100 Grotów na 100-lecie niepodłegłości

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: 100 Grotów na 100-lecie niepodłegłości

Post autor: Shooter7 »

Zawsze mozna dzielic wlos na czworo, z danychprzedstawionych na rysunkach widze roznice jednej tysiecznej cala

Rozumiem wiec, ze wiara przenosi gory i z tej amunicji absolutnie nieda sie strzelac zjednej czy drugiej broni :)

Strzelam m/i 80 grain'owymi pociskami z AR'a i jakos lataja :)

:piwo:
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 100 Grotów na 100-lecie niepodłegłości

Post autor: Yurko »

Ten ostatni link jest bardzo ciekawy. Aż strach zapytać, czy tam w Radomiu wiedzą na jaki kąt stożka przejściowego powinni rozwiercać lufy dla Remington-a a na jaki dla NATO... albo jak wygląda ostrzenie rozwiertaków?
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
emen
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 14 lipca 2010, 13:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 100 Grotów na 100-lecie niepodłegłości

Post autor: emen »

Cieszę się, że wywołałem taką ciekawą dyskusję ;) Moje podsumowanie. W sklepie kupię karabinek oznaczony jako ".223 Rem", ewentualnie ".223Rem / 5,56 NATO". Natomiast jeśli chodzi o amunicję, to będzie to w 99% .223 Rem (Ten 1% to z niepewności, że może jednak sklepy sprzedają amunicję wojskową - do tej pory się nie interesowałem, bo kupowałem 9 mm Para...). Amunicją .223 Rem mogę z czystym sumieniem strzelać z każdej broni :)
IZH-46M, CP99, HW 97, HW 100, CZ 75, G17, ...?
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: 100 Grotów na 100-lecie niepodłegłości

Post autor: Shooter7 »

Yurko pisze:Ten ostatni link jest bardzo ciekawy. Aż strach zapytać, czy tam w Radomiu wiedzą na jaki kąt stożka przejściowego powinni rozwiercać lufy dla Remington-a a na jaki dla NATO... albo jak wygląda ostrzenie rozwiertaków?
Yurko,

Ty tu nie siej dywersji i o takie rzeczy nie pytaj bo cytujac klasyka, minister takich rzeczy wiedziec nie musi, oon jest od celow wyzszych ! :)

:wink:
Aztexa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 30 września 2016, 13:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 100 Grotów na 100-lecie niepodłegłości

Post autor: Aztexa »

Serex pisze:
Aztexa pisze:
Shooter7 pisze:
No patrz, a ja myslalem, ze to jedno i to samo, przynajmniej jezeli dlugosc luski to 45mm :)

:wink:
Trzymaj i się podszkol : http://www.hornadyle.com/resources/faqs ... mmunition/
Tez moglbys poczytac: https://www.omnisarma.pl/single-post/20 ... 45-mm-NATO
A ty to przeczytałeś ze zrozumieniem czy tylko wrzucasz aby zaognić niepotrzebnie dyskusję, która już została zakończona uśmiechem?!

Swoją droga większe zaufanie mam np do : https://www.shootingillustrated.com/art ... ifference/ oraz https://saami.org/faqs/#ammunition-firearm-chambered
i stwierdzenia, że : "(...) However, because of the dimensional variations in the distance between the case mouth and the beginning of the rifling, trying to fire 5.56 NATO ammunition in a .223 Rem. chamber is, simply put, just a bad idea. (...)" niż źródłem, które bazuje w swoich wywodach na WIKIPEDII. No ale... fajne wykresy, trochę rysunków, parę tez niepopartych niczym oprócz wywodów autora... Jasne.
I zderzenie - Instytutu o prawie 100 letniej historii w zakresie badań balistycznych (SAAMI) oraz "(...)Back in 2012, the guys behind the online ammo store Lucky Gunner recruited some shooters to help start Lucky Gunner Labs(...)"... .... ...... ...... ..... ......
Ostatnio zmieniony 08 grudnia 2018, 00:25 przez Aztexa, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: 100 Grotów na 100-lecie niepodłegłości

Post autor: Shooter7 »

Porownalem dokladnie rysunki z wymiarami luski i na tym bazowalem.

Mysle, ze umknol Ci mioj wpis o dzieleniu wlosa na czworo i o porownaniu kalibrow

6mm Norma BR

oraz

6mm Remington BR

O ile w kalibrze 6 mm jest to troche inna bajka tak w obydwu o ktorych dyskutujemy da sie bez jalkiegokolwiek problemu strzelac jedna i druga amunicja, pytanie jakie moze powstac to na jaka odleglosc bedzie to na tyle precyzyjne ?

:wink:
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 100 Grotów na 100-lecie niepodłegłości

Post autor: JackDaniels41 »

Shooter7 pisze:Porownalem dokladnie rysunki z wymiarami luski i na tym bazowalem.

Mysle, ze umknol Ci mioj wpis o dzieleniu wlosa na czworo i o porownaniu kalibrow

6mm Norma BR

oraz

6mm Remington BR

O ile w kalibrze 6 mm jest to troche inna bajka tak w obydwu o ktorych dyskutujemy da sie bez jalkiegokolwiek problemu strzelac jedna i druga amunicja, pytanie jakie moze powstac to na jaka odleglosc bedzie to na tyle precyzyjne ?

:wink:
A może by tak wrócić do tematu przewodniego, tzn. tego co napisane powyżej i pogrubionym drukiem? Jak tam te okolicznościowe Groty, bo trochę sztuk już w świat poszło i cisza... :502: :)
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 100 Grotów na 100-lecie niepodłegłości

Post autor: krzychu22lr »

Okolicznościowym jeszcze nikt się nie pochwalił, a zwykłe są omawiane w tym długim wątku.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”