uzasadnienie do pozwolenia

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

chejron74
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 09 grudnia 2016, 01:09
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

uzasadnienie do pozwolenia

Post autor: chejron74 »

Witam serdecznie
Kompiluję właśnie wniosek do pozwolenia na kolekcjonerkę (sportowe już mam). Co pisaliście koledzy w uzasadnieniu? WPA Poznań lubi pieprzone i bzdurne uzasadnienia :mad:
Janusz123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 08:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Ślůnsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: uzasadnienie do pozwolenia

Post autor: Janusz123 »

- przystąpienie do związku kolekcjonerskiego z nadzieją na większe dzielenie się posiadaną bronią wśród członków (oczywiście tylko na strzelnicy)
- kolekcjonowanie swojej zużytej broni sportowej z którą zdobyło się medale i puchary
- forma lokowania kapitału (z uwagi na reglamentacyjny charakter ceny broni w PL nie podlegają spekulacjom jak ma to miejsce w przypadku walut, akcji, złota itp.)
- chęć posiadania "kultowych" modeli broni będących zupełnie niepraktycznych ze sportowego punktu widzenia - np. Desert Eagle, jakiś mocny rewolwer itp.
- tego nie pisałem ale pewnie po zakończeniu "kariery" sportowej chciałoby się pewnie zachować swoje zabawki (zużyte czy w 100% sprawne), a jak wiemy sportowcy przechodzą na emeryturę młodo :P
Awatar użytkownika
KOM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 19 marca 2018, 17:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: uzasadnienie do pozwolenia

Post autor: KOM »

"Moje zainteresowania związane z bronią ewoluowały od sportowego współzawodnictwa na zawodach poprzez poznawanie coraz większej ilości rodzajów broni do poznawania ich niejednokrotnie bardzo ciekawej historii. Obecnie posiadam coraz szerszą wiedzę i pragnę kolekcjonować broń nie ze względu na jej wartości użytkowe, celność, pracę spustu i inne cechy ważne w sporcie strzeleckim a np. jej ciekawe rozwiązania konstrukcyjne, historie modelu lub nawet konkretnego egzemplarza...."

Pierwsze co mi do głowy przyszło.... takich uzasadnień można płodzić dziesiątki na bieżąco ;-)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”