"wykreślenie" wyłączenia w pozwoleniu kolekcjonerskim wpa Warszawa

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

eston3
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 03 czerwca 2018, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

"wykreślenie" wyłączenia w pozwoleniu kolekcjonerskim wpa Warszawa

Post autor: eston3 »

Cześć ,mam pytanie.
Czy jest możliwość w trybie 155 KPA na "wykreślenie" wyłączenia w pozwoleniu kolekcjonerskim w drodze decyzji administracyjnej w Warszawie? Chodzi mi o taką sytuację gdzie mam już pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich jednak tak się złożyło ,że mam wyłączenie na długą centralnego, czy mogę to zrobić bez egzaminów itd, i jeśli tak to czy to łatwe i jak to zrobić?
Z góry dziękuję ;)
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "wykreślenie" wyłączenia w pozwoleniu kolekcjonerskim wpa Warszawa

Post autor: KudrigY »

Masz decyzje tylko na CZ. Tryb 155 nic Ci nie da, mógłbyś co najwyżej wnioskować w tym trybie o większą ilość CZ. Ale poza obecny rodzaj broni (CZ) nie wyskoczysz.

Zostaje Ci egzamin żeby dorobić BZ i gładkolufowe do (jak rozumiem, pełnej) kolekcjonerki, albo od początku ścieżka "na sportowca".
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Sieklapno
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 13:10
Tematy: 1
Lokalizacja: Piaseczno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "wykreślenie" wyłączenia w pozwoleniu kolekcjonerskim wpa Warszawa

Post autor: Sieklapno »

Niestety nie ma takiej możliwości. Jeśli nie masz pozwolenia na długą cz, to musisz zdać egzamin, czyli ruszyć z wszystkim od zera. Badania, zaświadczenie o członkostwie w stowarzyszeniu o charakterze kolekcjonerskim, 242 zł opłaty administracyjnej, wniosek o wydanie pozwolenia i egzamin... Wszystko od nowa
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”