Warunkowe umorzenie ,a pozwolenie na broń.

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

eston3
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 03 czerwca 2018, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Warunkowe umorzenie ,a pozwolenie na broń.

Post autor: eston3 »

Mam problem. Mam warunkowe umorzenie na rok, kończy się w grudniu. Zadzwoniłem ostatnio na policję ponieważ egzamin miałem i zdałem w kwietniu 2017 i okazało się ,że policja nie będzie chciała wydać mi pozwolenie ponieważ "w ich odczuciu stwarzam zagrożenie". Decyzji jeszcze nie ma... ale na 90% będzie odmowna czy warunkowe umorzenie może spowodować ,że nie mogę mieć pozwolenia na broń. Czy odwołanie do komendanta głównego i potem do sądu coś mi da? Policjant powiedział (nawet jak z nim rozmawiałem osobiście) ,że może nigdy nie dostanę ponieważ uważają ,że stanowię zagrożenie. Argumenty ,że mam 10 CP jestem niekarany i nie ma w Polsce uznaniowości nie trafiły do niego. Co mi polecacie w tej sytuacji?
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warunkowe umorzenie ,a pozwolenie na broń.

Post autor: s1k0r3k »

Nie pisać takich durnych komentarzy. Lepiej idź pobawić się w piaskownicy.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warunkowe umorzenie ,a pozwolenie na broń.

Post autor: LARPAK »

Warunkowe umorzenie nie jest skazaniem i pozwolenia nie blokuje.
Natomiast to dlaczego doszło do sprawy może być w ocenie organu przesłanką do tego, że stwarzasz zagrożenie i do wydania decyzji odmownej - nie ma tutaj żadnej uznaniowości.

Kwestia stwarzania zagrożenia jest w Ustawie z tego co pamiętam.
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warunkowe umorzenie ,a pozwolenie na broń.

Post autor: s1k0r3k »

@LARPAK
Nie masz wrażenia, że to troll?
eston3
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 03 czerwca 2018, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Warunkowe umorzenie ,a pozwolenie na broń.

Post autor: eston3 »

s1k0r3k pisze:Nie pisać takich durnych komentarzy. Lepiej idź pobawić się w piaskownicy.
dzięki za konstruktywny komentarz na pewno pójdę może znajdę tam twoją kulturę


Czyli odwoływać się aż do sądu ,czy poczekać do zatarcia (wstrzymać postępowanie). I czy mogę prosić o przytoczenie treści stwarzania zagrożenia :)
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warunkowe umorzenie ,a pozwolenie na broń.

Post autor: LARPAK »

Art. 10 ust. 1 ustawy - polecam jednak lekturę całości.

Trzeba było z wnioskiem o pozwolenie poczekać do końca okresu warunkowego umorzenia.

Za co też dostałeś ten "warunek"?
Jest to dość kluczowe.
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warunkowe umorzenie ,a pozwolenie na broń.

Post autor: s1k0r3k »

eston3
Poszukaj tam również podręcznika pisania po polskiemu.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Warunkowe umorzenie ,a pozwolenie na broń.

Post autor: tomekwroclawski »

eston3 pisze:
s1k0r3k pisze:Nie pisać takich durnych komentarzy. Lepiej idź pobawić się w piaskownicy.
dzięki za konstruktywny komentarz na pewno pójdę może znajdę tam twoją kulturę


Czyli odwoływać się aż do sądu ,czy poczekać do zatarcia (wstrzymać postępowanie). I czy mogę prosić o przytoczenie treści stwarzania zagrożenia :)
Poczekać. Do wniosku o zezwolenie dołączyć kopię wyroku sądowego. Do czasu zatarcia organ na 100 % decyzji pozytywnej nie wyda. Po prostu.

Skazanie skazaniu nie równe. Co innego zdefraudowanie 3,2 mld zł. jak w GetBeck, co innego obicie komuś mordy po pijaku. W pierwszym przypadku zapewne stać cię będzie na papugę, w drugim :033: :033: :033:
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warunkowe umorzenie ,a pozwolenie na broń.

Post autor: LARPAK »

tomekwroclawski pisze:Poczekać. Do wniosku o zezwolenie dołączyć kopię wyroku sądowego.
Może to zrobić, ale nie musi - wszystko zależy od tego z jakiego artykułu było prowadzone postępowanie.
WPA i tak sobie dojdzie do tego.
tomekwroclawski pisze:Do czasu zatarcia organ na 100 % decyzji pozytywnej nie wyda. Po prostu.
Jesteś pewien, że można tutaj mówić o zatarciu?
Bo warunkowe umorzenie to warunkowe umorzenie - nie dochodzi do wydani wyroku oraz skazania, a wydania postanowienia o warunkowym umorzeniu sprawy. Jest to swego rodzaju zawieszenie postępowania, które można w razie kolejnego "podpadnięcia" podjąć:
Art. 67. § 1. Warunkowe umorzenie następuje na okres próby, który wynosi od roku do 3 lat i biegnie od uprawomocnienia się orzeczenia.
§ 2. Umarzając warunkowo postępowanie karne, sąd może w okresie próby oddać sprawcę pod dozór kuratora lub osoby godnej zaufania, stowarzyszenia,
instytucji albo organizacji społecznej, do której działalności należy troska o wychowanie, zapobieganie demoralizacji lub pomoc skazanym.
tomekwroclawski pisze:Skazanie skazaniu nie równe.
Tym bardziej, że warunkowe umorzenie to nie jest skazanie.
tomekwroclawski pisze:Co innego zdefraudowanie 3,2 mld zł. jak w GetBeck, co innego obicie komuś mordy po pijaku.
Skazanie to skazanie, ale UoBiA przewiduje pewne rodzaje przestępstw, za które może cofnąć pozwolenie lub przed wydaniem pozwolenia uznać, że osoba ubiegająca się o pozwolenie na broń może zagrażać sobie lub porządkowi publicznemu i w związku z tym odmówić wydania pozwolenia na broń.
tomekwroclawski pisze:W pierwszym przypadku zapewne stać cię będzie na papugę, w drugim :033: :033: :033:
I co niby mają znaczyć te emotikony?
To, że:
- nie będzie go stać,
- nie będzie potrzebny prawnik,
- będzie go stać,
czy może jeszcze coś innego?

Może byś tak dokończył myśl, a nie wstawiał jak "dziecko neostrady" głupawe uśmieszki, których trzeba się domyślać na zasadzie "co autor miał na myśli przez?". Chyba, że wracamy do pisma obrazkowego to co innego.

Przy okazji prawnik to nie są jakieś kosmiczne pieniądze i jak wybroni klienta to występuje o zwrot kosztów obrony.
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warunkowe umorzenie ,a pozwolenie na broń.

Post autor: kaliber .44 »

Po to są między innymi wywiady środowiskowe, badania lekarskie i kontrola w innych instytucjach "porządku prawnego", by odsiać "plewy od ziarna". Kolega pytający obecnie zmaga się z problemem (niech napisze jaki to kaliber sprawy), który na co najmniej 10 lat mu zablokuje możliwość występowania z wnioskiem o broń w przypadku niekorzystnego obrotu sprawy. Papuga tu nic do powiedzenia nie będzie miała. Jest wniosek o lustrację delikwenta, wnioski o pukawki zawieszone do czasu wydania wyroku. A i tak stawiam dolary przeciw orzechom, że wnioskodawca pozwolenia nie dostanie. Taki lajf.
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
Procjon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2016, 14:16
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warunkowe umorzenie ,a pozwolenie na broń.

Post autor: Procjon »

Poczekaj tyle, ile wynosi okres proby, a następnie dodatkowe 6 miesięcy. Po tym okresie wpis o wyroku warunkowo umarzajacym postępowanie zostanie wykreślony z karty karnej.
.17, .22, .32, 9 mm, .223, 7,5x55, 12/76
eston3
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 03 czerwca 2018, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Warunkowe umorzenie ,a pozwolenie na broń.

Post autor: eston3 »

rok próby (kończy się 19 grudnia tego roku) ,a kaliber to występek zagrożony karą do 3 lat i było to uporczywe nękanie
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warunkowe umorzenie ,a pozwolenie na broń.

Post autor: MarcinD »

Od razu ci powiem ze imho za takie numery jak stalking i pochodne policja zakwestionuje potencjalnie pozytywny wynik badan psychiatrycznych i powiadomi lekarza ktory bedzie prowadzil odwolawcze o przyczynie. A ten wezmie to pod uwage i cie uwali. I chyba bedzie mial racje. CP tez jest fajne i zostan przy tym.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
torti
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 20:37
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warunkowe umorzenie ,a pozwolenie na broń.

Post autor: torti »

Z tego co wiem to z KSIP nie wykreśla się nic. To nie KRK gdzie sprawy z automatu się wypisują ale baza danych Policji która żyje swoim życiem
eston3
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 03 czerwca 2018, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Warunkowe umorzenie ,a pozwolenie na broń.

Post autor: eston3 »

Czyli już do końca życia nie mam szans na LEGALNE posiadanie broni w III RP?
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”