Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Ogólnoeuropejska akcja społeczna Nie dla Dyrektywy 477

Moderatorzy: Dariusz DC, montrala, Navigare, Jka

Navigare
Moderator
Moderator
Posty: 271
Rejestracja: 2014-04-17, 09:34
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Status: Offline

Ogólnoeuropejska akcja społeczna Nie dla Dyrektywy 477

Postautor: Navigare » 2015-11-25, 20:38

W dniu 18.11.2015 Komisja Europejska przyjęła poprawkę do Dyrektywy 91/477/EEC, która po transpozycji w krajach członkowskich, w znacznym stopniu zaostrzy prawa dostępu do legalnej broni dla praworządnych obywateli UE. W rozumieniu Komisji poprawki mają zwalczać terroryzm. Problem w tym, że terroryści nie przestrzegają Dyrektyw.

Proponowane zmiany uderzają nie tylko w posiadaczy broni palnej (sportowcy, myśliwi, kolekcjonerzy), ale będą miały znaczący wpływ na posiadaczy replik, broni alarmowej i hukowej, broni zdekowanej oraz entuzjastów airsoft. Co więcej, zmiany dotkną każdego obywatela UE, przyczyniając się do obniżenia poziomu obronności społeczeństwa oraz udowadniając, że prawo w UE może być wdrażane bez koniecznych konsultacji społecznych, przez wąską grupę biurokratów i mieć wpływ na miliony.

Od środy 18.11 trwa akcja społeczna, przeciwko zmianom w Dyrektywie, którą koordynuje europejski ruch społeczny posiadaczy broni palnej Firearms United, zrzeszający ponad 200 milionów posiadaczy broni palnej (rezerwistów, myśliwych, strzelców sportowych, kolekcjonerów, sprzedawców i producentów broni, profesjonalistów ochrony, operatorów strzelnic oraz obywateli posiadających broń do ochrony) z całej Europy. Zebrano ponad 100 150 tys. podpisów za odrzuceniem proponowanych zmian (Polska na drugim miejscu, po Niemcach). Pod wpływem naszej akcji KE zdecydowała się uruchomić dodatkowe konsultacje społeczne, zdając sobie sprawę że ewaluacja impaktu społecznego zmian, nie została przeprowadzona prawidłowo. Akcję w Polsce koordynuje Firearms United, we współpracy z ROMB.

Strona akcji:
http://firearms-united.org/

Co mogę zrobić:

1. Polub i śledź akcję na naszym profilu FB:
https://www.facebook.com/groups/pl.firearms.united/

2. Weź udział w konsultacjach społecznych dot. proponowanych zmian (ważne żebyś pisał od siebie, a nie wklejał gotowce, takie głosy mogą zostać uznane za nieważne):
https://ec.europa.eu/transparency/regdo ... anguage=pl
tu masz trochę argumentów:
http://firearms-united.org/d/2015_Firea ... mentow.pdf

3. Podpisz petycję:
https://www.change.org/p/council-of-the ... -ownership

4. Udostępnij poniższy tekst (publicznie) na swoich profilach w mediach społecznościowych, wyślij znajomym, napisz na forach w których uczestniczysz:

W dniu 18.11.2015 Komisja Europejska przyjęła poprawkę do Dyrektywy 91/477/EEC, która po transpozycji w krajach członkowskich, w znacznym stopniu zaostrzy prawa dostępu do legalnej broni dla praworządnych obywateli UE. W rozumieniu Komisji poprawki mają zwalczać terroryzm. Problem w tym, że terroryści nie przestrzegają Dyrektyw.

Proponowane zmiany uderzają nie tylko w posiadaczy broni palnej (sportowcy, myśliwi, kolekcjonerzy), ale będą miały znaczący wpływ na posiadaczy replik, broni alarmowej i hukowej, broni zdekowanej oraz entuzjastów airsoft. Co więcej, zmiany dotkną każdego obywatela UE, przyczyniając się do obniżenia poziomu obronności społeczeństwa oraz udowadniając, że prawo w UE może być wdrażane bez koniecznych konsultacji społecznych, przez wąską grupę biurokratów i mieć wpływ na miliony. http://firearms-united.org/


Informacje ogólne:

Będę w tym wątku wrzucał info nt. przebiegu akcji. Podziękowania dla Administracji i Moderatorów bron.iweb.pl za pomoc.

Treść proponowanej dyrektywy:
http://europa.eu/rapid/press-release_IP-15-6110_en.htm

Link do dyrektywy przetłumaczonej na j. polski:
https://drive.google.com/file/d/0B6rVWa ... sp=sharing

Synteza porównawcza dyrektywy po wprowadzeniu obecnie proponowanych zmian: https://drive.google.com/file/d/0B6rVWa ... usp=sharin

Raport ewaluacyjny dot. Dyrektywy 477:
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... mLn8pUcxBw

gdzie KE przyznaje, że (strona 8., pkt. 22):
"Ze względu na brak wyczerpujących danych, trudno jest ocenić skuteczność dyrektywy wobec założonych celów bezpieczeństwa. W szczególności, analiza była utrudniona ze względu na brak bazy informacyjnej, zawierającej szczegółowe, właściwe dane o przestępstwach popełnionych z legalnie posiadanej broni palnej, przerobionej broni alarmowej (tzn. hukowej) i ponownie aktywowanej broni (tzn. broni PCU z przywróconymi cechami użytkownymi.)"

W raporcie jest postawiona teza, że kwestie związane z bronią samopowtarzalną powinny być poddane głębszej analizie (ale nie na etapie legislacyjnym), bez żadnych rekomendacji dot. zagrożeń związanych z przerabianiem na broń samoczynną, broni samopowtarzalnej oraz broni dekowanej. Następnie w raporcie jest mowa o tym, że główne działania powinny się skupić na ujednoliceniu pojęcia "istotne części broni", przyjęciu jednolitego standardu dekowanie broni na terenie UE, poprawy wymiany danych dot. posiadaczy broni na ternie UE oraz konwersji broni alarmowej. To są dokładnie te same argumenty, które przesłałem Panu jako nasze stanowisko w ub. czwartek (poza konwersją broni alarmowej). Jest to stanowisko uzgodnione z naszymi organizacjami partnerskimi w całej Europie:

"Firearms United, największy ruch społeczny, zrzeszający posiadaczy broni palnej w Europie, jest bardzo zainteresowany i popiera działania Komisji Europejskiej w celu przeciwdziałania terroryzmowi i przestępczości. Muszą jednak to być działania racjonalne, a nie tworzone w pośpiechu. Wg. naszej opinii, nie delegalizacja broni samopowtarzalnej, ale skupienie się na następujących działaniach mogą pomóc osiągnąć ten cel:
- walka z przemytem i ograniczanie dostępności do nielegalnej broni oraz materiałów wybuchowych
- harmonizacja na poziomie UE pojęcia i prawa dot. "istotnych części broni" poprzez konieczność posiadania pozwolenia na broń palną w celu zakupienia np. komory zamkowej lub lufy z kraju w którym na taki zakup nie jest wymagane pozwolenie i złożenia w ten sposób, nielegalnej broni z legalnie nabytych komponentów;
- rozpoczęcie dyskusji na pozwoleniem na broń typu CCW (concealed carry weapon - broń do skrytego noszenia), jako jednej z możliwości podniesienia bezpieczeństwa obywateli UE w odniesieniu do przemocy
- harmonizacja na poziomie UE właściwego i permanentnego procesu dekowania broni palnej na poziomie krajów UE (aktualnie broń dekowana np. w Niemczech jest uznana za nielegalną np. w Finlandii, jest natomiast legalna w innych krajach)
- harmonizacja na poziomie UE oznaczeń, procedur i kategorii ubiegania się o pozwolenie na broń palną"


Ciekawy raport opracowany przez koleżankę z FU Niemcy, pokazujący skalę manipulacji przy całym action planie KE w sprawie broni, ma być złożona skarga do Ombudsmana EU przeciwko działaniom DG Home's Fireamrs Task Force i Panu Fabio Marini:
https://www.all4shooters.com/en/Shootin ... marini.pdf
(jeśli jest ochotnik, który może podjąć się przetłumaczenia tego na język polski to proszę o PW)
Ostatnio zmieniony 2018-01-22, 15:12 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Incoming fire has the right-of-way.


Navigare
Moderator
Moderator
Posty: 271
Rejestracja: 2014-04-17, 09:34
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Status: Offline

Re: Ogólnoeuropejska akcja społeczna Nie dla Dyrektywy 477

Postautor: Navigare » 2015-11-25, 22:27

Jeśli ktoś uczestniczy na innych forach (ASG, myśliwskich, strzeleckich), to prośba o wrzucenie tam w całości pierwszego postu, to ważne bo następne posiedzenie Komitetu jest już 7 grudnia.
Incoming fire has the right-of-way.


kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 2008-12-24, 22:17
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Ogólnoeuropejska akcja społeczna Nie dla Dyrektywy 477

Postautor: kaliber .44 » 2015-11-25, 23:25

Wysłane zgodnie z instrukcją :) na e-tawerna i strzelecka.net
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...


subiektywny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 2016-02-02, 20:36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Ogólnoeuropejska akcja społeczna Nie dla Dyrektywy 477

Postautor: subiektywny » 2016-06-23, 14:00

OSTATECZNE GŁOSOWANIE W SPRAWIE OBOSTRZEŃ W POSIADANIU BRONI W UE 14 LIPCA 2016.
PODPISZCIE PETYCJE, PRZEŚLIJCIE DALEJ ( wrzucajcie gdzie tylko się da ):

http://europa.eu/rapid/press-release_IP-15-6110_en.htm

Treść petycji język polski:

Polish - polski

Rankiem 7 stycznia 2015 roku terroryści zaatakowali redakcję francuskiej gazety Charlie Hebdo używając nierejestrowanej, nielegalnej broni samoczynnej (potocznie nazywanej automatyczną).

Od tego czasu Komisja Europejska rozpoczęła prace nad poprawką do dyrektywy regulującej kwestie obrotu bronią i jej posiadania na terenie Unii w celu ograniczenia dostępu do broni samopowtarzalnej (potocznie nazywanej półautomatyczną) dla praworządnych obywateli Unii, kompletnie nie zważając na fakt, że ten rodzaj broni nie został użyty w atakach ani nawet nie jest zazwyczaj używany przez zwykłych przestępców.

Terroryści użyli nielegalnych, nierejestrowanych, samoczynnych Kałasznikowów.

Prace legislacyjne nad poprawkami do dyrektywy nabrały gwałtownego rozpędu po listopadowym ataku w Paryżu i zostały oficjalnie przedstawione do zatwierdzenia przez Parlament Europejski pięć dni po zamachu.

Ciała ofiar jeszcze nie ostygły, terroryści którzy dokonali tego czynu ciągle przebywają na wolności. Policja nawet nie zakończyła oficjalnego śledztwa, a Komisja Europejska już proponuje daleko idące zmiany, które w teorii mają zapobiec w przyszłości podobnym zdarzeniom.

Niestety prawda jest taka, że żadna z proponowanych zmian nie zapobiegłaby powyższym zamachom, gdyż ani w jednym ani w drugim terroryści nie użyli broni, która jest w tej chwili legalna a stanie się nielegalna gdy zmiany zostaną zatwierdzone przez Parlament Europejski.

Proponowane poprawki są nielogiczne, nie są poparte żadnymi oficjalnymi danymi, a co najważniejsze są po prostu niesprawiedliwe.
Są niesprawiedliwe w stosunku do ofiar. Są także niesprawiedliwe w stosunku do praworządnych obywateli, którym Unia chce odebrać ich własność a co za tym idzie drastycznie ograniczyć możliwości uprawiania sportów strzeleckich.

Powiedzcie NIE dla proponowanych zmian ogłoszonych 18 listopada 2015 roku. Nie pozwólcie na ograniczenia w sprzedaży i posiadaniu broni samopowtarzalnej tylko dlatego, że "wygladają jak broń samoczynna".

My Obywatele Unii Europoejskij domagamy sie aby jej władze natychmiastowo zajęły się nie cierpiącymi zwłoki problemami:
- brakiem działającej kontroli nad zewnętrznymi granicami Unii,
- istnieniem grup społecznych, które nie chcą zaakceptować europejskich wartości demokratycznych i kulturowych,
- nielegalnym handlem bronią,
- faktem, że terroryści i przestępcy niejednokrotnie mają łatwiejszy dostęp do broni nielegalnej niż praworządni obywatele do broni legalnej i kontrolowanej przez władze.

To są realne problemy, które należy rozwiązać i nie łudźmy się, że KTÓRAKOLWIEK z proponowanych zmian do tego doprowadzi.

Zaproponowana w listopadzie poprawka do dyrektywy (nr. IP-15-6110) nie tylko jest populistyczna w swojej naturze ale jest przede wszystkim obrazą naszych praw obywatelskich oraz naszej inteligencji.

http://europa.eu/rapid/press-release_IP-15-6110_en.htmWróć do „Legislacja o broni”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości