Czy władze UE są w stanie zagrozić naszym pozwoleniom na broń?

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy władze UE są w stanie zagrozić naszym pozwoleniom na broń?

Post autor: adnikauto »

Do Kolegi "zoltego" powyzej.... w Polsce za duzo jest przepisow i za duzo panstwo/system stara sie "uregulowac"....
Dostep do broni powinien miec kazdy- ale kazdego powinno obejmowac scisle przestrzeganie prawa... jasnego i madrze napisanego prawa.

.... mam dobrze powyzej 50 lat i odbieralem w ub. tygodniu Mossberga MVP LR-T Tactical .308 Bolt Action Rifle a przy mnie dwie panie w wieku powyzej lat 60 odbieraly AR-a przystosowanego do prawa Stanu NY czyli pelen grip pistoletowy ale w zamian "zakolkowany" na stale magazynek + "szybkoladowacz" na 10 szt. ammo czyli AR ladowany od "gory".... :suprise: ... co samo w sobie nie jest proste i wymaga wielokrotnego przecwiczenia z uzyciem wspomnianego "szybkoladowacza"....

Diler cierpliwie obu paniom tlumaczyl a panie stwierdzily, ze nie ma problemu bo i tak pierwsze strzelania odbeda w towarzystwie znajomych, ktorzy juz maja takie sprzety i pokaza im co i jak.... i zeby bylo jeszcze lepiej.... ci znajomi to sa ich..... KOLEZANKI....!!! :651:


.... No i co- zakazac ludziom po 60-ce kupowania AR-ow, zakazac prowadzenia auta.... nie- dac im wolna reke ale powiedziec i jasno okreslic reguly gry.... schrzanisz sprawe- pojdziesz siedziec!

Proste prawda...? :one: niby tak... ale u nas w kraju zawsze sie doszukuje drugiego i trzeciego dna.... i wszystko trzeba uregulowac.... :roll:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
bailif
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 30 maja 2017, 14:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy władze UE są w stanie zagrozić naszym pozwoleniom na broń?

Post autor: bailif »

@adnikauto - poniewaz wolnosc rozumiana w sposob polski/europejski to znaczy "moge jechac do hiszpanii albo chorwacji na wczasy bez paszportu, ha!" wolnosc po amerykansku, dla przecietnego polaka jest abstrakcja, dlatego nic podobnego tutaj nie bedzie za naszego zycia napewno, bo do tego potrzebna jest i zmiana pokolenia i prawo ktore umozliwi zmiane mentalnosci, a skoro u nas ludzie nie rozumieja nawet tego ze zmiany nie zachodza w jedna czy dwie kadencje i co rusz masz zmiane strony i wszystko staje na glowie, to mozna podejrzewac ze to nie nastapi nigdy.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Czy władze UE są w stanie zagrozić naszym pozwoleniom na broń?

Post autor: montrala »

 ! Message z: montrala
UWAGA: To podforum służy do dyskusji o Dyrektywie UE, nie do ogólnopolitycznych i filozoficznych rozważań. Dalsze posty nie będą akceptowane lub będą usuwane a użytkownicy muszą się liczyć z otrzymaniem ostrzeżenia.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
polemass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 563
Rejestracja: 11 października 2014, 20:04
Tematy: 17
Lokalizacja: Przegnily Wychodek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy władze UE są w stanie zagrozić naszym pozwoleniom na broń?

Post autor: polemass »

Pare dni temu dostalem info z Pragi ze ichni parlament sie nie popisal...uwalil zmiane poprawki do konstytucji ktora miala umozliwic posiadaczom broni uwolnienie sie spod nowelizacji Brukseli...podobno zmienil sie tam uklad sil i dawna elyta wrocila.To trache kubel zimnej wody-nawet dla mnie...gdyby ktos jeszcze mial jakies zludzenia do przyszlej ubojki w PL....wpisuje sie to w trend ogolny eurokolchozu ale UK tez nie spi-po cichu wycinaja male grupy strzeleckie,bedzie zakaz na .50cal i Lever Release(zrzut zamka przez strzelca).Jedyna nadzieja w propagowaniu i de-demonizowaniu strzelania oraz zjednoczenia sie na serio...wszedzie i bez zwloki.Ale cudow podobno nie ma....
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy władze UE są w stanie zagrozić naszym pozwoleniom na broń?

Post autor: MarcinD »

W przypadku noweli kolchozu nas interesuje to, ze zaskarzyli nowele, a ich zmiany konstytucyjne mniej nas dotycza. Moze to nawet lepiej dla nas, ze uwalili, bo jak widac tylko oni maja jeszcze troche jaj by wlaczyc, tak nie mieliby juz powodow, tak skorzystamy na ich oporze. UK to inna bajka, w zasadzie juz nie kolchoz, a ich prawa odnosnie broni sa od lat tak patologiczne, ze az rece opadaja. Inna sprawa, ze opcje dla posiadaczy broni rysuja sie slabo, i trzeba wciaz naciskac.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy władze UE są w stanie zagrozić naszym pozwoleniom na broń?

Post autor: Mariusz888 »

Trochę w temacie dyrektywy - czy jest sens obecnie rejestrować kalacha tudzież AR’a na kolekcjonerskie? Myślę o zakupie kalacha (prawdopodobnie z WBP Rogów) i planowałem go rejestrować na kolekcję źeby nie zajmować sobie miejsc na sportowym a domtego kalach dla mnie to jakoś tak stricte wydaje się kolekcjonerski, ale jak wiemy UE forsuje „zabójcze magazynki 30 nabojowe”. Czy w obliczu nowelizacji ustawy warto rejestrować kalacha na kolekcję czy jednak sobie odpuścić?
krys52
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 02 lutego 2016, 20:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy władze UE są w stanie zagrozić naszym pozwoleniom na broń?

Post autor: krys52 »

Jeden Pan Bóg raczy wiedzieć, bo nie tyle o magazynki chodzi - wszak z 30 można przerobić na 10 lub takowy kupić, trudno ale są - tylko o graniczną datę 13 czerwca 2016 po której, w wersji pesymistycznej nowelizacji uobia wg dyrektywy bieńkoweskiej, nawet jak kupisz kałocho/AR-podobne to ustawa może je uznać za "wojskowopodobną" i skonfiskować, lub optymistycznie odkupić ;-((
Nasze środowisko jest totalnie rozbite, już sam nie wiem czy z głupoty, czy z agentury i poobrażało się nawzajem, więc nowelizację robią "chłopcy" z KGP, a oni nie są za normalnym podejściem do tematu.
Trudno coś Ci doradzić, ja osobiście w listopadzie kupiłem na kolekcję Tantala i RAK (ten ostatni rejestrowany jako pistolet) więc zobaczę, ale pomimo ww. wpisu nie odpuszczę i albo zamienię na sportowe dla Tantala albo się będę sądził...
Albo też PIS okaże się cięty na KE i wprowadzi zapisy nas chroniące - tylko kto będzie za tym lobbował???
Trybun?, ROMB?, Ad Arma?, FU?, PZSS?, Braterstwo? i cholera jeszcze kto??? - tu jest problem że z PIS chyba nikt na poważnie nie rozmawia a część ww. towarzystwa ich tylko obraża, więc czemu sie dziwić, że nasze strzeleckie postulaty są cenzurowane.
Może mądrzejści z tego forum coś doradzą???
---------------
.22, .22, .22, 9x18, 9x19, 9x19, 9x19, .45, 7,62x39, .12/76, .12/76; a to dopóki UE nie zbanuje?: 7,62x39, .223Rem, 5,56x45, 5,56x45, 5,45x39
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3222
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy władze UE są w stanie zagrozić naszym pozwoleniom na broń?

Post autor: biper »

Zawsze w razie czego możesz przerejestrować na sportowe i luz.
Poza tym praw już nabytych raczej nie cofną, więc jeśli już myślisz o AK, to teraz, bo po wejściu dyrektywy w życie w postaci niezłagodzonej w nowej ustawie, może być problem nawet z kupieniem.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy władze UE są w stanie zagrozić naszym pozwoleniom na broń?

Post autor: MarcinD »

Mariusz888 pisze:Trochę w temacie dyrektywy - czy jest sens obecnie rejestrować kalacha tudzież AR’a na kolekcjonerskie? Myślę o zakupie kalacha (prawdopodobnie z WBP Rogów) i planowałem go rejestrować na kolekcję źeby nie zajmować sobie miejsc na sportowym a domtego kalach dla mnie to jakoś tak stricte wydaje się kolekcjonerski, ale jak wiemy UE forsuje „zabójcze magazynki 30 nabojowe”. Czy w obliczu nowelizacji ustawy warto rejestrować kalacha na kolekcję czy jednak sobie odpuścić?
Oczywiscie, ze jest sens kupowac teraz bron ktora w przyszlosci moze byc na cenzurowanym, z wielu przyczyn. Co do magow - "oddasz" magazynki mamie, babci lub dziewczynie i po sprawie. One nie majac papierow moga posiadac. A na strzelnicy obowiazuja poki co inne prawa, wiec mozliwe, ze bedzie mozna ich uzywac. I tyle. Moja panna juz wie, ze ma nowe hobby jakim jest kolekcjonowanie magazynkow. A poniewaz roznie moze byc z ich zakupieniem w przyszlosci, to poki co magi o wiekszej pojemnosci sa dosc wysoko na moich listach zakupowych. Spokojnie, kazde debilne prawo da sie jakos obejsc, a te sa wyjatkowo debilne, niedopracowane, pisane na kolanie i przez ludzi ktorzy g*wno wiedza o broni palnej. Nic nigdy nie jest dane raz na zawsze, trzeba liczyc sie z tym, ze o nasze prawa bedziemy walczyc caly czas, bo zawsze znajdzie sie bienkowska na cudzej smyczy, trzeba byc na to gotowym i niestety kombinowac jak za komuny.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy władze UE są w stanie zagrozić naszym pozwoleniom na broń?

Post autor: Mariusz888 »

Ale mówicie, że może być problem kupić np kałacha czy ARa który został wytworzony jako samopowtarzalny? O samoczynnym przerobionym na samopowtarzalnego to wiedziałem, ale o tym żeby nowo produkowane sztuki jak np Jack z Rogowa czy jakikolwiek cywilny AR, to o tym nie wiedziałem...
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy władze UE są w stanie zagrozić naszym pozwoleniom na broń?

Post autor: GreenHeart »

Na prawdę nie wiem na jakiej podstawie ktoś sądzi że będzie trudno kupić cywilną wersję AK czy AR która została zaprojektowana i wytworzona z przeznaczeniem na rynek CYWILNY jako broń samopowtarzalna. Jedyny problem jaki powstanie po 14.04.2018 będzie obwiązek rejestracji istotnych elementów broni dla jednostek które zostaną wprowadzone na rynek EU po tej dacie. Problem powstanie dla magazynków pow 10 szt dla broni samopowtarzalnej ale obejściem jest startowanie w zawodach. Osobiście uważam że oprócz kwestii z magazynkami i niejednoznaczynymi definicjami broni przerobionej z samoczynnej na samopowtarzalną, możemy być spokojni co do broni samopowtarzalnej. Jakoś nie widzę paniki na rynku, podaż istnieje normalnie, popyt zasysa wszystko co jest w sklepach. Na prawdę wyobrażacie sobie że nagle kilkanaście tysięcy ludzi stanie przed wizją pozbycia się swojego klona AK czy AR który był wytworzony na rynek cywilny? Poza tym wszelkie działania rządu PIS widzę jako "olewatorskie" temat. Po 1 Czechy zaskarżyły dyrektywę więc czekamny, po drugie są dwie daty wprowadzenia jej w państwie członkowskim 14.04.2018 i wyjątkowo 14.04.2019. Także przewiduje taki scenariusz że nagle powstanie projekt poselski ustawy UOBiA i ciągu nocy zostanie przegłosowany a jak to będzie wyglądać to nikt nie wie. Pozytywne jest to że coś tam ten nasz rząd ma lekko w d.. KE i być może zrobią coś co ochroni nasze prawa.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”