Projekt UoBiA - kiedy?

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Awatar użytkownika
Iwan89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 197
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 15:07
Tematy: 33
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Iwan89 »

Powiem Wam, że jak przeczytałem projekt to mi się spodobał. Ale po przeczytaniu "poprawek" to jest to dno dna i metr mułu. Znowu każdy chcący posiadać broń, będzie musiał udawać strzelca sportowego? Co poprawili w projekcie to teraz w poprawkach chcą zaprzepaścić. Do tego niezapowiedziane wizyty jak jakiemuś przestępcy i do tego jakieś kontrole umiejętności, dwa razy w roku.. Nie mam nic do roboty tylko się poddawać egzaminowaniu. Brawo Kukiz15, nieźle zaczęliście, ale kończycie marnie. Będę pamiętał podczas wyborów.
Iwan
LaChupacabra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 26 września 2017, 12:54
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: LaChupacabra »

Jak chcą zrobić 9mm tylko to muszę szybko kupić coś .45ACP
Chyba lepiej by było dla nas wszystkich jakby ta ustawa padła...
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: kuras999 »

Z tym ograniczeniem kalibru dla pistoletu do 9mm to jest jakaś zupełna abstrakcja. Przecież z punktu widzenia bandytyzmu i terroryzmu 9mm wydaje się znacznie lepsze niż .45.
Awatar użytkownika
kopczyniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 09 października 2015, 14:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: kopczyniak »

Chciałbym przypomnieć że obecna ekipa rządowa, która w 2013 roku była w opozycji chciała wprowadzenia rejestracji broni białej do której kwalifikowane miały być wszelkie ostrza o długości powyżej 8 cm. W swoim projekcie chcieli też zakazu noszenia narzędzi niebezpiecznych - podobnie jak w UK, dlatego nie wierzę że władza chciałaby jakichkolwiek ułatwień w zakresie posiadania broni. Gdyby tak było, wystarczyłoby jednym rozporządzeniem zmienić, że np. ważnym powodem do pozwolenia sportowego nie będzie licencja tylko np. jakikolwiek start w zawodach nawet PK. Czas uzyskania pozwolenia trwałby 2 miesiące a nie rok i nie trzeba żadnej nowej ustawy.

Nowa ustawa wymagałaby dostosowania do dyrektywy, a to nie byłoby dla nas dobre. Zdaje mi sie że ten projekt jest już praktycznie w śmietniku - zanim jednak oficjalnie go wywalą chcą trochę pobrukać kukiza aby w kolejnych wyborach nie miał szans.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: montrala »

Koledzy z niektórych środowisk strzeleckich zaczęli biegać do mediów i opowiadać jaka ta ustawa jest zła i zbyt liberalna, bo nie trzeba płacić ich klubom za przynależność i obowiązkowe szkolonka, to mamy skutki. No bo skoro sami posiadacze uważają że jest zbyt liberalna to trzeba poprawić. Można było trzymać jeden front, ale parcie było zbyt duże.

A zakaz powyżej 9mm to ręka PZSS (którego członkami nota bene są Ci przerażeni brakiem obowiązku zrzeszania i obowiązkowych szkoleń i egzaminów). Protestowali, kiedy znoszono ograniczenie do 9,65mm na broń sportową. Im więcej niż 9mm nie jest na "grupę powszechną" potrzebne.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: FridayNightSpecial »

Pomyslec ilu instruktorow, strzelnic, rusznikarzy i sklepow byloby trzeba gdyby to troche poluzowano.
Kasa plynelaby rzeką prosto do budzetu.
Płakac sie chce nad marnotrawstwem i forsą wyplywajaca za granice.

A propos plakania:
Ktos mnie zjechal ze placze zamiast popracowac i zdobyc pozwolenie.
To juz mi powiedziano. Gdybys naprawde chcial to juz bys mial. Prawda.
Jesli ustawa sie polozy mam to w planie.

W calym tym cyrku nie o to chodzi tylko o to zeby bylo normalnie, jak w cywilizowanych krajach.
Tak ze bron NIE JEST PRZYWILEJEM dla wybranych co oddadza za pozwolenie swoja matke tylko normą dla zwyklego obywatela.
Jakby co - dla obrony miru z 15 metrow rownie dobrze i celnie, moze ciut wolniej, strzela sie z łuku ktory w dodatku nie robi halasu i mozna go miec bez wykladania kilku tysiecy pln.
Lezy takie cacko u mnie w sypialni.
Slowo kluczowe: Grozer.
Mięso napastnika przeszyje, nie ma obawy, choc w praktyce nie sprawdzilem ani jednego ani drugiego i oby tak zostalo.
Ze o Rambo nie wspomne.
hubertg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 04 lipca 2012, 12:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrołęka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: hubertg »

PZSS najchętniej by zlikwidował/zakazał wszystkiego poza sportem wyczynowym, koniecznie finansowanym za pośrednictwem związku. Jeśli uważają że do sportu pod szyldem pzss nie potrzeba nic ponad 22, ewentualnie 32WC, to niech się tym zajmują, a od reszty się od......
Ta organizacja nie powinna się wypowiadać w tematach nie związanych bezpośrednio z zawodami ISSF, sami mówią że nic innego ich nie dotyczy.
Awatar użytkownika
Alfik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 197
Rejestracja: 15 listopada 2014, 21:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Legia Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Alfik »

Czy ograniczenie kalibru do 9mm to napewno sprawa PZSS, czy też przypadkiem nie chodzi o załatwienie jednym zapisem legalności praktycznie całej broni CP ???
"Naród, który jest gotów poświęcić swoją wolność na rzecz bezpieczeństwa i wygody, nie jest wart tych wartości i straci je wszystkie" - Benjamin Franklin
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: carambas »

Kilku posłów Kukiz'15 na Facebooku pisze, że:
1. Nie można teraz zgłaszać autopoprawek, bo było pierwsze czytanie
2. Nie podpiszą się pod takimi autopoprawkami, wolą wycofać cały projekt z prac

więc może jeszcze nie ma sensu załamywać rąk. Może ktoś puścił tylko taką plotkę? Dziwne, bo Jakubiak raczej rzeczowo się w tym temacie wypowiadał.
Bez dwóch zdań widzimy efekt wypowiedzi medialnych pewnego "prezesa", który w każdym wywiadzie medialnym musiał podkreślić, że ustawa nie spełnia wymogów środowiska strzeleckiego i że muszą do niej wrócić: obowiązkowa przynależność do organizacji (np tej kierowanej przez "prezesa") oraz płatne szkolenia. Trafiło na podatny grunt, bo pewnie podobnie ciśnie też PZSS.

Warto mieć chociaż cień wyobraźni, jeśli się próbuje stanowić "stronę społeczną". Ciężko nie mieć żalu o taką bezmyślną partyzantkę.
Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: power997 »

Chcesz powiedzieć Pawel że wywiad w webowym wydawnictwie spowodował że Kukizy zmieniły front? LOL.

Cały projekt lobbował autor ustawy tak? On decydował o brzmieniu przepisów, o tym co mówią posłowie itd. I chcesz mnie przekonać ze to nie on zaproponował kolejne poprawki tylko nagle poseł jeden z drugim zaczęli wymyślać konkretne zapisy??

Wg mnie wczesniej miliony mieli zyskiwać sprzedawcy broni. Ja uważałem że tam w tle musi być prowizja dla autorów. Teraz - po kolejnych propozycjach nagle bardzo zyskuje PZSS.

Czyli musiał być jakiś bardzo mocny argument. Myśle że ktoś na tym zyska. Myśle że co by nie wyszło autor stratny nie będzie.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Sebastian »

A ja mysle ze jestes kretem ktory kopie dolki. Co juz udowodniles wielokrotnie.
LaChupacabra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 26 września 2017, 12:54
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: LaChupacabra »

carambas pisze:Kilku posłów Kukiz'15 na Facebooku pisze, że:
1. Nie można teraz zgłaszać autopoprawek, bo było pierwsze czytanie
2. Nie podpiszą się pod takimi autopoprawkami, wolą wycofać cały projekt z prac
Więc może lepiej dla nas wszystkich byłoby żeby cały ten projekt został wycofany. Wolałbym, żeby zostało po staremu.

A co do posła Jakubiaka to czułem do niego sentyment. Zwłaszcza, że był kiedyś żołnierzem zawodowym. Wydawało mi się, że zawsze mówił z sensem. Teraz po tym co napisaliście, stracił całą moją sympatię. A na Kukiz 15 byłem gotowy głosować w następnych wyborach. Ale w tym wypadku mój głos też stracili.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: carambas »

Chcę powiedzieć, że jeżeli bezmyślnie udzielasz wywiadów i bierzesz udział w dyskusjach z posłami o kształcie prawa i podczas tych ogólnopolskich, oficjalnych i transmitowanych do tysięcy zainteresowanych wydarzeń krytykujesz projekt społeczny, używając argumentów nie wytrzymujących chwili logicznej analizy, to szkodzisz inicjatywie, którą niby chcesz promować. Twoje argumenty zostały wielokrotnie obalone, a mimo tego uparcie się ich trzymasz, bo prawdziwym argumentem jest masa pieniędzy, jakie planujecie wyciągać ze środowiska poprzez coraz liczniejsze franczyzy NTSu.

Twoje działania nie są przypadkowe. Nie wzięły się z braku zrozumienia powagi sytuacji. Jesteś przeciwny projektowi Jarka Lewandowskiego (co napisałeś otwartym tekstem w zeszłym roku w oficjalnym, specjalnie utworzonym do tego celu wątku). Zamiast oporować od zewnątrz, gdzie naraziłbyś się na znacznie mocniejszą krytykę środowiska (zasłużoną), przefarbowałeś się na "społecznika", wszedłeś w środek prac i próbujesz od środka przeciągać prace nad ustawą w swoją, prywaciarską stronę.
Robisz to bez porozumienia ze środowiskiem, a nawet bez porozumienia z organizacją (FU), którą masz niby wspierać. Zresztą, jeśli FU poniesie porażkę, to będzie ona nosiła Twój bardzo wyraźny podpis. Nie rozumiesz tego, bo nie jesteś w stanie spojrzeć dalej niż czubek nosa "prezesa".

Zbieramy żniwa tych idiotyzmów. Wydatnie pomogłeś MSWiA swoimi licznymi wypowiedziami na kilkudziesięciotysięcznych grupach facebookowych, w mediach ogólnopolskich i do tego wciągając w swoje zagrywki duże kluby. Budujesz fundament kontrataku MSWiA, a nie porozumienie środowiska. W środowisku znaczysz coraz mniej, bo ludzie widzą jak wygląda Twoja działalność.

Argument, że Jarek Lewandowski się sprzedał za procent zysku od koncesjonowanych sklepów jest obrzydliwy. Gdyby nie Lewandowski i jego długoletnia praca, to dalej byś latał z procą po boisku. Postawiłeś swoim postem Jarkowi zarzuty korupcyjne. Postaram się, żeby to bezpodstawne oskarżenie dotarło do wszystkich zainteresowanych osób, żeby świadomość tego kim w środowisku jesteś (szkodnikiem, uzurpatorem) dotarła do każdego związanego z tą sprawą.
Ciężko mi to nawet dobrze skomentować. Cieszy mnie, że moderator pozwolił na upublicznienie Twojej opinii o autorze projektu, bo to idealnie pokazuje co tak naprawdę myślisz o działaczach społecznych.

Stanowisko Prezesa NTS powinno być Ci odebrane jak najszybciej, a Twoja osoba powinna zostać odsunięta od działań oficjalnych organizacji. Szkodzisz NTSowi (to mi nie przeszkadza) i całemu środowisku (to już tak).
Próba prywatyzacji prawa, której twarzą jesteś, spotka się ze zdecydowanym sprzeciwem zarówno Braterstwa, jak i wielu innych osób, łącznie z tym pogardzanym przez Ciebie "autorem ustawy".
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: montrala »

power997 pisze:Wg mnie wczesniej miliony mieli zyskiwać sprzedawcy broni. Ja uważałem że tam w tle musi być prowizja dla autorów.
To już rozumiem kto wrzucił pismakom tezę że Jarosław Lewandowski jest lobbystą, który zarobi gigantyczne pieniądze od sklepów i dystrybutorów broni. Że też mnie nie tknęło kiedy na spotkaniu tak gardłowałeś, że nie może tak być że sklepy i kluby ze strzelnicami zarobią miliony. Wszystko się układa nagle w spójną całość. Kawałki układanki wchodzą na swoje miejsca.

I tylko ktoś kto sam patrzy na sprawę wyłącznie przez pryzmat kasy mógł wpaść na pomysł że Jarek Lewandowski i ludzie mu pomagający (w tym ja) robią to dla kasy.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
KrisKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 20:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sam środek niczego
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: KrisKK »

Niestety zawsze znajdzie się grupa ludzi która nigdy nie zrobiła niczego bezinteresownie ot po prostu dla idei, dla społeczeństwa, dla dobra środowiska w którym się obracają i nie ma co liczyć, że zaczną inaczej patrzeć na świat czy choćby zamilkną.
Dobrze, że zaczynają padać jawnie nazwy organizacji, czy nawet personalia konkretnych osób, a puki co niech ludzie zaczną głosować własnymi tyłami - idzie nowy sezon transferowy PZSS.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”