Karabinek TALK-1 wersja Radom-Hunter

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

MAG-95
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 10 marca 2010, 23:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Karabinek TALK-1 wersja Radom-Hunter

Post autor: MAG-95 »

Karabinek TALK-1 wersja Radom-Hunter !!! :124:
http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... -id101612/

Mieliśmy kiedyś fajne prototypy...może warto sobie o nich przypomnieć ??? :101:
Ostatnio zmieniony 11 października 2018, 00:16 przez MAG-95, łącznie zmieniany 1 raz.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinek TALK-1 wersja Radom-Hunter

Post autor: krzychu22lr »

Nie wiedziałem, że ten karabinek jest aż tak zapomniany - opisów Talka w literaturze jest wiele, również tej odmiany. Zapomniany to jest wyborowy Tantal, również oryginalnie w Hunterowym ukompletowaniu (później stracił kolbę i podstawę pod optykę). Albo prototypowy skbk kal. 7,62x39mm (taki Onyks jak jeszcze Tantala nie było). Ale te pewnie już na rynek cywilny nie trafią, bo były bronią samoczynną.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
MAG-95
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 10 marca 2010, 23:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinek TALK-1 wersja Radom-Hunter

Post autor: MAG-95 »

Odnośnie informacji dotyczących TALKa w wersji "Radom-Hunter" to poza dwoma książkami pana Zbigniewa Gwoździa oraz jednego artykułu tego samego autora w miesięczniku "Strzał" nic więcej nie udało mi się znaleźć . Faktem jest że "typowe" Talki są dobrze opisane w literaturze , ale niestety nie ten model. Z tego co udało mi się ustalić to wyprodukowano 3 Talki w wersji AKMS , około 30 sztuk w wersji z typową drewnianą kolbą oraz 1 sztukę w wersji hunterowskiej.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabinek TALK-1 wersja Radom-Hunter

Post autor: krzychu22lr »

Zważywszy, że jest to egzemplarz przygotowany na targi jako swego rodzaju reklama możliwości zakładu, to wiele więcej ponad istniejące opisy bym się nie spodziewał. Chyba, że jest z nim związana jakaś historia w stylu z tego karabinka Bogusław Linda w czasie tajnej misji w byłej Jugosławii zastrzelił setkę wrogich bojowników, ale bez dokumentów potwierdzających takie opowieści może to być najwyżej ciekawostka.

Swoją drogą, ciekawi mnie Twój szacunek dt. ilości wyprodukowanych egzemplarzy Talka. Gwóźdź podaje trzy serie, kolejno po 10, 20 i 30 (w 1996) egzemplarzy. Łączenie 60 sztuk broni. Ty piszesz o 34 - to Twoje własne obserwacje, czy np. informacje uzyskane od pracowników ZM Łucznik? Wszak rzadko, bo rzadko, ale nawet Zbigniewowi Gwoździowi zdarzają się pomyłki!
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”