Strzelnica otwarta czy zamknięta

Forum Bełchatowska Grupa Strzelecka

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

giermek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 15 marca 2015, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Strzelnica otwarta czy zamknięta

Post autor: giermek »

Witam wszystkich forumowiczów.
Jako, że w moim mieście jest pomysł budowy strzelnicy, jest już nawet projekt wykonany ale miasto iż zmieniła się władza stwierdziło, że nie ma 11 mln zł na budowę strzelnicy.
Dlatego chciałem was zapytać ponieważ dużo z was strzelało na różnych strzelnicach, poligonach, itp. czy nie lepszym i tańszym pomysłem byłoby wybudowanie strzelnicy otwartej. Jedynie z budynkiem socjalnym na broń.
Gdybyście mogli napisać coś na ten temat jaka strzelnica jest lepsza bo ja sam dużej wiedzy na ten temat nie mam, a chciałbym aby w mieście była strzelnica.
Najważniejsze, żeby koszt był sporo niższy niż te 11 mln zł.
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7560
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 109
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: PawelW »

jaka strzelnica jest lepsza
Zależy do czego: jeżeli myślisz o wiatrówkach (bo piszesz w tematach wiatrówkowych) to zdecydowanie lepsza i praktyczniejsza jest otwarta. Zamknięta (zadaszona, odizolowana od czynników zewnętrznych: światła, wiatru, temperatury) dla naszych celów jest bez sensu.
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
giermek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 15 marca 2015, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: giermek »

Piszę w temacie pozatematycznym :D chodzi oczywiście o broń palną.
Może ktoś orientuje się ile mogłaby kosztować taka strzelnica otwarta bo to chyba głównym wydatkiem byłoby usypanie wałów.
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

Zależy do czego: jeżeli myślisz o wiatrówkach (bo piszesz w tematach wiatrówkowych) to zdecydowanie lepsza i praktyczniejsza jest otwarta. Zamknięta (zadaszona, odizolowana od czynników zewnętrznych: światła, wiatru, temperatury) dla naszych celów jest bez sensu.
Dobrze, że S. Bogacka o tym nie wiedziała, bo by medalu nie było.

Giermek, jesli jesteś z Bełchatowa, to się nie łudź. Tzw. konsultacje spoleczne sa po to, aby strzelnicy nie wybudować.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7560
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 109
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: PawelW »

Dobrze, że S. Bogacka o tym nie wiedziała, bo by medalu nie było.
To Sylwia Bogacka strzela HFT/FT ??
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Post autor: Michaus »

PawelW, czy z wiatrówek tylko to można strzelać?
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

giermek pisze:(...) chodzi oczywiście o broń palną.
Może ktoś orientuje się ile mogłaby kosztować taka strzelnica otwarta bo to chyba głównym wydatkiem byłoby usypanie wałów.
Mógłbyś się zdziwić ile kosztowałby ów "budynek socjalny". Dla porównania, pergola śmietnikowa koło mojego bloku kosztowała wspólnotę ok 30 tyś zł.
sas88 pisze:Giermek, jesli jesteś z Bełchatowa, to się nie łudź. Tzw. konsultacje spoleczne sa po to, aby strzelnicy nie wybudować.
Kto to może wiedzieć jaki będzie wynik tych konsultacji. O "Sokoliku" też mówiono że nie ma szans na powstanie.
Z drugiej strony warto by się zastanowić czy w ogóle jest się stroną do rozmów z Miastem.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
peterpan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 756
Rejestracja: 04 września 2005, 21:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Kłokoczyn/Czernichów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: peterpan »

variag pisze: Mógłbyś się zdziwić ile kosztowałby ów "budynek socjalny". Dla porównania, pergola śmietnikowa koło mojego bloku kosztowała wspólnotę ok 30 tyś zł.
Garaż blaszak to ok 1000 zł. Z siatką zamiast pełnych ścian też nie więcej. Płyta betonowa kolejny 1000. przepłaciliście i to grubo. Faktem jest że na strzelnicę najlepiej szukać starej, nieczynnej piaskowni, niecka gotowa. Równie korzystne jest lekkie wzniesienie: wgryzając się czołowy kulochwyt powstaje sam z siebie, materiał spychany na boki tworzy wały boczne. Trzymając się cen myślę że za Variagową pergolę śmietnikową można spokojnie zbudować strzelnicę, bez wykupu gruntu, ale z robotami ziemnymi i budową stanowisk. Robiliśmy u siebie w LOKu takie wyliczenie i wyszło spokojnie w granicach 20 tys, na razie tylko brak odpowiedniego terenu.
yes, yes, yes!!!
slavia 634, crosman 1077,
CP remington 45
kodiak ekspress .58 :)
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

U nas w Bełchatowie jest nieczynna strzelnica, prawie 100 metrów. Z tym że zdania są podzielone czyj to tak na prawdę jest teren. Jeśli LOK-u to Miasto nie włoży w to ani złotówki. Ale gdyby doszło do jej reaktywacji myślę że trzeba by liczyć z wydaniem ok 500 tyś zł. Czyli nowy kulochwyt, podniesienie korony, budowa stanowisk itp. Budynek jest tam niepotrzebny, a czemu? Jeszcze z dziesięć lat temu na tej strzelnicy jacyś desperaci-złomiarze próbowali wykuć zbrojenie z podstawy po maszcie.
A pergola? Też początkowo myślałem że się pomyliłem o jedno zero :)
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Post autor: Michaus »

Variag, moja wspólnota także budowała pergolę, kosztowała 3000,-PLN.
Albo ktoś pomylił się o to jedno zero, albo solidnie Was naciął.

11mln także wygląda na "lekko" przeszacowaną sumę... najprawdopodobniej tylko po to, aby nastawić negatywnie Bełchatowian do tego projektu, a gdy stanie się to faktem, to pani prezydent rozłoży ręce i powie "no cóż, tej obietnicy wyborczej nie spełnię, bo to sprzeczne z interesem społecznym".
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
giermek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 15 marca 2015, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: giermek »

sas88 pisze:Giermek, jesli jesteś z Bełchatowa, to się nie łudź. Tzw. konsultacje spoleczne sa po to, aby strzelnicy nie wybudować.
:D Zgadza się chodzi o Bełchatów. Z tego co wiem to spora część radnych jest za budową strzelnicy i myślę, że uda się nakłonić miasto na budowę ale nie za 11 mln zł bo tych pieniędzy nie ma.
Jeżeli jesteście Panowie z Bełchatowa zainteresowani tym aby strzelnica powstała i jak macie jakiś pomysł gdzie i jak miałaby wyglądać to piszcie najlepiej do mnie najlepiej na priv ja będę to dalej próbował przepchnąć. Sam bym się tym zajął ale ja doświadczenia ze strzelnicami nie mam i dlatego szukam o tym informacji bo wiem, że za mniejsze pieniądze miasto jest w stanie strzelnicę wybudować.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

A dlaczego pisac na PW o tak waznym temacie jak strzelnica miejska?
Poza tym sa juz dwa tematy na forum o strzelnicy w Belchatowie. Czy na pewno warto o tym samym pisac w trzecim?
Moze warto scalic watek z tym tematem w dziale CP?
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

Z drugiej strony warto by się zastanowić czy w ogóle jest się stroną do rozmów z Miastem.
To nie jest kwestia zastanowienia, tylko Regulaminu Konsultacji Społecznych stanowiącego załącznik nr 1 do Uchwały Rady Miejskiej Nr XLIX/437/14 z dnia 28 sierpnia 2014 roku.

http://g.ekspert.infor.pl/p/_dane/akty_ ... 9/3260.pdf

Sokolik powstał, bo wybory były blisko, a koszt żaden.
Czyli nowy kulochwyt, podniesienie korony, budowa stanowisk itp. Budynek jest tam niepotrzebny, a czemu? Jeszcze z dziesięć lat temu na tej strzelnicy jacyś desperaci-złomiarze próbowali wykuć zbrojenie z podstawy po maszcie.
Budynek jest bardzo potrzebny.
W Tomaszowie, też regularnie demolowano nieczynna strzelnice, gdy ja uczynniono, demolka się skończyła.
Natomiast wybetonowane stanowiska na Smolarni już są, trzeba je tylko wykopać z piachu.
na razie tylko brak odpowiedniego terenu.
W tym właśnie sęk - teren trzeba wykupić, a to podnosi koszty o parę złotych.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
ToKKotai
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 514
Rejestracja: 10 lipca 2009, 10:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Festung Posen
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ToKKotai »

No i jeszcze Przepisy ochrony środowiska: oddzielenie kulochwytu od wód gruntowych. Dużo folii izolacyjnej :(, może jakieś spadki terenu, kurcze może separator. Trzeba by sprawdzić wymagania techniczne.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

sas88 pisze:
Z drugiej strony warto by się zastanowić czy w ogóle jest się stroną do rozmów z Miastem.
To nie jest kwestia zastanowienia, tylko Regulaminu Konsultacji Społecznych stanowiącego załącznik nr 1 do Uchwały Rady Miejskiej Nr XLIX/437/14 z dnia 28 sierpnia 2014 roku.
Serio myślisz że w magistracie spotka się coś ok. 50 000 mieszkańców i każdy powie tak lub nie w tym temacie?
:)
Póki co najbardziel liczącą się organizacją pozarządową w Bełchatowie z którą bedą konsultować strawę strzelnicy jest nasz Strzelec.
http://www.ebelchatow.pl/content/strzelec-pod-lupą-mon

A w grę wchodzi tylko strzelnica kryta. Jest działka obok siedziby Strzelca, porobione są już przyłącza, są też plany strzelnicy na które wydano sporo kasy. Szukanie innej lokalizacji to wydatek następnej góry pieniędzy. A w tym temacie to magistrat szuka raczej oszczędności. Oczywiście ile będzie osób lub zainteresowanych strzelnicą organizacji tyle i pomysłów na to jaka ma ona być, ale najlepiej żeby w ogóle była jakakolwiek. Nasi "przyjaciele" właśnie przerzucają nowe siły w rejon Kalinigradu...
Putin ante portas!
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Bełchatowska Grupa Strzelecka”