Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Warunkowe umorzenie ,a pozwolenie na broń.

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Warunkowe umorzenie ,a pozwolenie na broń.

Postautor: KG92RS » 2018-07-09, 14:52

LARPAK pisze:To nie warunkowe umorzenie czyni cie niebezpiecznym, ale dlaczego doszło do rozprawy wstępnej, dlaczego postawiono jakieś zarzuty.

Z drugiej strony, jednak owe zarzuty nie były na tyle poważne, żeby wydać wyrok... Nie my jesteśmy od oceniania, tylko sąd.

LARPAK pisze:Dodaj do tego te teksty o maczetach itd. i robi się jeszcze bardziej nieswojo.

Bez przesady - to tylko stwierdzenie faktów, a nie żadna deklaracja. Może chodzić z załadowanym CP? Może. Może jeździć samochodem? Może. Może nosić maczetę? Może (mi to się nawet regularnie zdarza - i co, jestem niebezpieczny?). Gdyby był psycholem i chciał komuś zrobić krzywdę, miałby masę narzędzi prostszych do pozyskania, niż legalna broń palna. Własnie dopiero co, świr wypuszczony z więzienia, postrzelił kogoś -> myślisz, że miał pozwolenie?

Ja byłbym bardzo zadowolony, gdyby broń palną mógł mieć każdy i dopiero sąd mógłby tę broń odebrać.

tomekwroclawski

Postautor: tomekwroclawski » 2018-07-09, 22:59

LARPAK pisze:Nie rozumiesz.
To nie warunkowe umorzenie czyni cie niebezpiecznym, ale dlaczego doszło do rozprawy wstępnej, dlaczego postawiono jakieś zarzuty.
Dodaj do tego te teksty o maczetach itd. i robi się jeszcze bardziej nieswojo.

Larpak

przesadzasz :033:

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2018-07-10, 05:48

Jeżeli nękanie, które policja uznała za niezgodne z prawem uważasz za przesadę to dalej stosuj swoje emotikonki...

eston3
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: eston3 » 2018-07-10, 07:39

Policja akurat w sprawie uznawania coś za przestępstwo czy nie ma najmniej do powiedzenia. Sad i prokuratura już szybciej. U mnie sytuacja była bardzo specyficzna ponieważ na pierwszym przesłuchaniu(panu do mnie zadzwoniła i zaprosiła pytana w jakim charakterze będę skłamala ze jako świadek) pierwsze słowa policjantki to "czemu pan to robił" nie znając zupełnie mojego zdania. Następnie przez blisko godzinę przekonywała mnie żebym się przyznał bo : "przyznaj się bo dostaniesz zawiasy" prokuratura chciała dać grzywnę 2k plus inne rzeczy, zgodziłem się ale poszedłem dopiero następnego dnia do papugi i od razu kazał czekać na wyrok na który miałem się nie zgodzić. Stąd warunkowe ,a nie uniewinnienie dlatego nie lubię policji i ich niezgodnych z prawem metod i dlatego od tego czasu wszystko wokół mnie nagrywam.

tomekwroclawski

Postautor: tomekwroclawski » 2018-07-10, 08:03

LARPAK pisze:Jeżeli nękanie, które policja uznała za niezgodne z prawem uważasz za przesadę to dalej stosuj swoje emotikonki...

Policja uważa wiele rzeczy, czego dowodem jest cały dział prawny tego forum.

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2018-07-10, 08:13

Policja, prokuratura i sądy - wszyscy uważają wiele rzeczy.
Znamy tylko fragment pt. wersja wydarzeń "oskarżonego", który zawsze powie co innego.
Nękanie to nie jest oddanie moczu w miejscu publicznym itp. tylko już nieco poważniejsza sprawa.
Sąd mógł sprawę warunkowo umorzyć, ale zasądzić jeszcze karę finansową, przeproszenie pokrzywdzonego itp. i nie będzie to dalej skazanie.
Jeżeli strona pokrzywdzona na to przystała to sprawę warunkowo umorzono i to tyle.

Awatar użytkownika
Włodek61

Postautor: Włodek61 » 2018-07-10, 10:26

Dajcie już spokój , chce chłop składać papiery - niech składa, dostanie albo i nie , nie dostanie może iść do sądu jak ma ochotę. Wasze dywagację nie zastąpią policji ani sądu a tylko za chwilę się pogniewacie. Proponuje moderatorowi zamknąć temat.
chcę wrócić do dawnego hobby .....i tyle :kukaracza:

Wróć do „Kolekcjonerzy”