Rumuński PSL

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

trismegistos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 03 listopada 2017, 19:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: trismegistos »

KG92RS pisze:Panowie, tak przez ciekawość -> czy PSL ma bezpiecznik samoczynny? Nie mogę nigdzie znaleźć zdjęcia/schematu mechanizmu spustowego, a na zdjęciach z boku widać trzy piny...
Tak, ma. Tzn. orygianlny wojskowy ma. Za oceanem być może nie ma - ze względu na amerykańskie przepisy federalne dotyczące importu i posiadania broni. Jeśli dobrze pamiętam z któregoś z youtubowych filmów recenzujących PSL, to jakaś partia amerykańskich PSL-i (Romaków? FPK? ) została zmontowana z importowanych części, przy czym zestawy nie zawierały istotnej cześci broni, tzn. po amerykańsku komory zamkowej, i tę na miejscu klepano z blachy - tu pewnie bezpiecznika samoczynnego może brakować. No ale w tej sprawie chyba musiałbyś zrobić dochodzenie z pomocą kolegów zza oceanu.
BTW konstrukcja bezpiecznika samoczynnego jest nieco inna, niż w AK lub AKM (i w Zastavach). Górny koniec dźwigni sterującej krzywką (zaczepem) bezpiecznika samoczynnego nie jest swobodny, tylko za pomocą wycięcia obejmującego trzpień wodzący jest wsparta suwakiem poruszającym się w prowadnicach urządzonych w górnej części prawej ścianki komory zamkowej. Powierzchnie kształtowe suwadła działają na ten suwak. Zaczep bezpiecznika i ząb kurka współdziałają tak, jak w AK.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: KG92RS »

trismegistos pisze: Tak, ma. Tzn. orygianlny wojskowy ma.
Dzięki za info. Powinien mieć, jak każda konstrukcja oparta o AK. Zastava M76 też go ma.
trismegistos pisze: Za oceanem być może nie ma - ze względu na amerykańskie przepisy federalne dotyczące importu i posiadania broni. Jeśli dobrze pamiętam z któregoś z youtubowych filmów recenzujących PSL, to jakaś partia amerykańskich PSL-i (Romaków? FPK? ) została zmontowana z importowanych części, przy czym zestawy nie zawierały istotnej cześci broni, tzn. po amerykańsku komory zamkowej, i tę na miejscu klepano z blachy
Wiem, takie działanie jest u nich bardzo częste. Już sam otwór na trzeci pin sprawia, że broń jest u nich uważana za samoczynną. Nasze przepisy są pod tym względem bardzo liberalne... Szukając informacji o broni, trzeba dokładnie sprawdzać, skąd pochodzą zdjęcia/filmy :)
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: jasi3k »

Koledzy szczęśliwi (?) posiadacze PSL, może ktoś wrzucić tarczę ze strzelania na 100m?
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
Raphael27
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1297
Rejestracja: 26 września 2007, 17:10
Tematy: 33
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: Raphael27 »

Mój akurat sieje po całej tarczy :cry:
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: lemuchr »

Aj tam ale wygląd + 10 do wyniku :D
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
Awatar użytkownika
heron
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 lipca 2016, 10:03
Tematy: 2
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: heron »

autor: Raphael27 » 2018-11-08, 06:16

Mój akurat sieje po całej tarczy :cry:
A gdzie kupowałeś?
Jasi3k , czyżbyś też nie był zadowolony ze swojego?
Pytam, bo też się przymierzam do zakupu...
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: jasi3k »

heron pisze:
autor: Raphael27 » 2018-11-08, 06:16

Jasi3k , czyżbyś też nie był zadowolony ze swojego?
Pytam, bo też się przymierzam do zakupu...
Powiem szczerze że nie przymierzam się do zakupu bo nie lubię aż takiej egzotyki. Poza tym znam konstrukcję - PSL to nie rumuńskie SVD tylko rumuński RPK z cienką długą lufą i małym magazynkiem - tam jest taki sam mechanizm jak w AK (suwadło zintegrowane z tłokiem). A taka konstrukcja nie może być aż tak celna aby robić z niej karabin wyborowy...
Miałem ostatnio kilka telefonów w sprawie chęci zakupu mojego PSO właśnie do PSL, toteż zastanowiło mnie że ktoś może chcieć snajperską lunetę (może i z poprzedniej epoki) do takiego Frankenstein'a.
Chciałem się tylko upewnić że jest tak jak myślę i rumuńscy konstruktorzy nie wyprzedzili radzieckich...
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
jetpilot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 149
Rejestracja: 16 lutego 2017, 18:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: jetpilot »

Mam nadzieję, że za kilka dni przetestuję swojego i wtedy coś będę mógł więcej powiedzieć. Przynajmniej wizualnie lufa idealna. Należy pamiętać, że PSL to nie jest karabin wyborowy/snajperski a karabin wsparcia. Proponuję obejrzeć
Awatar użytkownika
TommyT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1263
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:04
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: TommyT »

1. udało się komuś ustawić lunetę w punkt na 100m? u nas brakło skali i dalej wali pół metra w lewo
2. karabin zaczął wybijać pokrywę, która w efekcie, wchodzi pod szczerbinkę i strzelanie z otwartych zaczyna "pływać". W pokrywie, nad zatrzaskiem widać że od środka "dostaje" szpilką. Ktoś się spotkał? Wiadomo może jak zaradzić?
Jeśli to wyeliminować, całkiem przyzwoite skupienie na 100m.
nitro i powietrze
Tata Muminka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2018, 19:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: Tata Muminka »

TommyT
Powiedz jakiej uzywasz amunicji?
Moje 3 grosze:
Amerykany na swoich blogach przestrzegaja, ze wszystko powyzej 150gr Light Ball bedzie sukcesywnie niszczylo karabin (zbyt silna), az do pelnego rozpadu, wzglednie eksplozji, poniewaz karabin nie zostal zbudowany do niczego silniejszego.
Ja kupilem SVT 147gr, czyli przesypywany Chinczyk i mam ze 20MOA na 100m na tym... Za to na S&B 180gr smiga jak zloto, 1MOA, ale wystrzelalem dopiero 25szt i ciezko stwierdzic jakiekolwiek zmiany od uderzen zamka. Moze niech kazdy posiadacz napisze z, czego strzela, jak mu to lata i gdzie i za ile kupil ammo? Bede bardzo wdzieczny.
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: jasi3k »

Jeden MOA?
Na 100 m?
Z PSL?
Pokaż tarczę, bo to lepiej niż z SVD na dobrym ammo.
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
Awatar użytkownika
betoniarz08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Rumuński PSL

Post autor: betoniarz08 »

@Tata Muminka takie opowiesci rozumiem swoim muminkom na dobranoc serwujesz? Bo powyzej tych 150 gr to jaka mityczna moc drzemie?
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: jasi3k »

Ciekawe czy to troll czy ma na zbyciu nadwyżkę amunicji 180 S&B :)
No chyba że używa innej skali MOA :)
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
Tata Muminka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2018, 19:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: Tata Muminka »

Betoniarz08
Znam angielski, to staram sie czerpac wiedze z kazdego dostepnego zrodla, kazde lepsze niz opryskliwy nic nie wnoszacy do tematu gbur na polskim forum... Mowie, jakie kraza plotki, nie uznaje tego za prawde objawiona. Moze ktos potwierdzi, moze ktos zdementuje. Byleby umial cos wiecej niz szydzic, czyli ty niestety odpadasz ;)
EDIT:
Zeby byc bardziej rzeczowym niz ty:
http://www.akfiles.com/forums/showthread.php?t=90047
Rozchodzi sie o zamek latajacy z wieksza sila, bijacy mocno o tylny element szkieletu.

Jasi3k
Mozesz pisac w drugiej osobie, tez tu jestem :) Teraz patrze na zdjecia I rzeczywiscie z tym 1MOA to polecialem, w pamieci skupienie wydawalo sie lepsze :D Ale generalnie 93/100 a 23/100 to wystarczajaca roznica dla mnie, zeby stwierdzic co dobrze lata a co nie :)

Czyli ogolnie z odpowiedzi (po odarciu z jakze pomocnej dla nowicjusza szydery) moge zalozyc ze 180gr mu nie zaszkodzi, tak?
Ostatnio zmieniony 26 listopada 2018, 23:18 przez Tata Muminka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: jasi3k »

Tata Muminka pisze:Betoniarz08
Ale generalnie 93/100
Pytanie jak duża była "dziesiątka" :)
A są szanse na foto tej tarczy?
I jakieś info n/t wykorzystywanego celownika?
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”