Rumuński PSL

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Tata Muminka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2018, 19:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: Tata Muminka »

Tarcza TS-2, LPS Tip 2, 4-krotny, z lawki z podporka. Szczescie poczatkujacego chyba, bo potem juz tylko 83/100 i 43/50. Niby spoko, ale wolalbym takie wyniki na chinskiej konserwie za polowe ceny S&B :(
Awatar użytkownika
PMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 576
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 23:36
Tematy: 43
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: PMB »

Tata Muminka pisze:Czyli ogolnie z odpowiedzi (po odarciu z jakze pomocnej dla nowicjusza szydery) moge zalozyc ze 180gr mu nie zaszkodzi, tak?
Według komentarzy na tymże jankeskim forum, które Kolega przywołał pierwszą kwestią jest ustalenie czy w konkretnym egzemplarzu zamek uderza o tylną ścianę komory przy strzelaniu z amunicji z "ciężkimi" pociskami - gdzieś mignął mi nawet post o umieszczeniu ołowianego paska ( chyba są takie obciążniki wędkarskie ) na tylnej ściance i strzale próbnym by stwierdzić jak wielkie były odgniecenia. Jeżeli uderzenie jest potwierdzone to metody zaradcze mają być dwie - wzmocnienie sprężyny powrotnej i założenie na tyle silnej by zamek jednak nie dobijał do tylnej ściany komory albo założenie bufora. Przy buforze jednak pojawiały się także komentarze że w niektórych przypadkach - gdy zamek pierwotnie nie uderzał o komorę - mogą one jednak mimo że są do absorbowania uderzenia, przenosić je na tylną ściankę. Przywołuje komentarze zza Wielkiej Wody - nie są to moje doświadczenia. Nie mam PSL-a ale ponieważ w wątku pojawiło się odniesienie do "Wiosełka" - by the way da się na dobrej amunicji uzyskać z SWD 1 MOA na 100m dla 4-5 strzałowej grupy a dla 3 strzałowej grupy nawet "koniczynkę" czyli coś ok. 0,5 MOA - to pozwalam sobie na wtrącenie w dyskusję. I mam w swoim Wiosełku założony bufor.

Natomiast w kwestii amunicji S&B 180 gr FMJ to akurat z niej mój oryginalny Iżewski Mosin snajper z dość wyeksploatowaną koroną lufy potrafił z grubsza przypomnieć sobie czasy swojej świetności i dało się ustrzelić grupę mieszczącą się w instrukcyjnych wymogach czyli owe 5 przestrzelin w okręgu o średnicy 8 cm - podczas gdy inna amunicja, nawet ta najlepsza z moich zasobów - целевой патрон i Extra - dawała na tarczy efekt strzału z garłacza. Coś więc w tej S&B 180 musi być, tylko konkretna lufa musi ją "polubić".
Jaki skok gwintu ma PSL? 240 mm?
Ostatnio zmieniony 27 listopada 2018, 09:28 przez PMB, łącznie zmieniany 1 raz.
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
Awatar użytkownika
betoniarz08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Rumuński PSL

Post autor: betoniarz08 »

Jak strzelam 2 strzałowe grupy to mam nawet czasem 0.3 MOA z Tantala. Nie róbcie Panowie z gówna bata. A jeśli uderza o tylną ściane to robi to zapewnie na każdej ammo zwłaszcza z lżejszymi pociskami.
Tata Muminka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2018, 19:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: Tata Muminka »

PMB pisze:I mam w swoim Wiosełku założony bufor.
I z jakiej amunicji Wiosło strzela? Skad bufor pozyskany?
Ja postanowilem organoleptycznie porobic zdjecia tylnej scianki, postrzelac wiecej z tych S&B i porownywac czy zajda jakies zmiany.
W ogole czy to S&B mozna zaliczyc juz do amunicji ciezkiej? :roll: Jak wspomnial Kolega betoniarz08, nie jest to jakas duza roznica w stosunku do konserwy 147gr...
Wszystkim za oceanem PSL lata na wszelakich konserwach, tylko moj odmawia? Dziwne. Ma ktos jakies doswiadczenia z SVT 7.62x54R? Moze po prostu "tak ma byc"?
Awatar użytkownika
PMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 576
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 23:36
Tematy: 43
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: PMB »

Ach ci biedni Jankesi - robią jakieś testy z paskami ołowiu żeby sprawdzić czy zamek uderza na "ciężkiej" amunicji a tu Kolega rozwalił system i wie że nie tylko na każdej tak robi ale "zwłaszcza" na lekkiej. Trzeba by im za Ocena wysłać tą bezcenną informację żeby się nie biedzili.
Stycznych przestrzelin z Tantala gratuluje - z mechanicznych były czy z optyki? Mam i strzelam ze swojego Victora, nawet jakieś zawody udało się nim wygrać ale celowanej stycznej dwustrzałowej grupy jeszcze nie ustrzeliłem - w wygrywającej sesji 95/100 do tarczy TS-2 na 100m z otwartych przyrządów miałem po dwie styczne dwustrzałowe przestrzeliny w obrębie 10 ale nie śmiem twierdzić że były celowane i strzelone od razu jako grupa .

Odpowiadając Koledze Tata Muminka - z SWD strzelam amunicją Extra z ciężkim pociskiem 13 gr. FMJ, bufor BlackJack Buffers - ze względu na kształt pokrywy komory zamkowej starego wzoru nie wchodzą tzw. duże bufory. A źródło - eBay.
Ostatnio zmieniony 27 listopada 2018, 10:05 przez PMB, łącznie zmieniany 1 raz.
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
Awatar użytkownika
betoniarz08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Rumuński PSL

Post autor: betoniarz08 »

Chciałem tylko zauważyć że określanie skupienia karabinu na podstawie 3 przestrzelin jest delikatnie mówiąc poprawianiem własnego samopoczucia.
Możecie podać link do tego tematu w USA?
Awatar użytkownika
PMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 576
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 23:36
Tematy: 43
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: PMB »

Dyskusja na temat bufora w PSL jest m.in tutaj http://www.akfiles.com/forums/showthread.php?t=53197

Natomiast branie pod uwagę skupienia 3-5 przestrzelin dla karabinu teoretycznie opracowanego jako broń dla "strzelca wyborowego" [ z poboru ] przeznaczona do zwalczania celów na dystansie do 600m ( w praktyce pewnie góra 400m ) 1-3 strzałami i zmianą pozycji, nie jest w mojej opinii aż tak jałowym odwołaniem. Te karabiny - i SWD i PSL - w zamyśle konstruktorów i w świetle zadań na polu walki miały pozwolić na wyeliminowanie pierwszym lub drugim strzałem ważniejszych celów powyżej 200 metrów. "minutowe" skupienie takiej 3-5 strzałowej grupy pozwala na skuteczną realizację postawionych przed tą bronią zadań.
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
Tata Muminka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2018, 19:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: Tata Muminka »

Jasi3k
Prosze, zdjecie tarczy TS-2, 95/100 pkt, 100m na siedzaco z podpórką
Obrazek
PMB - dziekuje bardzo za pomoc, zaraz zerkne na te bufory, przezorny zawsze ubezpieczony, poza tym szkoda karabinu :)
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: jasi3k »

1 MOA, jak się patrzy, prawda trzeba sobie tylko te przestrzeliny wybrać :)
ja tam widzę nawet 3x po 1MOA
Ostatnio zmieniony 27 listopada 2018, 15:26 przez jasi3k, łącznie zmieniany 1 raz.
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
Tata Muminka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2018, 19:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: Tata Muminka »

Juz sie raz wypowiedzialem, ze nijak nie wychodzi z tego 1 MOA, juz mozesz odpuscic, drugi raz bic sie w piersi nie zamierzam :) Niemniej chciales tarcze z PSLa na 100m, mam nadzieje, ze pomoglem.
Jak powiedzial kolega PMB, patrzac na zalozenia konstruktorskie karabinu, ja tam nie narzekam. Dluzej postrzelam, te zerwania sie wyeliminuje, i nic mi wiecej do szczescia nie bedzie potrzeba w kwesti PSLa.
Jedni psiocza na forum na "radziecka mysl techniczna" a inni spokojnie eksploatuja i maja radoche :)
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: jasi3k »

Radziecka myśl techniczna to jest SVD. I jakimiś rumuńskimi wynalazkami typu PSL jej nie obrażaj, bowiem stoją na jednej półce z takimi arabskimi wynalazkami:
https://www.tworiversarms.com/TabukSniper.htm
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
Tata Muminka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2018, 19:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: Tata Muminka »

Ten Arabski wynalazek z linka mi tam sie nawet spodobal :D
Ale generalnie jak patrze na poczatki tego tematu, to chyba zalozenie bylo inne... Moze otworz temat "Gnojenie PSL" i tam rozpocznij dyskusje, bo tu sie nam robi offtop :wink:
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: jasi3k »

W sumie chciałem foto - mam foto :) Rezultat adekwatny do konstrukcji. I jak narazie wynika z pozostałych opinii, Twój egzemplarz to prawdziwy rodzynek :).
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
Tata Muminka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2018, 19:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: Tata Muminka »

Wiesz, to nie sztuka wsadzic ammo od S&B za prawie 4zl i trafiac, bo oczekiwalem takiego skupienia na konserwie, skoro na 4x wiekszym dystansie mial trafiac w sylwetke :P
W kazdym razie poczekajmy na tarcze innych uzytkownikow, bo nie mam z czym porownac, choc jesli masz z PSLami wieksze doswiadczenie i na ich tle chwalisz mojego, to naprawde poprawiles mi samopoczucie :D
Awatar użytkownika
TommyT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1263
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:04
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: TommyT »

Hej,
przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam.
Amunicja to chińczyk - taki lub inny, bo zakładam, że SVT to też chińczyk.
Dzięki za podpowiedź z buforem, warto spróbować...
Pytanie tylko co z lunetą. Mieliście problemy na 100m? Chyba że o czymś nie wiem...
nitro i powietrze
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”