Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Projekt UoBiA - kiedy?

Moderatorzy: Dariusz DC, montrala, Navigare, Jka

n3Kro
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Postautor: n3Kro » 2018-11-16, 15:19

Iwan89 pisze:Może ktoś zorientowany podsumować jak się miewa nowelizacja UOBiA? Mamy chyba wciąż trzy projekty ustawy: FU, ROMB i Ad Arma. Czy jakiś z nich jest dalej procesowany? Czy jest aktualnie jakiś rządowy projekt UOBiA? Jest tu tyle wątków o tylu różnych projektach, że tak na prawdę nie wiadomo na czym stoimy i który projekt ma realne szanse.

z tego co pamietam Tomasz W. Stępień (FU) ostatnio mówił na jakimś stream (ok miesiąc temu), że ma informacje, że żaden projekt nie wychodzący od mswia nie będzie procedowany/rozpatrywany i trzeba czekać aż urodzą jakąś nowa wersje w której znowu trzeba będzie punktować głupoty.

Aikkon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Aikkon » 2018-11-19, 12:55

Dzień dobry,

Orientujecie się bardziej, jesteście na bieżąco z grupami, które proponują swoje projekty do UOBiA .Proszę Was o ile to możliwe o informację, która z tych grup jest najbardziej, najlepiej przeznaczona, ZAUFANA aby prowadzić z nimi rozmowy w sprawie UOBiA ? Która z nich powinna się skierować jako przedstawiciel do rozmów, przedstawienia propozycji ( ludzkich o uobia ) do ustawodawcy ? powyżej mam link z informacją o grupach: FU, ROMB i Ad Arma

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Iwan89

Postautor: Iwan89 » 2018-11-19, 22:22

ROMB jest krytykowany przez inne grupy gdyż jest przesadnie liberalny, ROMB jest za tym by każdy miał broń. Natomiast FIREARMS UNITED jest organizacją międzynarodową i bardzo zdroworozsądkową i to ta organizacja wydaje się być głosem ludu.
Iwan

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2018-11-20, 11:32

"Firearms United Global" (ten u nas, Stępnia) to jak na razie stowarzyszenie 3 osób fizycznych (z czego jedną już wyrzucono i nie wiem czy ktoś wszedł na jej miejsce) zarejestrowane w Polsce (u starosty powiatowego). Używa nazwy i stron w internecie i na FB, które używał europejski ruch pod nazwą "Firearms United", ale według mojej wiedzy to się rozdzieliło. Pytałem wprost osoby osoby z europejskiego kierownictwa FU i dostałem informacje że nie wiedzą, nie biorą udziału i nie interesuje ich co robi w Polsce "Firearms United Global".
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenrex, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

escobar

Postautor: escobar » 2018-11-21, 14:08

W tym roku to nie ma co liczyć na jakikolwiek projekt , maja teraz w rządzie sraczkę , a na pewno ma pan minister Zieliński :one:

Awatar użytkownika
kwaki

Postautor: kwaki » 2018-11-22, 09:28

Też tak myślę. Obawiam się, że poczekają aż sprawa przyschnie i znów spróbują przepchnąć po cichu swoje absurdy. Na to, że procedowany będzie jakiś "nasz" projekt raczej nie ma co liczyć. Być może poczekają do wyborów.
Lack of confidence comes from lack of competence.

Wróć do „Legislacja o broni”