Plotki o nowej ustawie

Moderatorzy: montrala, Jka, Dariusz DC, Navigare

Quar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Quar »

A ja tak sobie myślę, bo wszyscy się boją, a co jeśli chcą zliberalizować prawo w tym zakresie? Sprawdzałem i w 2011 roku PiS głosował ZA pozytywnymi zmianami (np. usunięcie uznaniowości). Fakt, tamten PiS i obecny PiS to nie to samo ale jednak.
Pomyślcie, dlaczego nie ujawnili planów przed wyborami? Ujawniając opinii publicznej, że chcą zaostrzyć prawo do posiadania broni zyskali by znacznie więcej głosów. Strzelcy to mała społeczność, 200tyś ma pozwolenia, 0,5% populacji Polski, dla części z nich sprawa broni nie jest najistotniejsza bo to tylko hobby jedno z wielu. Większość społeczeństwa broni się boi, uważa, że nie jest potrzebna by cywile ją mieli (i w sumie to prawda, nie licząc sytuacji ew. wojny w Polsce jest na tyle bezpieczne, że ani z pistoletem ani nawet z nożem chodzić nie trzeba).
Więcej by zyskali gdyby utrudniali dostęp do broni pod pretekstem, żeby bandyci nie mieli broni. Nie sądzicie?

Tak samo zrobili z LGBT. Osób LGBT jest zapewne znacznie więcej niż posiadaczy broni. A mimo to kampania Dudy była przeciwko nim. Dlaczego? Bo Znacznie więcej osób jest przeciwna LGBT, tym samym poświęcili te głosy wyborów by zyskać więcej konserwatywnych wyborców.
Pamiętacie protesty pod sądami? Mieli je w du***. Serio myślicie, ze teraz nie chcą ujawnić nowej uobia bo się boją reakcji społecznej, protestów strzelców? Protesty i sprzeciw społeczny nie był by nawet w 1/4 tak silny jak w przypadku innych reakcji społecznych - pod sądami, czarne protesty, lekarze rezydenci. Ba, media by nawet za dużo o tym nie gadały, bo jak powiedział kaczyński - dostęp do broni w Polsce to marginalna sprawa. Mało kogo by to interesowało.

Może nie będzie tak źle jak wszyscy się spodziewają? Tak czy inaczej, jak jutro nic nie zrobią, to kolejne posiedzenie sejmu w połowie września, a więc kolejne 2-3 miesiące czasu dla tych co chcą zrobić pozwolenie.

Tuba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Tuba »

Czyż nie jest zastanawiające, że wbrew naszym tutaj czarnym myślom do tej pory nic nie wprowadzono. Bynajmniej nie decyduje o tym jakiś bałagan czy nieznajomość rzeczy. Gdyby komuś bardzo zależało już dawno, którejś nocy wprowadzono by nowe przepisy i byłoby pozamiatane. Myślę, że "ktoś" tu toczy grę i to bardzo przemyślaną. Upraszczając, metoda kija i marchewki. Nie jest źle, ale może być gorzej. Mamy przygotowaną jedna ustawę - "łągodną" aby zadowolić EU i jak nas zmuszą to wprowadzimy. Jest też rzekomo ciekawsza wersja, nikt nie widział, ale bójcie się... Nie dlatego że jesteście źli i komuś zagrażacie. Za 3 lata wybory być albo nie być. Nasze głosy będą bardzo ważne albo na jedynie w tej chwili słuszną opcję albo jej koalicjanta (?)... Kwestia jak to wszystko wykorzystać i połączyć . Manipulacja, socjotechnika czy jak tam zwą...

Wróć do „Legislacja o broni”