PPS-43 od Suveren Arms

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

PPS-43 od Suveren Arms

Post autor: aksel »

Z czystego sentymentu ,bez żadnego założonego przeznaczenia strzeleckiego sięgnąłem po wspomnianego w tytule PPS-a i oto garść wniosków i opini. Akcja lato czyli cena czyni cuda, spowodowała że nagle pojawiło się więcej chętnych na tego PM-a . Za 1700-1300 zł sobie leżały a kiedy nagle okazało się iż można za 615 zł dostać magazynowy leżak,nówka sztuka,choć już kilkudziesięcioletnia , wróciły komitety kolejkowe :-D . No może raczej listy oczekujących ale jednak coś ,co tak jak ta broń, brzmi archaicznie . Czekałem 1,5 miesiąca na odbiór zamówionej sztuki ,no i się w końcu doczekałem. Pojawiłem się w sklepie niestety jako ostatni odbierający z całej dostawy zatem wyboru nie było a skutki tego opisuję poniżej. Jak wspomniałem nieużywany PPS przerobiony na ogień pojedyńczy i oznaczony jako broń wytworzona, sprzedawany jest w komplecie z czterema magazynkami, ładownicą na 3 magazynki, olejarką ( z resztkami obłędnie pachnącego zgęstniałego PKB :-D ) ,wyciorem i orginalnym ,nieco spleśniałym ze starości pasem nośnym. Wszystko zapakowane w firmowy kartonik Suverena. Mój egzemplarz z numerem 12 pochodzi według tego oznaczenia z ....huty Baildon :052: Co nie znaczy że uratowany przed przetopieniem na złom,choć w pewnym sensie tak, a wyprodukowany w czasie kiedy składano tam broń. PM jest zewnętrznie w stanie idealnym a nowe bicia nie są nachalne i nie psują wizerunku . Wszystko chodzi ciężko,bardzo ciężko a wręcz ekstremalnie. Trzeba mocno dusić przycisk zabezpieczający aby rozłożyć kolbę a i zatrzask otwierający upper ( :052: ) stawia solidny opór. Wystrzeliłem kilka sztuk amunicji dla sprawdzenia, zmagając się z dużym oporem i chropowatą drogą spustu. Strzelałem zarówno z podpórki jak i z pozycji stojącej i z celności ( jak na taki sprzęt ) jestem zadowolony . Po powrocie do domu postanowiłem zbadać dokładniej mechanizmy wewnętrzne ,głównie po to aby spróbować poprawić choć trochę pracę spustu. Okazuje się że przeróbka z trybu samoczynnego na samopowtarzalny jest dość brutalna ale przede wszystkim niezbyt starannie wykonana. Po pierwsze zaczep spustowy na zamku został pogłębiony i nieco zmienił się kszałt podcięcia. Ślady szlifowania wyraźnie widoczne. Zapadkę spustu przerobiono jeszcze bardziej,wycięto w niej okienko i podszlifowano z jednej strony celowo osłabiająć jedną krawędź. W mechaniźnie spustowym pojawił się dodatkowy element ruchomy czyli zaczep spustowy zamka w formie metalowej kształtki . To najgorszy dodatek i nie dlatego że uniemożliwia strzelanie ogniem ciągłym,a ze względu na jakość jego wykonania. Wygląda jak wytwór początkującego ucznia na warsztatach szkoły ślusarskiej. Nie wstawię zdjęcia bo od razu to poprawiłem ponieważ oczy bolały. Nieregularny i wręcz nieadekwatny kształt powierzchni współpracujących z zamkiem , ślady po obróbce kątówką , opór w poruszaniu się w mechanizmie spustowym, generalnie katastrofa. Kołki zapunktowane bardzo niestarannie choć skutecznie. Widać że przeróbka PM-ów robiona jest masowo ,szybko i niedokładnie ( a przynajmniej mojego) . Na szczęście wystarczy szlifierka stołowa,pilniki, papier ścierny ,punktak i pół godzinki dziergania aby doprowadzić wszystko do jako takiego ładu. Po złożeniu i nasmarowaniu spust działa o niebo lepiej. Nie ma się czego bać, rozbiórka jest łatwa a mechanizmy nieskomplikowane i każdy domorosły majsterkowicz da radę.
Odrębnym problemem było pasowanie gniazda magazynka. Dało się magazynek wbić ale wyjąć .....uuuu było wyzwaniem.
Najpierw sądziłem że za ciasne jest pasowanie boczne ale po rozgięciu ( a zrobiłem to wbijając duży śrubokręt między dwie listewki włożone w gniazdo) okazało się że trzyma w linii przód-tył. Wystarczyły dwa puknięcia miedzianym młotkiem w kluczowe miejsce i jest cacy. Tu pewnie miałem to szczęście że ostatni egzemplarz i ze względu na ową przypadłość był odkładany na dno. Nie sądzę aby problem dotyczył większej ilości sprzętów.
Ogólnie jestem zadowolony choć jakość przeróbki mnie zmroziła. Mam nadzieję że ten opis pomoże w podjęciu decyzji osobom które taki zakup rozważają.
Guns and .....roses
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PPS-43 od Suveren Arms

Post autor: Prezes »

No przy tak niskiej cenie trudno wymagać rusznikarskiej roboty I jakości .
Fresh Air Inspector
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 24 listopada 2018, 11:01
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PPS-43 od Suveren Arms

Post autor: Fresh Air Inspector »

Trudno wymagać? To może w końcu zacznijmy wymagać. I nie ważne, że za kilkaset złotych. Podjąłeś się roboty dla kogoś za pieniądze? To zrób ją porządnie. Bo inaczej jak możemy określić próg cenowy gdzie zaczyna się dobra robota?
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PPS-43 od Suveren Arms

Post autor: Prezes »

Ważne , ważne ile co kosztuje ............takie życie , jedyne co może zrobić klient to '' zagłosować portfelem '' na zaproponowany przez przedsiębiorcę propozycję jakość / cena a ta wiadomo czyni cuda :one: . To jest biznes a nie koleżeńska przysługa firma ma wyjść '' na plus '' i roboczogodziny '' trzeba ciąć '' jak towar ma być '' tani '' . Niestety nie miałem w rękach kilku ''przeróbek '' PPS-a ale na te po 1700 pln miały chyba dobre recenzje .............
Bolo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 137
Rejestracja: 22 listopada 2019, 17:15
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PPS-43 od Suveren Arms

Post autor: Bolo1 »

Ceny PPS-ów jeszcze spadną, znana agencja sprzedała parę tysięcy sztuk, będzie coraz trudniej o klienta ;laughing: :-/
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PPS-43 od Suveren Arms

Post autor: Prezes »

Za chwilę wejdzie nowa ustawa ..........i nie będzie żadnego nowego klienta bo taka broń będzie '' zbanowana '' na terenie UE stąd takie przeceny na broń wytworzoną z wojskowej ............dla niej będzie tylko droga do huty lub na deko ( pełen spaw )
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PPS-43 od Suveren Arms

Post autor: KG92RS »

Deko już umarło. Procedury wymagają kilkukrotnej wizyty z każdą sztuką w CLKP, w celu potwierdzenia prawidłowości każdego etapu spawania. Takie coś nie ma ekonomicznego uzasadnienia, bo cegła, która w efekcie powstaje, musiałaby być sprzedawana w kosmicznej cenie.
Awatar użytkownika
mic-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PPS-43 od Suveren Arms

Post autor: mic-ek »

Jakby klient detaliczny wiedział po jakich pieniądzach szły z agencji 🙂
Czasem te kwoty nie były 3 cyfrowe.
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PPS-43 od Suveren Arms

Post autor: KG92RS »

Klient detaliczny doskonale wie, "po jakich pieniądzach szły z agencji". Tylko, co to zmienia?
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PPS-43 od Suveren Arms

Post autor: shapi »

Że tak pozwolę sobie zapytać - gdzieś jeszcze dostępne są, najlepiej z dowozem PPSy w takiej sympatycznej cenie?
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: PPS-43 od Suveren Arms

Post autor: Leśny Dziadek »

A na ten przykład cena 790 zł za takiego co ma pełen komplet wyposażenia, i strzela semi z otwartego zamka, to jeszcze sympatyczna jest? Bo jak tak, to ja wiem gdzie, i mogę nawet podszepnąć, jak namierzyć sprzedawcę, tylko ciiii.... :wink:
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: PPS-43 od Suveren Arms

Post autor: Leśny Dziadek »

KG92RS pisze: 06 września 2020, 15:56 Deko już umarło. Procedury wymagają kilkukrotnej wizyty z każdą sztuką w CLKP, w celu potwierdzenia prawidłowości każdego etapu spawania. Takie coś nie ma ekonomicznego uzasadnienia, bo cegła, która w efekcie powstaje, musiałaby być sprzedawana w kosmicznej cenie.
a wiesz co... pewna firma... broń hukową właśnie produkuje z PPSów. Części ruchome, i tak dalej. Kiedyś tam zapodam szczegóły!
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PPS-43 od Suveren Arms

Post autor: KG92RS »

Leśny Dziadek pisze: 12 stycznia 2021, 21:28 pewna firma... broń hukową właśnie produkuje z PPSów. Części ruchome, i tak dalej.
Szkoda, że naboje hukowe są za słabe, żeby zrobić z tego "hukowca" samoczynnego :)
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: PPS-43 od Suveren Arms

Post autor: Leśny Dziadek »

tego nie przeskoczymy ;)
HAKKR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 08 lutego 2018, 21:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PPS-43 od Suveren Arms

Post autor: HAKKR »

Leśny - a jak przerobione są Twoje PPS-y? Możesz zdjęcie wrzucić? Mam PPS-a (nie od Ciebie) i niestety mogę z niego strzelić bez dotykania spustu. Dodatkowo widoczna jest wystająca śrubka.
A, i czy są "nowe" jak piszesz na forum - ponieważ na stronie gdzie sprzdajesz, nie ma takiej informacji.
Znalezione na forum:
"Polska ma od stuleci wykształcone słownictwo techniczne, precyzyjne i nie widzę powodu, aby używać jakiegoś - cytując pewnego polityka - "murzyńskiego" języka do opisu konstrukcji strzeleckich."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”