Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

KrisKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 20:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sam środek niczego
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: KrisKK »

Za trybunem broni palnej:

http://trybun.org.pl/2018/05/11/apel-do ... cywilnego/

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie coś o tym projekcie gotowanym nam w MSW/KGP...
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: s1k0r3k »

Myślałem, że już nie da się bardziej "nie szanować" Polaków, a tu każda nowa władza pokazuje szczyty.
stalker77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 652
Rejestracja: 07 maja 2006, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: stalker77 »

"Trzeba szczegółowo poznać historię administracyjną i finansową dawnego ustroju, by zrozumieć, do jak bezprawnych i nieuczciwych praktyk może brak pieniędzy skłonić rządy łagodne, ale działające tajnie i bez kontroli, kiedy czas ostatecznie usankcjonuje ich władzę i uwolni je od strachu przed rewolucją, tą ostatnią ucieczką ludów."

Od XVIII wieku nic się nie zmieniło.
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: KG92RS »

Garść uwag do nowej, tajnej ustawy, na podstawie "przecieków":
http://trybun.org.pl/2018/05/22/w-zacis ... -przepisu/
Warto się zapoznać...

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości: robić JUŻ, TERAZ MAKSIMUM tego, co się da i nie liczyć, że w przyszłości cokolwiek da się rozszerzyć. Bo wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że się NIE DA!
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: MarcinD »

O ile DA SIE DOSTAC pozwolenie bez uznaniowosci i robienia pod gorke. Wprawdzie to draft, a przypomne tylko, ze poprzednio jak nowelizowano, bodaj w 2011 ubojke, to tez poszla po cichu, a dostalismy sporo. Srodowiska anty dowiedzialy sie w zasadzie po czasie o ile dobrze pamietam. Zle, ze nie ma glosow fundacji strzeleckich. Ale jeszcze wszystko bedzie sie klarowac i bedzie zapewne okienko na lobbing i konsultacje. Trzeba trzymac reke na pulsie. Kolegom wystepujacym o minimum "bo 5/6 czy 8 sztuk to swiat i ludzie" pod rozwage. Ja mam opcje na 32 sztuki, i wcale nie uwazam, ze to duzo, choc akurat budzet i zobowiazania sprawia, ze nie predko to zapelnie:)
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Novilius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 19 maja 2015, 13:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: Novilius »

Jak dla mnie to z wpisu Turczyna nie wynika absolutnie nic. Trybun ma jakiś strzępek brudnopisu który oficjalnie nie jest nawet projektem ustawy i widzi w nim braki - powiedzieć, że to się jeszcze 20 razy zmieni to jakby nic nie powiedzieć. Jedyne co można w tym temacie dodać to żeby robić teraz pozwolenia jak ktoś jeszcze nie ma.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: KG92RS »

Novilius pisze:Jak dla mnie to z wpisu Turczyna nie wynika absolutnie nic.
W 100% pewnego, oczywiście - nic - masz rację. Ale biorąc po uwagę to, a także jakość prawa stanowionego przez sejm obecnej kadencji i tryb, w jakim projekty ustaw są przygotowywane, a potem procedowane -> można się spodziewać wszystkiego najgorszego.

Novilius pisze:Jedyne co można w tym temacie dodać to żeby robić teraz pozwolenia jak ktoś jeszcze nie ma.
I to właśnie trąbię i powtarzam od kilku miesięcy, od czasu, kiedy zaczęły się harce przy nowej ustawie -> robić maksimum co się da, teraz, póki jeszcze się da...
I żadnego optymizmu na przyszłość -> tak będzie dużo pewniej i bezpieczniej.
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: Revolut »

Jeśli dowiemy się, że np od daty 16 lipca nie będzie można rozszerzyć ilości na obecnym pozwoleniu, to czy jeśli złożę wniosek o rozszerzenie na początku lipca to decyzja zostanie wydana na podstawie starej czy nowej ustawy?

Brakuje mi kilku sztuk do obecnej ilości, boję się, że odrzucą mój wniosek w tym momencie.

Może złożę wniosek o rozszerzenie i go zawieszę, aż do zwiększenia ilości broni w szafie?

Po prostu nie chcę utknąć z obecną decyzją na obecną ilość.
Wiatr, CP, Nitro.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: KG92RS »

Revolut pisze:Jeśli dowiemy się, że np od daty 16 lipca nie będzie można rozszerzyć ilości na obecnym pozwoleniu, to czy jeśli złożę wniosek o rozszerzenie na początku lipca to decyzja zostanie wydana na podstawie starej czy nowej ustawy?
Wg starej.
EyraCk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 13 lutego 2018, 03:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: EyraCk »

Mnie też bardzo interesuje sytuacja jak będzie wyglądać możliwość zakupu broni przerobionej "z auto na semi". Planuję zakup po 15 czerwca zakup właśnie takiej broni i mam nadzieje, że do tego czasu nic się w tej kwestii jeszcze nie zmieni...
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: KG92RS »

EyraCk pisze:Mnie też bardzo interesuje sytuacja jak będzie wyglądać możliwość zakupu broni przerobionej "z auto na semi".
Do czasu wejścia nowej ustawy, nic się nie zmienia. Skrajnie mało prawdopodobne jest, żeby cokolwiek uchwalili w czerwcu. Raczej będą to okolice listopada.
Co będzie z byłą bronią samoczynną? Nie wiadomo. Wiadomo, co jest w dyrektywie, ale pomysłowość fabryki kurzu nie zna granic.

W najgorszym wypadku: natychmiastowa konfiskata -> nie wyobrażam sobie tego w rzeczywistości, ale możliwość istnieje (jest w dyrektywie), więc wspominam z kronikarskiego obowiązku. Przed tym nie da się obronić.
W ciut lepszym wypadku: obowiązek zbycia "w terminie" i konfiskata po tym terminie -> nadal mało prawdopodobne, ale możliwe do wyobrażenia. Tutaj już można się bronić.
W najbardziej prawdopodobnym wypadku (zgodnym z dyrektywą): zakaz nabywania -> aktualnie posiadana broń zostaje "dożywotnio" u obecnych właścicieli.
W idealnym przypadku: w ustawie jest wyjątek pozwalający posiadać i nabywać taką broń dotyczący sportowców i kolekcjonerów.

Jedno jest pewne: o ile nie zostanie zastosowane pierwsze rozwiązanie, była broń samoczynna nie zniknie z rynku -> skończy się tylko dostępność broni "bez żadnych obcych oznaczeń". Zresztą nie wiadomo, czy nie wpadną na pomysł, żeby każdą sztukę broni znajdującą się obecnie w cywilnym posiadaniu, ponownie oznaczyć, zgodnie z nowymi wymaganiami (jeszcze nie wiadomo, jakie one będą), na potrzeby nowej, "wielkiej" bazy danych.
kar98k
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 16 listopada 2017, 19:59
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: kar98k »

Tak się zastanawiam. Czy jest sens kupowania teraz ex. wojskowej broni przerabianej na semi ?

Czy w jakimś kraju już konfiskują taką broń?
9mm para; 9mm mak; .22 SR/LR; .32 S&W; 7,65 Browning; 7,62 Tokariev; 5,45x39; .223/5.56x45; .308/7,62x51; .12/x-76;
babangida
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 262
Rejestracja: 03 sierpnia 2014, 01:59
Tematy: 24
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: babangida »

Właśnie to jest najczulszy punkt, wg mnie, nadchodzących zmian. Tego boję się najbardziej. Sam mam takiej broni (kolekcjonerskiej) na kilkadziesiąt tys., a mam kolegów którzy mają na ok. 100 000,- !
migeater
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 07 października 2016, 21:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: migeater »

Taki cytat z FB.
Militaria Stef-mar broń,amunicja i wyposażenie wojskowe pisze: Dzwonilismy do MSW i będzie tak
Jesli ktoś zakupił broń przerobioną, to będzie ją miał i mógł sprzedać innym kolekcjonerom
Ponieważ została ona już wprowadzona do obrotu i nie będzie trzeba jej oddawać.
I na rynku zostaną te, które wcześniej były zakupione.
Po drugie powiedzieli, że wejście tej ustawy nie jest jeszcze pewne
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ustawa o broni i amunicji do użytku cywilnego

Post autor: KG92RS »

babangida pisze:Właśnie to jest najczulszy punkt, wg mnie, nadchodzących zmian. Tego boję się najbardziej.
Jest jeszcze jedna groźna rzecz -> interpretacja zapisów dyrektywy dot. pojemności magazynków. Bo jeżeli się okaże, że do kategorii A zaliczą broń, do której MOŻE zostać podpięty magazynek o pojemności większej, niż graniczna, a nie taką, do której ów magazynek JEST podpięty, to nagle się okazuje, że na pozwolenie kolekcjonerskie nie można mieć żadnej broni z wymiennymi magazynkami... I kolekcjonerzy bez pozwolenia sportowego (oczywiście zakładając, że wyjątek dla sportowców zostanie utrzymany) będą mieli DUŻY problem, jeszcze większy, niż w przypadku byłej broni samoczynnej.
To kretynizm, ale możliwy do wyobrażenia.

Dlatego od roku trąbię, żeby robić wszystko, co się da, z dużym zapasem -> na wszelki wypadek.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”