MAG 95

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MAG 95

Post autor: krzychu22lr »

W ZM Łucznik to chyba żadnej sali pamięci/sali tradycji nie było. Te egzemplarze pochodzą, o ile wiem z prototypowni, która była częścią OBR Radom. Sala tradycji powstaje w FB Łucznik dopiero od czasu przenosin do nowych budynków - egzemplarze broni w niej przechowywane są głównie produkcji FB (czyli od 2001 roku), a broni produkcji ZM Łucznik jest tam niewiele (i też nie są to żadne rarytasy - na zdjęciach widziałem tylko AKM i Tantala).
strk pisze:Niech mnie ktoś oświeci, czym różni się STAM-99 od np. produktów WBP itp. z czarnymi plastikami?
Tym samym czym różni się Colt LE6920 od Staga Model 1. Z tym, że STAM-99 ma jeszczę tę cechę, że zanim zdążył trafić na rynek, producent zbankrutował - czyli broń jest bardzo rzadka.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7510
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MAG 95

Post autor: LARPAK »

W 2011 roku byłem w sali tradycji w starej siedzibie FB w Radomiu.
Trochę broni tam było, w tym stare wersje AK i AKM, AKGN itd.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MAG 95

Post autor: krzychu22lr »

Rozumiem, że piszesz o sali tradycji FB Łucznik, w starych budynkach (przed przeprowadzką)? Czy to była sala tradycji ZM Łucznik?
Ostatnio zmieniony 27 września 2018, 16:28 przez krzychu22lr, łącznie zmieniany 1 raz.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7510
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MAG 95

Post autor: LARPAK »

To była sala tradycji FB bo ZM Łucznik już wtedy nie było.
Dziekan74
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 12 marca 2013, 19:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MAG 95

Post autor: Dziekan74 »

Mimo, że wątek jest o MAGu to jako właściciel STAMa 99 o numerze ab00002 mam pytanie, czy ktokolwiek spotkał się z tą konstrukcją z niższymi numerami. I jako ciekawostkę dodam,że rozmawiałem z włascicielem numeru 0001
Dziekan74
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 12 marca 2013, 19:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MAG 95

Post autor: Dziekan74 »

Mimo, że wątek jest o MAGu to jako właściciel STAMa 99 o numerze ab00002 mam pytanie, czy ktokolwiek spotkał się z tą konstrukcją z niższymi numerami. I jako ciekawostkę dodam,że rozmawiałem z włascicielem numeru 0001i wyszło na to że nasze karabinki różnią się tym, że jego jest pozbawiony spustu samoczynnego a łoże jest kompozytowe w przeciwieństwie do mojego gdzie są wszystkie bebechy jedynie bezpiecznik przełącznik rodzaju ognia jest lekko spiłowany co wtklucza strzelanie seriami a łoże jest drewniane.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MAG 95

Post autor: krzychu22lr »

@LARPAK - OK, dzięki.

@Dziekan74 - nie wiem czy ktoś będzie mógł Ci pomóc, bo prawdę powiedziawszy to niewiele osób widziało STAM-a na oczy. Ja np. do Twojego postu nie wiedziałem, że ktoś w kraju ma taki karabinek w posiadaniu!
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”