UZI - kilka pytań

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

HAKKR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 08 lutego 2018, 21:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

UZI - kilka pytań

Post autor: HAKKR »

Witam,

Wpadły mi w ręce dwa egzemplarze UZI można powiedzieć, że z tego samego źródła.
Mechanicznie każda sztuka nie posiada żadnych śladów używania.
Zastanawia mnie jednak kilka spraw:
- czy są to egzemplarze nieużywane, czy jednak po dokładnym, kapitalnym remoncie?
Na to drugie mogą wskazywać wyraźnie używane okładziny na jednym jak i na drugim egzemplarzu (albo zostały podmienione).
- pytałem w kilku sklepach ale nieużywanych, oryginalnych okładzin i przełącznika ognia niestety nigdzie nie ma. Gdzie w kraju można takie
okładziny dostać?
- jeden egzemplarz posiada numer na lufie (taki jak na szkielecie), z kolei drugi egzemplarz nie ma numerowanej lufy za to ma numer na
części spustowej broni (inny niż szkieletu). Z jakiego powodu mogą wynikać takie różnice w oznaczaniu broni?
- na broni są oznaczenia wykonane białą farbą (załączam zdjęcie). Co takie oznaczenia mogą sugerować?
- czy jest możliwość dojścia po numerze broni jaki jest rok jej produkcji? Czy w przypadku UZI można się jeszcze czegoś po numerze dowiedzieć?

https://www.fotosik.pl/zdjecie/08510b77ad2194e5
https://www.fotosik.pl/zdjecie/7c36a6335c30d4d5
https://www.fotosik.pl/zdjecie/33378660dc4858ff

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Znalezione na forum:
"Polska ma od stuleci wykształcone słownictwo techniczne, precyzyjne i nie widzę powodu, aby używać jakiegoś - cytując pewnego polityka - "murzyńskiego" języka do opisu konstrukcji strzeleckich."
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: cezarycezary »

Mam uzi od Worksa zanim kupiłem oglądałem kilka innych dostępnych na rynku miedzy innymi od zeleni sport z Czech. Kupiłem worksowego gdyż te egzemplarze ktore mieli byly po remoncie wojskowym w ktorym wymieniono lufy na nowe wraz z zamkiem na ktorych naniesiono numery zgodne z tymi na komorze zamkowej orginalne uzi nie mialy numerow na zamku takie info znalazlem na forach amerykanskich orginalne lufy tez podobno mialy nabite info o tym że przeszly pruby cisnieniowe literke ,,P,,wszystkie to byly UZI model ,,A,, w ameryce wyzej cenione niż model ,,B,, roznice dotycza przyżadow celowniczych można to znaleź w googlach. Częśc miala naniesione inne numery na chwycie pistoletowym inne od tych na komorze zamkowej co swiadczy wlasnie o tym że chwyt zostal wymieniony. NR seryjny np 7 cyfrowy sugeruje że to egzemplarz z lat 70-tych ubieglego wieku 6 i 5 cyfr to egzemplarze sprzed 1970r. Te egzemparze ktore ogladalem mialy odnowione komory zamkowe swiadczyly o tym zamalowane delikatne wżery po rdzy itp. W moim w czesie remontu wojskowego wymieniono np jedną z okladzin chwytu widac ze nowka niesmigana druga za to jakby psu z gardła wyjol nowe okladziny dostaniesz w stanach ale nie wysylaja do Polski czyli tylko import wlasny no chyba ze ktos w kraju zacznie je robic na drukarce 3D pewnie by mial zbyt zapewniony. www.usbarrelshrouds.com Kupe gratow do uzi magi spręzynki dzwigienki i wszelkie doooperelki dostaniesz na niemieckim zib-militaria koszt wyslania do Polski ok 16 yurkow przy zakupach za min 50 yurka Przy cenach za UZI po remoncie z nowa lufa i zamkiem poniżej 2 tysi to dostaje sie super kawał żelaza co daje fuun radosci na strzelnicy mam nadzieje ze pomoglem.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: KG92RS »

Gdzieś, kiedyś, na jakimś forum znalazłem informację, że te stemple zrobione białą farbą, to oznaczenie remontu. A fakt, iż jeszcze się nie starły oznacza, że broń - po remoncie - nie była używana. Mam taki stempel na Galilu.
HAKKR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 08 lutego 2018, 21:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: HAKKR »

Dzięki za odpowiedzi. :piwo:

Obejrzałem dokładnie i rzeczywiście na zamku i lufie są drobne znaki.
Nie znalazłem aby gdziekolwiek były markowane jakieś wżery.
Wygląda na to, że są raczej składane do kupy z nieużywanych części albo dokładnie remontowane na nowych częściach.
Jeśli stemple z białej farby oznaczają remont to ciekawe jaką historię mogły mieć te PM-y?
Znalezione na forum:
"Polska ma od stuleci wykształcone słownictwo techniczne, precyzyjne i nie widzę powodu, aby używać jakiegoś - cytując pewnego polityka - "murzyńskiego" języka do opisu konstrukcji strzeleckich."
Christoph
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 17 listopada 2016, 22:50
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: Christoph »

Od jakiegoś czasu szukam UZI "w stanie magazynowym". Obejrzałem już kilka ofert z różnych sklepów i jeszcze nie znalazłem egzemplarzy w stanie idealnym. Wszystkie które widziałem były mniej lub bardziej poobijane z zewnątrz, z wymemłanymi okładzinami. Najlepsze miały nowy lub poremontowy środek i białe stemple. Czy jest w ogóle szansa na nieużywany egzemplarz w Polsce?
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: Shooter7 »

N apierwszych dwuch fotach wyraznie widac, ze sa poremoncie.

"iglica " zostala najprawdopodobniej albo nadspawana albo elektrycznie wstawiona w miejsce pierwszej.

Lofy jako czesci zamienne zawsze byly bez numerow i w zaleznosci od armi albo byly nabijane albo elektrycznie ( recznie ) rysowane ( oieknie to raczej nie wygladalo, ale tez nie musialo )

Robota moim zdaniem niezle, bralbym.
HAKKR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 08 lutego 2018, 21:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: HAKKR »

Witaj,
Napisz proszę co na pierwszym zdjęciu wskazuje na to, że są po remoncie. Zaczep zamka?
Remont rozumiem jako naprawa/odnowienie zużytych części.

Dokładnie obejrzałem szkielet i jedyne co widać to ten zaczep zamka. Tylko na tym zatrzasku jest jakikolwiek ślad. Z ciekawości rozebrałem część spustową i tam również brak jakichkolwiek śladów.
Iglica razem z zamkiem - tutaj też nie ma jakiegokolwiek śladu.
Tak myślę, że to składak z części magazynowych w którym trafiły się używane części jak ten zaczep zamka czy okładziny chwytu. Do niczego więcej nie mogę się przyczepić.
Rozebrałem i oglądałem też drugie UZI które już niewiele, ale strzelało. I ślady strzelania od razu widać.
Znalezione na forum:
"Polska ma od stuleci wykształcone słownictwo techniczne, precyzyjne i nie widzę powodu, aby używać jakiegoś - cytując pewnego polityka - "murzyńskiego" języka do opisu konstrukcji strzeleckich."
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: LARPAK »

UZI z Works11, które ostatnio się pojawiły poza pewnymi mankamentami wizualnymi (widać, że to egzemplarze używane, ale też w sklepie jako takie widniały) to mają dość perfidnie wykonaną przeróbkę pozbawienia ognia ciągłego, która jest widoczna z zewnątrz gołym okiem:
Obrazek

Oglądałem dwa egzemplarze i lufy w nich wyglądały różnie - wziąłem takiego, który miał wymieniony zamek z innego i numer widoczny w oknie wyrzutowym jest "zaiksowany":
Obrazek

Jednakże przewód i korona lufy wyglądały w nim lepiej niż w tym drugim egzemplarzu.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: Shooter7 »

HAKKR pisze:Witaj,
Napisz proszę co na pierwszym zdjęciu wskazuje na to, że są po remoncie. Zaczep zamka?
Remont rozumiem jako naprawa/odnowienie zużytych części.
Calosc,

Wez do reki oxydowana nowa bron i porownaj sobie z fotami z tymi UZI.

Nowy zamek wyglada zupelnie inaczej, zwlaszcza czesc zbijajaca splonke.

JJKILLER pisze: Shooter, nie pisz po % ;laughing:
Prawdziwego znaFcy, zawsze warto posluchac ! :)

Z ciekawosci zapytam ile UZI przewinelo Ci sie przez rece ? I w jakim stanie one byly ?

:wink:
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2018, 12:35 przez Shooter7, łącznie zmieniany 2 razy.
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: cezarycezary »

Larpak ta przeróbka czyli wspawanie blaszki wewnątrz uniemozliwiajacego przełaczenie na fuul auto to najmniej inwazyjna ,,przeróbka,, :-D sorki ,,zrobienie na nowo,, UZI zważywszy że sam chwyt pistoletowy jest odłanczany i można go zastąpić innym których masz full do wyboru i koloru do kupienia za wielka wodą. Amerykanie pozbawiaja UZI fuul auto bardziej inwazyjnie miedzy innymi szlifując ,,dzwigienki,, wewnatrz rękojeści.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: LARPAK »

Można to było zrobić bardziej starannie i estetycznie.
Można równie dobrze było spawać część do "listwy" przełącznika rodzaju ognia.

Zrobili to niechlujnie i to tyle.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: Shooter7 »

Ma byc wykastrowane i tyle, jako, ze od srodka nie widac, wiec klepia najtanszym sposobem i najmniejszym nakladem pracy !

Zarobek firmy ma byc duzy a nienatyrac sie jak wol i nic z tego nie miec ! :)

:wink:
HAKKR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 08 lutego 2018, 21:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: HAKKR »

Shooter7 pisze:
HAKKR pisze:Witaj,
Napisz proszę co na pierwszym zdjęciu wskazuje na to, że są po remoncie. Zaczep zamka?
Remont rozumiem jako naprawa/odnowienie zużytych części.
Calosc,

Wez do reki oxydowana nowa bron i porownaj sobie z fotami z tymi UZI.

Nowy zamek wyglada zupelnie inaczej, zwlaszcza czesc zbijajaca splonke.
Cześć,
Dziękuję za odpowiedź. Jeśli masz możliwość to czy mógłbyś zrobić zdjęcie lub podać link do nowego Twoim zdaniem UZI? Chętnie porównam. Jeśli porysujesz jakąś powierzchnię i później chcąc ją odnowić to jak położysz nową powłokę (wszystko jedno czy farbę, oksydę) to będzie te "rysy" widać. Poprzez używanie broni powstają właśnie takie "ślady" a nie sądzę, że ktoś dokładnie polerował elementy przed remontem. Chyba, że się mylę i w przypadku UZI mają miejsce takie prace?
Odlądałem polskiego AKM-a i już po chwili widać było, ze jest po remoncie. "Nowa" warstwa farby nie maskowała śladów wcześniejszego używania.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.

PS. Czy ktoś z sznownych Kolegów namierzył może w PL źródło nowych okładzin?

@ Larpak - Na poczatku pomyślałem, że te XXX to komputerowo ktoś dodał. Nieciekawie to wygląda.
Białe stemple też są inne .
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2018, 16:24 przez HAKKR, łącznie zmieniany 1 raz.
Znalezione na forum:
"Polska ma od stuleci wykształcone słownictwo techniczne, precyzyjne i nie widzę powodu, aby używać jakiegoś - cytując pewnego polityka - "murzyńskiego" języka do opisu konstrukcji strzeleckich."
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: LARPAK »

@HAKKR:
wiem, że nieciekawie to wygląda, ale mając do wyboru te XXXXXX i w lepszym stanie lufę to wybrałem to drugie.

Co do remontowanych AK/AKM to te parkeryzowane czy fosfatowane wyglądają bardzo dobrze jeżeli chodzi o położoną powłokę - na ogół jest ona dość gruba.

@Shooter7:
zgadza się, ale można było to zrobić takim samym małym nakładem pracy lecz nieco bardziej estetycznie.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: UZI - kilka pytań

Post autor: Shooter7 »

HAKKR pisze: Cześć,
Dziękuję za odpowiedź. Jeśli masz możliwość to czy mógłbyś zrobić zdjęcie lub podać link do nowego Twoim zdaniem UZI?
Niestety nie jestem w stanie ani podac linka ani wstawic fot.

@LARPAK

oczywiscie, ze mozny by, ale tylko wtedy gdybys robil to dla siebie na nie pod klieta, ktory itak kupi i bedzie jeszcze zadowolony, taki Panie lajf


:wink:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”