Rumuński PSL

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Tata Muminka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2018, 19:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: Tata Muminka »

TommyT pisze:1. udało się komuś ustawić lunetę w punkt na 100m? u nas brakło skali i dalej wali pół metra w lewo
2. karabin zaczął wybijać pokrywę, która w efekcie, wchodzi pod szczerbinkę i strzelanie z otwartych zaczyna "pływać". W pokrywie, nad zatrzaskiem widać że od środka "dostaje" szpilką. Ktoś się spotkał? Wiadomo może jak zaradzić?
Jeśli to wyeliminować, całkiem przyzwoite skupienie na 100m.
Pkt. 1 Wiem, ze zabrzmi to niczym Typowa Rada Informatyka, ale... probowal Pan odczepic i przyczepic lunete? Warto poczekac co najmniej 10 sekund miedzy tymi czynnosciami :-D
Pkt. 2 Poka fotki co uderza gdzie, bo jezeli na konserwie 147gr cos gdzies wybija, to raczej nie wina amunicji badz co badz dedykowanej do tej broni.
I najwazniejsze: czy kolega moze zdefiniowac "przyzwoite skupienie", bo na moim dla tego ammo skupienie jest absolutnie nieakceptowalne i wciaz usiluje dojsc dlaczego tak (takich horrorow jak lufa zupelnie do wyrzucenia nawet nie chce rozpatrywac)...
jetpilot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 149
Rejestracja: 16 lutego 2017, 18:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: jetpilot »

Pozwole się zapytać. Gdzie kupowaliście psle?
Tata Muminka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2018, 19:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: Tata Muminka »

jetpilot pisze:Pozwole się zapytać. Gdzie kupowaliście psle?
Arms Czestochowa
Awatar użytkownika
TommyT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1263
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:04
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: TommyT »

Tata Muminka pisze:...
Pkt. 0 !!! - nie "Panujmy" sobie - ja przynajmniej nie odczuwam takiej potrzeby :)
Pkt. 1 - była, ale przy najbliższej okazji powtórzę. Zastanawia mnie trochę spore jednak przesunięcie od osi lufy lunety. Z drugiej strony, widać jak krzyż jeździ po ruszeniu bębnami i to sporo.
Pkt. 2 - zdjęcia na razie nie mam jak zrobić, ale chodzi o pokrywę suwadła, ok 0,5cm nad zatrzaskiem - dokładnie w osi szpilki na której jest sprężyna powrotna.
nitro i powietrze
pmajes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 24 lutego 2017, 21:57
Tematy: 4
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: pmajes »

A to i ja się pochwalę częstochowskim.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
wryg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 362
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 00:57
Tematy: 11
Lokalizacja: Prudnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: wryg »

Witam posiadaczy PSL'a. Swego czasu napaliłem się jak szczerbaty na suchary na ten karabin lecz niestety nie udało mi się go kupić ponieważ rozleciał się grupon Leśnego Dziadka a zaoszczędzoną kasę wywaliłem na CZ557. Zauważyłem, że część użytkowników chyba nie jest do końca zadowolona z tego sprzętu bo dosyć często pojawiają się oferty sprzedaży na ArmyBazarze.

Chciałbym zapytać czy faktycznie nie jest to aż taki celny karabin? Rozumiem, że efekty strzelania chińską amunicją mogą być dla niektórych rozczarowujące ale może strzelając choćby czeskim S&b wyniki byłyby ciekawsze tzn np. w granicach czarnego pola tarczy TS2 na 300m? Czy ktoś mógłby pochwalić się swoimi wynikami?
22 lr, 9x19 para, 357 mag, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 gauge
Tata Muminka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2018, 19:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: Tata Muminka »

Strone lub dwie wczesniej masz moj post z tarcza na 100m na s&b wlasnie - gdybym podwoil dystans, rozrzut wciaz miescilby sie w czarnym, ale przy 300m juz raczej nie :P Przyznam, ze od tego czasu niewiele z niego strzelalem (cena s&b... :( ), ale z tego co wiem, to wszystko zalezy jaki egzemplarz sie trafi. Wiem, ze sa lepsze sztuki od mojej, oraz lepsi strzelcy, nie bierz jej w zadnym wypadku za wyznacznik czegokolwiek :D Wyzerowalem na oko celownik LPS, pyknalem 10x, podszedlem, foto, tyle.

Moj z chinskiej na 100m wybija moze 25/100 pkt max, wszystko loto po krawedziach ts2. Testowane na roznych partiach, pozyczanych po ludziach. Barnaul niewiele lepiej. Obstawiam, ze gdybym skołował lufę nówkę sztukę, to wyniki moglyby podskoczyc (boje sie myslec o kwestiach finansowych takiej operacji), ale z drugiej strony dla mnie ten karabin jest "do mania", z powodow sentymentalnych zwiazanych z Rumunia, wciaz jest oczkiem w glowie kolekcjonera :P Jezeli zalezy Ci tylko na wynikach to za ta kase jest na rynku co najmniej 100 bardziej celnych opcji (w moim przypadku - pierwszy z brzegu AR z optyka). Natomiast jesli trafisz na egzemplarz w stylu mojego (drewno igła, metal też), nie rzucisz sie z nim na zadne pro zawody i nie dostaniesz depresji gdy stwierdzisz, ze zaden Chinczyk nie chce wspolpracowac i pogodzisz sie z kosztami eksploatacji - to naprawde moze sie podobac.

Inaczej mowiac - jesli kompletujesz sejf pod katem zawodow lub super-hiper-efektywnosci na swiat po apokalipsie, to nie bierz ;)

A ofert duzo bo podaż duża, tak mi sie zdaje, zauwaz ze typowo prywatnych egzemplarzy nie ma az TAK wiele wystawionych (army, netgun). Jak sie kupuje prawie 50letni produkt z nieznanym przebiegiem, to raczej zabawa dla zajawionych pasjonatow a nie strzelnicowych komandosow Krisów Kajlów ;)

P.S. Starsi wiekiem Rumuni pamietaja strzelanie z nówek PSLi do banknotow na 200 metrow, wszystkie strzaly trafione. Przy konstrukcyjnym zalozeniu "ma trafic w czlowieka byle gdzie na 600m co najmniej raz a 3 strzaly", zalozenia spelnione. Teraz dodaj x lat sluzby razy kiepskie utrzymanie razy niezliczona ilosc strzalow i sam wywnioskujesz.
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: lemuchr »

tzn one są poremontowe?

Bo obserwuje i nie wiem czemu myslałem że nowe ;/
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
Tata Muminka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2018, 19:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: Tata Muminka »

W PL raczej nie idzie dostac nowego, nowe to oni robia dla siebie i na dostawy do np. Iraku czy w mikro ilosciach do USA, gdzie jada bez receiverow i na miejscu jakas firma je od nowa sklada na wlasnych receiverach, bo przepisy (chyba chodzi o ilosc pinow mechanizmu spustowego, ale moge sie mylic). W tamtym roku w Czestochowie byly z lat 70-80tych. Nie sa raczej "poremontowe", po prostu uzywane ;)

Fajbie byloby niczym Eli Wallach w "Dobrym, zlym i brzydkim" przyjsc do sklepu, rozebrac ze cztery i zmontowac sobie jeden na najmniej zuzytych czesciach :-D Ale przez lata jakosc wykonania byla tak rozna, ze nie ma nawet gwarancji ze dwa rozne magazynki z roznych lat podejda bez przeszkod do jednego karabinu, wiec nie wiem czy by sie udalo zlozyc skladaka hehe :)
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: KG92RS »

Tata Muminka pisze:(chyba chodzi o ilosc pinow mechanizmu spustowego, ale moge sie mylic).
Nie mylisz się. PSL ma bezpiecznik samoczynny, a to - za Wielką Wodą - wg tamtejszych przepisów oznacza, że broń jest samoczynna... Mimo, że nie jest i nigdy nie była...
Chemol
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 05 grudnia 2018, 21:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: Chemol »

Odkopię temat. Przymierzam się w najbliższym czasie do zakupu PSLa. No co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu tej broni?
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: KG92RS »

Chemol pisze: No co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu tej broni?
Jak kupowałem swojego, to miałem taką samą zagwozdkę -> koniec końców, potraktowałem go jak zwykłego "kałacha".
Awatar użytkownika
takeszi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 16 grudnia 2013, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rumuński PSL

Post autor: takeszi »

A jak tam z celnością tych karabinów. Ktoś napisze więcej?
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Rumuński PSL

Post autor: Leśny Dziadek »

Nie dane nam sprawdzić, jak celny był fabrycznie nowy PSL, bo te co do Polski trafiły swoją służbę mają za sobą. Lufa w większości w stanie BDB/DB, ale.... ale jednak.

Celność do 300 metrów przyzwoita, w idealnych warunkach, eliminując wpływ strzelca, strzelane na zwykłym ŁPSie, z założoną rumuńską wersją PSO, wchodzi w tarczę NT-23p, w większości odskakując max do siódemki. Strzelane z egzemplarza z lufą w stanie BDB - dla przyzwoitości napiszę, że wybraliśmy najlepszy egzemplarz spośród 30, jakie trafiły na sklep, a wybieraliśmy te 30 spośród 100 dostępnych ;)
Problem zaczyna się przy szybkim ogniu. PO wystrzeleniu trzeciego magazynka w ciągu minuty, PSL zaczął siać, nie trafiając 50% w tarczę. Tutaj we znaki daje się cieniutka lufa, niestety.
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2020, 08:34 przez Leśny Dziadek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”