WPA Poznań wniosek o kolekcjonerke

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

bazantb52
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwietnia 2024, 07:50
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

WPA Poznań wniosek o kolekcjonerke

Post autor: bazantb52 »

Czołem Siewcy,

Chcę złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich w WPA Poznań, wzór wniosku ( http://bip.poznan.kwp.policja.gov.pl/do ... rskich.pdf )

Mam problem z poniższym fragmentem:

"...niżej wskazane rodzaje broni palnej:"

Należy wpisać konkretne modele, których kolekcjonowaniem jestem zainteresowany czy może konkretne typy?

W sieci znalazłem wzór dla bodajże WPA Gdynia, który oczywiście się różni, a jego opis zakładał:

"broń z okresu I i II wojny światowej
tak karabiny jak i pistolety oraz rewolwery i strzelby, a także współczesną broń sportową do
strzelań precyzyjnych. W chwili obecnej nie jestem w stanie określić ilości egzemplarzy broni
każdego rodzaju jaką będę mieć w swojej kolekcji. Ten szeroki zakres zainteresowań w zakresie
broni sprawia, że na początek wielkość kolekcji, która z natury rzeczy nie jest i nie może być
zbiorem zamkniętym, oceniam szacunkowo i wstępnie na liczbę 20 okazów (eksponatów)."

Czy może wpisać tam po prostu: " PKS "? ;)

Lub zastosować poniższe oznaczenia?

"(Rozporządzenie MSWiA z dnia 28 czerwca 2023 r. poz.1316):

A – broń palna bojowa w postaci pistoletów lub rewolwerów centralnego zapłonu o kalibrze do 12 mm,

G – strzelby powtarzalne o kalibrze wagomiarowym 12,

H – strzelby gładkolufowe,

I – broń palna centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 12 mm (karabiny, karabinki sportowe i myśliwskie),

J – broń palna bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 6 mm,

L – broń palna przystosowana do strzelania wyłącznie przy pomocy prochu czarnego (dymnego),

N – broń palna bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 6mm (pistolety)"

Proszę o pomoc w tej kwestii :)

Pozdrawiam,
Przemo
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1389
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań wniosek o kolekcjonerke

Post autor: rokada »

bazantb52 pisze: 10 kwietnia 2024, 07:55 Chcę złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich [...] Należy wpisać konkretne modele, których kolekcjonowaniem jestem zainteresowany czy może konkretne typy?
Należy wpisać nie typy czy modele, ale odpowiednie rodzaje broni.

Znajdź w UoBiA art. 10 ust. 4, który opisuje rodzaje broni, jakie można posiadać na podstawie pozwolenia do danego celu. Następnie skopiuj do swojego wniosku opisy wszystkich rodzajów, jakie można posiadać na podstawie pozwolenia, o które występujesz. Jeśli w odpowiednim punkcie tego ustępu jest wspomniana "broń, o której mowa w pkt X–Y", to skopuij opisy z punktów od X do Y włącznie. Z uwagi na ust. 5 pkt 1 tego artykułu pomiń opisy z podpunktów c) i e) punktu 2 ustępu 4.

Jeśli występujesz o pełną kolekcjonerkę, lista powinna pewnie podobnie do poniższego:
- broni palnej: bojowej, gazowej, alarmowej w postaci pistoletów lub rewolwerów centralnego zapłonu o kalibrach od 6 mm do 12 mm,
- przedmiotów przeznaczonych do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej o średniej wartości prądu w obwodzie przekraczającej 10 mA,
- miotaczy gazu obezwładniającego;
- pistoletów sygnałowych,
- strzelb powtarzalnych o kalibrze wagomiarowym 12,
- broni dopuszczonej do wykonywania polowań na podstawie odrębnych przepisów;
- broni palnej bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 6 mm,
- broni palnej centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 12 mm,
- broni palnej gładkolufowej,
- broni palnej przystosowanej do strzelania wyłącznie przy pomocy prochu czarnego (dymnego);
- broni palnej, konstrukcyjnie przeznaczonej do strzelania wyłącznie amunicją ślepą, w tym samoczynnej;

Nie zapomnij o jednoczesnym wystąpieniu o dopuszczenie do posiadania broni. Tu należy wymienić litery z wzoru legitymacji, dla pełnej kolekcjonerki będą to pewnie litery A-E, G-J, L i N. Być może także litera M, bo "broń palna, konstrukcyjnie przeznaczona do strzelania wyłącznie amunicją ślepą, w tym samoczynna" raczej nie mieści się w zakresie, opisywanym przez inne litery.
bazantb52
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwietnia 2024, 07:50
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań wniosek o kolekcjonerke

Post autor: bazantb52 »

Dzięki serdeczne!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”