? - że będzie można kupić broń w hipermarkecie ibędzie stała na półce obok pieczywa? Tak większość niebędących w temacie pomyśli. Pytanie powinno brzmieć "Czy jesteś za ułatwieniem dostępu do broni dla praworządnych, zdrowych psychicznie, sprowadzonych przez policję obywateli" albo jeszcze lepiej "Czy jesteś za zniesieniem obowiązku udowodnienia "stałego, realnego,ponadprzeciętnego" zagrożenia życia i zdrowia przy ubieganiu się o pozwolenie na broń do celów ochrony osobistej".
Walther GSP .22, Walther GSP .32, Glock 17 gen 4, AKMS (TGun), FWB 300s, IŻ 46M, Gamo PR-45,
Navigare
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 17 kwietnia 2014, 09:34
Tematy: 32
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja MaxTV do Dudy w sprawie dostępności do broni w Polsce - reaktywacja

Post autor: Navigare »

To jest tak, jak za takie sprawy biorą się goście, którzy nie bardzo mają pojęcie jak wyglądają warunki i możliwości zmian w prawie regulujacym dostęp do broni w Polsce. Intencje dobre, ale sposób działania przyniesie więcej szkód niż korzyści.
Incoming fire has the right-of-way.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja MaxTV do Dudy w sprawie dostępności do broni w Polsce - reaktywacja

Post autor: ben_sage »

farnick pisze:Samo pytanie w tej petycji jest fatalnie postawione. Co to znaczy "powszechny"? - że będzie można kupić broń w hipermarkecie ibędzie stała na półce obok pieczywa? Tak większość niebędących w temacie pomyśli. Pytanie powinno brzmieć "Czy jesteś za ułatwieniem dostępu do broni dla praworządnych, zdrowych psychicznie, sprowadzonych przez policję obywateli" albo jeszcze lepiej "Czy jesteś za zniesieniem obowiązku udowodnienia "stałego, realnego,ponadprzeciętnego" zagrożenia życia i zdrowia przy ubieganiu się o pozwolenie na broń do celów ochrony osobistej".
Bardzo cię to interesuje co kto pomyśli nie będący w temacie? bo ja mam swoje życie i szczerze mówiąc to nie mój problem.
Broń nieautomatyczna powtarzalna oczywiście że powinna być powszechna.Nie jestem za żadnym ułatwieniem w sytuacji kiedy nie praworządni przestępcy lub oszuści tą broń mają a normalni ludzie nie.Osoba niezdrowa psychicznie nie umiała by załadować już nie mówiąc o wypełnieniu jakiegoś formularza.
Nikt nie powinien być szantażowany jakimiś udowodnieniami ani jakimś obowiązkiem.
Awatar użytkownika
NIKO72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 01 października 2015, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja MaxTV do Dudy w sprawie dostępności do broni w Polsce - reaktywacja

Post autor: NIKO72 »

Panowie,

Moim zdaniem nie ma o co "bić piany" jakakolwiek ankieta w naszym kraju i jak się okazuje W NASZYM ŚRODOWISKU nie ma sensu. Jak widać ciężko jest zmobilizować nasze szanowne środowisko do podpisania oficjalnej petycji do MON, MSW i Prezydenta. Po kilkunastu dniach zebraliśmy ok +7900 podpisów przy ok 15 tyś sportowych, 115 tys myśliwych, 60 tyś osobistych pozwoleń na broń w RP. W sumie mamy > niż 200 tyś AKTYWNYCH pozwoleń w kraju. Petycję podpisało 3,9% !!!! - powinno ja podpisać 200% - czyli ok 400 000 ludzi w ciagu max TYGODNIA. Podpisać powinien każdy aktywny + ktoś z agitacji ( żona, rodzice, pełnoletnie dziecko....) Ja bez problemu podpisałem i namówiłem 4 osoby spoza środowiska - zajeło mi to 5 ( ....TAK 5 minut ). Zrobiłem to bo MI ZALEŻY na tym żeby politycy usłyszeli nasz głos. Reasumując ilość 7900 jest żenująca - może to mocne słowa ale ta sytuacja pokazuje jak beznadziejni jesteśmy jako naród oraz niestety nasze szeroko pojęte środowisko.

Do Admina - jesli dysponujesz listą e'mail wszystkich uczestników Iweb'u - może czas wysłac mailing z linkiem i notką "OBOWIĄZKOWE DO PODPISANIA"
Grzesiek77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 23 listopada 2015, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja MaxTV do Dudy w sprawie dostępności do broni w Polsce - reaktywacja

Post autor: Grzesiek77 »

Witam.
Dajcie jakiegoś linka co trzeba podpisać.
Tyle tematów ciężko się w tym połapać, pomimo najszczerszych chęci.
(max tv - dopisałem się do petycji)

Prosto czytelnie, najlepiej osobny temat typu, to tą petycje trzeba podpisać, i napisane jak to zrobić.

Z tymi e-mailami to świetny pomysł, w wiadomości link i krótka instrukcja jak do kopania rowu, tu nabierz tam wysyp.
Tu kliknij i tam wpisz swoje dane, czy co tam trzeba robić.
Nie każdy się odnajduje w tych całych internetach i smartfonach.
Awatar użytkownika
ROOKIE
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 19 marca 2015, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa/gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja MaxTV do Dudy w sprawie dostępności do broni w Polsce - reaktywacja

Post autor: ROOKIE »

Z góry bardzo przepraszam za off topic, ale uprzejma prośba o uszanowanie urzędu prezydenta.
Skoro p. Mariusz Kolonko może to zrobić, to kolega mieciu06 tym bardziej powinien. To jest prezydent (czy się to komuś podoba czy nie) i zwrot "do Dudy" jest nie do zaakceptowania.

pozdrawiam
HK SFP9-SF, Walther PPK/S .22 LR, Uberti Winchester 1873 .45 LC, S&W MP15-22, S&W 686-6 .357 Mag
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja MaxTV do Dudy w sprawie dostępności do broni w Polsce - reaktywacja

Post autor: Twilight7 »

Ta petytcja jest po poniższym linkiem:

Referendum w sprawie prawa do broni

Nie spodziewam się cudów po tej petycji, ale jest to jakaś forma nagłaśniania tematu. Kolejne osoby zostaną pobudzone do zastanowienia się ...
Jedno wiadomo: milczenie i bezczynność nie przyniesie żadnego postępu w tej sprawie.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Petycja MaxTV do Dudy w sprawie dostępności do broni w Polsce - reaktywacja

Post autor: montrala »

Działanie niestety kompletnie bez sensu, a może nawet szkodliwe. Ale nic na takie pomysły nie poradzimy.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja MaxTV do Dudy w sprawie dostępności do broni w Polsce - reaktywacja

Post autor: GreenHeart »

Z bronią palną mam do czynienia od 5 roku życia (ojciec dawał postrzelać to się miało fajnie:)) ale jestem przeciw powszechnemu dostępowi do broni, bo wbrew temu co niektórzy piszą nie uważam że zrobienie pozwolenia na broń to jakiś hardcor. Znam ludzi którzy jeśli tylko chcą to bez problemu wyrabiają pozwolenie.
Jestem za to za ułatwieniem poszerzania swoich zainteresowań bronią palną dla tych którzy już takie pozwolenie mają. Mianowicie miałoby to się przejawiać tym że ludzie którzy mają już pozwolenie na broń powinni mieć ułatwioną drogę do rozwijania swoich pasji o kolejne rodzaje broni a nie przechodzenie tego gówna od początku. I po drugie powinno się oddzielić sport od rekreacyjnego strzelania. Nie chce mieć karty PZSS tylko chce współuczestniczyć w zawodach bo po pierwsze mam pozwolenie na broń, płacę wpisowe na zawody i czuję się na siłach współzawodniczyć z innymi. Poza tym PZSS ma w du*** posiadaczy broni którzy nie są zawodnikami i w du*** ma to czy będzie ich więcej czy mniej. Takie moje zdanie
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja MaxTV do Dudy w sprawie dostępności do broni w Polsce - reaktywacja

Post autor: kapera »

Nie był bym taki pewien czy społeczeństwo jest przygotowane do poparcia tego projektu . Lata rozbrojenia i wpajania ludziom zła jakie niesie broń zrobiło swoje . Osoba inteligentna wykształcona doktor psychologi ,w luźnej rozmowie oznajmiłem że posiadam broń do celów sportowych , natychmiastowa odpowiedz z pytaniem zarazem : z tej broni można zabić ? ...... Mówi wam to coś , jak zareaguje przeciętny obywatel naszego kraju bez przygotowania na takie rozwiązanie wobec zliberalizowanego dostępu do broni ? Nie padło pytanie o sport , rozrywkę czy samo zamiłowanie do broni . Obawiam się że bez przygotowania społeczeństwa większość zareaguje podobnie .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
ds
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 04 sierpnia 2011, 12:17
Tematy: 12
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja MaxTV do Dudy w sprawie dostępności do broni w Polsce - reaktywacja

Post autor: ds »

Ja uważam że dziś źle nie ma ... Panowie Panie każdy z Was ma tyle broni ile właściwie kasy mu wystarcza, jak komuś nawet palcem kiwnąć się nie chce aby coś uczynić aby posiadać broń to ja mu pomagać nie mam zamiaru. Wiatrówki po 150 zl ogólne dostępne ile już smrodu przez pseudo snajperów narobiły! Chcielibyście aby przez łatwość dostępu do broni pojawiły się tego typu niusy? Czego konsekwencją będzie ograniczanie dostępności do broni. Na tle niektórych krajów europejskich gdzie mają cywile GL i 22lr to mamy wypas. Zobaczymy jak nowa ustawa dostosuje się do gniota Bieńkowskiej.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”