FEG WALAM 48

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

FEG WALAM 48

Post autor: lto »

Nabyłem sobie jako poboczną atrakcję FEG-a WALAM 48. Strzela całkiem fajnie, niestety ma problem z wypadającym magazynkiem, najczęściej po ostatnim naboju.

Przyglądam się zaczepowi magazynka i jakoś tak mam wrażenie, że może być ułamany:

Obrazek

Tutaj widok z włożonym magazynkiem:

Obrazek

I ta sama perspektywa dla mojego Manurhina - kontakt zaczepu z magazynkiem wygląda dużo bardziej "pozytywnie":

Obrazek

Ma może ktoś takie cudo i mógłby porównać jak to u niego wygląda? Mile widziane także rady gdzie można szukać części do takiego FEG-a :-D
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FEG WALAM 48

Post autor: lto »

A może ktoś posiada FEG-a PA63 i mógłby zerknąć (zrobić zdjęcie) jak to tam wygląda? :-D
Mam wrażenie, że to może być ta sama albo bardzo podobna część.
Lysy_Gnom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 30 stycznia 2005, 19:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: FEG WALAM 48

Post autor: Lysy_Gnom »

Na moje oko, wygląda ok. Może to coś z magazynkiem (podajnik naboju wypycha zrzut magazynka ? albo lekko zgnieciony czy coś).
W Posiadanym PA-63 i mniejszej wersji na .22LR wyglądają podobnie te ząbki.
Obrazek
Obrazek
.36 BP; 9x18; 9x19; .308Win; 7,62x39; .22LR; .38Special; 7,65x17, .45, 12/70, 16/70, 6,35 browing, 7,62x25, 9x17, 7,62x54R
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FEG WALAM 48

Post autor: lto »

Lysy_Gnom pisze:Na moje oko, wygląda ok.
Wielkie dzięki za sprawdzenie i zdjęcia :-D
Lysy_Gnom pisze:Może to coś z magazynkiem (podajnik naboju wypycha zrzut magazynka ?
To jako pierwsze przyszło mi do głowy i faktycznie to jest prawdopodobne. Trochę nie mam jak tej hipotezy do końca zweryfikować, po dysponuję pojedynczym magazynkiem.
Z ciekawości sprawdzałem na magazynku od Manurhina i on nie wypadał. Niemniej to nie jest ostateczne potwierdzenie, bo Walam ma specyficzną konstrukcję - zamek zostaje w tylnym położeniu po ostatnim strzale z innego "powodu" niż w Manurhinie.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FEG WALAM 48

Post autor: LARPAK »

Sprawdź płaszczyznę magazynka na wysokości wcięcia zatrzasku - czy nie jest wgnieciona ścianka/ścianki po obu stronach wcięcia do środka - przyłóż coś płaskiego i sprawdź pod światło.
Zdejmij stopkę magazynka i sprawdź wtedy jak magazynek "siedzi" w broni.

Miałem właśnie problem z magazynkiem w Sterlingu 300, gdzie problemem był dorabiany podajnik i jakby stopka (może wymieniona z innego) - wszystko trzeba było przeszlifować i dopasować bo też pudełko magazynka miało wgniecenie i powodowało zacięcia.
Sylwester Tadeusz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 06 grudnia 2023, 21:42
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: FEG WALAM 48

Post autor: Sylwester Tadeusz »

Walam 48.
Problemem "wypadającego" magazynka z chwytu może być odnośnik (podajnik) magazynka, ponieważ gdy nie ma w nim amunicji, to odnośnik będąc w górnym położeniu zasłania w nim wycięcie (otwór), a przez to zasłonięcie fragment donośnika w tym otworze, "naciska" na dźwignię zatrzasku powodując "wyzębienie" go wysuwane się z chwytu. Zjawisko to nie zachodzi, gdy w magazynku jest 3-4 naboje, bo wtedy opuszczony donośnik nie ma kontaktu z zatrzaskiem magazynka. W moim Walam-ie 48 ten fragment dnośnika (na wysokości otworu w magazynku), ma wytartą oksydę aż do "zdartego" metalu, więc przez to mechaniczne tarcie, trudniej (z niewielkim oporem) jest odłączyć pusty magazynek aniżeli załadowany amunicją. Więc problem jest konstrukcyjny, co można samemu wyeliminować, ale ja nie chcę "piłować" tego fragmentu dnośnika.... Taki to poprostu model FEG-a.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”