UZI - kilka pytań

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: LARPAK »

Z pewnością masz rację i zgodnie z "księgą ulicy: u siebie rób jak u siebie, a u obcego na odpier...".

Wielu jednak szuka u nas stanu magazynowego, najlepiej jakby jeszcze nigdy nie strzelanego nawet w fabryce i bez odstrzelenia dla policji...
Taki rynek.
Christoph
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 17 listopada 2016, 22:50
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: Christoph »

Spełniłem dziecięce marzenia inspirowane Hollywoodzkimi produkcjami z lat 80tych i dzięki jednemu z członków forum (dzięki Leśny Dziadku) nabyłem jakiś czas temu UZI.

Przyznam, że widziałem wiele egzemplarzy na rynku. Większość z nich była oznaczona jako "stan magazynowy", ale ich faktyczny stan różnił się bardzo. Mój egzemplarz miał jeszcze nie wytarte stemple odbiorowe, na zamku i lufie nie było widać śladów strzelania. Tak wygląda już po wystrzeleniu ok 200 naboi:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystkie UZI, które miałem okazję oglądać miały bardziej lub mniej wytarte i poobijane okładziny. Mój egzemplarz pod tym względem nie był najgorszy, jednak do ideału trochę mu brakowało. Nie potrafię powiedzieć, czy były wytarte od używania, czy poobijane od przerzucania w skrzyniach.

Jako, że mocno zależało mi na egzemplarzu "idealnym" dzięki uprzejmości kolegi, ściągnąłem ze Stanów pod choinkę nowe okładziny:

Obrazek

:033:

UZI daje kupę frajdy ze strzelania :621: Zależało mi nie tylko na maniu go dla samego mania, ale też planuję wykorzystywać go do strzelań dynamicznych. Stąd widoczna już na zdjęciach szyna pod montaż latarki. W szafie leży też szyna na pokrywę komory pod kolimator i dodatkowa pokrywa. O postępach modyfikacji będę informował na bieżąco. :516:
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2018, 13:21 przez Christoph, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: kuras999 »

Ja też jestem szczęśliwym uzi od Leśnego :)
Mój też nie miał nawet śladów wytarcia na zamku i pokrywie - nóweczka. Jedyne co to musiałem trochę nagiąć spreżynkę od zapadki w pokrywie bo czasami blokowało mi się przy powrocie do pozycji przedniej.
Napisz gdzie kupiłeś ta szynę na latarkę i pokrywę jeśli możesz :)
HAKKR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 08 lutego 2018, 21:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: HAKKR »

@Christoph
Ładna sztuka ;)
Podziel się prosze informacją gdzie konkretnie nabyłeś okładziny. Czy przełącznik również zmieniłeś?
Jak wyglądają stemple odbiorowe o których wspominasz? Napisy po hebrajsku?
Znalezione na forum:
"Polska ma od stuleci wykształcone słownictwo techniczne, precyzyjne i nie widzę powodu, aby używać jakiegoś - cytując pewnego polityka - "murzyńskiego" języka do opisu konstrukcji strzeleckich."
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: Leśny Dziadek »

HAKKR pisze:@Christoph

Jak wyglądają stemple odbiorowe o których wspominasz? Napisy po hebrajsku?
te napisy nas zachwycają, po hebrajsku, ale niestety niewyraźne. Choć może to dobrze, bo po dokładnym tłumaczenku mogłoby wyjśc na przykład, że to stemple odrzutu po kontroli jakości, coś w stylu "Chaim spieprzył tę sztukę, skierować na eksport do Europy"
specnaz1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 159
Rejestracja: 16 października 2012, 12:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: specnaz1 »

Ja tez kupilem jakis czas temu i bardzo jestem zadowolony.Kilka tysiecy sztuk juz przelecialo.Bardzo prosty i da sie lubic.Kupilem okazyjnie po 20zl 10szt nowych dlugich magow ktore bardzo ciezko sie laduje.Na wszelki wypadek zalatwilem sobie zestaw naprawczy.
Christoph
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 17 listopada 2016, 22:50
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: Christoph »

HAKKR pisze:@Christoph
Ładna sztuka ;)
Podziel się prosze informacją gdzie konkretnie nabyłeś okładziny. Czy przełącznik również zmieniłeś?
Jak wyglądają stemple odbiorowe o których wspominasz? Napisy po hebrajsku?
Ze stempli już wiele nie pozostało:
Obrazek
Konkluzja jednak jest taka, że broń niestrzelana/poremontowa ma stemple niewytarte. Moje starły się prawie całkowicie...może zbyt dużo wagi przyłożyłem do czyszczenia :101:

Okładziny nabyłem tutaj: https://shop.usbarrelshrouds.com

Szynę pod kolimator kupiłem tu: http://stormwerkz.com/scope-mounts/uzi-scope-mount/

Szynę na latarkę tutaj: http://tdi-arms.com/default/tuza1.html

Dodatkowo dokupiłem drugą pokrywę (żeby nie wiercić dziur w oryginalnej) oraz kilka magazynków tutaj: https://www.militariaandmore.de
Awatar użytkownika
mglow85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 04 marca 2018, 10:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: mglow85 »

Zamawiał ktoś może z tego źródła:
http://www.cds-ehrenreich.de/imi-uzi-zubeh%C3%B6r/

Nie mam na tyle umiejętności w j. niemieckim żeby się dowiedzieć u źródła, ale ta lista w tym sklepie wygląda obiecująco dla poszukujących części do UZI:
http://www.asamnet.de/~ehrenred/ersatzt/uzi.htm

P.S. też mam od Leśnego Dziadka :-D
Glock 19 Gen5, Glock 20C Gen3, Tanfoglio Stock III 9mm, Beryl S223, UZI, Eternal A4 Tactical, AR15, Walther PPK/S, Fabarm STF12
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: oscyp »

specnaz1 pisze:Ja tez kupilem jakis czas temu i bardzo jestem zadowolony.Kilka tysiecy sztuk juz przelecialo.Bardzo prosty i da sie lubic.Kupilem okazyjnie po 20zl 10szt nowych dlugich magow ktore bardzo ciezko sie laduje.Na wszelki wypadek zalatwilem sobie zestaw naprawczy.
hmm masz na myśli te na prawdę długie 40-ki czy te średnio-długie 32-ki?
Hmm może zechciałbyś odsprzedać nawet 1 mag?
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: cezarycezary »

Oscyp pół roku temu zib militaria sprzedawał 32 nabojowe magi UZI używane w dobrym stanie po 7,9yurka ale jak sie pewnie zorientowali że Polacy tego kupują na kopy to podnieśli cene na 9,9yurka, wysyłka do Polski przy zamowieniu za ponad 50yurkow to 15,9 yurka, zorganizuj grupona na magi heheheh bo przy 50 sztukach cena diametralnie spada :-D
Awatar użytkownika
Mili
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 717
Rejestracja: 30 marca 2009, 18:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: Mili »

Nieśmiało zapytam: czy jest sen montować jakiś wydajny kompensator do Uzika mając na uwadze strzelanie ammo fabryczne 124 gr.
Jak myślicie ?
Centralny,Boczny,Wiaterek,ASG.
Christoph
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 17 listopada 2016, 22:50
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: Christoph »

Mili pisze:Nieśmiało zapytam: czy jest sen montować jakiś wydajny kompensator do Uzika mając na uwadze strzelanie ammo fabryczne 124 gr.
Jak myślicie ?
Moim zdaniem nie ma sensu. UZI ma minimalny podrzut.
Awatar użytkownika
mikeS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 03 marca 2017, 12:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: mikeS »

cezarycezary pisze:zorganizuj grupona na magi heheheh bo przy 50 sztukach cena diametralnie spada :-D

WItaj.

Spóźniłeś się niestety o kilka tygodni, bo dokładnie taki grupon był zbierany na innym forum (braterstwo) - sam niedawno odebrałem dwa długie magi do UZI (w bardzo dobrym stanie i przystępnej cenie).

Pozdrawiam
Michał
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2019, 23:25 przez mikeS, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dobrym słowem i pistoletem załatwisz dużo więcej niż samym dobrym słowem" - Al Capone
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: oscyp »

czyli 32 czy 40? I w jakiej cenie? :D
Awatar użytkownika
mikeS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 03 marca 2017, 12:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: mikeS »

32naboje / 50zł szt - nie używane.
"Dobrym słowem i pistoletem załatwisz dużo więcej niż samym dobrym słowem" - Al Capone
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”