Absurdy Komisji Europ.POLSAT NEWS 2,17.11.2015,mec. dr Łukasz Urbański o dostępie do broni w świetle wydarzeń we Francji

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Navigare
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 17 kwietnia 2014, 09:34
Tematy: 32
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja przeciwko dyrektywie EC z dnia 18/11/2015

Post autor: Navigare »

Ta petycja nie ma mocy legislacyjnej, ale jest bardzo ważna, bo pokazuje skalę niezadowolenia.
Incoming fire has the right-of-way.
jarbuz
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 19:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja przeciwko dyrektywie EC z dnia 18/11/2015

Post autor: jarbuz »

Znalazłem takie oto wiadomości na stronie amerykańskich doniesień prasowych.

http://www.mail.com/int/news/world/3972 ... ge-hero1-6

Proszę tego nie traktować jako propagandę Izraelską, gdyż sam jestem bardzo krytycznie nastawiony do tego co oni robią z Palestyńczykami. Co chcę tu pokazać to, to jak państwo Izraelskie myśli o bezpieczeństwie swoich obywateli. Nie oceniam niczego innego tylko chęć obrony swoich ziomków do którego każde państwo jest z założenia zobligowane.

Cytuje wyjątek:
Policja poinformowała, że gdzieś indziej na zachodnim brzegu na wschód od Jerozolimy, palestyński taksówkarz próbował przejechać Izraelczyków. Po rozbiciu samochodu wyszedł z samochodu z nożem i próbował zaatakować ludzi. Został zastrzelony przez przechodnia zanim udało mu się kogokolwiek okaleczyć. Izraelscy politycy zachęcają licencjonowanych posiadaczy broni do noszenia broni w tych niepokojących czasach.

Pogratulować narodowi, którego przywódcy wyciągają wnioski z historii.
Pozdrawiam i życzę nam wszystkim takiego podejścia rządzących do naszego bezpieczeństwa. Proszki na uspokojenie niczego nie zmienią.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Petycja przeciwko dyrektywie EC z dnia 18/11/2015

Post autor: montrala »

Pomysły p. Kolonko i JKM na obecnym etapie nie ułatwią obrony przed nową Dyrektywą. Proponuję skupić się na celu. Dobrze to podsumował Andrzej Truczyn:

http://trybun.org.pl/2015/11/22/wykazec ... -mysleniu/

Ja tylko dodam, że mimo niezaprzeczalnie wysokiej inteligencji i erudycji obaj Panowie umieją świetnie sprowadzić do absurdu każdą słuszną ideę, za którą się zabierają.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja przeciwko dyrektywie EC z dnia 18/11/2015

Post autor: kaliber .44 »

Dokladnie. Czytajmy ZE ZROZUMIENIEM i zrozumiałym językiem piszmy. To jest wyjątkowo delikatna materia i nie można takich wypowiedzi bezkrytycznie brać za pewnik. Tu się z montrala zgadzam.
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
ToKKotai
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 514
Rejestracja: 10 lipca 2009, 10:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Festung Posen
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja przeciwko dyrektywie EC z dnia 18/11/2015

Post autor: ToKKotai »

Jareknr1 pisze:A moze nawet pierwsza bo wielu rodakow wpisuje sie np jako "Mariusz, UK" wiec troche glosow z innych krajow trzeba by nam doliczyc :-D

Dokładnie :) Kilka głosów na 100% z UK jest Polskich :)
Obrazek
hadwaoo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 04 października 2015, 20:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja przeciwko dyrektywie EC z dnia 18/11/2015

Post autor: hadwaoo »

no właśnie... Jedynym nieobliczalnym czynnikiem są tutaj ludzie. Broń palna jest tylko jednym elementem całego arsenału jaki posiadamy, do zadania cierpienia innym. Przykładem może być "słowo", którym wiele dzieciaków w szkołach zostaje okaleczonych psychicznie do końca życia, albo zostają doprowadzone do takiego stanu, że sami odbierają sobie życie. Szkoła zamiata sprawy pod dywan, nie widzi, a co poza szkołą już nie dotyczy wychowawców.

Wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba umieć z tego korzystać i najlepiej z umiarem.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Petycja przeciwko dyrektywie EC z dnia 18/11/2015

Post autor: montrala »

Można kierować wnioski i opinie bezpośrednio do Komisji Europejskiej: http://trybun.org.pl/2015/11/22/piszmy- ... ni-palnej/
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Siuter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 10 listopada 2009, 12:20
Tematy: 0
Lokalizacja: z drogi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja przeciwko dyrektywie EC z dnia 18/11/2015

Post autor: Siuter »

https://ec.europa.eu/transparency/regdo ... anguage=pl

Tu może każdy z Was wypowiedzieć się o tej "wspaniałej" dyrektywie. Gorąco zachęcam :!:
Trumna nie ma kieszeni.
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja przeciwko dyrektywie EC z dnia 18/11/2015

Post autor: Parabellum »

Mam nadzieję, że ta nadzieja AT pokładana w obecnie rządzącą partię nie będzie równie dziecięcą naiwnością, co zwolennicy liberalnego dostępu do broni wierzący w pozytywny efekt polityczny postulując taki kierunek zmian.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Petycja przeciwko dyrektywie EC z dnia 18/11/2015

Post autor: montrala »

Trzeba zagęszczać ruchy, szczególnie w kierunku Parlamentu Europejskiego. Na środę jest przewidziana debata obejmująca również sprawy broni:

http://www.europarl.europa.eu/news/en/n ... 15-11-23/1
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
Mateusz Deja
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2788
Rejestracja: 12 kwietnia 2005, 16:56
Tematy: 57
Lokalizacja: Radom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Petycja przeciwko dyrektywie EC z dnia 18/11/2015

Post autor: Mateusz Deja »

Witam
Panowie może warto zainteresować tym tematem kolegów z grup lokalnych z wiatrówek i cp na iweb a jest ich sporo ,na pewno pomogą.  Większość nie zagląda do broni palnej.  Myślę o jakiejś krótkiej info co się dzieje i umieścić w każdej grupie.  Pzdr
4.5/.36/.44/.45/22LR/6.35brow/7.65brow/9x18/9x19/38spec/357mag/45ACP/223rem/7.62x39/308win/12ga....
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Petycja przeciwko dyrektywie EC z dnia 18/11/2015

Post autor: Sebastian »

Wysłane pismo i petycja do PE.
t101
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 502
Rejestracja: 14 czerwca 2004, 14:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja przeciwko dyrektywie EC z dnia 18/11/2015

Post autor: t101 »

Ja napisałem tam tak:

Strzelectwo jest dla mnie czymś naprawdę ważnym w życiu, wypełnia moje życie w znaczącej części.
Posiadam broń różnego rodzaju od 12 lat.
Mój syn jeździ ze mną na strzelnicę od ok. 8 lat, jest świetnym strzelcem. Dziś ma już 18 lat, właśnie dostał pozwolenie na broń.
Chcemy dalej uprawiać ten sport, rozwijać swoje umiejętności w dyscyplinie strzelania dynamicznego IPSC i nie tylko.
Generalnie pragniemy nadal uprawiać strzelectwo, uczestniczyć w współzawodnictwie, należeć do środowiska strzeleckiego gdzie panuje świetna atmosfera, powszechna sympatia i bliskie koleżeństwo.
Posiadacz legalnej broni bardzo dba o swoje pozwolenie, ta grupa osób to chyba najbardziej praworządni obywatele w społeczeństwie.
Pozbawienie nas prawa do posiadania broni półautomatycznej sprawi, że jedyną grupą z dostępem do broni będą przestępcy i terroryści, oni nie dbają o prawo.
Tak przy okazji, złego człowieka z bronią w reku może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią w ręku.
Gdyby w Paryżu był choćby jeden uzbrojony napadnięty człowiek, w tym miejscu przebieg aktu terrorystycznego mógłby wyglądać inaczej.
Przerażające jest, że Komisja EU może w tak łatwy sposób zrujnować życie setkom tysięcy albo nawet milionom ludzie w Europie, to jest zło wyrządzone na masową skalę.
Wg mnie wprowadzenie tej regulacji przyczyni się znacznie do wzrostu osób eurosceptycznych w klasie średniej.
Strzelectwo jest dla nas tak ważne, że zdecydowaliśmy z rodziną, iż w przypadku wprowadzenia tych zmian, zmieniamy kontynent, po prostu wyemigrujemy tam gdzie nie ma zagrożenia takimi akcjami.
Zlikwiduję działalność, przestanę płacić podatki i wydawać pieniądze w tym kraju / Europie.
Kostek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 93
Rejestracja: 08 kwietnia 2010, 21:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja przeciwko dyrektywie EC z dnia 18/11/2015

Post autor: Kostek »

Popełniłem już petycje we wszystkich możliwych kierunkach ale mam wrażenie że nasza akcja obraca się w zbyt ograniczonym gronie - póki co wiadomości o ewentualnych zmianach w dyrektywie podają media o bardzo ograniczonym zasięgu. Z tego względu przyszła mi do głowy myśl że może warto by zainteresować sprawą osoby publiczne o których wiadomo że są sympatykami strzelectwa. Ostatnio miałem w rękach książkę Szczepana Twardocha - wiadomo że na pewno jest aktywnym strzelcem, niestety nie odnalazłem żadnej formy kontaktu do niego. Liczę że takich osób może być zdecydowanie więcej - na pewno nie zaszkodzi upewnić się czy są zorientowane w sprawie i być może będą mogły w jakiś sposób wesprzeć medialnie akcję.
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Petycja przeciwko dyrektywie EC z dnia 18/11/2015

Post autor: Chochla »

DRAFT AGENDA
Meeting
Monday 7 December 2015, 15.00 – 18.30
Brussels


7 December 2015, 16.20 – 16.45
7. Presentation by the Commission of the Proposal for a Directive of the European Parliament and of the Council amending Council Directive 91/477/EEC on control of the acquisition and possession of weapons (Firearms Directive)

-------------------------------------------------
Dla tych co nie ablaja po angielsku

W skrocie. 7 grudnia ma byc przedstawiona prezentacja dotyczaca zmian w dyrektywie dla komitetu za niego odpowiedzialnego.

Gadalem wlasnie z kumplem, ktorego kobita pracuje w Brukseli. Sprawa wyglada tak, że nie bedzie tu zadnego formalnego glosowania, ale moze byc tak, ze ustala na nim wstepne stanowisko w tej sprawie i puszcza je dalej do swoich ugrupowan. Nie twierdze, ze to co postanowia nie bedzie juz podlegalo dyskusji ale moze miec duzy wplyw na wynik pozniejszego glosowania. Czasu jak widzicie jest malo.
Liste ludzi siedzacych w owej komisji mozecie znalezc tutaj
http://www.europarl.europa.eu/meps/en/search.html
Political bodies -> Committees -> Internal Market and Consumer Protection

Do tych ludzi nalezy pisac w pierwszej kolejnosci bo to oni beda niejako 'sprawozdawcami' dla swoich ugrupowan. Kumpel mowi, ze on odzrzuca wszystkich lewakow a do reszty sle list papierowy. Ktos sie orientuje, ktory z Polakow z tej komisji moze nam sprzyjac?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”