Egzamin policyjny kolekcjonerski WPA Warszawa 27-28.03.2018 – oczekiwanie i relacja

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

pozwolenie1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 12 sierpnia 2017, 21:42
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin policyjny kolekcjonerski WPA Warszawa 27-28.03.2018 – oczekiwanie i relacja

Post autor: pozwolenie1 »

kjed pisze:Natomiast pozwolenie do celów kolekcjonerskich na broń samoczynną, mimo zdanego z niej egzaminu, nie przejdzie raczej - mam to potwierdzone w prawomocnym wyroku WSA... :-/
poprosił bym o link do tego wyroku :)
czytałem jedynie trybuna, który pisał jakiś czas temu, że wyrok zapadł ale jednak na korzyść ubiegającego się o pozwolenie.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin policyjny kolekcjonerski WPA Warszawa 27-28.03.2018 – oczekiwanie i relacja

Post autor: Fokat »

Z czytaniem Trybuna, byłbym jednak ostrożny, dostaniesz decyzję na kolekcjonerkę z wyłączeniem samoczynnej. Jak się uprzesz, to Cię czeka 2 lata bujania się po kolejnych instancjach. Jak masz czas i pieniądze to kto bogatemu zabroni :)
kjed
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 72
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin policyjny kolekcjonerski WPA Warszawa 27-28.03.2018 – oczekiwanie i relacja

Post autor: kjed »

pozwolenie1 pisze: poprosił bym o link do tego wyroku :)
Mój wyrok nie został opublikowany w bazie orzeczeń.
Jak wpiszesz w wyszukiwarkę orzeczeń na stronie NSA i poszperasz to znajdziesz sporo wyroków/postanowień odmawiających wydania pozwolenia na broń samoczynną do celów kolekcjonerskich.... niestety,
pozwolenie1 pisze: czytałem jedynie trybuna, który pisał jakiś czas temu, że wyrok zapadł ale jednak na korzyść ubiegającego się o pozwolenie.
Zgadza się. Jest taki wyrok, bodajże z 2016 roku. Jednakże jeśli się wczytasz w uzasadnienie to chodziło głównie o sprawy formalne i prowadzenie podstępowania przez WPA i odwołania przez KGP - z tego powodu decyzje organów Policji zostały uchylone. Niestety nie z tego powodu, że w ustawie jest napisane, że można mieć broń samoczynną do celów kolekcjonerskich...

Możesz próbować oczywiście i życzę Ci żeby WSA/NSA uwzględnił Twoje argumenty.
Ja spróbowałem i się nie udało...
Pavvell
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 19 września 2018, 22:44
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin policyjny kolekcjonerski WPA Warszawa 27-28.03.2018 – oczekiwanie i relacja

Post autor: Pavvell »

Zdawałem we wrześniu 2018 i było tak samo. I też przestraszyli nas że zaliczenie bocznego zapłonu jest prawie niemożliwe. Wcześniej też to słyszałem i nawet nie trenowałem żeby sprawdzić jak mi to wychodzi. Teraz żałuję.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin policyjny kolekcjonerski WPA Warszawa 27-28.03.2018 – oczekiwanie i relacja

Post autor: oscyp »

A ja przyglądam się tej kwestii już dość długo i kolekcjonuję różne papiery.
Osobiście znalazłem dokładnie 11 wyroków (3 NSA i 8 WSA)
Wyniki NSA 2:1 na "naszą" korzyść
Wyniki WSA 2:6 na "naszą" niekorzyść
...przy czym część spraw WSA jest powiązana z tymi z NSA

Obrazek

Uważam, że gra jest warta świeczki bo nawet w przypadku przegranej na najwyższym szczeblu będzie nas to kosztowało (poza czasem) ok 200zł kosztów sądowych, więc czemu nie próbować?
Oczywiście statystycznie 90% osób zostanie zniechęcona dobrymi radami "miłego pana policjanta", a z pozostałej części pewnie kolejne 90% nie wygra, ale gdyby proporcje tego pierwszego były odwrotne.... ;) Oni zwykle działają na zniechęcenie, ew. na zamęczenie jeśli ktoś nie daje się zniechęcić. Nie należy się poddawać.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Egzamin policyjny kolekcjonerski WPA Warszawa 27-28.03.2018 – oczekiwanie i relacja

Post autor: tomekwroclawski »

Tak z ciekawości. O co właściwie chodzi z tym bocznym zapłonem ?
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Egzamin policyjny kolekcjonerski WPA Warszawa 27-28.03.2018 – oczekiwanie i relacja

Post autor: Leśny Dziadek »

Fokat pisze:Z czytaniem Trybuna, byłbym jednak ostrożny, dostaniesz decyzję na kolekcjonerkę z wyłączeniem samoczynnej. Jak się uprzesz, to Cię czeka 2 lata bujania się po kolejnych instancjach. Jak masz czas i pieniądze to kto bogatemu zabroni :)
Ło, dopiero teraz zobaczyłem. Z czytaniem Trybuna to jest tak, że nawet Trybun ostatnio (rok temu??) stwierdził, że samoczynna na pełną kolekcjonerkę to już "było, minęło". A wpis o możliwości uzyskania takowej to prehistoria sprzed ładnych paru lat, niestety.

A z innej beczki - co wy tak z tą samoczynną ? Naprawdę "taratatatatata" takie lepsze niż paf... paf... paf... ? Bo ja się pobawiłem i stwierdziłem, że mnie nie kręci.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin policyjny kolekcjonerski WPA Warszawa 27-28.03.2018 – oczekiwanie i relacja

Post autor: oscyp »

Wystarczy wytrenować "szybkie palce" hehehehe - if u know what I mean :D
Chociaż to ciekawe, że przepisy się nie zmieniły przecież "ostatnio", a podejście nagle tak :/
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin policyjny kolekcjonerski WPA Warszawa 27-28.03.2018 – oczekiwanie i relacja

Post autor: KG92RS »

Leśny Dziadek pisze: A z innej beczki - co wy tak z tą samoczynną ? Naprawdę "taratatatatata" takie lepsze niż paf... paf... paf... ? Bo ja się pobawiłem i stwierdziłem, że mnie nie kręci.
Mało kogo kręci "taratatatatata" -> chodzi o posiadanie broni w stanie oryginalnym, bez jakichś - bezsensownych - przeróbek... Czasami trafiają się piękne egzemplarze, które są bezpowrotnie zniszczone przez jakiegoś "kowala"... Aż przykro patrzeć.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”