Radomskie TT w chromie ???

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Radomskie TT w chromie ???

Post autor: Telesfor »

Szukałem w necie ale nigdzie nie znalazłem sensownych informacji , Była jakaś dyskusja na strzelecka.net , ale zdaje się ,że jest już niedostępna. Czy ktoś coś wie o produkcji w latach 50 tych w Radomskiej Fabryce Broni ( wtedy zakłady im. Waltera , Łucznik etc.. ) serii Tetetek pokrywanych chromem , z oznaczeniem kalibru 0.30 ?? Oczywiście z 11 w owalu , z okładkami póxnymi czyli podłużnie karbowanymi. Ciekaw jestem czy gdzies są jakieś informacje dostępne , lub ktoś coś wie więcej na ten temat?
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radomskie TT w chromie ???

Post autor: krzychu22lr »

Telesfor pisze:Była jakaś dyskusja na strzelecka.net
Na ostatniej stronie tej dyskusji użytkownik TWE tak pisze o swojej TT z oznaczeniem cal. .30:
TWE pisze:Sprzęt kupiłem w oryginalnym pudełku z BUOSu (adres Jagiellońska, numery telefonów sześciocyfrowe) wykonanym metodą "lekkointroligatorską".
Idę o zakład, że to właśnie BUOS jest źródłem wszystkich TT cal. .30 z Łucznika. Wątpię, żeby w Radomiu ktokolwiek znakował broń elektropisem, zamiast je zwyczajnie nabić.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radomskie TT w chromie ???

Post autor: Telesfor »

Dziękuję, właśnie tej informacji szukałem.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radomskie TT w chromie ???

Post autor: LARPAK »

krzychu22lr pisze: Idę o zakład, że to właśnie BUOS jest źródłem wszystkich TT cal. .30 z Łucznika. Wątpię, żeby w Radomiu ktokolwiek znakował broń elektropisem, zamiast je zwyczajnie nabić.
Mam TT wz. 33 z biciami cal. .30 i z tego co wiem to był to wypust na eksport z Radomia.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”