Nowy Minister SWiA

Moderatorzy: Jka, Dariusz DC, montrala, Navigare

kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 660
Rejestracja: 2008-12-24, 22:17
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Nowy Minister SWiA

Postautor: kaliber .44 » 2018-01-12, 22:17

Na poniższy adres:

https://mswia.gov.pl/pl/form/dodaj23,Fo ... istra.html

wysłałem Panu Ministrowi Brudzińskiemu list/mail o poniższej treści:

Szanowny Panie Ministrze!

Na wstępie pragnę pogratulować powołania na urząd Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jako posiadacz broni, miłośnik sportu strzeleckiego, rekonstruktor i propagator strzelectwa chciałbym poznać Pańskie stanowisko w trzech bardzo ważnych dla istnienia i rozwoju tej dziedziny aktywności sprawach.

Po pierwsze, zbliża się termin wprowadzenia zmian w Dyrektywie KE 91/477/EEC, które po implementacji w krajach członkowskich, poważnie zagrożą rozwojowi strzelectwa i zmienią zasady dostępu do broni palnej w UE na jeszcze bardziej restrykcyjne niż dotychczas, likwidujące wręcz niektóre formy aktywności strzeleckiej. Proszę Pana Ministra o ustosunkowanie się do tej kwestii oraz o potwierdzenie, czy Rzeczpospolita Polska popiera i podtrzymuje stanowisko Republiki Czeskiej mówiące, że tą Dyrektywę należy odrzucić w całości jako szkodliwą dla bezpieczeństwa Obywateli i obronności kraju (link: http://trybun.org.pl/wp-content/uploads ... cesowe.pdf ).

Po drugie, chciałbym poznać Pańskie stanowisko w sprawie procedowanego w Sejmie projektu nowej Ustawy o Broni i Amunicji, racjonalizującej i porządkującej zasady dostępu Polaków do broni palnej – czy podziela Pan Minister pogląd, że ta Ustawa nie zagrozi bezpieczeństwu wewnętrznemu, a wręcz będzie ściśle korelowała z wprowadzonym niedawno rozszerzeniem granic obrony koniecznej oraz powołaniem nowej formacji wojskowej jaką są Wojska Obrony Terytorialnej?

Po trzecie, czy nadal aktualny i wdrażany jest projekt budowy otwartych dla obywateli strzelnic w każdym powiecie?

Niewątpliwym jest, że stanowisko i decyzje Pana Ministra i podległych Mu służb będą miały bezpośrednie przełożenie na sytuację setek tysięcy posiadaczy broni - strzelców sportowych, rekonstruktorów, myśliwych czy kolekcjonerów broni oraz na bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne naszego kraju. Proszę mieć na względzie, że jesteśmy jednym z najbardziej rozbrojonych narodów w Europie, nasi sąsiedzi mają kilkakrotnie/kilkudziesięciokrotnie więcej broni palnej w rękach cywili i nie słyszymy o ulicach spływających krwią, o rzeziach czy masakrach z użyciem broni. Owszem, zdarzają się wyjątki użycia w atakach terrorystycznych czy napadach zbrojnych, ale jest to zawsze broń pozyskana nielegalnie i z reguły powiązana z radykalizmem islamskim bądź zbrojnymi grupami przestępczymi.

Praworządny Polak posiadający broń wie, że złamanie prawa i obowiązujących norm zwykle kończy się utratą prawa posiadania broni, dlatego w naszym kraju nie ma właściwie przypadków użycia legalnie posiadanej broni do celów przestępczych. Jedynie w obronie własnej lub w obronie bliskich czy mienia. Proszę też mieć też na względzie, że od ataku uzbrojonego w niebezpieczne narzędzie czy broń napastnika do czasu przyjazdu uzbrojonych (z reguły) funkcjonariuszy Policji mija kilkanaście/kilkadziesiąt minut, a napastnik w tym czasie może robić, co chce, mając naprzeciw bezbronnych, ale praworządnych i nieuzbrojonych Polaków. Inaczej by wyglądały statystyki, gdyby ujmowano w nich powstrzymane przez praworządnych obywateli posiadających legalną broń napady, gwałty czy zabójstwa.

Z mojej strony proszę, by stanął Pan i podległe Panu służby po stronie praworządnych Obywateli – posiadaczy broni i zwolenników jej posiadania. Wnoszę tym samym, by Pan Minister podjął działania mające na celu zaskarżenie i odrzucenie w całości zmian forsowanych przez KE w sprawie Dyrektywy KE 91/477/EEC, merytoryczne i prostrzeleckie (wszak posiadacz legalnej broni to praworządny i będący wartościowym wkładem w obronność kraju Obywatel) wsparcie procedowanego projektu Ustawy o Broni i Amunicji oraz wsparcie grup, klubów strzeleckich, fundacji, stowarzyszeń i organizacji proobronnych, rekonstrukcyjnych i propagujących strzelectwo.
Panie Ministrze,
Wybory parlamentarne, które odbyły się w 2015 roku pod hasłem „Dobrej Zmiany” były nadzieją między innymi dla nas, posiadaczy broni. Strzelcy sportowi, grupy rekonstrukcyjne, strzelcy sportowi, organizacje proobronne, myśliwi oddali bardzo licznie na Was swój głos licząc, że wreszcie zracjonalizujecie kwestię dostępu do broni. Jednym głosem, kilkaset tysięcy posiadaczy broni mówi: nie chcemy ograniczania dostępu do posiadania broni czy jej niekontrolowanego pozyskiwania, ale racjonalnego, po spełnieniu jasnych przesłanek dostępu do broni. Proszę też mieć na uwadze, że posiadacze broni strzeleckiej wszelkiego rodzaju i ich rodziny podzielające to wspaniałe hobby/sport to realna, oceniana na milionową wręcz masę siła wyborcza, decydująca o wyniku wyborów.
Dlatego też ja i niezliczona rzesza posiadaczy broni palnej, strzelców i rekonstruktorów oczekujemy od Pana Ministra merytorycznych odpowiedzi na zadane pytania oraz wsparcie działań na rzecz rozwoju ruchów strzeleckich i posiadaczy broni w Polsce.

Z wyrazami szacunku,


Udostępniam, zezwalam na zmiany i na kopiowanie, wysyłanie i atakowanie MSWiA
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...


GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 2017-03-13, 11:46
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Nowy Minister SWiA

Postautor: GreenHeart » 2018-01-14, 18:58

Generalnie z tego co wyczytałem w samej dyrektywie to termin kwietniowy 2018, na wniosek państwa członkowskiego może zostać przedłużony do kwietnia 2019 roku i po działaniach naszego rządu odnoszę wrażenie, że tak właśnie się stanie w przypadku Polski.
When I grab my gun I know that some epic shit is about to happend.


MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 4504
Rejestracja: 2006-06-04, 16:22
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Nowy Minister SWiA

Postautor: MaciekSz » 2018-01-15, 21:12

Będę ciężko zdziwiony, jeśli Brudziński, dzielny pretorianin Kaczora, w ogóle 1) wie o co chodzi, 2) interesuje się tematem broni i praw obywatelskich, 3) odpowie cokolwiek sensownego.
Maciek
.62 i .69Wróć do „Legislacja o broni”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość