Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Egzamin policyjny kolekcjonerski WPA Warszawa 27-28.03.2018 – oczekiwanie i relacja

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

pozwolenie1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Egzamin policyjny kolekcjonerski WPA Warszawa 27-28.03.2018 – oczekiwanie i relacja

Postautor: pozwolenie1 » 2018-05-08, 22:01

kjed pisze:Natomiast pozwolenie do celów kolekcjonerskich na broń samoczynną, mimo zdanego z niej egzaminu, nie przejdzie raczej - mam to potwierdzone w prawomocnym wyroku WSA... :-/

poprosił bym o link do tego wyroku :)
czytałem jedynie trybuna, który pisał jakiś czas temu, że wyrok zapadł ale jednak na korzyść ubiegającego się o pozwolenie.

Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin policyjny kolekcjonerski WPA Warszawa 27-28.03.2018 – oczekiwanie i relacja

Postautor: Fokat » 2018-05-08, 22:15

Z czytaniem Trybuna, byłbym jednak ostrożny, dostaniesz decyzję na kolekcjonerkę z wyłączeniem samoczynnej. Jak się uprzesz, to Cię czeka 2 lata bujania się po kolejnych instancjach. Jak masz czas i pieniądze to kto bogatemu zabroni :)

kjed
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: kjed » 2018-05-17, 17:04

pozwolenie1 pisze:poprosił bym o link do tego wyroku :)

Mój wyrok nie został opublikowany w bazie orzeczeń.
Jak wpiszesz w wyszukiwarkę orzeczeń na stronie NSA i poszperasz to znajdziesz sporo wyroków/postanowień odmawiających wydania pozwolenia na broń samoczynną do celów kolekcjonerskich.... niestety,

pozwolenie1 pisze:czytałem jedynie trybuna, który pisał jakiś czas temu, że wyrok zapadł ale jednak na korzyść ubiegającego się o pozwolenie.

Zgadza się. Jest taki wyrok, bodajże z 2016 roku. Jednakże jeśli się wczytasz w uzasadnienie to chodziło głównie o sprawy formalne i prowadzenie podstępowania przez WPA i odwołania przez KGP - z tego powodu decyzje organów Policji zostały uchylone. Niestety nie z tego powodu, że w ustawie jest napisane, że można mieć broń samoczynną do celów kolekcjonerskich...

Możesz próbować oczywiście i życzę Ci żeby WSA/NSA uwzględnił Twoje argumenty.
Ja spróbowałem i się nie udało...

Wróć do „Kolekcjonerzy”